ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Μάνο μου, θα ήθελα (μια επιθυμία μου λέω) ο απλός άνθρωπος να μπορεί να αντιληφθεί ότι κάτι γίνεται εδώ, κάτι γίνεται μέσα του, που δεν το ξέρει, γιατί κανείς δεν του το δίδαξε...Δεν το έμαθε ποτέ και ίσως δεν θα το μάθει ποτέ...
Όταν αντιληφθεί ότι εδώ μέσα δεν λέμε "παραμυθάκια", ούτε αντιγράφουμε θεωρίες κάποιου φιλοσόφου, αλλά λέμε πράγματα που αγγίζουν τον ίδιο και την Ζωή του, τότε αρχίζει να έχει ενδιαφέρον για να μάθει...
Αυτό το αρχικό ενδιαφέρον, μπορεί να γίνει αυτή η ακτίνα Φωτός που θα διασχίσει το σκοτάδι του και την άγνοιά του και είναι σημαντικό να το καλοδεχτεί στην Ζωή του, ακόμα κι αν δεν μπορεί να καταλάβει, με μιάς, ακριβώς τι γίνεται...

Το ξέρω ότι από την απλοϊκότητα της Ζωής, το να μπαίνεις σε μια πιο πολύπλοκη διαδικασία, φέρνει σύγχυση και δέος.
Όταν κάποιος προσπαθεί να παρεμβληθεί στα δεδομένα σου, τότε μέσα σου γίνεται πανικός...Ο νους σαστίζει...αντιδρά συνήθως.

Όμως υπάρχουν εκείνα τα τρανταχτά επιχειρήματα, που συνοδεύουν την γνώση και τα οποία βιώνεις έτσι κι αλλιώς σαν αποτέλεσμα, που σε κάνει να στέκεσαι λίγο παραπάνω, σ' αυτό που μαθαίνεις...Να προσπαθήσεις τουλάχιστον...
Όταν απλά δίνω εξηγήσεις για τα αποτελέσματα, και ο άνθρωπος αυτά τα αποτελέσματα τα έχει εισπράξει στην ζωή του, τότε είναι πιο εύκολο να ανοίξει και στην υπόλοιπη γνώση που τον οδηγεί στις αιτίες...

Ας πούμε πχ. ότι δεν μπορείς να κατανοήσεις τα πεδία ενός Ανθρώπου, τα ενεργειακά κέντρα, τα συναισθήματα, το ασυνείδητο...
Όταν όμως αυτή η γνώση σου λείπει για να εξηγείς τα αποτελέσματα της Ζωής σου, τότε το σίγουρο είναι ότι θα την επιθυμήσεις, όταν κάποιος σου παρουσιάζει τα αποτελέσματα και τις αιτίες τους και είναι αυτά ακριβώς που έχεις βιώσει και εσύ, χωρίς να ξέρεις γιατί...

Αυτό το "χωρίς να ξέρω", είναι για εμένα απειλητικό για τον κάθε άνθρωπο...Είναι εστία πόνου και απόγνωσης, γιατί για εμένα ήταν πάντα σημαντικό στην Ζωή μου, να γνωρίζω ξεκάθαρα τις απειλές και να αποφασίζω εγώ ο ίδιος πως θα τις αντιμετωπίσω...Να επιλέγω!
Ενώ στον απλό άνθρωπο, δεν φαίνεται να δίνονται επιλογές...Φαίνεται σαν κάποιος άλλος να επιλέγει, αντί για τον ίδιο...
Και αυτός ο άλλος που επιλέγει, δεν είναι κάποιος άλλος άνθρωπος, ούτε η μοίρα...Είναι κάποιος μέσα μας, που δεν τον πήραμε είδηση ποτέ...

Είμαι απόλυτα σύμφωνη να μην κάνεις βίαιες και αποσπασματικές κινήσεις, όχι γι' αυτό που θα "πάθω" εγώ, αλλά γι' αυτό που "παθαίνεις" εσύ...αλλά να μην σταματήσεις να μαθαίνεις για εσένα...Από ότι άκουσες, όλοι έτσι μπήκαν...Ανυποψίαστοι...

