ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

:cry: >:d< >:d< >:d<
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μάνο μου!! :cry: @};- >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Giotoula »

Μάνο @};- >:d< >:d< >:d<
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από lazaros »

Μανο έχω πάρει τόσα πολλά απο την Βασούλα και δεν μπορώ ακόμα να της εκφράσω ένα σ'αγαπώ τόσο απλά και όμορφα....σε ευχαριστώ για το μαθημα... :cry: :cry: :cry: >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Δώρα, Γιώτα, Λαζαράκο >:d< >:d< >:d<
@};- @};- @};- :x :x :x
Μανο έχω πάρει τόσα πολλά απο την Βασούλα και δεν μπορώ ακόμα να της εκφράσω ένα σ'αγαπώ τόσο απλά και όμορφα....σε ευχαριστώ για το μαθημα...
Αυτό να μην το ξαναπείς Λάζαρε!
1. Το γεγονός ότι δεν μπορείς να εκφράσεις ένα σ' αγαπώ στη Βασούλα, αυτό δε σημαίνει ότι δεν το νιώθεις!
2. Πιστεύεις εσύ πως η Βάσω είναι από τους ανθρώπους που θα σταθούν αποκλειστικά και μόνο στον λόγο;;; Επειδή δεν της το έχεις πει δε σημαίνει πως δεν το έχει εισπράξει (θεωρώ)! Όλοι οι άνθρωποι έχουμε την ανάγκη να το ακούμε, κανείς όμως δεν ξέρει να περιμένει... ...Η Βάσω ξέρει (θεωρώ)!
3. Για ποιο ακριβώς μάθημα μιλάς; Έγραψα με μεγάλη ταπεινότητα και με όλη την αναπηρία που με διακατέχει σαν ανθρωπο, αυτό που με έκανε η Βάσω να αισθανθώ την ώρα που διάβαζα την απάντηση της όταν ήμουν έτοιμος να το βάλω στα πόδια!!! Αυτό δε με κάνει καλό άνθρωπο, αλλά και ούτε παράδειγμα προς μίμηση... ...Άσε που με αυτά που έχω αρχίσει να αντιλαμβάνομαι δειλά δειλά, για αυτό το κωλο-ασυνείδητο, έχω αρχίσει να αμφιβάλω αν το εννοούσα! (Άτιμο πράγμα το ασυνείδητο) ...Ομως εγώ εκείνη τη στιγμή με αυτό το τίποτα που γνωρίζω μπροστά σε εσάς, έτσι ένιωσα και θέλησα να το εκφράσω... Απλότητα! :lol: Αφού το ένιωθα γιατί να μην το πω; Αν αύριο με πατήσει ένα αυτοκίνητο και καταλήξω στα θυμαράκια, η Βασούλα δε θα το μάθαινε ποτέ(!)
>:d< >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:cry: >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Μάνο μου >:d< >:d< >:d<
έτσι ένιωσα και θέλησα να το εκφράσω... Απλότητα! :lol: Αφού το ένιωθα γιατί να μην το πω; Αν αύριο με πατήσει ένα αυτοκίνητο και καταλήξω στα θυμαράκια, η Βασούλα δε θα το μάθαινε ποτέ(!)
αυτό.... @};- @};- @};-






Όσο για το "καλός άνθρωπος" που ανέφερες πιο πριν, επέτρεψέ μου να σχολιάσω: :-% :-% :-%
Έφαγα χρόνια από την ζωή μου προσπαθώντας να είμαι "καλός", προσπαθώντας να μην είμαι "κακός". Μέχρι που αποφάσισα να γίνω απλά Άνθρωπος. :x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Έφαγα χρόνια από την ζωή μου προσπαθώντας να είμαι "καλός", προσπαθώντας να μην είμαι "κακός". Μέχρι που αποφάσισα να γίνω απλά Άνθρωπος.
Τί ήταν αυτό που ξεστόμησες Θοδωράκο μου!!! >:d< >:d< >:d< @};-
^:)^

Τάρα μου >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

σας διαβάζω και χαίρομαι τόσο πολύ που είμαστε εδω Μαζί!! 8-> :x :x :x

Λαζαράκο!! :cry: >:d< >:d< >:d<

Μάνο! >:d< >:d< >:d<

Θοδωρή! @};- :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

Υπάρχει κάτι πιο ωραίο από το να μπορείς να πεις <σ' αγαπώ> και να νιώθεις να δονείται κάθε σου κύτταρο εκείνη την στιγμή!!!! :-(

Όμως..........η εργασία μέσα στις ομάδες έχει τις δυσκολίες της και όταν βρίσκεσαι αντιμέτωπος με το ασυνείδητο και την δύναμη που του έχεις παραχωρήσει..................τότε διστάζεις να πεις κι ένα τόσο απλό σ΄αγαπώ.
Αναρωτιέσαι εαν γνωρίζεις τι είναι Αγάπη, διαπραγματεύεσαι τις διαστρεβλώσεις σου και ενώ ξέρεις πολύ καλά ότι κάπου στο βάθος υπάρχει ο αληθινός σου Εαυτός................αδυνατείς ακόμη να τον φέρεις στην καθημερινότητα.

Δεν είναι ότι η Βασούλα μας έχει ανάγκη να ακούσει το σ' αγαπώ, γνωρίζει βαθιά πριν από μας για μας............είναι η πίστη και η δύναμη των μαθητών να πουν το <σ' αγαπώ> από το εσωτερικό τους επίπεδο και να το επικοινωνήσουν σαν Άνθρωπος προς Άνθρωπο, με το λίγο μας ή το πολύ μας, δεν έχει σημασία.

