ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ

ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Η παρέα συνέχισε την πορεία της μέσα στην γαλαρία για αρκετό χρονικό διάστημα και όλοι είχαν τεταμένες τις αισθήσεις τους, γιατί δεν γνώριζαν τι μπορεί να αντιμετώπιζαν. Βασιζόντουσαν στο αλάνθαστο ένστικτο προσανατολισμού των δύο Ντολγκάρι και τους ακολουθούσαν προσεκτικά.
Κάποια στιγμή που τους φάνηκε αιώνας είδαν τον χώρο να φωτίζεται αμυδρά και από κάποια απόσταση είδαν, ότι είχαν φθάσει πολύ κοντά στην έξοδο.
Μπροστά τους υπήρχε μια διασταύρωση με τον ένα δρόμο να οδηγεί προς τα έξω και τον άλλο ίσως βαθύτερα προς τις λεγόμενες στοές.
Η Μπίσεν πρότεινε να καθίσουν λίγο και να ξεκουραστούν, γιατί οι δρόμοι τους θα χώριζαν σε λίγο. Ο Θάνος, ο Άλκης και ο Τζέιντ θα έβγαιναν έξω για να επιστρέψουν στην Ποκάρα ενώ αυτοί θα τράβαγαν για τις στοές.
Ήπιαν νερό από τα παγούρια τους και ο Άλκης έφαγε λίγα φρούτα από αυτά που είχε μαζέψει πριν μπουν στο παλιό ορυχείο.
Δεν είχε προλάβει καλά καλά να τα καταπιεί όταν τον έπιασαν δυνατοί σπασμοί και άρχισε να τρέμει ολόκληρος. Σε λίγα λεπτά είχε χάσει τις αισθήσεις του.
Ο Θάνος κάτωχρος κοίταξε την Μπίσεν. Εκείνη αμέσως κατάλαβε, ότι ο Άλκης είχε πάθει δηλητηρίαση από τα φρούτα. Κάποια από αυτά όταν βραχούν βγάζει η φλούδα τους μία τοξίνη που τα κάνει δηλητηριώδη. Εκείνοι τα γνώριζαν αλλά σίγουρα όχι οι ξένοι. Πλησίασε τον Άλκη και έβαλε το χέρι της στο στόμα του για να του προκαλέσει εμετό και να μη φθάσει το δηλητήριο στο στομάχι. Όμως ο Άλκης ήταν αναίσθητος και δεν ανταποκρινόταν. Ο Θάνος νόμιζε, ότι έσβηνε και αυτός μια και δεν μπορούσε να κάνει κάτι για τον ανιψιό του.
Τότε εκείνη την στιγμή είδαν δύο φιγούρες να πλησιάζουν. Ήταν Ντολγκάρι. Η Μπίσεν τους γνώριζε και τους χαιρέτησε. Εκείνοι κοίταξαν προς την μεριά του αναίσθητου Άλκη και την ρώτησαν τι συνέβη. Η Μπίσεν τους εξήγησε, ότι είχε φάει φρούτα που είχαν δηλητήριο και ότι εκείνη προσπάθησε να τον κάνει να κάνει εμετό για να μη πάει το δηλητήριο στον οργανισμό του.
Τότε ο ένας εκ των δύο πλησίασε τον αναίσθητο Άλκη άνοιξε ένα μικρό σακίδιο που είχε γύρω από την μέση του και έβγαλε ένα νυστέρι. Τσίμπησε λίγο το δέρμα του Άλκη και του πήρε αίμα. Μετά το έβαλε σε μια μικρή γυάλινη επιφάνεια και αφού πάτησε ένα λεπτό κουμπί η επιφάνεια έβγαλε κάποιους δείκτες. Ο Ντολγκάρι αφού τους μελέτησε ζήτησε από τον άλλο που τον ακολουθούσε να του δώσει κάποιο φιαλίδιο από ένα βαλιτσάκι που κρατούσε. Έριξε από μία σταγόνα σε κάθε ρουθούνι του αναίσθητου Άλκη και μετά σηκώνοντας του το κεφάλι του έριξε λίγες σταγόνες στο στόμα. Σε ελάχιστα λεπτά ο Άλκης βρήκε τις αισθήσεις τους και άνοιξε τα μάτια του.
Κοιτώντας τριγύρω ρώτησε απορημένα τι του συνέβη.
Τότε ο Ντολγκάρι που τον είχε θεραπεύσει τον κοίταξε και μιλώντας του σε άπταιστα αγγλικά του εξήγησε, ότι είχε πάθει δηλητηρίαση από τα φρούτα και ευτυχώς περνούσαν εκείνοι από εκεί και του έδωσαν τις πρώτες βοήθειες.
Το όνομα μου είναι Φεζάν και του βοηθού μου Ντεν είπε τότε ο Ντολγάρι κοιτώντας το νεαρό παιδί. Εσένα πως σε λένε; τον ρώτησε με τρυφερότητα.
Άλκη αποκρίθηκε εκείνος και έκανε να του δώσει το χέρι του. Όμως ένοιωθε ακόμα αδύναμος. Τότε ο Φεζάν έβγαλε μέσα από το σακίδιο του μερικές μικρές πίτες γεμιστές με κάποια χορταρικά και τις πρόσφερε σε όλους.
Είπε στον Άλκη, ότι έπρεπε να προσπαθήσει να φάει.
Καθώς έτρωγαν όλοι σιωπηλοί η Μπίσεν που γνώριζε, ότι ο Φεζάν ήταν ένας απλός αγρότης στο χωριό, απορούσε με τις γνώσεις του και τον ρώτησε με τι ασχολιόταν στις στοές.
Τώρα είμαι γιατρός μικροβιολόγος της αποκρίθηκε και εκπαιδεύω τον Ντεν που θέλει να γίνει και αυτός γιατρός.
Από πού απόκτησες αυτές τις γνώσεις; τον ρώτησε. Δεν χρειάζονται σπουδές; συνέχισε η Μπίσεν με απορία.
Ναι, αν δεν μπορείς να αξιοποιήσεις τον εγκέφαλο σου και να θυμηθείς πόσες γνώσεις κατέχεις που έχεις λησμονήσει.
Όλοι οι Ντολγκάρι είχαμε ιδιαίτερες γνώσεις που λέγαμε, ότι είχαμε κληρονομήσει από τους προγόνους μας αλλά εδώ στις στοές τα θυμηθήκαμε όλα και ασχολούμεθα πια σε ειδικούς τομείς ο καθένας.
Ο Τζαν είναι μαζί σας ρώτησε τον Φεζάν η Μπίσεν προσπαθώντας να κάνει την φωνή της όσο πιο σταθερή μπορούσε.
Ο Τζαν έχει υψηλό αξίωμα και είναι Ορυκτολόγος Μεταλλειολόγος. Γνωρίζει με κάθε λεπτομέρεια την σπουδαιότητα των ορυκτών και μετάλλων και ολόκληρη η κοινότητα εδώ του χρωστά πολλά. Ήταν αυτός που μίλησε στον αδελφό του και αρχηγό μας για τα οφέλη του ερχομού μας εδώ και είχε δίκιο. Κανένας μας δεν νοσταλγεί πια το χωριό και όλοι είναι εδώ πολύ χαρούμενοι.
