ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5)

Μόλις τέλειωσε ο Λέανδρος την επικοινωνία του με τον Εκπαιδευτή εμφανίστηκε μέσα στον χώρο ένας ψηλός νέος με πολύ λεπτά σχεδόν διάφανα χαρακτηριστικά και του συστήθηκε. Λεγόταν Εφράν –Ελ και ανήκε στο Τάγμα του Ουριέλ-Α. Φορούσε μια ενδυμασία σε γαλάζιο χρώμα και γύρω από την μέση του κρεμόταν μια φωτεινή ράβδος η οποία αποτελείτο από πολλούς ελικοειδείς πυρήνες που άστραφταν.
Του μίλησε νοερά και του είπε να βιαστούν, γιατί η Ατλαδία με τους συνεργούς της προπορευόντουσαν και σύντομα θα έφταναν στην τοποθεσία του 4ου ανιχνευτή.
Ο Λέανδρος του αποκρίθηκε, ότι απομνημόνευσε τις συντεταγμένες της τοποθεσίας και ήταν έτοιμος να τον ακολουθήσει.
Αμέσως ο Εφράν–Ελ τον άγγιξε στο καρδιακό κέντρο και όλο το σώμα του Λέανδρου φωτίστηκε. Λεπτές συνδέσεις άρχισαν να ελίσσονται γύρω από κάποια κέντρα του σώματος του και να δημιουργούν ένα φωτεινό σπιράλ. Ο Εφράν –Ελ του είπε να πάρει μια βαθιά ανάσα και αμέσως μετά ο Λέανδρος ένοιωσε όλο το σώμα του να αιωρείται και να περιστρέφεται με μεγάλη ταχύτητα. Βγήκαν έξω από την πυραμίδα και ο Εφράν –Ελ άνοιξε ένα κάθετο κανάλι μέσα από το οποίο γλίστρησαν από τον βυθό της θάλασσας στην επιφάνεια και μετά στον αέρα. Ένοιωθε, ότι όλο του το σώμα ήταν ένα διαστημικό όχημα, που έτρεχε με ταχύτητα μεγαλύτερη του φωτός.
Σχεδόν σε κλάσματα του δευτερολέπτου βρισκόντουσαν στην βραχονησίδα που είχε ανακαλύψει, ότι υπήρχε ο ανιχνευτής.
Μόλις προσγειώθηκαν ο Εφράν-Ελ τον άγγιξε πάλι στο καρδιακό κέντρο και ο Λέανδρος βρέθηκε με το φυσικό του σώμα.
Του εξήγησε τότε, ότι ο 4ος ανιχνευτής είχε υψηλή ακτινοβολία και για να τον πιάσει θα έπρεπε να φορέσει στο χέρι του ένα γάντι που του έδωσε. Εκείνος θα απομακρυνόταν για λίγο, γιατί θα πήγαινε στην Ακρόπολη. Μόλις έπιανε τον ανιχνευτή θα πίεζε τον διακόπτη που υπήρχε στο κάτω μέρος της βάσης όπως είχε κάνει με τον προηγούμενο, που είχε βρει, για να τον απενεργοποιήσει. Όταν τέλειωνε με αυτή την διαδικασία θα φώναζε το όνομα του και εκείνος θα ερχόταν να τον παραλάβει.
Τι θα γίνει αν με βρουν εδώ η Ατλαδία και οι συνεργοί της.;;
Όμως ο Εφράν –Ελ είχε χαθεί από μπροστά του !!
Έχε Εμπιστοσύνη άκουσε τότε μια φωνή μέσα του.!!
Είχε αρχίσει να σκοτεινιάζει και έπρεπε να βιαστεί να βρει τον ανιχνευτή.
Καθώς περιεργαζόταν το μικρό χώρο της βραχονησίδας είδε κάποιες λάμψεις να βγαίνουν από κάποιους βράχους. Πλησίασε μετακίνησε κάποιες πέτρες και τότε χωμένο βαθιά στο χώμα είδε τον ανιχνευτή. Έμοιαζε με μια ηλεκτρική στήλη που πετούσε σπινθήρες.
Έβαλε το γάντι που του έδωσε ο Εφράν–Ελ και τράβηξε με δύναμη την στήλη. Εκείνη αστραποβολούσε σαν κεραυνός και αυτός βρίσκοντας τον μικρό διακόπτη που ήταν από κάτω την απενεργοποίησε.
Δεν είχε προλάβει να ενημερώσει τον Εφράν-Ελ, ότι είχε ολοκληρώσει την διαδικασία, όταν ένα φουσκωτό πλησίασε και δύο οπλισμένα άτομα βγήκαν από μέσα.
Ήταν η Ατλαδία και ο Ζεράρ.!!
Δώσε μας γρήγορα αυτό που κρατάς είπε τότε ο Ζεράρ σημαδεύοντας με ένα πολυβόλο τον Λέανδρο. Μου έχεις κλέψει ήδη ένα.