Σ' Αγαπώ Μάνο
Σ' Αγαπώ Λάζαρε
Σ' Αγαπώ Άνθρωπε @};-

:x :x :x :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από lazaros »

Αυτό να μην το ξαναπείς Λάζαρε!
1. Το γεγονός ότι δεν μπορείς να εκφράσεις ένα σ' αγαπώ στη Βασούλα, αυτό δε σημαίνει ότι δεν το νιώθεις!
2. Πιστεύεις εσύ πως η Βάσω είναι από τους ανθρώπους που θα σταθούν αποκλειστικά και μόνο στον λόγο;;; Επειδή δεν της το έχεις πει δε σημαίνει πως δεν το έχει εισπράξει (θεωρώ)! Όλοι οι άνθρωποι έχουμε την ανάγκη να το ακούμε, κανείς όμως δεν ξέρει να περιμένει... ...Η Βάσω ξέρει (θεωρώ)!
3. Για ποιο ακριβώς μάθημα μιλάς; Έγραψα με μεγάλη ταπεινότητα και με όλη την αναπηρία που με διακατέχει σαν ανθρωπο, αυτό που με έκανε η Βάσω να αισθανθώ την ώρα που διάβαζα την απάντηση της όταν ήμουν έτοιμος να το βάλω στα πόδια!!! Αυτό δε με κάνει καλό άνθρωπο, αλλά και ούτε παράδειγμα προς μίμηση... ...Άσε που με αυτά που έχω αρχίσει να αντιλαμβάνομαι δειλά δειλά, για αυτό το κωλο-ασυνείδητο, έχω αρχίσει να αμφιβάλω αν το εννοούσα! (Άτιμο πράγμα το ασυνείδητο) ...Ομως εγώ εκείνη τη στιγμή με αυτό το τίποτα που γνωρίζω μπροστά σε εσάς, έτσι ένιωσα και θέλησα να το εκφράσω... Απλότητα! :lol: Αφού το ένιωθα γιατί να μην το πω; Αν αύριο με πατήσει ένα αυτοκίνητο και καταλήξω στα θυμαράκια, η Βασούλα δε θα το μάθαινε ποτέ(!)
>:d< >:d< >:d< >:d<
Την Βασούλα ακολουθώ και θα μπορούσα να πω ότι την έχω δασκάλα μου...αλλά στον δρόμο μας πολλές φορές πέρνουμε μαθήματα απο συνοδοιπόρους μας όπως εσύ.... :x
Οχι η Βασούλα καταλαβαίνει το μέσα μας σίγουρα....σίγουρα έχεις δυσλειτουργιες αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι,η προθεση σου ειναι να τις λύσεις και αυτό μετράει.....

Ο δρόμος που πατάει η Βασούλα ειναι ο δρόμος του Ανθρώπου,σε αυτον τον δρόμο μαθαίνουμε να ανοίγουμε την καρδιά μας και να εκφράζουμε τα συναισθήματα μας αυθεντικά και αληθινά.....αυτό που θεώρησα ως μαθημα δικό μου ειναι ότι ανοιξες για μια στιγμή την καρδιά σου και εξεφρασες την αλήθεια σου χωρις να σκεφτεις τίποτα(εννοώ αυτα που σκέφτομαι εγω για να μην το κάνω..)...εμπιστευθηκες και εξεφρασες την αλήθεια σου....ενω εγω που έχω πάρει τόσες επιγνώσεις ακόμα να κάνω αυτό το απλο πράγμα που έκανες εσύ..... >:d< >:d< >:d< πρόσεχε δεν ζήλεψα,αλλα πήρα δύναμη και είπα στο δικο μου ασεινήδητο να πάει να χεστεί!

Χαρηκα πολύ που το έκανες και ένιωσα ότι ακόμα υπάρχουν άνθρωποι,για αυτό σου το είπα...σε χαρηκα βρε αδελφέ,δεν σε θεώρησα δάσκαλο μου,και πές του ασεινηδήτου να πάει να χεστεί... :)) ..πολύ καλά έκανες ...Μανο χαιρομαι που σε γνώρισα και είδη σε εκτιμώ για το θάρρος σου να μοιράζεσαι μαζί μας αλλα και να λες σ'αγαπώ... @};-
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από lazaros »

Δωρα ... >:d< >:d< >:d< >:d<
Ελλακι... :x :x :x :x
Θοδωράκο... :* :* :* :*
Μανο... :lol: :x :x >:d<
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

παιδάκια >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Δώρα μου! @};- @};- >:d< >:d< >:d<
Ελλάκι! :x :x @};- @};- >:d< >:d< >:d<
Λαζαράκο! >:d< >:d< >:d< @};- :x :*
Ιωάννα μου! @};- >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Ρε παιδάκια να σας πω κάτι;
Να... Απλώς θα ήθελα όλη αυτή η αγάπη, εκτίμηση, συμπάθεια που είσπράτω από εσάς με όλες αυτές τις αγκαλιές και τα φιλάκια να ήταν αληθινά και όχι διαδικτυακά...
Κάνει πολύ μοναξιά εδώ ρε γαμώτο... :cry:

...Από την άλλη όμως, για σκέψου να μην είχαμε διαδίκτυο(!) O:-)
:lol: :lol: :lol:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ "ΜΙΛΑΝΕ"”