ΑΙΡΕΤΙΚΑ...

Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΑΙΡΕΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Βασούλα ευχαριστούμε! :x :x :x :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΑΙΡΕΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από eirini »

πανέμορφο και ποσο αληθινο!!! δεν ηθελα να τελειωσει.... :-( :-( >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΑΙΡΕΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από AMALIA »

Υπεροχο... Βασουλα ευχαριστουμε! @};- :x >:d<
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΑΙΡΕΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Πολύ ωραίο...!! @};- @};- @};- O:-)
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΑΙΡΕΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από margaritarenia »

Δεν φτάνει λοιπόν μόνο η Γνώση, αλλά χρειάζεται και εκείνη η πνευματική ωριμότητα, που μπορεί να μας φέρει με πιο αυθεντικό τρόπο, μπροστά στην Ζωή, μέσα στον Εαυτό μας, για να βιώσουμε μια Μύηση…
@};- :sunny:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Έφη
Δημοσιεύσεις: 8299
Εγγραφή: 31 Ιαν 2010 11:57 pm

Re: ΑΙΡΕΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Έφη »

Εμπνευσμένο ! :x :x :x
Είμαι αυτό που είμαι !

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23388
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΙΡΕΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΑΙΡΕΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από JOANNA »

vaso έγραψε:Δεν φτάνει λοιπόν μόνο η Γνώση, αλλά χρειάζεται και εκείνη η πνευματική ωριμότητα, που μπορεί να μας φέρει με πιο αυθεντικό τρόπο, μπροστά στην Ζωή, μέσα στον Εαυτό μας, για να βιώσουμε μια Μύηση…

Να λοιπόν, πόσο εύκολο είναι να χάσουμε τον Εαυτό μας και την Πηγή μας, και να προσπαθούμε να ξεδιψάσουμε μέσω μιας επισφαλούς επιβίωσης…χωρίς ευλογία, χωρίς ιερότητα, χωρίς Αγάπη, χωρίς Σοφία…
Ο άνθρωπος θα επιβιώνει στην Γη, για χιλιάδες χρόνια ακόμα…Όσο και να θέλουν, κανείς δεν μπορεί να τα βάλει με το Θείο Σχέδιο της Εξέλιξης…
Ακόμα και αν καταστρέψει τα πάντα γύρω του, ο άνθρωπος θα μείνει στην Γη μαζί με τις πέτρες, για να του θυμίζουν πάντα την καρδιά του, που ξέχασε να πάρει μαζί του στην Ζωή…

Ζωή ή επιβίωση…Ο ανοιχτός πόλεμος των ανθρώπων…γιατί ο κρυφός είναι πάντα το φυσιολογικό έναντι του αιρετικού, μέχρι να καταλάβει ο άνθρωπος, ότι η Αλήθεια δεν δίνεται σε πέτρινες πλάκες…ούτε καν σε νόμους…Υπάρχει πάντα μέσα εκεί που δεν πρόλαβε να κοιτάξει, ψάχνοντας τον Θεό σε λάθος τόπους
μεσα στην καρδια μου ...ευχαριστω... :x :x

το videaki 8-> @};- :x :x :x
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Re: ΑΙΡΕΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Emmaki »

Απο τα ωραιοτερα βιντεακια Βασουλα μου.....μιλαει κατευθειαν στην Ψυχη..... :cry:

Υπεροχο......χτυπουσε συνεχως η Καρδια μου :romance-heartbeating:

Σε Ευχαριστω πολυ :cry: @};- >:d< >:d< >:d< :romance-heartbeating:
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΙΡΕΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα έγραψε:Το «φυσιολογικό» είναι ο τρόπος που ο κάθε άνθρωπος μαθαίνει να χάνει την αγνότητά του, την αθωότητα του και τον Εαυτό του, γιατί από κάθε τι το φυσιολογικό λείπει ένα τμήμα της ίδιας μας της Ύπαρξης…
Λείπει εκείνο το κομμάτι των οφθαλμών που μπορεί να βλέπει «πανοραμικά», αυτό που τα μάτια μας βλέπουν με ολόγραμμα…
Λείπει εκείνο το κομμάτι της Ύπαρξής μας, που έχει το μεγαλείο της Ελευθερίας να αναγνωρίζει τον Κόσμο με μια ανοιχτή Καρδιά…

Το φυσιολογικό έγινε οι άμυνες μας και οι πόλεμοί μας…η πείνα και ο πόνος…οι αξίες και οι αγάπες μας, μπροστά στην ανάγκη της επιβίωσης…
Πως κατάφερε ο άνθρωπος να θέσει σε απόλυτη και άμεση και μοναδική προτεραιότητα, κάτι που έτσι κι αλλιώς συνεχίζεται, κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες συνεχίζεται και άφησε, χωρίς διάκριση, την απώλεια του Εαυτού του, σε μη σημαντική προτεραιότητα, είναι απορίας άξιον…

Παρ’ όλα αυτά Άνθρωποι φωτισμένοι, είπαν και ξαναείπαν ότι το φυσιολογικό είναι και υποκριτικό μερικές φορές…Γιατί μιμείται την Ελευθερία, ενώ στην ουσία την στερεί από την πιο βαθιά της Ερμηνεία…

Το φυσιολογικό πολλές φορές είναι μια κακή απομίμηση της Αγάπης, της Ενότητας, του Εαυτού μας, του Θεού…Τα έργα Τέχνης δεν μπορούν να είναι αυθεντικά, αν οι υπογραφές του Εμπνευστή και του Δημιουργού τους δεν είναι οι γνήσιες…
Εξαιρετικό!!!

...και το βιντάκι υπέροχο!
:romance-inlove: :romance-inlove: :romance-inlove:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23388
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΙΡΕΤΙΚΑ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ "ΜΙΛΑΝΕ"”