ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vaso έγραψε:Σε όσους γεμίζουν την πληροφορία με τρόμο, εμείς γεμίζουμε την πληροφορία με Θεό…

Γεμίζουμε τον Κόσμο του Ανθρώπου με ΄Οραμα…

Ας μην υποτιμάμε την ΄Εμπνευση που μπορούν να προκαλέσουν οι Πνευματικές Δυνάμεις, έστω και την τελευταία στιγμή! Γιατί το Φως είναι στην Γη!

΄Ετσι απλά!


:x :x :x
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: O:-) O:-)
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:x

Έχω μία ερώτηση: τί είναι η "πύλη του κακού";
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από Vasoula »

αστρική πύλη Θοδωράκο!

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Vaso έγραψε:αστρική πύλη Θοδωράκο!

:x
Θα μπορουσες να μου το αναλυσεις λιγο περισσοτερο;;
:x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από Vasoula »

Θοδωράκο το αστρικό πεδίο είναι δυναμικό ως προς την επιρροή του φυσικού.

υπάρχουν μαζικές σκεπτομορφές που επιδρούν επί του συλλογικού ασυνείδητου της Γης και επηρεάζουν την μάζα των ανθρώπων. Η επιρροή γίνεται επί των συνειδήσεων, οπότε καταλαβαίνεις ότι επιδρούν στο 10% συνείδησης που έχουν συνήθως. Τους προκαλούν τις τάσεις του φόβου, της εξάρτησης, της λαγνείας.

΄Ενας άνθρωπος που διευρύνει την συνείδησή του, σημαίνει ότι έχει εργαστεί ή εργάζεται με το δικό του ασυνείδητο και υψώνεται πάνω από τις δικές του σκεπτομορφές, ώστε να γίνει ΄Ατομο συνειδητό! Να έχει λίγη έως καθόλου εξάρτηση από τον μαζικό φόβο.

Υπάρχουν ανοίγματα στο αιθερικό απ' όπου αυτές οι μαζικές σκεπτομορφές επιδρούν...και αυτές είναι αστρικές πύλες.

υπάρχουν όμως και πνευματικές πύλες, απ' όπου οι Πνευματικές Δυνάμεις δρουν και επιδρούν στις συνειδήσεις των ανθρώπων.

΄Οσο οι άνθρωποι αφυπνίζονται, τόσο κλείνουν αυτά τα ανοίγματα στο αστρικό και τόσο πιο ουσιαστικές γίνονται οι πνευματικές πύλες.

Γι' αυτό θα έχεις ακούσει ότι οι πνευματικές οντότητητες χρειάζονται συνεργάτες εδώ στην Γη.

Είμαστε μοναδικά υπεύθυνοι για ότι συμβαίνει στην Γη.
Δεν αφορά τους λίγους που εξουσιάζουν τον φυσικό κόσμο...Αφορά την μάζα που δεν καταλαβαίνει από που της έρχεται, γιατί δεν έχει ενδιαφερθεί να εξατομικευθεί...

Τώρα, υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που συμφιλιώνονται με αυτές τις αστρικές οντότητες και αποκτούν δύναμη να διαχειρίζονται την ενέργεια της μάζας, πάντα προς το κακό. Το κακό δηλώνει μόνο το χάσιμο της προέλευσης και της κατεύθυνσης του Ανθρώπου.

Ό Χίτλερ πχ. ήταν ένας από αυτούς...Μα υπάρχουν κι άλλοι...

O Iησούς πχ. ήταν Πνευματική Πύλη από μόνος του. Που σημαίνει ότι μέσω αυτού επιδρούσαν μόνο Πνευματικές Δυνάμεις και μπορούσε να γίνει καταλύτης "θεραπείας", για όσους ήταν κοντά του.

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Σ'ευχαριστώ!

:x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Βασουλα μας τοτε εισαι η πνευματικη πυλη μας :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

^tasoulis^ έγραψε:Βασουλα μας τοτε εισαι η πνευματικη πυλη μας :x :x :x
:x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

O Iησούς πχ. ήταν Πνευματική Πύλη από μόνος του. Που σημαίνει ότι μέσω αυτού επιδρούσαν μόνο Πνευματικές Δυνάμεις και μπορούσε να γίνει καταλύτης "θεραπείας", για όσους ήταν κοντά του.
:sunny: :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Οι Νόμοι εκπληρώνονται και ματαιώνονται…Γιατί εδώ όλα είναι δύο, με την προοπτική να τα νιώσουμε σαν ΄Ενα.
Ο καθένας με τον Εαυτό του, δημιουργώντας ευκαιρίες Αγάπης και Ενότητας για το Σύνολο της ανθρωπότητας!
Βάσω έγραψε:Στην αθλιότητα του μαζικού φόβου, στον οποίον προσπαθούν να επιδράσουν κάποιοι άνθρωποι, αντιτάσσουμε την Αγάπη την Ενότητα και το Φως…
Σε όσους γεμίζουν την πληροφορία με τρόμο, εμείς γεμίζουμε την πληροφορία με Θεό…
Βάσω έγραψε:Ας μην υποτιμάμε την ΄Εμπνευση που μπορούν να προκαλέσουν οι Πνευματικές Δυνάμεις, έστω και την τελευταία στιγμή! Γιατί το Φως είναι στην Γη!
:x :x :x >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:Είμαστε μοναδικά υπεύθυνοι για ότι συμβαίνει στην Γη.
Δεν αφορά τους λίγους που εξουσιάζουν τον φυσικό κόσμο...Αφορά την μάζα που δεν καταλαβαίνει από που της έρχεται, γιατί δεν έχει ενδιαφερθεί να εξατομικευθεί...
Βάσω έγραψε:O Iησούς πχ. ήταν Πνευματική Πύλη από μόνος του. Που σημαίνει ότι μέσω αυτού επιδρούσαν μόνο Πνευματικές Δυνάμεις και μπορούσε να γίνει καταλύτης "θεραπείας", για όσους ήταν κοντά του.
Ο Ασυνείδητος έγραψε:Βασουλα μας τοτε εισαι η πνευματικη πυλη μας
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από lazaros »

:happy-bouncygreen: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartsfade: :romance-heartsfade: :romance-heartsfade:
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vasoula έγραψε: Αυτήν την Παρουσία ανιχνεύουμε και αφυπνίζουμε μέσα μας, ανοίγοντας την καρδιά μας…Κάθε φορά και πιο κοντά στον Θεό! Κάθε φορά και πιο κοντά στον Εαυτό μας!
Οι Νόμοι εκπληρώνονται και ματαιώνονται…Γιατί εδώ όλα είναι δύο, με την προοπτική να τα νιώσουμε σαν ΄Ενα.
Ο καθένας με τον Εαυτό του, δημιουργώντας ευκαιρίες Αγάπης και Ενότητας για το Σύνολο της ανθρωπότητας!
Στην αθλιότητα του μαζικού φόβου, στον οποίον προσπαθούν να επιδράσουν κάποιοι άνθρωποι, αντιτάσσουμε την Αγάπη την Ενότητα και το Φως…
Σε όσους γεμίζουν την πληροφορία με τρόμο, εμείς γεμίζουμε την πληροφορία με Θεό…
Ας μην υποτιμάμε την ΄Εμπνευση που μπορούν να προκαλέσουν οι Πνευματικές Δυνάμεις, έστω και την τελευταία στιγμή! Γιατί το Φως είναι στην Γη!

΄Ετσι απλά!
υπεροχο βιντεακι :x :x @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΟ ΦΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΗ

Δημοσίευση από Μάνος »

Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΚΛΗΣΗ σε βιντεάκι δια στόματος Βασούλας!
...ότι καλύτερο!!!!!
:x :x :x

Ευχαριστούμε πολύ Βασούλα μας @};-
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ "ΜΙΛΑΝΕ"”