Αλήθεια Ατλαδία έχω κλέψει κάτι;; ρώτησε τότε ο Λέανδρος απευθυνόμενος σε εκείνη και αγνοώντας τον Ζεράρ. Ο Ζεράρ γνωρίζω καλά τι χαρακτήρας είναι, αφού άφησε την Αντέλ μόνη της στο πλοίο να πνιγεί. Εσύ όμως μετά από όσα έχεις ζήσει στην Ποσειδωνία πως μπορείς και συνεργάζεσαι με τέτοια άτομα;; Τι σου πρόσφεραν που σε έκαναν να αγνοήσεις όλα όσα πίστευες για το καλό του πλανήτη και όλης της ανθρωπότητας.;; Ήταν όλα ψέματα όσα έλεγες;;
Η Ατλαδία κοιτούσε τον Λέανδρο και δεν μιλούσε.
Χάνεις τον χρόνο σου φίλε αποκρίθηκε τότε ο Ζεράρ και σπαταλάς και τον δικό μας.
Θα μου δώσεις τον κεραυνό με το καλό ή θα αφήσεις τα κόκκαλα σου σε αυτή την βραχονησίδα;; τον απείλησε ο Ζεράρ.
Τότε ο Λέανδρος έπιασε τον κεραυνό και πατώντας τον διακόπτη από κάτω τον ενεργοποίησε. Μετά τον έμπηξε στο έδαφος. Ο κεραυνός άρχισε να αστράφτει και να βγάζει φλόγες. Ο Ζεράρ έκανε πίσω, γιατί θυμόταν καλά τι είχε πάθει την τελευταία φορά που τον έπιασε.
Έλα να τον πάρεις του είπε τότε άγρια ο Λέανδρος.!!
Ο Ζεράρ κοίταξε τότε την Ατλαδία και της είπε. Κάνε κάτι εσύ που ξέρεις από αυτά.
Τότε η Ατλαδία σήκωσε το πολυβόλο που κρατούσε και στρέφοντας το στον έκπληκτο Ζεράρ, τον πυροβόλησε. Στη στιγμή ο Ζεράρ έπεσε κάτω νεκρός.!!!
Με ρώτησες γιατί πήγα μαζί τους είπε απευθυνόμενη τότε στον Λέανδρο.
Είμαι ένα ελεύθερο πνεύμα Λέανδρε και ο Ουριέλ-Α δεν μου είπε την αλήθεια.
Ο δίδυμος κύβος που ψάχνουν είναι για να σταματήσουν την Ελεύθερη Βούληση στους ανθρώπους, ώστε όλοι να υπακούν σε νόμους και κανόνες που θα ορίσει μια ομάδα Συμπαντικών Οντοτήτων χωρίς επιλογή ή θέληση από τους ανθρώπους.
Συνεννοήθηκα με κάποιους σαν τον Ζεράρ, ότι θα τους βοηθούσα με σκοπό κάποια υλικά ανταλλάγματα που μου υποσχέθηκαν αλλά ο στόχος μου ήταν να φθάσω πρώτα εδώ και αφού έπαιρνα τον 4ο κεραυνό να ανακαλύψω εγώ τον δίδυμο κύβο. Φυσικά για να τον παραδώσω θα διαπραγματευόμουν με τις άλλες δυνάμεις την ύπαρξη πάντα της Ελεύθερης Βούλησης.!!!
Αυτό νομίζεις, ότι είναι ιδιοτέλεια;; τον ρώτησε τότε η Ατλαδία.
Εσύ είσαι λαμπρό μυαλό και δεν μοιάζεις με τον Ζεράρ συνέχισε εκείνη. Πάντα σε θαύμαζα και σε αγαπούσα. Μπορούμε μαζί να κάνουμε πάρα πολλά πράγματα αρκεί να θελήσεις να με ακολουθήσεις.
Ο Ουριέλ-Α γνώριζε τα σχέδια σου Ατλαδία από καιρό αποκρίθηκε ο Λέανδρος. Όμως σε άφηνε να μένεις στην πυραμίδα με σκοπό να αλλάξεις μόνη σου γνώμη και να ενταχθείς με τις δυνάμεις του φωτός. Αν ήταν όπως λες, τότε θα σε είχε διώξει εξαρχής, ώστε να μη έχεις πρόσβαση σε καμία πληροφορία. Αν έχεις αμφιβολίες, γιατί δεν πάμε μαζί πίσω στην πυραμίδα με τον κεραυνό και να συζητήσεις τις απορίες σου μαζί του;;
Είναι πολύ αργά φίλε μου, γιατί έχω πάρει τις αποφάσεις μου. Λυπάμαι μόνο που θα πρέπει να σε σκοτώσω, έτσι ώστε όταν βρεθεί το πτώμα του Ζεράρ και το δικό σου να φανεί, ότι ένας δολοφόνησε τον άλλο.
Καθώς σήκωνε το χέρι της για να τραβήξει την σκανδάλη εμφανίστηκε ο Εφράν-Ελ και σηκώνοντας την φωτεινή ράβδο την ακινητοποίησε. Σε λίγο η Ατλαδία άρχισε να διπλώνεται στα δύο και να σωριάζεται στο βραχώδες έδαφος. Τότε άνοιξε ένας μεγάλος λάκκος που την τράβηξε μέσα.
Θα περάσει αρκετό χρόνο στα βάθη της γης ανέφερε τότε ο Εφράν -Ελ μέχρι να καθαριστεί κάθε κύτταρο της από την μόλυνση που έχει υποστεί.!!!



