ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - Η ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (4) ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - Η ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (4) ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

Η ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (4)

Ο Λέανδρος καθόταν συλλογισμένος μπροστά από μια οθόνη με άπειρες μαθηματικές εξισώσεις και γεωμετρικά σχήματα και έμοιαζε σοκαρισμένος όταν βοηθώντας τις προάλλες δύο δύτες να σωθούν από τις σεισμικές δονήσεις του βυθού ανακάλυψε, ότι αυτοί ήταν η γυναίκα του και ο γιός του. Ο τελευταίος είχε γίνει ολόκληρο παλικάρι. Τον θυμόταν ένα παιδί, όταν έγιναν τα γεγονότα, που τον έφεραν μπροστά σε ανεπάντεχες εξελίξεις. Για εκείνον ο χρόνος φαινόταν σταματημένος και δεν είχε αντιληφθεί, ότι απουσίαζε για τόσο μεγάλο διάστημα από την οικογένεια του. Η έντονη δραστηριότητα που γινόταν στην ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ δεν του άφηναν περιθώριο για άλλες σκέψεις.
Άθελα του αναπόλησε τα γεγονότα που άλλαξαν την ζωή του.
Θυμόταν, ότι είχε ξεκινήσει ένα πρωινό με την βάρκα του για τη συνηθισμένη του κατάδυση κοντά στο ηφαίστειο, όταν είδε από μακριά φωτοβολίδες. Κατάλαβε, ότι ίσως κάποιος κινδύνευε και έστελνε σήματα. Πήγε μέχρι εκεί και τότε είδε μια νεαρή γυναίκα με στολή κατάδυσης να είναι σε ένα ταχύπλοο και να στέλνει σήματα.
Την ρώτησε αν ήθελε βοήθεια και εκείνη του απάντησε στα ελληνικά, ότι λεγόταν Αντέλ ήταν γαλλίδα βιολόγος και ο συνεργάτης της ο Ζεράρ, καθώς εξερευνούσαν τον βυθό, εγκλωβίστηκε ξαφνικά σε ένα βυθισμένο θαλάσσιο κλωβό-θάλαμο. Έστελνε σήματα βοήθειας στο γιοτ που έμεναν για να έλθει κάποιος να βοηθήσει, όμως η ώρα περνούσε και ίσως ο Ζεράρ πέθαινε από ασφυξία.
Πρέπει αυτός ο θάλαμος να ανέβει στην επιφάνεια το ταχύτερο είπε ο Λέανδρος αλλά δεν έχω φέρει μαζί μου μπουκάλα οξυγόνου ή άλλα εργαλεία.
Υπάρχει πάντα εφεδρική στο ταχύπλοο αποκρίθηκε η Αντέλ καθώς και πλήθος εργαλείων.
Φόρεσα την μπουκάλα και παίρνοντας κάποια σχοινιά με γάντζους της είπα να μου δείξει, που ήταν ο κλωβός- θάλαμος. Αμέσως έπεσε στο νερό κάνοντας μου νόημα να την ακολουθήσω. Φθάσαμε στο σημείο που ήταν ο θάλαμος και διέκρινα μέσα την φιγούρα ενός άνδρα διπλωμένου στα δύο που φαινόταν λιπόθυμος. Έδεσα τα σχοινιά με τους γάντζους σε κάποια σημεία του κλωβού και ανεβαίνοντας στην επιφάνεια τα στερέωσα στο ταχύπλοο ευχόμενος να κρατήσει το βάρος. Είπα στην Αντέλ που ακολουθούσε να ανέβει και έβαλα μπροστά την μηχανή. Ευτυχώς ο κλωβός ξεκόλλησε από το βυθό και ανέβηκε στην επιφάνεια. Οδηγώντας το ταχύπλοο το έφερα γρήγορα στα ρηχά. Πήδηξα κάτω και προσπάθησα με ένα εργαλείο να σπάσω κάποιο τζάμι. Γνώριζα, ότι αυτοί οι κλωβοί θαλάσσης δεν άνοιγαν απέξω για λόγους ασφαλείας παρά μόνο από μέσα και ο πεσμένος άνδρας δεν φαινόταν σε θέση να μπορεί να κάνει κάτι. Τότε παρατήρησα ένα ανεπαίσθητο ράγισμα σε ένα παράθυρο που ίσως δημιουργήθηκε καθώς τραβούσα τον θαλάσσιο κλωβό από τον βυθό στην επιφάνεια. Κτύπησα δυνατά σε αυτό το σημείο και άνοιξε μια μικρή τρύπα. Έβαλα το χέρι μου μέσα και έπιασα ένα σύρτη. Τον τράβηξα προσεκτικά και ένοιωσα το παράθυρο να κουνιέται. Το πίεσα 1-2 φορές ώσπου βγήκε εντελώς.!!
Αμέσως πλησίασε η Αντέλ και με βοήθησε να βγάλω τον Ζεράρ που ήταν λιπόθυμος. Στη συνέχεια του έκανε κάποιες αναπνοές μέχρι που αυτός ανέκτησε τις αισθήσεις του.
Όταν συνήλθε ο Ζεράρ, μας εξήγησε, ότι κάποιο ρεύμα τον έσπρωξε δυνατά και ούτε που κατάλαβε πως βρέθηκε μέσα σε αυτό το θάλαμο.