Γιατί δεν μου είπε ο αδελφός του, ότι ήταν ζωντανός ο Τζαν και με άφησε να πιστεύω, ότι ίσως είχε πεθάνει;;
Ο Τζαν ήθελε να αποφασίσεις μόνη σου ελεύθερα να έλθεις εδώ με τον γιό του και όχι επειδή ο σύζυγος σου είχε κάνει μία άλλη επιλογή.
Θέλησε όμως να δώσει άλλη μια ευκαιρία τόσο σε σένα όσο και στο γιό του για αυτό σας έστειλε μήνυμα με κάποιον συνεργάτη μας και άφησε πάλι την επιλογή σε σας.
Ο ξένος που συνάντησες στο μαγαζί στην Ποκάρα, γύρισε και είπε στον Άναμ, είχε πάει για προμήθειες αλλά και για να σε συναντήσει. Σου πέρασε το μήνυμα και σε άφησε ελεύθερο να αποφασίσεις.
Όλοι είχαν τόσο σαστίσει με αυτά που τους έλεγε ο Φεζάν που δεν ήξεραν τι να αποκριθούν.
Τότε ο Τζέιντ βρήκε το θάρρος να του μιλήσει για το πρόβλημα της μητέρας του και αν υπήρχε κάποιο φάρμακο να την βοηθήσει να γίνει καλά μια και ο γιατρός της έδινε λίγους μήνες ζωής.
Ο ίδιος ο συνεργάτης μας, που μίλησε στον Άναμ για τον πατέρα του, επισκέφθηκε την μητέρα σου. Ο γιατρός της που είναι φίλος μας, μας είχε ενημερώσει για το πρόβλημα υγείας με το αναπνευστικό που είχε. Το πρόβλημα το απέκτησε, όταν κάποτε όρμησε στις φλόγες ενός καιγόμενου σπιτιού και έσωσε ένα νεαρό παιδί που βρισκόταν μέσα. Εισέπνευσε όμως πολύ διοξείδιο του άνθρακα και οι πνεύμονες της έφραξαν. Η κατάσταση της με τον καιρό χειροτέρεψε και εκείνη σταμάτησε να δουλεύει, γιατί η αναπνοή της γινόταν πολύ δύσκολη. Ο πατέρας σου είχε ήδη φύγει από την ζωή και ανέλαβες εσύ τα προς το ζην. Όταν ο συνεργάτης μας συνάντησε την μητέρα σου, εσύ είχες ήδη αναχωρήσει για να παραλάβεις τους επιβάτες σου από το χωριό μας. Της έδωσε μια ειδική αγωγή που είχαμε φτιάξει για την περίπτωση της και της είπε, ότι μπορούσε είτε να τον εμπιστευθεί είτε να πετάξει το φάρμακο. Η μητέρα σου γνώριζε, ότι δεν είχε τίποτα να χάσει και το πήρε. Τώρα είναι πολύ καλύτερα και η υγεία της θα καλυτερεύει συνεχώς. Ο Τζέιντ έβγαλε μια κραυγή χαράς και αγκάλιασε τον Φεζάν νοιώθοντας μεγάλη ευγνωμοσύνη.
Να υποθέσω λοιπόν, είπε τότε ο Θάνος, ότι η άφιξη σας εδώ και το πρόβλημα του Άλκη σας ήταν κατά κάποιον τρόπο γνωστά και δεν ήλθατε τυχαία έτσι δεν είναι;;
Ναι είπε ο Φεζάν. Κάνω κάποιες αναλύσεις σε μικροοργανισμούς που υπάρχουν σε διάφορες γαλαρίες τριγύρω και έχω μαζί μου μία οθόνη με συσκευή ανίχνευσης. Στην οθόνη είδα το σημείο που βρισκόσαστε και έσπευσα σε βοήθεια.
Πιάνει ραντάρ εδώ; Ρώτησε απορημένος ο Θάνος.
Δεν είναι ραντάρ ακριβώς είναι sonar γεωεντοπισμού.!!!
Ο Άλκης είχε αρχίσει να νοιώθει εντελώς καλά και σηκώθηκε. Είναι ώρα να πηγαίνουμε είπε ο Θάνος και έδειξε προς την έξοδο.
Εμείς θα σε ακολουθήσουμε Φεζάν είπε η Μπίσεν.
Θείε, είπε τότε ο Άλκης στρεφόμενος προς τον Θάνο, θα ήθελα τόσο πολύ να πάμε στις στοές και να δούμε όλα αυτά τα θαυμαστά που έχουν δημιουργήσει και που ανέφερε ο Φεζάν. Μετά θα μπορούσαμε να επιστρέψουμε στην Ποκάρα, αν ο Φεζάν ή κάποιος συνεργάτης τους μας έφερνε μέχρι την έξοδο που οδηγεί στον ναό Μουκτινάθ.
Μπορούμε να έλθουμε Φεζάν;; ρώτησε τότε ο Άλκης
Ο Θάνος είχε σαστίσει με την πρόταση του ανιψιού του και δεν ήξερε τι να απαντήσει. Ένοιωθε όμως και αυτός την ίδια παρόρμηση να βρεθεί στις στοές και να παρατηρήσει την τεχνική που απλοί αγρότες και κάτοικοι ενός μικρού χωριού του Νεπάλ είχαν γίνει επιστήμονες με τεράστια γνώση αλλά με απλότητα και σεμνότητα προπαντός.
Μπορείτε να έλθετε είπε ο Φεζάν αλλά ξενάγηση στις εγκαταστάσεις μας γίνεται μόνο αν το επιτρέψει ο Επιβλέπων, γιατί όπως καταλαβαίνετε δεν μπορεί κάποια πράγματα να γίνονται παραέξω γνωστά. Οι άνθρωποι δεν είναι ώριμοι πνευματικά για μια τέτοια εξέλιξη και σπρωγμένοι από κατώτερα ένστικτα ίσως καταστρέψουν αυτό που έχουμε δημιουργήσει, όπως έκαναν και σε παλαιότερες εποχές.
Ο Θάνος σαν ιστορικός γνώριζε πολύ καλά τι εννοούσε ο Φεζάν και κούνησε το κεφάλι του καταφατικά.
Θα έλθουμε λοιπόν μαζί σας αφού το θέλει και ο ανιψιός μου είπε τότε ο Θάνος και αν μας επιτραπεί η ξενάγηση θα δώσουμε τον λόγο μας, ότι δεν θα αποκαλύψουμε τίποτα παραέξω.!!!!!
Εγώ όμως πρέπει να επιστρέψω είπε ο Τζέιντ, γιατί η μητέρα μου βασίζεται σε μένα και για βιοποριστικούς λόγους, όπως ήδη γνωρίζετε. Ο Θάνος κούνησε το κεφάλι του και βγάζοντας το πορτοφόλι του, του έδωσε τα χρήματα που είχαν συμφωνήσει για την επιστροφή.
Μα, λόγω συνθηκών, δεν σας έφερα πίσω, είπε τότε το αγόρι. Ο Θάνος του χάιδεψε το κεφάλι και του είπε να τα δώσει στην μητέρα του εκ μέρους του.
Ο Τζέιντ ευχαρίστησε τον Θάνο και τράβηξε για την έξοδο, ενώ οι υπόλοιποι ακολούθησαν τον Φεζάν και τον Ντεν για τις στοές.
Οι δύο Ντολγκάρι προπορευόντουσαν και τόσο ο Άλκης όσο και ο Θάνος συγκρατούσαν την αδημονία τους να δουν από κοντά τα τόσα αξιοπερίεργα που συνέβαιναν στις στοές.
Η διάβαση μέσα από δαιδαλώδη μονοπάτια, δεν ήταν δύσκολη αφού είχαν οδηγούς που γνώριζαν τα κατατόπια και επιπλέον είχαν έντονο φωτισμό από ειδικές λάμπες που κρατούσαν. Ο αέρας δεν ήταν καθόλου αποπνικτικός αλλά αντίθετα ήταν πολύ καθαρός λες και υπήρχε συνεχής ανανέωση οξυγόνου. Σίγουρα η κοινότητα θα είχε φροντίσει για αυτό με κάποιον τρόπο συλλογίστηκε ο Θάνος που όλα αυτά είχαν κεντρίσει το επιστημονικό αλλά και ιστορικό του ενδιαφέρον.
Μετά από μια μακρά πορεία ο Φεζάν σταμάτησε μπροστά στην είσοδο κάποιας σπηλιάς. Τους έκανε νόημα να μπουν όλοι μέσα στο σπήλαιο και έσβησε τις λάμπες.
Σε κατάπληξη όλων άρχισαν να φωσφορίζουν μπροστά τους βουδιστικά σύμβολα σε ειδική γραφή. Ο Φεζάν άγγιξε 3 από αυτά και ψιθύρισε κάποιες συλλαβές.
Τότε άνοιξε μια άλλη είσοδος μπροστά τους και ο Φεζάν τους έκανε νόημα να τον ακολουθήσουν. Δεν είχαν προχωρήσει πολύ όταν αυτό που είδαν τους έκοψε την ανάσα. Μπροστά τους απλωνόταν μια μικρή πολιτεία με ειδικές εγκαταστάσεις και προπαντός ένας φωτεινός Ήλιος την φώτιζε σαν να ήταν ημέρα.
Καλώς ήλθατε στην «ΑΓΚΑΡΘΑ» είπε τότε ο Φεζάν, μία πόλη όπως ήταν πριν χιλιάδες χρόνια προτού περάσει σε άλλο επίπεδο.
Ο Αλκης νόμιζε, ότι είχε μπει σε κάποιο θεματικό πάρκο τεχνολογίας και εξέλιξης με όλα τα θαυμαστά που έβλεπε γύρω του.
Ο Φεζάν τους οδήγησε σε μία αίθουσα από διαφανές υλικό σαν πλεξιγκλάς και εκεί τους υποδέχτηκε ένας Ινδός φορώντας την κλασσική ινδική στολή με φαρδύ παντελόνι και μακρύ πουκάμισο μέχρι τα γόνατα. Τους συστήθηκε ως Ναζίμ και αφού είπε στον Φεζάν να οδηγήσει τους Ντολγκάρι στην ειδική πτέρυγα με τους άλλους συγχωριανούς τους, εκείνος θα αναλάμβανε την ξενάγηση των ξένων στις εγκαταστάσεις της Αγκάρθα.
Σας ευχαριστούμε πολύ είπε τότε ο Άλκης και σας δίνουμε τον λόγο της τιμής μας, ότι τίποτα δεν θα αναφέρουμε παραέξω από όσα θα μας δείξετε.
Εγώ θα σας ξεναγήσω μέχρι ενός σημείου είπε τότε ο Ναζίμ αλλά μετά θα σας αναλάβει ο Επιβλέπων για περισσότερες πληροφορίες.
Μάθαμε από τον Φεζάν, ότι τόσο ο ίδιος όσο και πολλοί Ντολγκάρι έχουν αποκτήσει ειδικές γνώσεις ο καθένας, ενώ όσο ζούσαν στο χωριό ήταν απλοί αγρότες ή ξυλοκόποι ή βυρσοδέψες. Πως εμφυτεύονται αυτές οι γνώσεις ρώτησε με απορία ο Θάνος;
Δεν εμφυτεύονται γνώσεις, γιατί αυτό θα ήταν τεχνητή παρέμβαση απάντησε ο Ναζίμ.
Εδώ ακολουθείται μια διαδικασία Ύπνου όπου επανέρχονται στην μνήμη πολλές γνώσεις που φαινομενικά έχουν ξεχαστεί. Οι Ντολγκάρι είναι πολύ δεκτικοί σε αυτή την επαναφορά Μνήμης διαμέσου του Ύπνου, ενώ κάποιοι άλλοι άνθρωποι που ο εγκέφαλος τους δεν είναι σε πνευματικό εξελικτικό επίπεδο, άσχετα μορφώσεως, δεν μπορούν να αφομοιώσουν τίποτα. Ακόμα και επιστήμονες από την χώρα μου, που επέμειναν να περάσουν από αυτή την διαδικασία της Επαναφοράς Μνήμης, όταν ξύπνησαν είχαν μόνο κάποιο ισχυρό πονοκέφαλο αλλά καμία αλλαγή.
Όλοι όμως οι Ντολγκάρι πέρασαν επιτυχώς τα τεστ. Ο πρώτος, που υποβλήθηκε στην διαδικασία Ύπνου και Επαναφοράς Μνήμης ήταν ο Τζαν που δεν έδειξε καθόλου φόβο ή αμφιβολία και δέχθηκε εθελοντικά το ρίσκο. Όταν ο εγκέφαλος του άρχισε να λειτουργεί με άλλες ταχύτητες έπεισε τον αδελφό του να έλθει εδώ με όλους τους συγχωριανούς τους. Οι Ντολγκάρι σαν φυλή προέρχονται από τον μακρινό γαλαξία της Ανδρομέδας και ο εγκέφαλος τους λειτουργεί με διαφορετικές ταχύτητες ακόμα και όταν δεν το γνώριζαν αλλά και αισθήσεις τους λειτουργούσαν διαφορετικά ιδιαίτερα σε θέματα προσανατολισμού.
Καθώς μιλούσε ο Ναζίμ τους οδήγησε σε ένα θάλαμο, όπου κάποια άτομα τα περισσότερα Ινδικής καταγωγής ήταν ξαπλωμένα και κοιμόντουσαν. Επάνω από το κεφάλι τους υπήρχαν λάμπες ενεργών ιόντων που έστελναν ιόχρου ακτινοβολία στον εγκέφαλο τους μέσα από κάποια λεπτά σωληνάκια.
Αυτός ο θάλαμος που βλέπετε είναι ο Δεύτερος Θάλαμος Τέσλα όπως τον ονόμασε ο Άλεν. Ο Άλεν είναι ο Επιβλέπων, που χάρη στην δική του αυτοθυσία σήμερα η επιστήμη έχει κάνει ένα μεγάλο άλμα, που στο μέλλον πολλοί θα ωφεληθούν από αυτό.
Τι αυτοθυσία έκανε ; ρώτησε ο Άλκης με απορία
Οδήγησε μέσα από μια διαδικασία Ύπνου το φυσικό του σώμα σε Θάνατο αλλά κατάφερε και δημιούργησε το νέο του σώμα πανομοιότυπο με το πρώτο αλλά και ενθύμηση όλων των ενσαρκώσεων του.
Φυσικά είχε εσωτερική καθοδήγηση για όλα αυτά από την Οντότητα Αζραήλ αλλά και σε φυσικό επίπεδο από τον βουδιστή μοναχό Ιλαρ-Τσουνγκ. Ο Άλεν δημιούργησε τον Πρώτο Θάλαμο Μεταφοράς Τέσλα. Όμως όταν τον συναντήσετε θα σας εξηγήσει περισσότερα.