Ο Λέανδρος απενεργοποίησε πάλι τον κεραυνό και τον έδωσε στον Εφράν –Ελ.
Εκείνος τον παρέλαβε και τον έβαλε σε μια διάφανη θήκη.
Βρήκες τον δίδυμο κύβο στην Ακρόπολη;; τον ρώτησε τότε ο Λέανδρος
Ο κύβος είναι ασφαλισμένος σε ειδική κρύπτη και πολύ δύσκολα θα τον βρουν τώρα που δεν έχουν τους κεραυνούς.
Η Ακρόπολη φυλάει πολλά χρόνια το μυστικό της και θα συνεχίσει να το κάνει, γιατί το ενεργειακό πλέγμα που υπάρχει γύρω της ενισχύεται συνεχώς από συνεργάτες του φωτός που έχουν δημιουργήσει μια ισχυρή Πύλη Ενέργειας που δύσκολα παραβιάζεται.!!!
Η αποστολή ολοκληρώθηκε χάρη σε σένα και όσοι εργάζονταν στην Ποσειδωνία θα επιστρέψουν ο καθένας στις προηγούμενες ασχολίες του. Η ίδια η πολιτεία θα απορροφηθεί από τον Σείριο.
Τι θα γίνει η Αντέλ;; ρώτησε με ενδιαφέρον ο Λέανδρος.
Έχει αγαπήσει τόσο τα δελφίνια, αποκρίθηκε ο Εφράν -Ελ ώστε σκέφτεται μόλις επιστρέψει στη Γαλλία να γράψει κάποιο βιβλίο για αυτά και τον τρόπο επικοινωνίας τους με τις συχνότητες, που θα γίνει ανάρπαστο.
Ήλθε όμως η ώρα να επιστρέψεις και συ Λέανδρε στην οικογένεια σου.
Σε λίγο πετούσαν με τον ίδιο τρόπο και όταν έφθασαν στην Σαντορίνη προσγειώθηκαν σε ένα μικρό λιμανάκι κοντά στο σπίτι του.
Ο Εφράν –Ελ του έδωσε ένα πακέτο με απλά ρούχα για να μπορεί να κυκλοφορήσει χωρίς να τραβήξει την περιέργεια των περαστικών καθώς και ένα μικρό πουγκί με 3 όστρακα που υπήρχαν άφθονα επάνω στην πυραμίδα. Μέσα στα όστρακα υπάρχουν 3 μαύρα μαργαριτάρια μεγάλης αξίας του ανέφερε τότε ο Εφράν –Ελ. Χρησιμοποίησε τα όπως εσύ θέλεις. !!!
Ο Λέανδρος τον ευχαρίστησε και έκανε να βγάλει το Timer για να το επιστρέψει.
Κράτησε το του είπε για ανάμνηση, γιατί σε λίγο θα απενεργοποιηθεί μια και δεν θα υπάρχει η πυραμίδα και θα είναι άχρηστο!!! Εάν σε χρειαστούμε πάλι τότε θα το ενεργοποιήσουμε από απόσταση και θα το ξέρεις.!!
Ο Εφράν-Ελ τον χαιρέτησε και χάθηκε από μπροστά του.
Ο Λέανδρος πήρε τον δρόμο για το σπίτι του. Ήταν περασμένη η ώρα και οι δικοί του σίγουρα θα κοιμόντουσαν. Φθάνοντας στην εξώπορτα τράβηξε σιγανά το σύρτη από μέσα και προχώρησε προς το σημείο που έκρυβαν τα εφεδρικά κλειδιά για ώρα ανάγκης. Βρήκε αυτά του διαμερίσματός του και ανέβηκε τις σκάλες. Ξεκλείδωσε όσο πιο σιγανά μπορούσε και μπήκε μέσα. Πάντοτε άφηναν ένα μικρό φως αναμμένο στο χωλ της εισόδου που οδηγούσε στην κουζίνα και το καθιστικό που ήταν ενιαία και έτσι δεν είχε δυσκολία να προχωρήσει.