Εδώ μέσα,τουλάχιστον, μετά από μια περίοδο προσαρμογής, αρχίζεις και υποψιάζεσαι...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Μάνο, επιμονή επιμονή και πάλι επιμονή φίλε μας @};- @};- @};-

Θα δεις πως όλο και περισσότερα θα καταλαβαίνεις όσο συνεχίζεις να διαβάζεις. Κι εμένα μου πήρε κάποιο χρόνο, μη νομίζεις. Στην αρχή έπιανα μια δυο φρασούλες, αλλά μετά όλο και αυξάνονταν. Μετά ανατρέπεται η αναλογία και ίσως μένουν μια δυο φρασούλες που δεν κατάλαβες. Σε κάποιο τόπικ σε διάβασα που έγραψες πως διάβασες επανελλημένα το ίδιο κείμενο και χαμογέλασα :) γιατί το ίδιο έκανα κι εγώ και με βοήθησε πολύ πολύ. Συγκεκριμένα, γύριζα και ξαναδιάβαζα την επόμενη ή μεθεπόμενη μέρα και με χαρά έβλεπα πως κάποια πράγματα που στην πρώτη ανάγνωση δεν ΄τα 'πιανα', είχαν αρχίσει να γίνονται ποιο προσιτά στην κατανόησή μου. Δώσε χρόνο στον ευατό σου να αφομοιώσει κάτι που διάβασες, ξαναδιαβάζοντάς το ποιο μετά ξανά, και θα δεις πως το μόνο που μπορεί να συμβεί, είναι το να καταλαβαίνεις όλο και ποιο εύκολα όλο και ποιο γρήγορα. Όλοι έτσι ξεκινήσαμε.
Μια Ψυχή εδώ μέσα έχει πως 'Αν μπορεί ένας, μπορούν όλοι!'.... @};- @};-

Υπομονή και επιμονή φίλε μας και όλα θα γίνουν! @};- :x :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Μανο μου γλυκιε το ξερεις οτι σε νιωθω. Οταν πρωτομπηκα εδω ηδη ειχα τους 2 πρωτους βαθμους στο ρεϊκι. Ε και? Το χρησιμοποιουσα σαν ασπιρινη, για να δω που ποναω να το αγγιξω να γιανει. Το βαθος του εδω μεσα το εμαθα. Οπως επισης εμαθα οτι η ζωη μου δεν ειναι αυτη για την οποια προοριζομουν....
Υπομονη κι επιμονη που λεει κ το Ελενακι....
Αρκει προς το παρον που αρχιζεις να υποψιαζεσαι οτι κατι δεν παει καλα με τη ζωη που ζεις ;)

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Μάνο >:d< >:d< >:d< >:d<

Κράτα γερά!! >:d< >:d<

Είναι λίγο ζόρικα στην αρχή, το ξέρω, αλλά σιγά σιγά θα αρχίσει να παίρνει μπρος το μυαλό και η καρδιά. O:-)

Και μην σκέφτεσαι ότι "μας πρήζεις" με τις απορίες σου! Εγώ προσωπικά πολύ τις χαίρομαι. O:-)

>:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από margaritarenia »

Μάνο...... O:-) >:d< σου αφιερώνω την υπογραφή σου
Δείξε μου τον τρόπο,
κι αν θέλει κι άλλο κόπο εγώ θα προσπαθώ..
.

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

@};- Ιωάννα μου, Ελένη μου, Μαργαρίτα μου σας ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνετε!!! Να ξέρατε μόνο πόσο με βοηθάτε, ιδίως εσύ Ιωάννα μου που με ξέρεις κι όλας! Και να λοιπόν Μαργαρίτα μου, ακόμα και την ίδια την υπογραφή μου την ξεχνάω... Έχεις πολύ δίκιο! Πολύ σ ευχαριστώ που μου τη θυμίζεις!!!

Περισσότερο όμως από όλους ευχαριστώ τη Βάσω μας...
Βασούλα μου διαβάζοντας το κείμενο σου με συγκίνησες τόσο πολύ...!!! Και τι δε θα έδινα να ήμουν εκεί και να σου έδινα μια τεράστια αγκαλιά!!!!! >:d<
Ναι, θα συνεχίσω να βρίσκομαι στην ευχάριστη παρέα σας, θα συνεχίζω με τον ίδιο ζήλο να διαβάζω και να ενημερώνομαι... Εξάλλου όπως έιπε η Ελένη σε λίγο καιρό θα αλλάξει η αναλογία των πραγμάτων που δε θα κατανοώ...
Σας ευχαριστώ πολύ όλους μέσα από την καρδιά μου!!
Νιώθω τόσο ευλογημένος!!! O:-)

Βάσω μου, νιώθω την ανάγκη κάτι να σου πω...
μόνο για σήμερα σε αγαπάω!!!!
:romance-heartbeating:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

:cry: :cry: :cry: >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Fotinoula »

@};- :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μάνο θα συμφωνήσω με τα παιδιά ,όλοι έτσι είμασταν στην αρχή ,αν διαβάσεις και της δικές μας απορίες σε διάφορα πόστ θα καταλάβεις :D

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

O:-) >:d< @};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Stefanos »

:cry: >:d< >:d< >:d<
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από eirini »

:cry: >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

Μάνο πολύ με συγκίνησες :-( :-( >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24519
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

Ελλάκη μου... >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ "ΜΙΛΑΝΕ"”