ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Δημοσίευση από Vasoula »

όλες αυτές οι βιογραφίες υπήρχαν μέσα σε ένα τόπικ "βιογραφίες" στην ενότητα ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ, αλλά δεν ήταν εμφανείς.
΄Ετσι αυτό το τόπικ πέρασε σε πίσω σελίδες της ενότητας και χάθηκε...

Νομίζω ότι τώρα είναι πιο λειτουργικό...

Εχω διατηρήσει φυσικά και την αρχική του μορφή, όπου περιέχει και διάφορα σχόλια...

όμως τώρα η ενότητα θα συμπληρώνεται και πιο εύκολα και θα βρίσκουμε γρήγορα αυτό που μας ενδιαφέρει, γράφοντας κάθε βιογραφία σε "νέο θέμα"...

Καλή ανάγνωση :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Δημοσίευση από Danielli »

Ευχαριστουμε Βασούλα! :x :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Πολύ πιο λειτουργικό :clap:
Βασούλα :lol: >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Ευχαριστούμε >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Δημοσίευση από Ellaki »

καλό >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Δημοσίευση από AMALIA »

Ευχαριστουμε!!! :x :x :x
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

:x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ευχαριστούμε Βασούλα :* >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Valia

Re: ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Δημοσίευση από Valia »

Μπράβο, τέλειο! είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον, κρίμα να θαφτεί! >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

ευχαριστούμε Βασούλα :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Οτι γράφεται εδώ, δεν αντανακλά πάντα και την σύμφωνη γνώμη μου...

Οι μεγάλες Προσωπικότητες των αιώνων, ήταν άνθρωποι εμπνευσμένοι, φωτεινοί, όσοι έδωσαν με τον έναν ή τον άλλον τρόπο μυνήματα στην ζωή και στους ανθρώπους, μέσα από την Τέχνη τους, την φιλοσοφία τους, το έργο τους...

Η δική μου αντίληψη περί Ζωής, αφορά πάντα την ικανότητα του Ανθρώπου να εφαρμόζει στην Ζωή του τις μεγάλες Αλήθειες της...

Να νιώθει τον Θεό μέσα του και να δρα στον φυσικό κόσμο με ανοιχτή καρδιά, χωρίς να εξαρτάται από αυτόν.

Οποιοδήποτε Φως, έστω και αμυδρό στην αρχή, αντανακλάται πρώτα μέσα μας και μετά στην Ζωή μας...Είναι εφαρμόσιμο, αν το νιώσουμε σαν Αλήθεια...Αλλιώς είναι απλά λόγια...

Ποτέ δεν μου άρεσαν τα λόγια...Πάντα μου άρεσε η Σιωπή και η διαφάνεια!

Και ένας άνθρωπος που έχει την μεγαλοφυϊα να μεταφέρει εσωτερικά μηνύματα με το έργο του, το πρώτο πράγμα που δεν φοβάται είναι η Ζωή...Είναι Πολεμιστής της Ελευθερίας...και αυτό σημαίνει Αθωότήτα!

Να αθωώνεις τον Κόσμο, σημαίνει ότι είσαι σε θέση να μην βλάπτεσαι από καμία έξωθεν επίδραση...Ακόμα και με το μαχαίρι στην καρδιά, όταν στο βάζουν, εσύ να Ζεις, με αυτοσεβασμό!

Και αν δεν γνωρίζεις τα όρια του αυτοσεβασμού, πως θέλεις να είσαι ελεύθερος?

Δεν ξέρω αν όλοι αυτοί οι άνθρωποι κατάφεραν να είναι ελεύθεροι μέχρι το τέλος της φυσικής τους ζωής...
Η φανατική πίστη, ο δρόμος πάνω σε ένα δόγμα, πολλές φορές μπερδεύεται με την Εσωτερική Πίστη και την Θεϊκή Ακεραιότητα...

Πολλές φορές ο φόβος σε αναγκάζει να κρύβεις την Πίστη σου από τους άλλους...Προφυλάσσεις την ακεραιότητα σου όμως ή απλά φοβάσαι τους πολλούς άλλους?

κι εδώ έρχεται το αιώνιο ερώτημα...Που τελειώνει η Αγάπη για τον Εαυτό σου και που αρχίζει ο εγωισμός?

Κάποτε με κάθε τι που με στενοχωρούσε ένιωθα στην καρδιά μου ένα σφίξιμο...΄Ενα δυνατό καρδιοχτύπι με ό,τι με φόβιζε...ένας δυνατός κρότος, μια λέξη, ακόμα και ένα πουλί που πετούσε στο ύψος των ματιών μου, αυτό το ξάφνιασμα που λέμε, ήταν το σημάδι ότι έχω ακόμα "χώρο" μέσα μου, αφημένο στις επιδράσεις του φόβου...

Μέχρι όλα να γίνουν μέσα σου Αγάπη και Θεός, πάντα η ίδια η Ζωή μας θα αποδεικνύει τον "χώρο" μέσα μας και κανείς άλλος...


Γι' αυτό, οι βιογραφίες αυτών των σημαντικών ανθρώπων, τους οποίους προσεγγίζουμε σήμερα μέσα από το έργο τους, είναι το ένα χιλιοστό από αυτό που μπορούμε να γνωρίζουμε για την Ζωή τους και για την εσωτερική αντίληψη που είχαν γι' αυτήν...

΄Ολα διαφοροποιούνται εδώ στον φυσικό κόσμο...Κρίνονται και επικρίνονται πάντα...

Το θέμα είναι να αντλήσουμε την Γνώση από τα φωτισμένα τους μηνύματα, αλλά να γνωρίζουμε ότι την Σοφία την αντλούμε μόνο από τον Εαυτό μας...
γιατί μόνο Αυτός μπορεί να μας καθοδηγήσει να εφαρμόσουμε τις μεγάλες Αλήθειες της Ζωής...


:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Μέχρι όλα να γίνουν μέσα σου Αγάπη και Θεός, πάντα η ίδια η Ζωή μας θα αποδεικνύει τον "χώρο" μέσα μας και κανείς άλλος...
@};- @};- @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΕΙΣΑΓΩΓΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Και ένας άνθρωπος που έχει την μεγαλοφυϊα να μεταφέρει εσωτερικά μηνύματα με το έργο του, το πρώτο πράγμα που δεν φοβάται είναι η Ζωή...Είναι Πολεμιστής της Ελευθερίας...και αυτό σημαίνει Αθωότήτα!

Να αθωώνεις τον Κόσμο, σημαίνει ότι είσαι σε θέση να μην βλάπτεσαι από καμία έξωθεν επίδραση...Ακόμα και με το μαχαίρι στην καρδιά, όταν στο βάζουν, εσύ να Ζεις, με αυτοσεβασμό!
@};-

:x :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “BIOΓΡΑΦΙΕΣ”