Φθάνοντας στο κεντρικό χώρο του σπιτιού είδε την Σούζαν που είχε σηκωθεί να πιει νερό και κρατούσε ένα ποτήρι. Μόλις τον αντίκρισε έβγαλε μια πνιχτή κραυγή και το ποτήρι της έπεσε από τα χέρια.!!!
Ακούγοντας τον θόρυβο ο Μίλτος που διάβαζε κάτι στον υπολογιστή του πετάχτηκε έξω από το δωμάτιο του και τράβηξε προς το καθιστικό. Την ίδια στιγμή και η Μπεθ πετάχτηκε από το κρεβάτι της και όρμησε προς τα εκεί που είχε ακουστεί ο θόρυβος.
Τώρα όλοι κοιτούσαν έκπληκτοι τον άνδρα με τα φαρδιά ρούχα και τα μακριά μαλλιά και γένια.
Τι γυρεύετε στο σπίτι μας;; τον ρώτησε τότε η Σούζαν προσπαθώντας να κάνει την φωνή της όσο πιο σταθερή μπορούσε.
Δεν με γνώρισες Σου μου;; αποκρίθηκε τότε ο Λέανδρος και η φωνή τρεμούλιασε.
Τότε βρίσκοντας την ψυχραιμία της η Μπεθ τον πλησίασε και αφού τον κοίταξε στα μάτια έπιασε τα χέρια του. Στο ένα είχε το τατουάζ του και στο άλλο παλιές ουλές από κάποια τραύματα.
Η Μπεθ έπεσε στην αγκαλιά του και φώναξε: Επί τέλους γύρισε ο μπαμπάκας μου!!
Ακούγοντας αυτά τα λόγια η Σούζαν λιποθύμησε.
Ο Λέανδρος τότε έτρεξε, την έπιασε και την ξάπλωσε στο καναπέ. Μετά γυρνώντας στον γιό του φώναξε: Μίλτο γρήγορα ένα ποτήρι νερό και συ Μπεθ βρες λίγο οινόπνευμα ή κολόνια.
Έκανε κάποιες εντριβές στην Σούζαν και σε λίγο εκείνη άνοιξε τα μάτια της.
Ο Λέανδρος την έσφιξε στην αγκαλιά του και προτού προλάβει να της πει κάτι ακούστηκε ένα δυνατό κτύπημα στην πόρτα του διαμερίσματος.
Η Ελισάβετ που δεν της κολλούσε ύπνος είχε δει μία σκιά να μπαίνει στην αυλή τους και αφού πήρε κάποιο κλειδί από την κρυψώνα, ανέβηκε αμέσως την σκάλα που οδηγούσε στον επάνω όροφο.
Τις προηγούμενες ημέρες τα είχε αποκαλύψει όλα στον άνδρα της και τον γιό της τον Μένιο, οι οποίοι αφού ξεπέρασαν το αρχικό σοκ από αυτά που έμαθαν, την κατσάδιασαν γερά και οι δύο, γιατί κρατώντας τέτοια μυστικά έβαζε σε αληθινό κίνδυνο την ζωή του Λέανδρου ιδιαίτερα αν είχε πέσει θύμα λαθρεμπόρων. Έπρεπε να ενημερώσουν τις Αρχές το ταχύτερο πριν είναι πολύ αργά.
Η Ελισάβετ ξύπνησε αμέσως τον άνδρα της και του είπε, ότι είδε κάποιον να ανεβαίνει στο διαμέρισμα του Λέανδρου.
Ο παππούς Μιλτιάδης άρπαξε την καραμπίνα, που είχε βγάλει από την αποθήκη όπου την φύλαγε, και ειδοποίησε τον Μένιο. Εκείνος έτρεξε αμέσως στο σπίτι των γονιών του.