Όσο είχε όμως τις αισθήσεις πρόλαβε και περιεργάστηκε με ένα φακό τον χώρο και το μόνο που είδε μέσα ήταν ένα παράξενο τρίποδα σαν διαπασών που στην κορυφή του είχε μια πλατιά βάση όπου βρισκόταν ένα κάτοπτρο που λαμπύριζε. Έμοιαζε με ραντάρ αλλά δεν ήταν σίγουρος, γιατί δεν είδε τίποτα άλλο
Επειδή επάνω στον κλωβό υπήρχαν πολλοί μικροοργανισμοί με παρακάλεσε να τον βοηθήσω να τον μεταφέρουν μέχρι το γιότ για να πάρει κάποια δείγματα. Δεν είχα αντίρρηση και τους συνόδευσα μέχρι το γιότ όπου με προσκάλεσαν για ένα ποτό και ο κλωβός στερεώθηκε με σχοινιά σε ένα πλαϊνό του.
Τους ζήτησα όμως να κάνω ένα τηλέφωνο στη γυναίκα μου για να μη ανησυχεί αλλά εκείνη την στιγμή ο καπετάνιος ειδοποίησε, ότι όλες οι ηλεκτρονικές συσκευές είχαν αποσυντονιστεί και προσπαθούσαν να τις φτιάξουν. Ακόμα και ο ασύρματος είχε διαλείψεις.
Ίσως να φταίει ο θάλαμος είπα τότε εγώ, γιατί πιθανότητα να έχει ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία και δημιουργεί εμπλοκές. Επειδή είμαι φυσικομαθηματικός έχω κάνει διάφορες μελέτες για την δύναμη των ηλεκτρομαγνητικών κυμάτων και ίσως να υπάρχει κάποιο μηχάνημα μέσα στο θάλαμο, που μπλοκάρει τις συχνότητες του πλοίου.
Εκείνη την στιγμή ο Ζεράρ σηκώθηκε και είπε, ότι θα πήγαινε να ελέγξει την κατάσταση.
Δεν είχε περάσει πολύ ώρα, όταν φάνηκε μια δυνατή λάμψη από ένα παράθυρο, το γιότ σαν να χτυπήθηκε από κεραυνό σε κάποια σημεία και πλημμύρισε με νερό.
Η Αντέλ προσπαθώντας να καταλάβει τι γινόταν έτρεξε προς το παράθυρο αλλά πάτησε επάνω στα νερά και σωριάστηκε κάτω. Έτρεξα να την βοηθήσω και κοιτώντας από το παράθυρο είδα τον Ζεράρ να είναι επάνω σε μια βάρκα με κάποιους άνδρες από το πλήρωμα και να προσπαθεί να κρατήσει το διαπασών που πετούσε δυνατές λάμψεις σαν κεραυνούς. Βλέποντας, ότι ήταν αδύνατο να το συγκρατήσει χωρίς να καεί το πέταξε πάλι μέσα στον κλωβό και έκοψε τα σχοινιά που τον συγκρατούσαν στο πλοίο. Ο κλωβός άρχισε να βυθίζεται ενώ το γιότ είχε αρχίσει να βυθίζεται και αυτό επίσης. Προφανώς για να μη παρασυρθεί από την δίνη της βύθισης διέταξε να οδηγήσουν την βάρκα μακριά το ταχύτερο. Έτσι η μοναδική βάρκα του πλοίου τραβούσε για την ακτή. Τότε άρπαξα δύο σωσίβια που υπήρχαν σε μια γωνιά και αφού έδωσα ένα στην Αντέλ της έκανα νόημα να πέσουμε στην θάλασσα από την αντίθετη πλευρά του πλοίου.
Κολυμπήσαμε για αρκετή ώρα μέχρι την πλησιέστερη ακτή και όταν βγήκαμε δεν μπορούσα να το πιστέψω, ότι ο Ζεράρ, μετά από όσα έκαμε εκείνη για να τον σώσει, την παράτησε μόνη της να πνιγεί στο πλοίο, που εκείνος είχε οδηγήσει στην βύθιση του από λανθασμένους χειρισμούς.
Η ακτή ήταν ερημική και δεν είχαμε κάποιο τρόπο να ειδοποιήσουμε για να έλθει κάποιος να μας παραλάβει. Η μόνη μας ελπίδα ήταν κάποιος ψαράς αν μας έβλεπε.!!
Για να βγάλω από τον νου μου τις απαισιόδοξες σκέψεις την ρώτησα τι σχέση είχε με τον Ζεράρ και αν ήταν πραγματικά βιολόγος.
Εκείνη μου αποκρίθηκε, ότι ο Ζεράρ δούλευε για μια μεγάλη γαλλική εταιρία θαλασσίων ερευνών και αυτή ήταν συνεργάτιδα του. Όταν τέλειωσε τις σπουδές της στο πανεπιστήμιο είχε στείλει το βιογραφικό της στην εταιρία και την είχαν προσλάβει αμέσως, γιατί εκτός των άλλων προσόντων ζητούσαν καλή γνώση της ελληνικής γλώσσας. Εκείνη δεν είχε πρόβλημα, γιατί η μητέρα της ήταν Ελληνίδα από την Θεσσαλονίκη και μιλούσαν ελληνικά στο σπίτι. Ο πατέρας της ήταν από την Γαλλία αλλά και εκείνος μιλούσε καλά ελληνικά. Όμως είχε χάσει πριν ένα χρόνο περίπου τους γονείς της σε αεροπορικό δυστύχημα και από τότε είχε αφιερώσει τον περισσότερο χρόνο στην δουλειά της.
Πριν λίγες ημέρες της είχαν ζητήσει από την εταιρία να συνοδεύσει τον Ζεράρ σε ένα νησί στην Ελλάδα την Σαντορίνη για κάποιες έρευνες σε θαλάσσιους μικροοργανισμούς που υπήρχαν στο νησί σε αφθονία λόγω της ηφαιστειακής λάβας.
Την ρώτησα τότε χωρίς περιστροφές, εάν της είχε πέσει στην αντίληψη, ότι ο Ζεράρ ασχολιόταν και με άλλες δραστηριότητες όπως αρχαιοκαπηλία, εκτός από θαλάσσια έρευνα είτε με τις ευλογίες της εταιρίας είτε κρυφά. Στο βυθό της Σαντορίνης θα μπορούσε να βρει εξαιρετικά σπάνια ευρήματα. Η επιμονή του με το διαπασών μαρτυρά κάτι τέτοιο της ανέφερα με νόημα.
Στην αρχή δεν είχα παρατηρήσει κάτι ύποπτο αποκρίθηκε η Αντέλ αλλά διάβασα τυχαία ένα μήνυμα στον υπολογιστή του, που έγραφε, ότι έπρεπε να βρει τον «κεραυνό» οπωσδήποτε και με προβλημάτισε. Όμως μετά ο Ζεράρ έπαιρνε προφυλάξεις και δεν μπορούσα να μάθω τι ήταν ο «κεραυνός»
Καθώς συλλογιζόμουν πώς να φύγουμε από εκεί, πρόσεξα λίγο μακριά τον κλωβό να επιπλέει. Χωρίς δισταγμό έπεσα μέσα στη θάλασσα και κολυμπώντας γρήγορα τον πλησίασα και άρχισα να τον σπρώχνω στην ακτή.
Αφού τον έβγαλα έξω κοίταξα να δω τι υπήρχε μέσα και είδα πεταμένο κάπου το διαπασών και σε μια άλλη γωνία ένα παράξενο αντικείμενο με πολλές κρυσταλλικές λυχνίες!!!
Σκεφτόμουν, ότι ίσως με αυτό κατάφερνα να δώσω κάποιο σήμα για να μας βρουν.
Έστησα κάτω τον τρίποδα που ήταν φτιαγμένος από ένα διάφανο υλικό σαν πλεξιγκλάς με κάποια μικρά καλώδια μέσα του πιθανόν από χρυσό, γιατί έλαμπαν, και τοποθέτησα επάνω στην κυκλική βάση της κορυφής το αντικείμενο με τους διαφανείς κρυστάλλους που λαμπύριζαν. Κάτω από την βάση υπήρχε ένας μικρός διακόπτης. Τον πίεσα και τότε μπροστά στα έκπληκτα μάτια τα δικά μου και της Αντελ το αντικείμενο της κορυφής άρχισε να πετά δυνατές λάμψεις όπως όταν αστράφτει και να δημιουργεί ένα παράξενο ηχητικό σήμα σαν συναγερμό.
Τραβηχτήκαμε λίγο μακριά, γιατί δεν γνώριζα τη χρήση αυτού του οργάνου. Σκέφθηκα, ότι πιθανόν ο Ζεράρ να είχε εντοπίσει τον «κεραυνό» που αναζητούσε αλλά δεν γνώριζε και αυτός πώς να τον χρησιμοποιήσει.
Η έκπληξη μας κορυφώθηκε όταν εκείνη τη στιγμή βγήκε από την θάλασσα ένα πλάσμα με παράξενη στολή κατάδυσης και μας πλησίασε. Όσο πλησίαζε μου ήλθε στο νου, ότι έμοιαζε με το ον που κάποτε είχα δει στο βυθό. Έβγαλε μια μάσκα που φορούσε και αλλοίωνε τα χαρακτηριστικά του και τότε είδα, ότι ήταν μια γυναίκα πολύ ελκυστική.!!
Η γυναίκα μας χαιρέτησε και μας έδωσε δύο μικρά ακουστικά να φορέσουμε.
Ενεργοποιήθηκε ένας μηχανισμός αυτόματης διερμηνείας και μας εξήγησε, ότι λεγόταν Άδα ήταν επιστήμων αστροφυσικός και εργαζόταν σε ένα υποβρύχιο καταφύγιο την ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ. Έπιασαν στο καταφύγιο το σήμα του «κεραυνού» και ήλθε να τους βρει. Είχαν δει μέσα από τεράστια σόναρ όλα όσα είχαν συμβεί και τους ρώτησε αν ήθελαν να έλθουν στην ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ και να βοηθήσουν και εκείνοι στην έρευνα που έκαναν.
Συνεργάζεσαι με τον Ζεράρ;; την ρώτησα τότε κοφτά.
Ο Ζεράρ και η εταιρία του εργάζονται για ιδιοτελείς σκοπούς. Το δικό μας έργο αφορά όλο τον πλανήτη και είναι πολύ σημαντικό για την ίδια του την ύπαρξη.
Στράφηκα προς την Αντέλ η οποία κοιτώντας την Άδα απάντησε Η συνεργασία με την προηγούμενη εταιρία μου μόλις τέλειωσε, οπότε με μεγάλη μου χαρά να δουλέψω μαζί σας για κάτι τόσο σημαντικό.
Εγώ έχω οικογένεια αποκρίθηκα και δεν μπορώ να λείψω.

Γνωρίζουμε, ότι είσαι φυσικομαθηματικός και ότι έχεις κάνει μελέτες σχετικά με τον χρόνο και τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα.
Αν δεν βοηθήσουμε όλοι στο να αποτραπεί ένα τρομακτικό γεγονός που απειλεί τον ίδιο το πλανήτη, τότε όχι μόνο δεν θα υπάρχει η οικογένεια σου, που τόσο νοιάζεσαι για αυτή, αλλά και όλη η ανθρωπότητα.!!!
Που είναι αυτό το καταφύγιο;; την ρώτησα δύσπιστα.
Κοντά στο ηφαίστειο αποκρίθηκε η Άδα.!!
Πως θα πάμε εκεί;; Με ειδικές στολές κατάδυσης απάντησε εκείνη.
Η οικογένεια μου θα το γνωρίζει;; Όχι για λόγους ασφαλείας αλλά θα της δώσουμε μηνύματα με διαφορετικούς τρόπους, ότι είσαι ζωντανός αποκρίθηκε εκείνη. Όταν τελειώσουμε το έργο σίγουρα θα καταλάβουν, γιατί η καρδιά σου που είναι αφιερωμένη στην προσφορά και στην βοήθεια προς όλους επέλεξε να μείνει μακριά τους για ένα μικρό χρονικό διάστημα.!!
Αυτά τα λόγια της Άδα έκαμψαν τις αντιστάσεις μου και της είπα, ότι θα την ακολουθούσα με την προϋπόθεση, ότι αν δεν μπορούσα να μείνω στο παραπάνω καταφύγιο θα γυρνούσα πίσω.
Εκείνη συμφώνησε με ένα χαμόγελο που φώτισε όλο της το πρόσωπο και βουτώντας στο νερό μας είπε να περιμένουμε. Έπειτα από λίγο εμφανίστηκε κρατώντας δύο στολές όμοιες με την δική της. Μας εξήγησε την λειτουργία κάποιων συνδέσεων και αφού έβαλε σε ένα αδιάβροχο σακίδιο τον «κεραυνό» έπεσε στο νερό και μας έκανε νόημα να την ακολουθήσουμε.
Έτσι άρχισε η πιο απίστευτη περιπέτεια που ούτε στα όνειρά μου δεν είχα δει.!!!