Σήμερα όσοι έχουν πάρει ανώτερη εκπαίδευση μπορούν και τηλεμεταφέρονται από το ένα σημείο στο άλλο με την διάλυση και επαναδόμηση της μοριακής σύστασης του σώματος τους και έτσι βοηθούν πολλούς που έχουν ανάγκη χωρίς να πρέπει να πεθάνουν πρώτα, όπως έκανε ο Άλεν, γιατί αυτός ήταν που βελτίωσε τον πρώτο θάλαμο μεταφοράς. Αυτό γίνεται για την ώρα μόνο στο Νεπάλ αλλά προετοιμάζεται κάτι αντίστοιχο και στην Ινδία. Η τηλεμεταφορά εξυπηρετεί για την ώρα περιπτώσεις όπου η προσέγγιση με κάποιο μέσο ακόμη και αεροπορικά είναι απρόσιτη και κάποιοι άνθρωποι βρίσκονται σε άμεσο κίνδυνο.

Φυσικά όλοι οι εκπαιδευόμενοι αυτού του μεγάλου Έργου έχουν αποποιηθεί κάθε έννοια φιλοδοξίας, αναγνώρισης ή πλούτου.!!!
Αν κάποιος παραβεί τον ιερό όρκο περί ακεραιότητας που έχουν δώσει όλοι, τότε όλο αυτό εδώ το δημιούργημα στην Αγκάρθα θα καταστραφεί, σύμφωνα με τις οδηγίες που έχει λάβει ο Άλεν, και θα επαναληφθεί, ότι έγινε και πριν πολλά χρόνια όταν κάποιοι κατέφυγαν στα Ιμαλάια και έκτισαν ένα νέον πυρήνα γνώσης αλλά δεν μπόρεσαν να κρατηθούν ακέραιοι και υπέπεσαν σε σφάλματα εγωισμού και πλεονεξίας.!!!
Σήμερα οι συνθήκες επιβάλλουν ωριμότητα και αν χαθεί ακόμα μια ευκαιρία τότε ο πολιτισμός θα γυρίσει πολλά χρόνια πίσω.
Με αυτά τα λόγια ο Ναζίμ τους οδήγησε σε μια άλλη αίθουσα όπου ένας άνδρας ήταν καθισμένος σε ένα πέτρινο γραφείο σκυμμένος πάνω από κάποια χαρτιά με σχεδιαγράμματα.
Σας αφήνω να τα πείτε με τον Άλεν είπε ο Ναζίμ και αποχώρησε.
Ο Θάνος και ο Άλκης ήταν λίγα μέτρα μακριά από τον άνδρα, όταν εκείνος σήκωσε τα μάτια του και τους κοίταξε.
Τότε ένα επιφώνημα απορίας, έκπληξης και φόβου κατέλαβε τους δύο άνδρες.
Ο άνδρας που τους κοιτούσε είχε μεγάλη ομοιότητα με τον πατέρα του Άλκη και αδελφό του Θάνου.
Τι συμβαίνει;; τραύλισε ο Θάνος
Δεν είναι δυνατόν είπε πνιχτά ο Άλκης έτοιμος να σωριαστεί
Ο Άλεν τους έδειξε δύο καθίσματα και τους γέμισε δύο ποτήρια με νερό από μια κανάτα.
Έχουμε πολλά να πούμε, τώρα που βρεθήκαμε, είπε με ένα σοβαρό ύφος ο Άλεν