Έτσι ανέβηκαν όλοι την σκάλα που οδηγούσε στο σπίτι του Λέανδρου και κτύπησαν την πόρτα δυνατά.
Ο Λέανδρος κρατώντας την Σούζαν στην αγκαλιά του έκανε νόημα στον Μίλτο να ανοίξει την πόρτα. Μόλις άνοιξε ο Μίλτος μπήκε μέσα ο παππούς κρατώντας την καραμπίνα και ακολουθούσαν η Ελισάβετ και ο Μένιος
Τότε ο Λέανδρος σηκώθηκε και τους πλησίασε λέγοντας.
«Δεν χρειάζεται η καραμπίνα πατέρα. Είμαι εγώ ο Λέανδρος.!!»
«Το έχω ξανακούσει αυτό είπε τότε η μητέρα του.»
«Αν είσαι ο Λέανδρος που ισχυρίζεσαι, πες μου πως σε φώναζα, όταν ήσουν μικρός του είπε κοιτώντας τον στα μάτια»
«Είναι φυσικό να μη με γνωρίζετε έτσι όπως είμαι αποκρίθηκε ο Λέανδρος. Λοιπόν όταν ήμουν μικρός επειδή ήμουν πολύ ζωηρός έλεγες ,ότι δεν έπρεπε να με βγάλουν Λέανδρο αλλά Ανδρούτσο.»
Η Ελισάβετ τότε τον πλησίασε και σηκώνοντας το χέρι της του άστραψε ένα χαστούκι. !!
Ο Λέανδρος την κοίταξε απορημένος και αυτή απάντησε:
Το χαστούκι ήταν για την αγωνία που τράβηξα όλο αυτό το διάστημα. Μετά τον έσφιξε στην αγκαλιά της δακρυσμένη. Ο πατέρας του πέταξε την καραμπίνα και αγκάλιασε τον γιό του. Το ίδιο και ο αδελφός του. Η Ρένια είναι καλά;; ρώτησε τότε τον αδελφό του. Ξέρεις είναι 3 μηνών έγκυος, έπειτα από τόσα χρόνια, και ο γιατρός είπε να προσέχει και να μη ταράζεται τώρα στην αρχή.
Ο Λέανδρος κούνησε το κεφάλι του με κατανόηση και είπε, ότι χρειαζόταν ένα ζεστό μπάνιο, κάποια ρούχα για να βγάλει αυτά που φορούσε και κάτι να φάει, γιατί πεινούσε πολύ. Έχουμε πολλά να πούμε μετά συμπλήρωσε.
Έτσι αφού πλύθηκε και ξυρίστηκε κάθισε με όλη την οικογένεια του στο τραπέζι, και τους διηγήθηκε όλα όσα απίστευτα έζησε αποφεύγοντας κάποιες λεπτομέρειες για να μη τους τρομοκρατήσει. Η ύπαρξη και μόνο μια πόλης στον βυθό και όλα όσα γινόντουσαν εκεί ξεπερνούσε κατά πολύ την φαντασία τους.
Τότε ο Μίλτος είδε μια συσκευή σαν ρολόι σε ένα τραπεζάκι και πήγε και το πήρε.
Ήταν το Timer !!Ο Λέανδρος το είχε βγάλει για να πλυθεί.
Μπορείς να το κρατήσεις Μίλτο και να μάθεις κάτι από την τεχνολογία του, γύρισε και είπε στο γιό του.
Μου το άφησαν για ενθύμιο και είναι απενεργοποιημένο. Μου είπαν, ότι θα το ενεργοποιήσουν μόνο εάν με χρειαστούν πάλι.!!!
Βλέποντας την ματιά που έριξε η μητέρα του στην συσκευή της είπε αστειευόμενος.
Αυτό δεν το αγγίζεις, δεν το καθαρίζεις και προπαντός δεν το βάζεις στο φούρνο!!!