Ακολουθώντας την Άδα κατεβήκαμε σε μεγάλο βάθος αλλά ένοιωθα άνετα. Έβλεπα ολοκάθαρα με την στολή και η πίεση του νερού δεν είχε επίπτωση ούτε στο σώμα μου ούτε στα αυτιά μου. Το οξυγόνο ανανεωνόταν συνεχώς και ένοιωθα μια ενεργητικότητα σε όλο μου το σώμα. Φορούσαμε τα ακουστικά και είμαστε σε συνεχή επικοινωνία μεταξύ μας. Κάποια στιγμή με ρώτησε η Άδα αν είχα βάρκα και πως λεγόταν.
«Ηρώ» αποκρίθηκα έκπληκτος. Τότε πήρε ένα ξύλο πιθανόν από κάποιο παλαιό ναυάγιο και αφού έβαλε επάνω το χέρι της πληκτρολόγησε κάτι σε μια συσκευή σαν ρολόι που φορούσε. Αμέσως βγήκε μια ακτινοβολία από την συσκευή και φωτοτυπήθηκε επάνω στο ξύλο το μέρος της βάρκας μου που είχε το όνομα της. Μετά το έμπηξε σε κάποιο σημείο του βυθού.
Είχα μείνει βουβός.!!! Αντιγραφή και φωτοτυπία ταυτόχρονα από απόσταση μέσα στο βυθό.!!!
Επειδή κατάλαβε την έκπληξη μου, μου ανέφερε ότι είδε στο Τimer, ότι η βάρκα μου είχε παρασυρθεί από τα ρεύματα και είχε πέσει στα βράχια. Ίσως εύρισκαν κάποια κομμάτια της και φυσικά θα υπέθεταν, ότι είχα πνιγεί. Το στοιχείο αυτό όμως που έβαλε στο βυθό θα προκαλούσε απορίες, λόγω χρονολογικής διαφοράς και αν το εύρισκε η γυναίκα μου ή κάποιος άλλος και το ανέλυαν, ίσως αντιλαμβανόταν, ότι δεν είχα πνιγεί αλλά κάτι άλλο συνέβαινε.
Μου είπε, ότι θα έπρεπε να συνηθίζω σιγά σιγά την νέα κατάσταση και να μη απορώ κάθε φορά που θα έβλεπα όργανα υψηλής τεχνολογίας.!!!
Αφού συνεχίσαμε την πορεία μας, είδαμε να φαίνεται έπειτα από λίγο μια τεράστια πυραμίδα που έμοιαζε με την πυραμίδα του Χέοπα στην Αίγυπτο. Φαινόταν καλυμμένη από φύκια, θαλάσσια φυτά και πάσης φύσεως όστρακα. Όταν πλησιάσαμε η Άδα μας είπε να ακουμπήσουμε την πλάτη μας επάνω στο τεράστιο τρίγωνο που ήταν μπροστά.
Αφού το κάναμε εκείνη ακούμπησε το Τimer επάνω σε μια πλάκα που υπήρχε σε ένα σημείο και το τρίγωνο αφού φωτίστηκε από κάποια λάμψη μας τράβηξε στο εσωτερικό.
Φωτοκύτταρο εισόδου σκεφτόμουν από μέσα μου και προσπάθησα να κρατήσω την έκπληξη μου χωρίς να δείξω απορία.
Μόλις μπήκαμε μέσα, μας είπε να βγάλουμε τις στολές κατάδυσης και να φορέσουμε κάποιες άλλες που πήρε από ένα ράφι σε κάποιο σημείο. Εκεί που βρισκόμαστε υπήρχε πολύ αχνός φωτισμός αλλά ο αέρας ήταν ευχάριστος. Αφού βάλαμε τις νέες στολές άνοιξε μια πόρτα χρησιμοποιώντας πάλι το Τimer και τότε όσο και να ήθελα να κρατηθώ δεν μπόρεσα να κρύψω την κατάπληξη μου. Το ίδιο και η Αντέλ που είχε μείνει άφωνη.
Μια ολόκληρη λαμπερή πόλη βρισκόταν μέσα σε αυτή την πυραμίδα. Με δρόμους, όχι όπως τους ξέρουμε αλλά με σπιράλ διακλαδώσεις. Εναέριες γέφυρες, χώρους με θαλάσσια φυτά και πολλά δελφίνια τα οποία δεν είχαν διαχωριστικά όπως στα ενυδρεία αλλά συγκρατούνταν από λεπτούς διαφανείς σωλήνες με εσωτερικά ηλεκτρομαγνητικά σύρματα, που τα εμπόδιζαν να περάσουν στο εσωτερικό χώρο. Σε κάποια υψηλότερα σημεία υπήρχαν αίθουσες όπου εκεί κάποιοι ασχολούνταν με το ΣΧΕΔΙΟ για το οποίο μας είχε μιλήσει η Άδα
Σας καλωσορίζω στην ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ μας είπε τότε εκείνη και η φωνή της μας συνέφερε, γιατί δεν μπορούσαμε να συνέλθουμε από αυτά που βλέπαμε μπροστά μας.
Πολλές φορές είχα φανταστεί την αρχαία Ατλαντίδα και την πρωτεύουσα της την Ποσειδωνία αλλά η φαντασία μου δεν έφτανε ποτέ σε αυτά που έβλεπαν τα μάτια μου εκείνη τη στιγμή.
Προχωρήσαμε σε κάποια στρογγυλή βάση και μόλις πατήσαμε επάνω η βάση άρχισε να κινείται κυκλικά και μας ανέβασε στα υψηλότερα σημεία της πυραμίδας.
Έπειτα μας οδήγησε σε μία πολύ μεγάλη λαμπερή αίθουσα, όπου θα συναντούσαμε τον Διοικητή και Εκπαιδευτή του όλου Σχεδίου.
Στην Ποσειδωνία δεν υπήρχε ημέρα ή νύχτα γιατί υπήρχε πάντοτε Φως και ο Χρόνος έμοιαζε ανύπαρκτος, όπως μας εξήγησε η Άδα
Καθώς μπήκαμε μέσα στην μεγάλη αίθουσα ένοιωσα ξαφνικά μια αφάνταστη εφορία και υπέροχα συναισθήματα που δεν μπορούσα να καταλάβω τι τα προκαλούσε. Κοίταξα την Αντέλ και είδα, ότι και εκείνη ήταν βαθιά συγκινημένη και τα μάτια της έμοιαζαν βουρκωμένα. Ένοιωθα, ότι κάτι στην ατμόσφαιρα εκείνου του χώρου είχε μια άλλου είδους ενέργεια που μας έβγαζε συγκίνηση, που δεν ήταν από κάποια εξωτερική επίδραση αλλά κάποια εσωτερική που η ψυχή μας αναγνώριζε. Δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με μεταφυσικές αναζητήσεις αλλά η επαφή μου με τον βυθό και η ανεπανάληπτη ομορφιά του με είχαν κάνει πολλές φορές να αναρωτηθώ για την Υψίστη Αρχή της Δημιουργίας που ήταν παρούσα σε κάθε οργανισμό είτε ήταν ένα μικρό κοχύλι, αχιβάδα, αστερίας είτε ένα μεγαλύτερο θαλάσσιο είδος. Έφτιαξα το τατουάζ στο χέρι μου γιατί ήθελα να τα θυμάμαι όλα αυτά κάθε φορά που θα το κοίταζα.
Από αυτές τις σκέψεις με έβγαλε η παρουσία ενός προσώπου που μπήκε μέσα σε αυτό το χώρο. Φορούσε μια κατάλευκη στολή και είχε μακριά μαλλιά ελαφρά δεμένα. Δεν μπορούσα να καθορίσω την ηλικία του γιατί φαινόταν και νέος αλλά και ώριμος. Ουσιαστικά δεν υπήρχε ίχνος χρόνου επάνω του, γιατί ακόμα και τα χαρακτηριστικά του ήταν πολύ λεπτά και η όλη του εμφάνιση εξέπεμπε μια γαλήνη και ηρεμία που σε έκανε να ξεχνάς κάθε ανησυχία σου.
Μας είπε να βγάλουμε τα ακουστικά, γιατί θα τον καταλαβαίναμε και χωρίς αυτά.
Πρόσεξα, ότι τα χείλη του δεν κουνήθηκαν, όταν είπε αυτά τα λόγια, αλλά μόνο που μας κοίταξε με το βλέμμα του ήταν αρκετό να μας κάνει να τον καταλαβαίνουμε χωρίς εξωτερική διερμηνεία.
Μας ανέφερε τότε, ότι χάρηκε πολύ που αποφασίσαμε να έλθουμε σε αυτό τον χώρο και να βοηθήσουμε στο μεγάλο σχέδιο για την αποτροπή μιας καταστροφικής πράξης που θα δημιουργούσε μεγάλο κακό στον πλανήτη. Γνώριζε, ότι η καρδιά μας ήταν καθαρή από κάθε είδους ιδιοτέλεια για αυτό έστειλε την Άδα να μας προτείνει να έλθουμε στην Ποσειδωνία.
Τότε χωρίς να μιλήσω τον ρώτησα με την σκέψη μου πως δημιουργήθηκε αυτή η σπάνια κατασκευή, που είχε εξάψει το επιστημονικό μου ενδιαφέρον, και με ποιόν μιλούσα αυτή τη στιγμή.
Μου αποκρίθηκε, ότι αυτή η πόλη μέσα στην πυραμίδα ήταν η υλική απεικόνιση μιας άλλης πολιτείας που κάποτε καταστράφηκε και πέρασε σε ένα άλλο πεδίο όπου ο χρόνος δεν έχει την μορφή που γνωρίζουμε. Όλα όσα βλέπουμε υπάρχουν στο πλανήτη Σείριο και τα δελφίνια που είδαμε στην είσοδο είναι οι μεταφορείς της τεχνογνωσίας μέσα από ηχητικές συχνότητες που αποκωδικοποιούνται καθημερινά.
Ο σκοπός αυτός της κατασκευής ξεκίνησε πριν από πολλά χρόνια, όταν οι δυνάμεις του φωτός και θεματοφύλακες της ζωής αυτού του πλανήτη ανακάλυψαν, ότι είχαν κλέψει τον κύβο της Γνώσης και της Σοφίας σκοτεινές δυνάμεις που δεν μπορούσαν να δεχθούν την κυριαρχία του φωτός. Όμως δεν γνώριζαν, ότι ο κύβος δεν ήταν ενεργοποιημένος και θα έπρεπε να βρουν τον δίδυμο του, ώστε όταν οι δύο γινόντουσαν ένα θα μπορούσε ο κάτοχος του κύβου να γίνει ένας Επικυρίαρχος όχι μόνο αυτού του πλανήτη αλλά και του ηλιακού συστήματος και όλου του Σύμπαντος. Αυτές οι σκοτεινές δυνάμεις προσέγγισαν πολλές γήινες ψυχές και τις δελέασαν με πολλούς τρόπους για να μπουν στο παιχνίδι τους. Όμως ο άλλος δίδυμος κύβος ήταν καλά κρυμμένος. Τότε κάποιοι έσπασαν τους κωδικούς του τόπου φύλαξης του και ανακάλυψαν, ότι ο κύβος βρισκόταν στην χώρα του φωτός, που φέρει το όνομα Ελ-Λας. Αμέσως ενεργοποίησαν σε κάποια σημεία αυτής της χώρας τους «κεραυνούς» δηλαδή ειδικούς ηλιακούς ανιχνευτές ώστε με τα σήματα τους να καθορίσουν το ακριβές σημείο φύλαξης του κύβου.
Πληροφορήθηκαν, ότι ένας από τους κεραυνούς είχε πέσει στην Αιγηίδα ή Αιγαίο όπως λέγεται σήμερα και πιθανότατα κοντά στο νησί με το ηφαίστειο και έχουν κάνει τα πάντα για να τον εντοπίσουν. Είναι αυτός που βρήκατε πρόσφατα.!!!
Ο λόγος ύπαρξης αυτής της πυραμίδας είναι ο εντοπισμός όλων των ανιχνευτών και η εμπόδιση των σκοτεινών δυνάμεων να εντοπίσουν τον δίδυμο κύβο. Οι κεραυνοί είναι 4 και έχουμε εντοπίσει τους τρείς. Μένει ακόμα ένας και ο πιο σημαντικός γιατί αυτός έχει και την μεγαλύτερη εμβέλεια και ίσως δώσει τις συντεταγμένες του δίδυμου κύβου.
Επειδή γνωρίζουμε Λέανδρε για τις έρευνες σου θα θέλαμε να εργαστείς επάνω σε αυτό το πεδίο. Εσύ Αντέλ θα εργαστείς με τις συχνότητες των δελφινιών γιατί δίνουν και κάποια βιολογικά στοιχεία, που είναι σημαντικά για τον εντοπισμό του κύβου.
Τι θα γίνει αφού ανακαλύψουμε τον 4ο ανιχνευτή;;
Θα πάει εκεί μια ομάδα να τον απενεργοποιήσει και θα δώσει σήμα σε συμπαντικές οντότητες να πάρουν το δίδυμο κύβο και να τον μεταφέρουν σε ασφαλέστερο μέρος.
Αυτή η πυραμίδα θα εξαφανιστεί και όσοι είμαστε εδώ θα επιστρέψουμε εκεί που ανήκει ο καθένας μας.
Εσείς πως λέγεστε και σε ποιόν θα αναφέρω την εξέλιξη των ερευνών μου;;
Εμένα μπορείς να με λες Εκπαιδευτή και η Άδα θα σε βοηθά με τις απορίες σου αλλά και με τις διάφορες εργασίες, γιατί είναι λαμπρή επιστήμων.
Έτσι άρχισε η παραμονή μου στην Ποσειδωνία και η συνεργασία μου με την Άδα.
Κάποια στιγμή την ρώτησα από πού έβγαινε το Άδα. Εκείνη μου αποκρίθηκε χαμογελώντας ότι είχε κατά καιρούς διάφορα ονόματα αλλά το τωρινό της ήταν Ατλαδία και χρησιμοποιούσε το Άδα για συντομία.
Φυσικά απόρησα αλλά δεν είπα τίποτα. Είχα ακόμα πολλά να μάθω.
Κάποια στιγμή με ειδοποίησε, ότι θα βγαίναμε για λίγο από την πυραμίδα, για να βοηθήσουμε κάποιους δύτες που είχαν εγκλωβιστεί σε μια σεισμική δίνη. Ήταν τότε που συνειδητοποίησα, ότι αυτούς που σώσαμε ήταν η γυναίκα μου και ο γιός μου και ότι απουσίαζα από την οικογένεια μου για μεγάλο χρονικό διάστημα.
Ο Λέανδρος σταμάτησε την ονειροπόληση και συγκεντρώθηκε στην εργασία του. Καθημερινά έπαιρνε καινούργια δεδομένα και με αυτά προσπαθούσε ανάγοντας τα σε γεωμετρικά σχήματα να εντοπίσει την πιθανή τοποθεσία του ανιχνευτή καθώς κάποιες τοποθεσίες στην Ελλάδα είχαν απόλυτη γεωμετρική συμφωνία με άλλες.
Τοποθέτησε στην οθόνη που είχε μπροστά του τα νέα δεδομένα και παρατήρησε, ότι τα σχήματα εφάπτονταν σε κύκλο και σχημάτιζαν ένα τετράεδρο, ένα κύβο, ένα οκτάεδρο, ένα εικοσάεδρο και ένα δωδεκάεδρο. Μα αυτά είναι τα πλατωνικά στερεά σκέφθηκε αστραπιαία μονολογώντας.
Αμέσως βρήκε χάρτες από όλη την γεωγραφική επικράτεια της Ελλάδας και τοποθετώντας το σχήμα με τις συντεταγμένες που είχε οι οποίες έτεμναν το κύκλο σε ένα κάθετο και ένα οριζόντιο άξονα εντόπισε ότι το κέντρο των δύο αξόνων συνέπιπτε με μια βραχονησίδα βόρεια του Σουνίου.
Επεκτείνοντας αυτό το κέντρο και δημιουργώντας ένα ρόμβο με τις διαστάσεις της υπάρχουσας πυραμίδας η κορυφή του έδειχνε την Ακρόπολη.
Πως δεν το φαντάστηκα τόσο καιρό αναφώνησε με κατάπληξη ο Λέανδρος!!! Ο Σείριος με την Ακρόπολη ήταν πάντοτε σε γεωμετρική ευθυγράμμιση και οι διαστάσεις αυτής της πυραμίδας δείχνουν το σημείο φύλαξης του κύβου. Όμως έχουν γίνει μεγάλες γεωλογικές αλλαγές στην Ελλάδα και έπρεπε τα δεδομένα που πήρα μόλις τώρα να αναχθούν στην σωστή χρονική περίοδο.!!!
Αμέσως έστειλε μήνυμα στην Άδα με το Timer, που του είχε δοθεί, ότι είχε εντοπίσει επιτέλους τον 4ο ανιχνευτή αλλά και την πιθανή τοποθεσία του δίδυμου κύβου.
Στη στιγμή βρέθηκε κοντά του η Άδα και τον ρώτησε αν ήταν σίγουρος για τα αποτελέσματα. Δες τα και συ απάντησε ο Λέανδρος.!! Η Άδα τα κοίταξε και συμφώνησε. Πρέπει να ειδοποιήσεις αμέσως τον Εκπαιδευτή είπε τότε ο Λέανδρος.
Φυσικά και θα ειδοποιήσω τον Ουριέλ-Α αποκρίθηκε η Άδα με μια παράξενη έκφραση στο πρόσωπό της και βγήκε από τον χώρο.
Έπειτα από λίγο ο Λέανδρος πήρε ένα μήνυμα στο Timer από την Αντέλ.
Λέανδρε προσπαθώ να μιλήσω με την Άδα αλλά δεν την βρίσκω. Μόλις τώρα πήρα μήνυμα μέσω των συχνοτήτων των δελφινιών, ότι υπάρχει κατάσκοπος στην Ποσειδωνία και κινδυνεύει το σχέδιο μας. Ο κατάσκοπος έχει το κωδικό όνομα Ατλαδία. Πρέπει να ειδοποιήσεις άμεσα την Άδα και τον Εκπαιδευτή!!!
Ο Λέανδρος διάβαζε άφωνος αυτά που του έγραφε η Αντέλ. Προσπάθησε να μιλήσει με την Άδα στο Timer αλλά δεν έπαιρνε καμία απάντηση.
Τότε αποφάσισε να μιλήσει ο ίδιος κατευθείαν στον Εκπαιδευτή. Συγκέντρωσε την σκέψη του στο πρόσωπο του και είπε μέσα του το όνομα που είχε ακούσει από την Άδα. Στη στιγμή φάνηκε σε μια οθόνη το πρόσωπό του.
Ο Λέανδρος τον ενημέρωσε νοερά, ότι ανακάλυψε την θέση του 4ου ανιχνευτή καθώς και την πιθανή θέση του δίδυμου κύβου και ενημέρωσε την Άδα για αυτό. Όμως μόλις έχε πάρει μήνυμα από την Αντέλ, ότι τα δελφίνια τους γνωστοποίησαν, ότι υπήρχε κατάσκοπος στην πυραμίδα και κινδύνευε το σχέδιο.
Ο κατάσκοπος έφερε τον κωδικό Ατλαδία και αυτό ήταν ολόκληρο το όνομα της Άδα, όπως του εξομολογήθηκε κάποτε εκείνη. Προσπάθησε να επικοινωνήσει μαζί της αλλά δεν απαντούσε στις κλήσεις του.!!
Ο Ουριέλ –Α τον άκουσε προσεκτικά χωρίς ίχνος ανησυχίας.


Το γνωρίζαμε από καιρό, ότι η Ατλαδία ήταν με τις σκοτεινές δυνάμεις. Ελπίζαμε όμως, ότι με την παραμονή της εδώ ίσως πραγματικά άλλαζε και δεν θα άφηνε τελικά το κακό να την επηρεάζει με ψεύτικες υποσχέσεις. Πάντα υπάρχει η ελεύθερη βούληση στους ανθρώπους για να αποφασίζουν πως θέλουν να προχωρήσουν στην ζωή τους.
Όμως κάθε πράξη δημιουργεί και ένα αποτέλεσμα και σύντομα ο καθένας θα κριθεί σύμφωνα με τις επιλογές του.
Λέανδρε θέλω να σε ρωτήσω εάν θέλεις να αναλάβεις εσύ την εξουδετέρωση του 4ου ανιχνευτή σύμφωνα με τις οδηγίες που θα σου δοθούν. Πρέπει να γνωρίζεις όμως, ότι
θα παρευρίσκονται εκεί πολλές και επικίνδυνες δυνάμεις που θα προσπαθήσουν είτε να σε παραπλανήσουν είτε να σε σκοτώσουν και πρέπει να είσαι πολύ σταθερός
Όμως σου λέγω, ότι θα έχεις μαζί σου ένα τάγμα φωτεινών δυνάμεων για να σε προστατεύσουν.
Η ζωή μου άλλαξε εντελώς από την στιγμή που προσφέρθηκα να βοηθήσω κάποιον που κινδύνευε, έστω και αν δεν ήταν αυτός ο καλύτερος άνθρωπος αποκρίθηκε ο Λέανδρος. Τώρα καλούμαι να βοηθήσω περισσότερους με την απενεργοποίηση του ανιχνευτή. Ακόμα και να ήθελα δεν μπορώ να αρνηθώ, γιατί η καρδιά μου έχει ήδη αποφασίσει χωρίς δεύτερη σκέψη. Αυτό το γνώριζε η Άδα και έτσι με έπεισε να έλθω εδώ. Τι θα συμβεί όμως εάν έλθω αντιμέτωπος μαζί της;; Δεν θα μπορέσω ποτέ να της κάνω κακό ακόμα και εάν απαιτηθεί από τις περιστάσεις.!!! Δεν έχω αντίρρηση να πάω αλλά δεν είμαι σίγουρος, ότι είμαι ο κατάλληλος για τους λόγους που προανέφερα συνέχισε ο Λέανδρος.
Οτιδήποτε συμβεί Λέανδρε αποκρίθηκε ο Εκπαιδευτής θα είναι μόνο για καλό, για αυτό μη αφήνεις τα σενάρια του φόβου να σου δημιουργούν αμφιβολίες.
Είμαι έτοιμος για την εκπλήρωση του σχεδίου αποκρίθηκε τότε με σταθερότητα ο Λέανδρος.
Έτσι σύντομα θα έγραφε ο ίδιος τον επίλογο αυτής της ιστορίας, που θα του αποκάλυπτε όχι μόνο τα δικά του όρια αλλά και πόσο μπορούσε να τα υπερβεί.!!!
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - Η ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (4) ΠΡΟΤΕΛΕΥΤ

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Φίλοι μου,
Αυτό το κεφάλαιο με συγκίνησε πάρα πολύ και σήμερα που είναι το Θερινό Ηλιοστάσιο το θεώρησα, ότι ήταν η πιο κατάλληλη στιγμή, για να το δημοσιεύσω!!!
Η αναφορά στον Σείριο και σε μια πολιτεία που βρίσκεται εκεί, όχι με την έννοια της πολιτείας που έχουμε κατά νου, μου θύμισε την σύνδεση μου με την Σαμπάλλα και με τις ομάδες φωτός εκεί.
Θα ήθελα να γράψω περισσότερα αλλά αυτά είναι για την ενότητα Ανώτερες Επικοινωνίες.
Η ενότητα Παραμύθια μου θυμίζει συνεχώς μέσα από τις ιστορίες της Φαντασίας, ότι η καρδιά δεν έχει όρια και συνδέεται με τα αντίστοιχα κέντρα τόσο της Γης όσο και του Ουρανού οδηγώντας τον Μικρόκοσμο σε μια συνεχή σύνδεση με τον Μακρόκοσμο χωρίς να υπάρχουν τα όρια που θέτει ο Νους.
Μέσα από τις ενεργειακές συνδέσεις το Φως του Ήλιου διαχέεται σε κάθε κύτταρο μας και μέσα από ένα αφυπνισμένο καρδιακό κέντρο δίνει ένα παλμό που κάνει το άτομο να συνειδητοποιεί, ότι δεν είναι μόνο ένα φυσικό σώμα αλλά μια οντότητα που βρίσκεται στο γήινο πεδίο για ανάπτυξη και ανέλιξη.!!!!

Σας αγαπώ πολύ

@};- @};- @};-
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - Η ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (4) ΠΡΟΤΕΛΕΥΤ

Δημοσίευση από Ellaki »

Η ενότητα Παραμύθια μου θυμίζει συνεχώς μέσα από τις ιστορίες της Φαντασίας, ότι η καρδιά δεν έχει όρια και συνδέεται με τα αντίστοιχα κέντρα τόσο της Γης όσο και του Ουρανού οδηγώντας τον Μικρόκοσμο σε μια συνεχή σύνδεση με τον Μακρόκοσμο χωρίς να υπάρχουν τα όρια που θέτει ο Νους.
Μέσα από τις ενεργειακές συνδέσεις το Φως του Ήλιου διαχέεται σε κάθε κύτταρο μας και μέσα από ένα αφυπνισμένο καρδιακό κέντρο δίνει ένα παλμό που κάνει το άτομο να συνειδητοποιεί, ότι δεν είναι μόνο ένα φυσικό σώμα αλλά μια οντότητα που βρίσκεται στο γήινο πεδίο για ανάπτυξη και ανέλιξη.!!!!

Σας αγαπώ πολύ
κι εγώ σ' Αγαπώ :-( :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - Η ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (4) ΠΡΟΤΕΛΕΥΤ

Δημοσίευση από Μάνος »

Χρυσούλα μου
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29915
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - Η ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (4) ΠΡΟΤΕΛΕΥΤ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Χρυσουλίτσα :romance-kisscheek: :romance-heartbeating:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33488
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - Η ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (4) ΠΡΟΤΕΛΕΥΤ

Δημοσίευση από Annoula »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - Η ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (4) ΠΡΟΤΕΛΕΥΤ

Δημοσίευση από Giotoula »

:romance-heartsthree: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - Η ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (4) ΠΡΟΤΕΛΕΥΤ

Δημοσίευση από Vasoula »

:romance-kisscheek: :romance-adore: :animals-dogrun:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - Η ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (4) ΠΡΟΤΕΛΕΥΤ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Η ενότητα Παραμύθια μου θυμίζει συνεχώς μέσα από τις ιστορίες της Φαντασίας, ότι η καρδιά δεν έχει όρια και συνδέεται με τα αντίστοιχα κέντρα τόσο της Γης όσο και του Ουρανού
Τι ομορφο Χρυσουλιτσα μου!
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
nondas
Δημοσιεύσεις: 9937
Εγγραφή: 18 Απρ 2010 1:17 am

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - Η ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (4) ΠΡΟΤΕΛΕΥΤ

Δημοσίευση από nondas »

Χρυσουλίτσα μας :x :x >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - Η ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (4) ΠΡΟΤΕΛΕΥΤ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:romance-kisscheek: :x >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ - Η ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΑ (4) ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΟ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Χρυσουλιτσα μου :romance-heartsthree:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ”