Απόψεις...

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Απόψεις...

Δημοσίευση από ksan8oula »

Πολυ στεναχωριεμαι με ολα αυτα..... :-(

Ξερω καθε πότε θα κανει σεισμο και τι ενταση θα εχει 10 μερες πριν γινει.....Δεν ειναι και οτι καλυτερο αυτο ιδικα οταν δε μπορεις να κανεις τιποτα για να το αλλαξεις :-(
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

ksan8oula έγραψε:
Ξερω καθε πότε θα κανει σεισμο και τι ενταση θα εχει 10 μερες πριν γινει.....Δεν ειναι και οτι καλυτερο αυτο ιδικα οταν δε μπορεις να κανεις τιποτα για να το αλλαξεις :-(

:-o :-?
εε;;; Ξέρεις και το πού;;;;
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Οχι Ηλια....Μακαρι να μην ηξερα ουτε το ..πότε
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Αλλά τότε τι ξέρεις?? την ένταση;;
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Ilias έγραψε:Αλλά τότε τι ξέρεις?? την ένταση;;
Λεω δυνατα, οτι κι αν κανω..<σε λιγες μερες εχουμε σεισμο>
το πολυ σε 10 μερες ξερω οτι θα γινει..
απο την ενταση της ζαλης που νιωθω(ζαλη σεισμου)εμαθα πια ,μετα απο τοσα χρονια ,να ξερω και την ενταση του σεισμου..
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

ksan8oula έγραψε:
Ilias έγραψε:Αλλά τότε τι ξέρεις?? την ένταση;;
Λεω δυνατα, οτι κι αν κανω..<σε λιγες μερες εχουμε σεισμο>
το πολυ σε 10 μερες ξερω οτι θα γινει..
απο την ενταση της ζαλης που νιωθω(ζαλη σεισμου)εμαθα πια ,μετα απο τοσα χρονια ,να ξερω και την ενταση του σεισμου..
ωραία να μας πείς την επόμενη φορά πρίν γινει για να ξέρουμε κι εμείς... =)) =))
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Γιατι να σας πω κατι, που το μονο που θα προκαλεσει θα ειναι εντυπωση.... ισως και πανικο.. :-?

Μετα να δεις γελεια Ηλια μου.....οταν δε θα μπορειτε να κανετε τιποτα για να το αποφυγετε :)) :))

Τελος τα αστεια ......καποιοι αποψε θρηνουν για αυτα που προκαλεσε ο σεισμος

Λοιπον....τι ελεγες περι ανεμων και υδατων???? :-?
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Ακριβώς αυτό λέω κι εγώ.. καλό είναι να προσέχουμε τι λέμε.....
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Ilias έγραψε:Ακριβώς αυτό λέω κι εγώ.. καλό είναι να προσέχουμε τι λέμε.....
Οπως..... καλο ειναι να προσεχουμε και τι μας λενε....

Η παραπανω σου συσταση με βρισκει απολυτα συμφωνη ...

Δεν ανακοινωσα ποτε σε αλλους περα απο την οικογενεια μου αυτη μου την .....δε ξερω πως να την πω ...

Εδω το εγραψα γιατι ηθελα να το μοιραστω μαζι σας αλλα και παλι χωρις προθεση πανικου(αλωστε δεν εγραψα κατι που να πανικοβαλω καποιους)
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αφου Ξανθούλα μου δεν το λες πουθενα γιατί ανακοινώνεις ότι έχεις αυτό το "χάρισμα" ας πούμε? Αν επιβεβαιώνονται οι προβλέψεις σου , τότε πέστο και σε άλλους ανθρώπους που αγαπας......μπορεί έτσι να σωθεί και κανένας χριστιανός :-?
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ksan8oula έγραψε:Γιατι να σας πω κατι, που το μονο που θα προκαλεσει θα ειναι εντυπωση.... ισως και πανικο.. :-?

Μετα να δεις γελεια Ηλια μου.....οταν δε θα μπορειτε να κανετε τιποτα για να το αποφυγετε :)) :))
Αυτό με θύμωσε Ξανθούλα για να είμαι ειλικρινής......ειδικά το γέλιο μετά από την διαπίστωσή σου ότι δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε τίποτα για να το αποφύγουμε :-? Το χάρηκες δηλαδή? :-? :-?
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Gilda , εσυ θυμωσες και εγω στεναχωρεθηκα για την τροπη του πραγματος...!
ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ τα ποστ και προσπαθησε να πας λιγο πιο κατω απο την επιφανεια του διαλογου, αντι να μενεις στα χαμογελαστα ανθρωπακια___ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ....λοιπον...
Ξερω οτι θα κανει σεισμο πριν γινει ,αλλα δε ξερω που...
θελεις να σας το ανακοινωνω????????????
Το ξερει μονο η οικογενεια μου και τωρα εσεις,γιατι ηθελα να το μοιραστω μαζι σας ,Δεν εβγαλα ντουντουκα στην βεραντα μου.
Το ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑ μαζι σας (να στα μουτρα μου)
Και παω στο πιο ουσιαστικο τωρα.....
Αν εσυ θυμωσες και σκεφτηκες να μου εκφρασεις αυτο που ενιωσες ....εγω με την παρατηρηση σου οτι (το απολαμβανω) τα πηρα στο κρανιο που λενε :mad:

Πως σου περασε απο το μυαλο οτι απολαμβανω τον πονο των αλλων??
Πως σου περασε απο το μυαλο οτι μπαινω σε ενα φορουμ ΑΓΑΠΗΣ αλλα κατα τα αλλα διασκεδαζω με τις συμφορες του κοσμου??

Θελεις να σου δανεισω για λιγο αυτο που νιωθω οταν ζαλιζομαι και ξερω οτι θα κανει σεισμο σε 10 μερες?????????το θελεις gilda??
Eλα μετα να μου πεις αν το διασκεδαζεις .....

Και τωρα στο πιο ουσιαστικο..... :mad:

Πως μπορειται την μια μερα να ειμαστε αγκαλιες και αγαπες ....να μιλαμε για αγαπη και συντροφικοτητα..να μιλαμε για τον πονο του πλανητη ..για τις αδικες και τις συμφορες του κοσμου...σαν μια γροθια ενωμενοι και την επομενη μερα να αμφιβαλετε, απο καποιο γραφτο διαλογο με μερικα χαζοανθρωπακια,για την ποιοητα του χαραχτηρα του αλλου.
Λυπαμαι πραγματικα...κριμαα......
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Ξανθουλα κατα πρώτον ηρέμησε λίγο ....

όσο για αυτά που λές

Η φράση σου που παρέθεσε η Gilda είναι πολύ λογικό να της προξένησε θυμό...

εμένα μου προξένησε γέλιο...
γέλασα γιατι Ξανθουλα γιατι προσωπικά και στο λέω ανοιχτα δεν σε πιστεύω... δεν σε κρίνω όμως...
Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει σωστά;

Μπορεί να το είπες γιατι θέλησες να το μοιραστείς μαζί μας αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι άλλοι δεν μπορουν να έχουν τη γνώμη τους για αυτά που λές και γραφεις...

όπως το ότι είμαστε ένα φόρουμ αγάπης δεν σημαίνει ότι χαιδεύουμε τον κόσμο μόνο.. ξέρεις πόσοι έχουν φάει "σφαλιάρες" στο φόρουμ συναισθηματικές και νοητικές...
η Gilda όπως και όποιος άλλος έχει το δικαίωμα στο φόρουμ αυτό να πεί τη γνώμη του για τα θέματα και για αυτά που γράφονται απο άλλους χρηστες...

αν αυτό που έγραψες της προξένησε θυμό και απορία... μήπως να σκεφτείς τι σημαίνει αυτό για σένα... και οι δικές σου λέξεις έπεξαν ρόλο σε αυτό το συναίσθημα...

Μπήκα σε μεγάλο πειρασμό κι εγω να σου απαντήσω σκληρά σε αυτό που έγραψες και που παρέθεσε η gilda.. αλλα το αγνοησα...

Σε παρακάλεσα και σε παρακαλώ να προσέχεις τι γράφεις στο φόρουμ...

Δν χρειάζεται να ξανααναφέρεις το ότι νοιώθεις τους σεισμούς.. το διαβάσαμε όλοι.. απο εκεί και πέρα είναι δικό σου θέμα αν είναι αλήθεια ή όχι και τι κάνεις με αυτό και πώς το δουλευεις αυτό...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rainmaker την 09 Απρ 2009 6:31 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μαράκι... :-(

εδώ μέσα είμαστε μια μικρή κοινωνία...Κανείς μας δεν έχει φτάσει πουθενά, όλοι μας αναζητάμε, πονάμε, κλαίμε, θυμώνουμε, αγαπάμε...Είμαστε άνθρωποι και καμιά φορά, όπως λες, τα παίρνουμε και στο κρανίο...

Αμφισβητούμε και ανιχνεύουμε τα συναισθήματά μας, την αλήθεια, το ψέμα, τον φόβο...όλα είναι δικά μας και κανείς μας δεν τα αρνήθηκε, γιατί όλα είναι μέσα σ' αυτήν την εμπειρία που λέγεται ζωή...

Υπάρχουν και οι χαρακτήρες μας, Μαράκι, που ίσως κάπου μας "ξυνίσει" ο άλλος με κατι που θα πει, αλλά η έκφραση δεν περιορίζεται εδώ μέσα, ούτε τα συναισθήματα...

Καλά λοιπόν έκανες που τα πήρες στο κρανίο, καλά κάνει και η Τζίλντα που θύμωσε...

Οι διαδρομές μας είναι διαφορετικές μα αυτές είναι που μας φέρνουν πιο κοντά στην αποδοχή αυτής της θαυμάσιας ζωής που βιώνουμε...

Και έχε υπόψη σου απλά, ότι αυτό σου το "μυστικό" δεν το μοιράστηκες μαζί μας μόνο, αλλά με άλλους εκατό που διαβάζουν το φόρουμ μας ανώνυμα! ;)

΄Ενα όμως θα σου πω...Μην βάζεις σε ζυγαριά την αγάπη που νιώθεις εδώ μέσα...Δεν αγαπάνε όλοι όπως εσύ, όπως κι εσύ δεν αγαπάς όπως εγώ...΄Ετσι δεν ακυρώνεται η αγάπη, απλά γιατί κάποιος εξέφρασε με αλήθεια τα συναισθήματά του, ούτε εσένα ακυρώνει...Απλά θύμωσε με κάτι που είπες...και φυσικά μόνο εσύ γνωριζεις πως το εννοούσες...

Καμιά φορά, μια μόνο λέξη, ανατρέπει τον κόσμο μας και τις προσδοκίες μας! Εσύ θα σκεφτείς αν αξίζει... >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Η φράση σου που παρέθεσε η Gilda είναι πολύ λογικό να της προξένησε θυμό...

εμένα μου προξένησε γέλιο...
γέλασα γιατι Ξανθουλα γιατι προσωπικά και στο λέω ανοιχτα δεν σε πιστεύω...
Ευχομαι να εισαστε παντα καλα και να βαδιζετε στο μονοπατι της αληθειας...
Εγω μια και ακολουθω το ψεμα οπως λες Ηλια τοτε ειμαι για γελια .....και δεν ανηκω εδω!
Σε ευχαριστω παντως ....

Εχει γραφτει σε τοπικ οτι το 2012 κατι θα γινει ...
αραγε αυτο προκαλει πανικο Ηλια και γελιο ,στα αλλα 100 ατομα που διαβαζουν το φορουμ??
Δεν ειδα ομως να κανεις καποιο σχολιασμο .....

Τοσο χοντρο ηταν το δικο μου???

Γεια σας :pale:
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 4”