Τις επόμενες ημέρες η οικογένεια προσπαθούσε να βρει τους ρυθμούς της και να απολαύσει τις τελευταίες ημέρες του καλοκαιριού.
Έτσι μια ημέρα ο Λέανδρος τους ανακοίνωσε, ότι θα ακολουθούσε την Σούζαν στο Λονδίνο και θα έμενε και εργαζόταν εκεί στο εξής. Ο Μίλτος δεν ήθελε να αφήσει την οικογένεια του και θα πήγαινε και αυτός μαζί τους. Θα γραφόταν στο ίδιο πανεπιστήμιο με την Μπεθ και θα παρακολουθούσε εκεί τον κλάδο που τον ενδιέφερε. Εξάλλου και αυτός γνώριζε άπταιστα αγγλικά.!!
Ο Λέανδρος ανέφερε επίσης στον Μένιο, ότι όλη η επιχείρηση με τα studio θα ανήκε πλέον σε αυτόν αποκλειστικά καθώς και η κτηματική περιουσία των γονιών τους μια και εκείνος δεν ήθελε καμία διεκδίκηση επί αυτών.
Μόνο το σπίτι θα κρατούσε, για να έρχονται τα καλοκαίρια, για να τους βλέπουν.
Η Ελισάβετ ακούγοντας αυτά τα λόγια ένοιωσε, ότι ο γιός της είχε αλλάξει πολύ, όλο αυτό το διάστημα της απουσίας του, και έπαιρνε αποστάσεις από την οικογένεια.
Έβλεπε, ότι δεν είχε καμία επιρροή επάνω του, όπως παλιά, λες και είχε γίνει ένας διαφορετικός άνθρωπος. Σίγουρα κάτι θα συνέβηκε εκεί μέσα στον βυθό, που δεν τους το ομολόγησε, και τον άλλαξε εντελώς.
Την ημέρα της αναχώρησης η Ελισάβετ δεν θέλησε να πάει με τον άνδρα της και τον Μένιο στο αεροδρόμιο, για να τους αποχαιρετήσουν και έμεινε σπίτι, γιατί της ήταν αδύνατο να δεχθεί, ότι τον έχανε και πάλι και αυτή τη φορά οριστικά!!!
Καθώς το αεροπλάνο αναχωρούσε από Σαντορίνη για Λονδίνο ο Λέανδρος κοίταξε από το παράθυρο την θάλασσα και το ηφαίστειο και αναλογίστηκε, ότι η περιπέτεια του ήταν για αυτόν μια μοναδική εμπειρία, που του έδειξε, ότι ο δρόμος της καρδιάς σε οδηγεί να αντιληφθείς, ότι πολλές φορές αυτό που φαίνεται αληθινό δεν είναι παρά αντανάκλαση μιας διαφορετικής πραγματικότητας. Χρειάζεται όμως να τολμήσεις για να μάθεις τα όρια σου και πάνω από όλα να εμπιστευτείς, ότι όλα γίνονται για κάποιο σκοπό. Οι καταδύσεις που τόσο αγαπούσε του έδειξαν, ότι η μεγαλύτερη κατάδυση είναι μέσα στο ίδιο σου το είναι, τον δικό σου βυθό, όπου εκεί σε περιμένουν να τα ανακαλύψεις τα σπανιότερα μαργαριτάρια.!!!
Άθελά του έσφιξε στην τσέπη του τα μαργαριτάρια που του δώρισε ο Εφράν-Ελ και που θα σηματοδοτούσαν την νέα του πορεία στο αύριο. Ένα αύριο όμως όχι χρονικό αλλά μια διάσταση πέρα από τα όρια του χρόνου.!!!!

ΤΕΛΟΣ
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Φίλοι μου
Άλλη μια ιστοριούλα μας τέλειωσε αφήνοντας μου πολλά συναισθήματα.!!!!
Όταν έγραφα τα πρώτα κεφάλαια είχα την εντύπωση, ότι ήταν απλά μια ιστορία μυστηρίου, όμως έκανα λάθος!!!
Η εξέλιξη της μου ενεργοποίησε μνήμες βαθιές τόσο για την πόλη μέσα στην πυραμίδα όσο και με εκείνους που δούλευαν μέσα σε αυτή.!!!!
Η Ακρόπολη σαν ενεργειακή πύλη δεν είναι κάτι άγνωστο σε εκείνους που εργάζονται με τις ενέργειες του φωτός ούτε και ότι είναι ευθυγραμμισμένη με τον αστέρα Σείριο, όμως η Ακρόπολη κρύβει το μυστικό της Σοφίας και της Δημιουργίας για αυτό και ήταν αφιερωμένη στην Αθηνά.!!!
Όμως για να ανακαλύψεις την Σοφία χρειάζεται βαθιά ανασκαφή μέσα στον ίδιο σου τον εαυτό και αυτό που ανέφερε στο τέλος ο Λέανδρος ήταν τελικά και το πραγματικό ζητούμενο.!!!

Μια μεγάλη αγκαλιά σε όλους
:romance-grouphug: :romance-grouphug: :romance-grouphug:
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από Ellaki »

Χρυσουλίτσα τι ωραίο! >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από Vasoula »

Υπέροχο ήταν 8->
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Πολύ ομορφο!
Ευχαριστούμε πολύ!
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};-

Στην μπαμπαγρια μηπως επρεπε να ρίξουν μια με την καραμπίνα; :bounce: :bounce: :bounce: @};- @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από Vasoula »

Συμφωνώ κι εγώ :handgestures-thumbupleft:

κάτι τέτοια τα σκοτώνουν μικρά :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Δεν σας κρύβω, ότι όσο εξελισσόταν ο χαρακτήρας της ''μαμάς'',''γιαγιάς'' και ο έλεγχος της σε όλα τόσο ανέβαζα θερμοκρασία και κάποια στιγμή σκέφτηκα να γίνει κάτι και να μας αφήσει χρόνους.!!!!Όμως η Φαντασία απόλυτα ψύχραιμη το έκανε με το γάντι. Την στιγμή που ο Λέανδρος αποφάσισε, χωρίς να την ρωτήσει, να φύγει οριστικά για αυτήν ήταν θάνατος.!!!!! Έχασε τη γη κάτω από τα πόδια της και δεν πήγε ούτε στο Αεροδρόμιο να τον χαιρετήσει.!!!! Ενώ ο ένας γιός κατάλαβε και απομακρύνθηκε ο άλλος και η νύφη της θα περνούσαν πολλά ακόμα μέχρι να εμπεδώσουν το μάθημα τους.!!!!!
Έτσι αυτές η μητέρες είναι χρήσιμες μόνο για να σε κάνουν να κατανοήσεις πόσο έχεις αφήσει την ζωή σου να την κουμαντάρουν άλλοι πάντα βέβαια με το πρόσχημα της αγάπης και του ενδιαφέροντος τους.!!!!!

Βρε άντε από εδώ!!!!!!!!

:thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από Vasoula »

καλά έπρεπε να μου έδινε εμένα χαστούκι, έστω και για πλάκα...Φυτευμένη γιαγιά έχετε δει? :)) :)) :)) :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Αυτοσυγκρατήθηκε φαντάζομαι αλλά της την έφερε στο τέλος!!!!
Το χαστούκι που του έδωσε ήτσν για να του θυμίσει ποιός κάνει κουμάντο στο σπίτι!!!
Φυτεμένη γιαγιά ε....καθόλου κακό και
χλωρίνη στις ρίζες θα έλεγα για να μη βγάλει παρακλάδια!!

8-} 8-}
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από Vasoula »

ααααααα δεν το σκέφτηκα =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Εσύ γελάς αλλά αν έγραφα εδώ μέσα τις βρισιές που έχω κατεβάσει και ξέρεις τι αθυρόστομη είμαι θα έπεφτε λογοκρισία. !!!!Ευτυχώς το παραμύθι το έγραφε η Φαντασία γιατί αν δεν την άκουγα αυτό που θα έβγαινε προς τα έξω θα ήταν..."τρόμος στον δρόμο με τις λεύκες"
>:) >:) >:)
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από Ellaki »

ααααααα =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

CHRYSSOULA έγραψε:Εσύ γελάς αλλά αν έγραφα εδώ μέσα τις βρισιές που έχω κατεβάσει και ξέρεις τι αθυρόστομη είμαι θα έπεφτε λογοκρισία. !!!!Ευτυχώς το παραμύθι το έγραφε η Φαντασία γιατί αν δεν την άκουγα αυτό που θα έβγαινε προς τα έξω θα ήταν..."τρόμος στον δρόμο με τις λεύκες"
>:) >:) >:)
Να τα γράψεις, να τα γραψεις Χρυσούλα μου. Μας ενδιαφέρουν. :lol:
Απλά σε άλλη ενοτητα να μην χαλάσουμε και τα παραμυθια της Φαντασίας. =)) =))
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από Giotoula »

CHRYSSOULA έγραψε: Οι καταδύσεις που τόσο αγαπούσε του έδειξαν, ότι η μεγαλύτερη κατάδυση είναι μέσα στο ίδιο σου το είναι, τον δικό σου βυθό, όπου εκεί σε περιμένουν να τα ανακαλύψεις τα σπανιότερα μαργαριτάρια.!!!
Χρυσουλίτσα :romance-hearteyes: Πανέμορφο! :romance-heartbeating: :x >:d< >:d<
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - ΑΚΡΟΠΟΛΗ (5) ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Πανέμορφο Χρυσουλίτσα :romance-hearteyes: :romance-hearteyes: :romance-hearteyes:
Το χαστούκι ήταν για την αγωνία που τράβηξα όλο αυτό το διάστημα
:P
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ”