λίγο ανέκδοτο...!

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

λίγο ανέκδοτο...!

Δημοσίευση από Ichor »

Η φιλοσοφία της Αγάπης


Αν αγαπάς κάτι, άστο ελεύθερο.

Αν επιστρέψει, θα είναι δικό σου για πάντα.

Αν δεν επιστρέψει, δεν ήταν ποτέ δικό σου.

*************************

Αλλά...

Αν κάθεται στο σαλόνι σου, χρησι΅οποιεί το τηλεκοντρόλ σου,

ανακατώνει τα πράγ΅ατά σου, τρώει το φαγητό σου, ΅ιλάει στο τηλέφωνό σου, δανείζεται το αυτοκίνητό σου, παίρνει τα λεφτά σου και δε φαίνεται να συνειδητοποιεί πως το έχεις αφήσει ελεύθερο τότε...

προφανώς είτε το έχεις παντρευτεί είτε το έχεις γεννήσει.

:D :D :D :D :D
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:lol: :lol: :lol:

αγάπη μου κρίση σήμερα????

Κλαίω από τα γέλια..., διαβάζω και την Μαρία, άντε πάλι κλάμα, τι θα γίνει τώρα...Θα με αφήσετε να σοβαρευτώ???
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

1)ΤΑ ΖΩΔΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΕΞ
ΚΡΙΟΣ
Ωραία! Πάμε πάλι από την αρχή!

ΤΑΥΡΟΣ
Καλό ήτανε! Να κοιμηθούμε τωρα ή να φάμε?

ΔΙΔΥΜΟΙ
Μήπως είδες πουθενά το τηλεκοντρόλ?

ΚΑΡΚΙΝΟΣ
Πότε παντρευόμαστε?

ΛΕΩΝ
Καλά ε? Δεν παίζομαι!!

ΠΑΡΘΕΝΟΣ
Πρέπει να πλύνω τα σεντόνια!

ΖΥΓΟΣ
Μου άρεσε.. αν σου άρεσε!

ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Έχω την αίσθηση πως πρέπει να σε λύσω!

ΤΟΞΟΤΗΣ
Μην με πάρεις τηλέφωνο! Θα σε πάρω εγώ!

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ
Α! Έχεις και πιστωτικές!!!!!!!!

ΥΔΡΟΧΟΟΣ
Τώρα ας ξαναδοκιμάσουμε χωρίς τα ρούχα μας!

ΙΧΘΥΕΣ
Πώς είπαμε σε λένε?

ΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΑΝ ΒΑΖΑΜΕ ΤΑ ΖΩΔΙΑ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ 100 m ?

Ο Κριός..
θα ξεσκιστεί, θα βάλει όλη του την ορμή, για να βγει ΠΡΩΤΟΣ!! "ΑΚΡΗΗΗΗ , ΕΓΩ ΠΡΩΤΟΣ !!"

Ο Ταύρος..
θα τερματίσει. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ. Απλά δε γνωρίζουμε ακριβώς το πότε!

Ο Δίδυμος..
θα τρέξει, θα τρέξει, θα αλλάξει πορεία, θα πηδήξει στο σκάμμα, θα πετάξει όποια σφύρα βρει, όπου βρει, θα κάνει άλμα επί κοντώ, θα θα. . . και στο τέλος θα κάτσει στις κερκίδες και θα παρακολουθεί τους άλλους, τρώγοντας ποπ-κορν!

Ο Καρκίνος..
θα ακολουθεί προσεκτικά τους άλλους, για να σιγουρευτεί ότι προχωράει καλά και μέσα στα ασφαλή όρια. Συνεπώς, δε θα τερματίσει πρώτος. Ακόμα όμως κι αν η τύχη τον βοηθούσε να τερματίσει πρώτος, πιθανόν να μην άντεχε το τραύμα του να κόψει το κακόμοιρο το νήμα!

Το Λιοντάρι..
καταρχήν, δε θα ξεκινήσει από βατήρα εκκίνησης. Θα έχει θρόνο και θα ξεκινήσει να τρέχει από κει. Θα έχει χρησιμοποιηθεί ολόχρυση κλωστή και θα γυαλίζει κάτω από το φως του Ηλιου η πανοπλία, εχμ. . . η φανέλα του. Ακόμα κι αν δεν τερματίσει πρώτος, θα έχει καταφέρει να στρέψει αρκετά φλας επάνω του. Σε περίπτωση δε που είναι να τερματίσει πρώτος, αλλά το νήμα δεν είναι χρυσό, μάλλον δε θα καταδεχτεί να το κόψει!

Η Παρθένος..
πριν ξεκινήσουν, θα αρχίσει να μετράει κατά μήκος και τους 12 διαδρόμους, να σιγουρευτεί ότι όντως όλοι θα τρέξουν 100 μ. Τιιιιι;;!!!! Ο Αιγόκερως θα τρέξει πέντε εκατοστά περισσότερο και ο Τοξότης τέσσερα εκατοστά λιγότερο;; Θα γίνει της τρελής. Θα αρχίσει να φωνάζει, να κρίνει τους αγώνες, τους κριτές! Ευτυχώς που μετά ακολουθεί ο. . .

Ο Ζυγός..
θα καταφέρει όχι μόνο να ηρεμήσει τους κριτές και τους διοργανωτές, αλλά θα ξεκινήσει συνεννοήσεις και με τα άλλα ζώδια για το ποια θέση συμφωνούν τελικά να τερματίσει το καθένα, ώστε να αποφασίσει κι αυτός για τη δική του σειρά κατάταξης!

Ο Σκορπιός..
με το "μπαμ" θα σκάψει μια τρύπα και θα αρχίσει να προχωράει υπόγεια προς το τέρμα. Είναι επίσης πιθανόν να έχει πληρώσει ελεύθερους σκοπευτές, να σκοτώσουν όλους τους συναγωνιστές του!

Ο Τοξότης..
είναι ο πιθανότερος να κερδίσει τον αγώνα. Θα τρέξει τέσσερα εκατοστά λιγότερο, αποκλείεται να τον πετύχουν οι ενδεχόμενοι ελεύθεροι σκοπευτές του Σκορπιού, αλλά έχει και τα πιο γρήγορα πόδια. Αρκεί να μην αρχίσει να χαζολογάει από δω κι από κει!

Ο Αιγόκερως..
μπορεί να χρειαστεί να τρέξει πέντε εκατοστά περισσότερο, μπορεί "όλως τυχαίως" όλοι οι ελεύθεροι σκοπευτές αυτόν να σημαδέψουν πρώτα, αλλά θα ετοιμαστεί, θα περιμένει, θα ακούσει το "μπαμ" και θα κάνει ό,τι μπορεί. "Οταν τρέχουμε, ΤΡΕΧΟΥΜΕ, δεν παίζουμε"!

Ο Υδροχόος..
θα πει "Βρε παιδιά! Γιατί να τρέξουμε έτσι προς το τέρμα και να μην πάμε ανάποδα; Μμμμμ; Όλο το γήπεδο μείον 100μ; Ή να τρέξουμε με την όπισθεν; Εεεεε, παιδιά, πού πάτεεε;

Ο Ιχθύς..
"Αμέ, να τρέξουμε! Να τρέξουμε; Εεεε, γιατί να τρέξουμε; Έιιι! Γιατί πάνε έτσι όλοι αυτοί;;;"
There is a difference between knowing the path and walking the path
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

2)O γλόμπος και τα ζώδια

Πόσα μέλη κάθε ζωδίου χρειάζονται για να αντικατασταθεί ένας γλόμπος;

ΚΡΙΟΣ: Μόνο ένας. Θες να το κάνουμε και θέμα;

ΤΑΥΡΟΣ: Ένας, αλλά προσπάθησε να τους πείσεις ότι ο καμένος γλόμπος
είναι άχρηστος και πρέπει να πεταχτεί στα σκουπίδια.

ΔΙΔΥΜΟΙ: Δύο, αλλά η δουλειά δε γίνεται ποτέ, γιατί συνεχώς συζητούν
Ποιος από τους δύο πρέπει να το κάνει και πως πρέπει να γίνει!

ΚΑΡΚΙΝΟΣ: Μόνο ένας. Αλλά χρειάζεται τρία χρόνια ψυχανάλυσης μετά,
για να ξεπεράσει την απώλεια.

ΛΕΩΝ: Ο Λέων δεν αλλάζει γλόμπους, αν και σε μερικές περιπτώσεις ο
Ατζέντης του θα βρει έναν Παρθένο να κάνει τη δουλειά, όταν εκείνος λείπει.

ΠΑΡΘΕΝΟΣ: Κατά προσέγγιση 1.000000 με περιθώριο σφάλματος +/- 1
εκατομμυριοστό.

ΖΥΓΟΣ: Εε, δύο. Ή ένας. Όχι, τώρα που το σκέφτομαι, δύο. Είσαι
εντάξει με αυτό;

ΣΚΟΡΠΙΟΣ: Αυτή η πληροφορία είναι μυστική και θα μοιραστεί μόνο με
τους Διαφωτισμένους στην Αστρική Στοά της Αρχαίας Ιεραρχίας.

ΤΟΞΟΤΗΣ: Ο ήλιος λάμπει, η μέρα τώρα ξεκινά, έχουμε ολόκληρη τη ζωή
μπροστά μας, και είστε μέσα και ανησυχείτε για έναν ηλίθιο καμένο γλόμπο;

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ: Δε χάνω την ώρα μου με αυτά τα χαζά παιδικά παιχνίδια.

ΥΔΡΟΧΟΟΣ: Λοιπόν, πρέπει να λαμβάνετε υπόψη ότι τα πάντα είναι
ενέργεια, άρα...

ΙΧΘΥΣ: Γλόμπος; Ποιος γλόμπος;


ΚΡΙΟΣ 21 Μαρτίου - 19 Απριλίου
Προσπαθώντας να βγάλει την λάμπα, ξεχαρβαλώνει και το ντουί.
Αγανακτισμένος ξεριζώνει το καλώδιο και φεύγει.
ΤΑΥΡΟΣ 20 Απριλίου - 20 Μαϊου
Πόσο κάνει μια λάμπα;
ΔΙΔΥΜΟΙ 21 Μαίου - 21 Ιουνίου
Θα ανάψει ένα φακό και θα συνεχίσει να μιλάει στο τηλέφωνο.
ΚΑΡΚΙΝΟΣ 22 Ιουνίου - 22 Ιουλίου
Όταν πεισθεί ότι η λάμπα είναι οριστικό παρελθόν, θα την αφήσει στη θέση! της για να του θυμίζει τις έντονες στιγμές που πέρασαν μαζί.
ΛΕΩΝ 23 Ιουλίου - 22 Αυγούστου
Πρώτα παίρνοντας το κατάλληλο ύφος θα βγάλει ένα λογύδριο για το δράμα της καμένης λάμπας. Ύστερα, και μέσα σε μια επιβλητική τελετή εγκαινίων, θα φωνάξει έναν Παρθένο για να κάνει την αλλαγή, ενώ αυτός, από μακριά για να μη σκονίζεται, θα εποπτεύει.
ΠΑΡΘΕΝΟΣ 23 Αυγούστου - 22 Σεπτεμβρίου
Θα κλείσει τον γενικό και θα πάρει μια καρέκλα, αφού πρώτα βάλει εφημερίδες για να μη λερώσει. Στη συνέχεια θα καθαρίσει το ντουί με οινόπνευμα και βαμβάκι και την λάμπα με υγρό πανί που δεν αφήνει χνούδια. Ακολουθεί πιάσιμο της λάμπας με χαρτομάντηλο και βίδωμα. Τελειώνοντας: απολύμανση της λάμπας εκ νέου, φύλαγμα της παλιάς για πιθανή αξιοποίησή της, η καρέκλα στη θέση της και μετά από δύο ώρες όλα είναι στην εντέλεια.
ΖΥΓΟΣ 23 Σεπτεμβρίου - 23 Οκτωβρίου
Ακόμα συσκέπτεται γιατί δεν έχει αποφασίσει το σχήμα και το χρώμα της λάμπας.
ΣΚΟΡΠΙΟΣ 24 Οκτωβρίου - 22 Νοεμβρίου
Θα βγάλει επιτέλους τα μαύρα γυαλιά του και θα αλλάξει αμέσως τη λάμπα με μία ακριβώς ίδια.
ΤΟΞΟΤΗΣ 23 Νοεμβρίου - 21 Δεκεμβρίου
Αφού διαβάσει τα πάντα για τις λάμπες φθορισμού, τα ευγενή αέρια, τα φωτόνια, τα Θεοφάνεια και τον Φλάς Γκόρντον, θα προεκτείνει το καλώδιο της λάμπας του διπλανού δωματίου.
ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ 22 Δεκεμβρίου - 19 Ιανουαρίου
Πρώτα θα περιμένει το πόρισμα της πραγματογνωμοσύνης. Ύστερα θα υποβάλει γραπτή αίτηση, δήλωση με χαρτόσημο, αριθμό πρωτοκόλλου κ.λ.π.
Θα περιμένει δυο τρεις μέρες για να την! εγκρίνει και τελικά θα αναθέσει την εργασία σε ειδικό τεχνικό.
ΥΔΡΟΧΟΟΣ 20 Ιανουαρίου - 18 Φεβρουαρίου
Θα ζητήσει την συγκατάθεση της λάμπας για την αλλαγή. Μετά την άρνησή της, θα συντάξει «το μανιφέστο του ηλεκτρολόγου» και θα την καταργήσει.
ΙΧΘΥΕΣ 19 Φεβρουαρίου - 20 Μαρτίου
Ποια λάμπα; Δεν βλέπω τίποτα!
There is a difference between knowing the path and walking the path
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ
Α! Έχεις και πιστωτικές!!!!!!!!
Γιατί βρε Νίκο??????
με πληγώνεις.....! :( :(

Μου πάει πιό πολύ ο ΤΑΥΡΟΣ. να τον κρατήσω???

χαχαχαχαχαχαχαχαχα
νάσαι καλά. :) :)
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Τ Ε Λ Ε Ι Ο!!!!!!!!!!!
Δεν είναι έτσι........ :cry: :cry: :cry:
:oops:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ο Δίδυμος..
θα τρέξει, θα τρέξει, θα αλλάξει πορεία, θα πηδήξει στο σκάμμα, θα πετάξει όποια σφύρα βρει, όπου βρει, θα κάνει άλμα επί κοντώ, θα θα. . . και στο τέλος θα κάτσει στις κερκίδες και θα παρακολουθεί τους άλλους, τρώγοντας ποπ-κορν!

Δεν έχω ελπίδα ούτε από ωροσκόπο! Κοινώς σας παρακολουθώωωω. σαν παρατηρητής!! :D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Καλά σαφώς δεν είναι μόνο έτσι :lol: . Τον Ήλιο διακωμώδισα λίγο.
Αν είναι να κλαίτε κιόλας,πάρτε ό,τι σας κάνει, χαρίζει η ομάδα!!!
There is a difference between knowing the path and walking the path
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Φοβερό απίστευτο!! καταπληκτικό... αν και εγώ που είμαι υχθής κανω δουλειές!!
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Πώς αντιμετοπίζουν τα ζώδια τα εμπόδια στον δρόμο τους?

Ο κριός γνωρίζει ότι δε μπορεί να τον σταματήσει κανένα εμπόδιο, θα το ξεπεράσει... όμως θα γυρίσει πίσω να το ξεπεράσει πάλι και πάλι και πάλι...

Ο ταύρος δε θα κάνει τίποτα. Αν δε φύγει το εμπόδιο από μόνο του θα φύγει ο ταύρος.

Ο δίδυμος θα ψάξει για άλλο δρόμο... ή μήπως να το ξεπεράσει, μάλλον θα βρει άλλο τρόπο ή θα προσπαθήσει να το αντιμετωπίσει... ή πάλι θα...

Ο καρκίνος θα δει το εμπόδιο σαν το τελικό του προορισμό. Θα μείνει μαζί με το εμπόδιο, θα του σπάσει τα νεύρα, του εμποδίου, θα φύγει το εμπόδιο, θα μείνει μόνος του ο καρκίνος κλαίγοντας τη μοίρα του.

Ο λέων θα διατάξει το εμπόδιο να εξαφανιστεί. Αυτό θα το κάνει μόνο αν το εμπόδιο ασχοληθεί με τον λέων.

Ο ζυγός αν βρει χρόνο μετά από τα απογευματινά ψώνια θα το ξεπεράσει δημιουργώντας επιπλέον άλλα 15 εμπόδια που θα προγραμματίσει να τα ξεπεράσει την επόμενη μέρα μετά τα πρωινά ψώνια.

Ο σκορπιός θα ανακαλύψει τα αδύνατα σημεία του εμποδίου. Θα τρελαθεί από την εμμονή πριν ξεπεράσει το εμπόδιο.

Ο τοξότης θα τρελάνει το εμπόδιο με τις φιλοσοφίες του. Το εμπόδιο θα την κάνει κρυφά γιατί δε θα αντέχει. Ο τοξότης θα νευριάσει που θα μείνει μόνος του αλλά γρήγορα θα ξεχαστεί φιλοσοφώντας για τα νύχια του που μάκρυναν απότομα το τελευταίο καιρό.

Ο Αιγόκερως όταν δει ένα εμπόδιο, θα κοιτάξει να βρει ένα σημείο κατάλληλο για να το ''ξεπεράσει'' και θα φύγει...

Ο ιχθύς αν δεν το ξεπεράσει, στη πορεία θα το ερωτευθεί. Θα βρεθεί να έχει 2-4 εμπόδια ακόμα και σε 9 μήνες να περιμένει και το επόμενο εμπόδιο.



Υ.Γ: Δυστηχώς, λείπουνε μερικά ζώδια..
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Ενναλακτικό για την λάμπα:

ΚΡΙΟΣ 21 Μαρτίου - 19 Απριλίου
Στη προσπάθεια να βγάλει τη καμένη λάμπα, πρώτα παθαίνει ηλεκτροπληξία, ξεχαρβαλώνει το ντουί από τη τρομάρα του και αφού τσαντιστεί τραβάει μία σε όλο το φωτιστικό και...αντε γεια

ΤΑΥΡΟΣ 20 Απριλίου - 20 Μαΐου
Πόσα θα μου δώσεις για να την αλλάξω;

ΔΙΔΥΜΟΙ 21 Μαΐου - 21 Ιουνίου
Δεν πειράζει μπορώ να μιλάω στο τηλέφωνο κι χωρίς φως...

ΚΑΡΚΙΝΟΣ 22 Ιουνίου - 22 Ιουλίου
Πραγματικά αυτή η λάμπα έχει συναισθηματική αξία για τον καρκίνο, δε θα την αλλάξει και θα την αφήσει εκεί ψηλά για να του θυμίζει τα παλιά που πέρασε κάτω από το φως της.

ΛΕΩΝ 23 Ιουλίου - 22 Αυγούστου
Θα διατάξει τη λάμπα να φτιάξει από μόνη της. Θα καταλάβει ότι δεν τα καταφέρνει και θα διατάξει έναν ιχθύ ή έναν παρθένο (ή και τους δύο) για να την αλλάξουν, πάντα κάτω από τις δικές τους υποδείξεις.

ΠΑΡΘΕΝΟΣ 23 Αυγούστου - 22 Σεπτεμβρίου
Με ένα μολύβι και ένα τετράδιο θα καταστρώσει το σχέδιο αλλαγής της λάμπας.
Θα συγκεντρώσει τα απαραίτητα για την αλλαγή της κα(η)μένης λάμπας, όπως, οινόπνευμα για την απολύμανσή της, πανί που δεν αφήνει χνούδι για το καθάρισμα της νέας λάμπας, μωρομάντιλα για γρήγορο και υγιεινό καθάρισμα των χεριών. Μετά από τρεις ώρες η λάμπα θα είναι έτοιμη και το μόνο που θα μένει θα είναι το σφουγγάρισμα του δωματίου.

ΖΥΓΟΣ 23 Σεπτεμβρίου - 23 Οκτωβρίου
Τι λάμπα να βάλω; 125W ή 250W, κόκκινο χρώμα ή λευκό, στρογγυλή ή τετράγωνη...Η διαδικασία θα τελειώσει μετά από μία εβδομάδα.

ΣΚΟΡΠΙΟΣ 24 Οκτωβρίου - 22 Νοεμβρίου
Ήταν κάτι που τον ενοχλούσε άλλωστε. Σε λίγες μέρες θα τον ενοχλεί που δε θα έχει φως, τότε μόνο θα την αλλάξει. Θα περιμένει όμως πάλι εκείνη την ημέρα που θα καεί πάλι η ριμάδα και θα τον λυτρώσει από αυτό το ενοχλητικό φως.

ΤΟΞΟΤΗΣ 23 Νοεμβρίου - 21 Δεκεμβρίου
By the book. Θα αγοράσει μόνο λάμπα με οδηγίες χρήσεως. Αν είναι φθορίου θα ξεφυλλίσει και θα αποστηθίσει το κεφάλαιο της χημείας που ασχολείται με τα ευγενή αέρια. Θα παρακολουθήσει το ντοκιμαντέρ του Discovery Channel σχετικά με το κίνδυνο που αντιμετωπίζουν οι ηλεκτρολόγοι (ηλεκτροπληξία). Τέλος θα αποφασίσει ότι η καλύτερη λύση είναι να επεκτείνει το καλώδιο του διπλανού δωματίου με πολύμπριζο.

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ 22 Δεκεμβρίου - 19 Ιανουαρίου
Θα περιμένει τι πόρισμα θα βγάλει ο Λέων. Θα συγκεντρώσει τα απαραίτητα δικαιολογητικά που πιστεύει ο ίδιος ότι είναι απαραίτητα, θα τα υποβάλει μαζί με σχετικές φωτοτυπίες της αστυνομικής του ταυτότητας, χαρτόσημο κτλ. Μετά από την έγκριση της αίτησής του θα είναι ελεύθερος και με το νόμο να το αναθέσει στον ηλεκτρολόγο της γειτονιάς του αφού πρώτα τον αναγκάσει να του προσκομίσει το δίπλωμα του σε φωτοτυπία συνοδευόμενο με τα απαραίτητα δικαιολογητικά, ταυτότητα, δίπλωμα οδήγησης...

ΥΔΡΟΧΟΟΣ 20 Ιανουαρίου - 18 Φεβρουαρίου
Αν δε θέλει να αλλαχτεί η λάμπα...δε θέλω ούτε και εγώ

ΙΧΘΥΣ 19 Φεβρουαρίου - 20 Μαρτίου
Που είσαι δε σε βλέπω; Για ποια λάμπα μιλάς. Αν δεν βλέπω καμένη λάμπα σημαίνει ότι δεν υπάρχει καμένη λάμπα.
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
marilena
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: 05 Μάιος 2007 10:41 am
Τοποθεσία: ΧΑΛΚΙΔΑ

Δημοσίευση από marilena »

Deodonus έγραψε:
Ο λέων θα διατάξει το εμπόδιο να εξαφανιστεί. Αυτό θα το κάνει μόνο αν το εμπόδιο ασχοληθεί με τον λέων.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ο ΘΕΟΣ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ, ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ.
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

ΤΑΥΡΟΣ 20 Απριλίου - 20 Μαΐου
Πόσα θα μου δώσεις για να την αλλάξω;

:shock: :shock: :shock: :shock:
Ειπα να δω και τον Τοξότη αλλα κι εκει τα πραγματα δεν πανε καλυτερα οπότε αγνοώ το θέμα,τριαλαλα τριαλαλο.........Καλλιοπη :lol:
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

τελικά ξέρετε τι βλέπω....?

Μέσα στην σχετική πλάκα..... και τη χιουμοριστική απόδοση μερικών αληθειών.....
Οι αστρολογικές αναλύσεις των χαρακτηριστικών των ζωδίων, δεν βρίσκονται εκεί για να υμνούν τα προτερήματά μας, ή να καταδικάζουν τις ελλειψεις μας...... και να διαβάζουμε, να διαβάζουμε και απλά να βολευόμαστε........ ε τι να κάνω το άστρο μου φταίει που είμαι τεμπέλα το λέει και ο Δίας....ήταν σε αναδρομή όταν γεννήθηκα (τυχαίο το παράδειγμα...!)
Βρίσκονται για να τις βλέπουμε να τις αναγνωρίζουμε και όσο γίνεται να προσπαθούμε να διορθώσουμε τα κακώς κείμενα..... στον εαυτό μας.....!

Ο αστρολογικός μας χάρτης είναι εκεί.... για να μας βοηθήσει να διορθωθούμε.....!

ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ.....!
:) :) :) :)

γι αυτό και εγώ πέρνω λίγο Δίδυμο, προσθέτω λίγο ταυράκι, να βάλω και λίγο σκορπιό, και μπόλικο ψαράκι, αφαιρώ λίγο από τον ωροσκόπο μου.....χεχεχεχεχεχε ΝΑΜΑΙ...!


΄Φιλιά πολλά,
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

ΥΔΡΟΧΟΟΣ 20 Ιανουαρίου - 18 Φεβρουαρίου
Αν δε θέλει να αλλαχτεί η λάμπα...δε θέλω ούτε και εγώ

Αυτά είναι!!Υδροχοάρα με τρέλλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol:

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 4”