Ποιος είστε ; ρώτησε με τρεμάμενη φωνή ο Άλκης.

Μοιάζετε τόσο πολύ με τον πατέρα μου σαν να είστε το ίδιο πρόσωπο, συνέχισε ο Άλκης, αλλά αυτό δεν είναι δυνατόν γιατί ήμουνα παρών στην κηδεία του και μου κόστισε πολύ να το ξεπεράσω.

Καταλαβαίνω το σοκ σου Άλκη απάντησε με ένα τελείως ουδέτερο τόνο ο Άλεν αλλά κάποια πράγματα ήταν απαραίτητο να γίνουν για να υπάρξει ελπίδα για ένα καλύτερο μέλλον.

Εγώ προτού περάσω στην νέα μου δομική σύσταση ήμουν ο Άρης ο πατέρας σου αλλά σήμερα ενώ θυμάμαι αρκετά όχι μόνο από την ζωή μου σαν Άρης αλλά και από άλλες ενσαρκώσεις μου, είμαι ένα διαφορετικό άτομο. Η συνείδηση μου είναι διαφορετική. Πιο διευρυμένη θα έλεγα πιο απλά.
Πως ξεπέρασες τον Θάνατο; Ρώτησε τότε ο Θάνος πνιχτά, γιατί και αυτός δεν ήταν σε καλύτερη κατάσταση από τον Άλκη.
Τον θάνατο δεν μπορείς να τον υπερβείς έτσι απλά, εάν δεν έχεις κάνει προηγουμένως μεγάλη προετοιμασία σε πολλά επίπεδα.
Είχα μεγάλη εσωτερική καθοδήγηση από μία Οντότητα του Πνευματικού Κόσμου τον Αζραήλ αλλά και από ένα βουδιστή μονάχο τον Ιλαρ-Τσουνγκ που με μύησε στα εσωτερικά πεδία του Πνεύματος.

Ο χώρος των Ιμαλάϊων προσφέρεται για αυτοσυγκέντρωση και εσωτερική προσήλωση. Ερχόμουν τακτικά για συνέδρια στην Ινδία πάνω σε θέματα κβαντικής φυσικής αλλά πάντα περνούσα χρόνο σε κελιά του ναού Μουκτινάθ όπου με την βοήθεια του παραπάνω οδηγού μου συνέλαβα το Όραμα της δημιουργίας της Αγκάρθα. Είχα δει σε όραμα τον ειδικό θάλαμο μεταφοράς και με την βοήθεια άλλων Ινδών επιστημόνων τον τελειοποιήσαμε. Είχαμε χρησιμοποιήσει πειραματικά μικρά ζώα για τηλεμεταφορά αλλά για να γίνει σωστά το επίτευγμα έπρεπε να ρισκάρει κάποιος άνθρωπος, γιατί η συνείδηση δεν λειτουργεί το ίδιο όπως σε ένα ζώο. Οι κίνδυνοι ήταν πολλοί.
Έτσι το βράδυ της τελικής δοκιμής η μητέρα σου και συ λείπατε κάπου εκτός περιοχής δεν θυμάμαι ακριβώς.
Ο Ναζίμ είχε έλθει με κάποιους βοηθούς και στήσαμε στο υπόγειο του σπιτιού τον θάλαμο που τον ονόμασα Τέσλα από θαυμασμό για τον Σέρβο Εφευρέτη. Ξάπλωσα στο ειδικό κρεβάτι και με συνέδεσαν με τα ειδικά καλώδια. Προσευχήθηκα βαθιά να στεφτεί το πείραμα με επιτυχία. Έτσι μόλις άρχισε η εκπομπή ειδικής ακτινοβολίας το φυσικό μου σώμα ακινητοποιήθηκε και ένα ρευστό πέρασε μέσα από τις συνδέσεις και κατέληξε σε ένα άλλο πανομοιότυπο θάλαμο που είχε στηθεί κάπου μέσα στον ναό Μουκτινάθ. Τότε δεν είχε δημιουργηθεί ακόμα η Αγκάρθα, γιατί τα αποτελέσματα του πειράματος ήταν αμφίβολα.
Όταν οι παριστάμενοι στο ναό είδαν την νέα δόμηση κυττάρων γύρω από ένα απαλό μπλε ρευστό έμειναν άφωνοι. Σε ελάχιστα λεπτά βρισκόμουν ξαπλωμένος σε ένα κρεβάτι μέσα στον ναό με όλες τις αισθήσεις μου. Όταν άνοιξα τα μάτια μου τον πρώτο που είδα ήταν ο μοναχός Ιλάρ-Τσούνγκ που χαμογελούσε ικανοποιημένος.
Το πείραμα είχε στεφτεί με επιτυχία. Ήθελε όμως βελτιώσεις, γιατί τώρα που είχα περάσει από αυτή την διαδικασία ήξερα τι έπρεπε να διορθώσω, ώστε όσοι τηλεμεταφέρονταν να μη χρειάζεται να πεθαίνουν σαν φυσικό σώμα.
Φυσικά ο Ναζίμ πήρε το νεκρό μου σώμα από το υπόγειο και το ανέβασε στην κρεβατοκάμαρα ,όπου με βρήκε η σύζυγος μου νεκρό , όταν επέστρεψε.
Μαζί με τους βοηθούς πήραν τον θάλαμο και τα υπόλοιπα πράγματα και έφυγαν με ιδιωτική πτήση για το Νεπάλ.
Αμέσως άρχισαν εντατικές εργασίες μαζί με μεγάλη ομάδα επιστημόνων και σε λίγο χρονικό διάστημα δημιουργήθηκε η Αγκάρθα.
Τον χώρο μας τον υπέδειξε ο μοναχός, ο οποίος έβαλε και βουδιστικά σύμβολα στην είσοδο για να σφραγίσει την Αγκάρθα από τους περίεργους.
Για να δούμε αν όλα λειτουργούσαν κανονικά προσφέρθηκε ένας Ντολγκάρι ο Τζαν να κάνει το πείραμα τηλεμεταφοράς.

Όμως προτού γίνει αυτό έπρεπε να επανέλθει η μνήμη του και ο συγκεκριμένος είχε μεν διάφορες αναλαμπές αλλά δεν μπορούσε να θυμηθεί από πού γνώριζε κάποια πράγματα. Έτσι ενεργοποιήθηκε πρώτα ο εγκέφαλος του και αμέσως μετά μπήκαν οι συντεταγμένες για το σημείο που ήθελε να μεταφερθεί. Στο χέρι του θα φορούσε μια μικρή συσκευή και με την χρήση κάποιων συνδέσεων θα μπορούσε να επιστρέψει στην Αγκάρθα μετά την άφιξη του στο συγκεκριμένο σημείο της τηλεμεταφοράς.
Έτσι βρέθηκε ο Τζαν σε ένα λόφο που σύχναζε για κυνήγι ο αδελφός του, όπου του εξήγησε όλα όσα του είχαν συμβεί. Του ανέφερε, ότι όλοι οι Ντολγκάρι είχαν ιδιαίτερες ικανότητες που δεν θυμόντουσαν και αν πήγαιναν στις στοές θα άλλαζε όλη η ζωή τους. Έτσι ο αδελφός του Τζαν, που ήταν και ο αρχηγός του χωριού Ντόλγκα, μετά τα όσα έμαθε για την Αγκάρθα και όλα όσα είχαν συμβεί στον Τζαν, έπεισε όλους τους κατοίκους να τον ακολουθήσουν εκτός από την σύζυγο του Τζαν, που από ότι έμαθα ήλθε και αυτή τελικά σήμερα με τον γιό του.
Ο Άλκης και ο Θάνος άκουγαν όσα τους εξιστορούσε ο Άλεν και ένοιωθαν, όλα να γυρίζουν γύρω τους.
Πως πήρες το όνομα Άλεν και τι εθνικότητας είσαι τώρα ρώτησε ο Θάνος.
Το όνομα μου είναι σήμερα Άλεν Γουίλσον και είμαι αγγλικής υπηκοότητας αλλά και ινδικής ιθαγένειας. Ο Ναζίμ είχε φίλους στις Αρχές και μου έβγαλε νέα έγγραφα, γιατί ο Άρης Παυλίδης είναι επίσημα νεκρός.
Ξέρεις, είπε τότε ο Άλκης, όταν προσπαθούσα να ξεπεράσω τον ξαφνικό θάνατο του πατέρα μου με επισκέφθηκε και εμένα ο Αζραήλ και με καθησύχασε.
Το φαντάζομαι αποκρίθηκε ο Άλεν. Όταν ολοκληρώσεις κάποια πράγματα που έχεις ακόμα μπροστά σου ίσως σκεφθείς να ασχοληθείς και με πεδία που σου είναι άγνωστα ακόμα.
Τώρα θα ειδοποιήσω τον Φεζάν να σας πάει σε κάποια δωμάτια να ξεκουραστείτε και θα κανονίσω να επιστρέψετε σύντομα στην Ποκάρα.
Όταν βρέθηκαν μόνοι τους ο Θάνος που συγκρατιόταν όλη αυτή την ώρα έβαλε το κεφάλι του μέσα στα χέρια του και ξέσπασε σε λυγμούς.
Ο Άλκης τον κοίταξε απορημένος.
Σήμερα ένοιωσα, ότι έχασα τον αδελφό μου πραγματικά, μια και δεν ήμουν στην κηδεία του, και τα δάκρυα είναι ο αποχαιρετισμός μου αποκρίθηκε ο Θάνος. Ο Άλεν Γουίλσον μπορεί να μοιάζει με εκείνον αλλά δεν είναι ο αδελφός μου.!!!
Τις επόμενες ημέρες αφού περιηγήθηκαν στις εγκαταστάσεις της Αγκάρθα και έμαθαν πολλά για θέματα υψηλής τεχνολογίας έφθασε η ημέρα αναχώρησης τους.
Ο Φεζάν ήλθε με ένα μικρό όχημα να τους παραλάβει, ώστε να μη χρειαστεί να περπατήσουν.
Μπορούμε να χαιρετήσουμε τον Άλεν; ρώτησε τον Φεζάν ο Άλκης.
Δυστυχώς έφυγε ξαφνικά για την Ινδία και δεν βρίσκεται στην Αγκάρθα τους αποκρίθηκε αυτός.
Οι άνδρες κούνησαν το κεφάλι τους και μπήκαν στο όχημα. Σε λιγότερο από μία ώρα βρισκόντουσαν στην είσοδο του ναού Μουκτινάθ και αφού ναύλωσαν ένα από τα βαν-ταξί που περίμεναν απέξω έφθασαν στην Ποκάρα. Εκεί διανυκτέρευσαν σε ένα ξενώνα και την επόμενη τράβηξαν για την Κατμαντού.
Ο Θάνος τηλεφώνησε στον πιλότο του ιδιωτικού τζετ και συμφώνησαν να έλθει την επομένη να τους παραλάβει.
Πριν ξεκινήσουν για το αεροδρόμιο ο Άλκης τηλεφώνησε στην μητέρα του, ότι επέστρεφαν, της είπε την ώρα άφιξης και αν ήθελε να πήγαινε στο αεροδρόμιο να τους παραλάβει.
Η Έλενα χάρηκε που άκουσε το γιό της ύστερα από δυόμισι μήνες περίπου και ήθελε να ρωτήσει περισσότερα αλλά ο Άλκης της απάντησε, ότι έμπαιναν στο αεροπλάνο και θα τα έλεγαν από κοντά.
Φυσικά είχαν συμφωνήσει με τον Θάνο, ότι δεν θα της έλεγαν τίποτα ούτε για τις στοές ούτε για τον Άλεν και θα έμεναν μόνο στις περιγραφές του χωριού Ντόλγκα και τις πρωτόγονες συνθήκες διαβίωσης.
Όταν έφθασαν στην Αθήνα και κατέβηκαν από το αεροπλάνο η Έλενα τρόμαξε που τους είδε. Ήταν τρομακτικά αδυνατισμένοι, ο Θάνος έμοιαζε δέκα χρόνια μεγαλύτερος και ο γιός της ήταν ψυχρός και λιγομίλητος.
Τους ρωτούσε συνεχώς να μάθει λεπτομέρειες αλλά οι απαντήσεις τους ήταν λιγόλογες και μονολεκτικές.
Φαντάστηκε, ότι ήταν ταλαιπωρημένοι από ένα τόσο δύσκολο ταξίδι και όταν έκαναν ένα μπάνιο και συνερχόντουσαν τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά.
Ο Άλκης ζήτησε από τον Θάνο να μείνει λίγες ημέρες σπίτι μαζί τους προτού επιστρέψει στο δικό του και η Έλενα δεν έφερε καμία αντίρρηση.
Εξάλλου ο Θάνος ήταν πια ο πατέρας του έλεγε.
Ένα πρωινό που η Έλενα έλειπε στο κομμωτήριο οι δύο άνδρες κατέβηκαν στο υπόγειο του σπιτιού.
Εκεί προσπάθησαν να φανταστούν τα γεγονότα έτσι όπως συνέβηκαν σύμφωνα με αυτά που τους διηγήθηκε ο Άλεν.

Εκείνο που χαράχτηκε βαθιά μέσα μου από όλη αυτή την περιπέτεια είπε τότε ο Άλκης κοιτώντας τον Θάνο είναι, ότι η Έμπνευση και το Όραμα μπορεί να κάνουν κάποιον όχι μόνο να αγνοήσει τα πάντα γύρω του αλλά να κάνει τον Θάνατο να μοιάζει με Ύπνο θυσιάζοντας και την ζωή του, αν χρειαστεί.
Βγαίνοντας από το υπόγειο έκλεισαν την πόρτα οριστικά στο παρελθόν αφήνοντας την Ζωή να τους οδηγήσει στα δικά τους Οράματα.!!!!


ΤΕΛΟΣ
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Φίλοι μου
Ολοκληρώνοντας την ιστορία μας, γιατί δεν μπορώ να την πω παραμύθι μου, μου άφησε πολλά ανάμικτα συναισθήματα.
Πέρα από το οδοιπορικό σε μια άγνωστη χώρα, που αν και δεν έχω ταξιδεύσει εκεί την περπατούσα σαν να την γνώριζα, είχα και μια άλλη αίσθηση.
Αυτή της ανάμνησης !!!Η Διάβαση στις υπόγειες στοές κάτω από τα Ιμαλάια και η δημιουργία της Αγκάρθα μου ξύπνησε κάτι πολύ γνώριμο όχι από τα σεμινάρια στο παρελθόν αλλά από μια ιδιαίτερη σύνδεση.!!!
Τώρα για το καταπληκτικό τεχνολογικό επίτευγμα ίσως να είναι προάγγελος κάτι μελλοντικού ή και τωρινού που ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα.
Θυμάμαι όταν έγραψα πριν από μερικά χρόνια το πρώτο μου παραμύθι κεντρικοί ήρωες ήταν σαλιγκάρια και το θεραπευτικό τους έκκριμα.
Τότε ούτε καν είχε ακουστεί κάτι τέτοιο και το θεώρησα σαν φανταστικό δημιούργημα.
Σήμερα χρησιμοποιείται όχι μόνο θεραπευτικά αλλά και σε πολλά καλλυντικά!!!
Η ιστορία αυτή μου θύμισε για άλλη μια φορά, ότι η Φαντασία μπορεί πάντα να με εκπλήσσει!!!
>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Ααααααα!!! Πολύ μου άρεσε O:-) O:-) O:-) Ευχαριστούμε Χρυσουλίτσα μας :romance-heartbeating:

Η ιστορία αυτή μου θύμισε για άλλη μια φορά, ότι η Φαντασία μπορεί πάντα να με εκπλήσσει!!!
:)
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από Annoula »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Ευχαριστούμε πολύ Χρυσουλίτσα μας, πολύ μου άρεσε :romance-heartbeating:


:x :x :x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Ευχαριστούμε Χρυσούλα! :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};-
Πολυ ιδιαίτερες ανατροπές!

Ισως φανεί ασχετο αλλά διαβαζοντάς το μου ήρθε στο μυαλό αυτό η αλλαγή στον βόρειο μαγνητικό πόλο της Γης!
https://www.enikos.gr/international/690 ... metakineit

Φιλιά :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Οι αλλαγές στο γεωμαγνητικό πεδίο που είναι επιστημονικά καταγεγραμμένες θα δυναμιτίσουν πολλές αλλαγές στην πλοήγηση όπως την ξέρουμε αλλά είναι νωρίς για κάτι τέτοιο.
Η τηλεμεταφορά είναι κάτι διαφορετικό γιατί εκεί παίζουν ίσως ρόλο οι ραδιοσυχνότητες και ο Τέσλα είχε κάνει κάτι πρωτοποριακό για την εποχή του με έναν θάλαμο μεταφοράς ύλης που όμως δεν ολοκληρώθηκε σαν σχέδιο.
Δεν ξέρω πόσο προφητική θα βγει συτή η ιστορία αλλά για το μόνο που είμαι σίγουρη είναι, ότι το εύρος της Φαντασίας είναι ασύλληπτο!!!!!

:romance-heartstiny: :romance-heartstiny:
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από Ellaki »

Διάβαζα την ιστορία και νόμιζα ότι περπατούσα μαζί τους μέσα στις στοές!
Μου φάνηκε εντελώς αληθινή :-?

ευχαριστούμε Χρυσουλίτσα :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ευχαριστούμε πολύ Χρισουλίτσα :romance-kisscheek: :romance-heartbeating: >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Χρυσουλίτσα :x :romance-kisscheek: >:d< >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Χρυσουλίτσα, πολύ όμορφη :romance-heartsthree: :romance-heartbeating:
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από Vasoula »

Μια πολύ όμορφη ιστορία, Χρυσουλίτσα... :romance-kisscheek:
Μάλλον δεν θα ζούμε στην 3η διάσταση όταν γίνει αντιληπτή στο εύρος της η τέχνη της τηλεμεταφοράς. Δεν έχουμε ακόμα φτάσει ούτε στο ένα χιλιοστό της τεχνολογίας των Ατλάντιων και νομίζω ότι θα περάσουν πολλές χιλιετηρίδες για να το καταφέρει αυτό ο άνθρωπος. Μέχρι δηλαδή να μάθει να μην καταστρέφεται από την τεχνολογία και να την θέσει στην υπηρεσία του, έχουμε μπόλικο ακόμα δρόμο σαν ανθρωπότητα...
Προς το παρόν αυτό που έχουμε κληρονομήσει από τους Ατλάντιους είναι η αλαζονεία τους

:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Πανέμορφη ιστορία Χρυσουλίτσα, πολύ την απόλαυσα O:-) Ευχαριστούμε πολύ! O:-) :x :x >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από Fotinoula »

Πω πω Χρυσουλίτσα πολύ μου άρεσε, :romance-heartbeating: ένας Αληθινός Κόσμος που ακόμα ο άνθρωπος αγνοεί μέσα στον εγωκεντρισμό του
ευχαριστούμε! @};- :x >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ -ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΤΡΙΤΟ (ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ)

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Πολύ όμορφη ιστορία Χρυσουλίτσα :romance-heartbeating: :romance-kisscheek:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ”