Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ
ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε)

Πλησιάζοντας την γέφυρα ο Ζόντεν είδε, ότι το ξύλο είχε καεί σε πολλές μεριές και ότι αυτή ήταν έτοιμη να καταρρεύσει. Αν πάταγε επάνω της σίγουρα θα γκρεμιζόταν και θα τον παράσερνε και αυτόν κάτω στο πύρινο βυθό.
Κοιτούσε ολόγυρα να δει αν μπορούσε να πλησιάσει από κάπου χωρίς να πατήσει την γέφυρα και αποφάσισε να σκαρφαλώσει από το πλάι στον κρατήρα. Όμως τα τοιχώματα του ήταν γλιστερά και δεν μπορούσε να ισορροπήσει.
Γύρισε πίσω και ρώτησε τον Στρομπαντίν αν υπήρχε κάποιο υπόγειο πέρασμα για να πλησιάσει την άκρη του κρατήρα, γιατί από την γέφυρα ήταν αδύνατο.
Ο Στρομπαντίν κούνησε αρνητικά το κεφάλι του λυπημένα. Ο Φουργκαντίν δεν είχε στείλει κανένα να αλείψει την γέφυρα με ρητίνες για μεγάλο χρονικό διάστημα, γιατί όλοι οι αιχμάλωτοι όταν έφθαναν εκεί λιποθυμούσαν και έπεφταν μέσα στον κρατήρα. Του είχε αναφέρει μοχθηρά, ότι μόλις επέστρεφαν από την θυσία στην θεά Μάνι θα πήγαινε αυτός για τις επαλείψεις, γιατί ήθελε σίγουρα να με ξεφορτωθεί απάντησε λυπημένα ο Στρομπαντίν.
Πρέπει όμως να υπάρχει κάποιος τρόπος σκεφτόταν γρήγορα ο Ζόντεν και αυθόρμητα επικαλέστηκε τα 4 στοιχεία να τον βοηθήσουν.
Τότε το πόδι του σκόνταψε σε ένα μεγάλο και χοντρό μεταλλικό αντικείμενο. Καθώς έσκυψε και το σήκωσε ένοιωσε κάποια μεταλλικά αντικείμενα να έλκονται από αυτό.
Αστραπιαία κατάλαβε, ότι κρατούσε στα χέρια του ένα μεγάλο κομμάτι από μαγνήτη.
Ζήτησε από την Τριμάλντα το σχοινί και κάποια μαχαίρια, που αμέσως κόλλησαν επάνω στον μαγνήτη, και έτρεξε γρήγορα στην πλαγιά του κρατήρα. Πέταξε τα μαχαίρια σε διάφορα σημεία σαν στηρίγματα και φτιάχνοντας θηλειά με το σχοινί στόχευσε και την πέρασε σε ένα από αυτά. Αμέσως άρχισε να σκαρφαλώνει σαν αίλουρος. Όταν πλησίασε στο χείλος πήρε μια βαθιά ανάσα και τέντωσε το χέρι του με τον μαγνήτη από επάνω. Ακούστηκε τότε ένα ξερός ήχος σαν να ξεκολλούσε κάτι και το σπαθί ήλθε και κόλλησε με ορμή επάνω στον μαγνήτη. Επειδή ήταν πολύ καυτό ο Ζόντεν χρησιμοποίησε τα φύλλα του Στρομπαντίν που έκαναν μια μόνωση στο κάψιμο. Έπειτα γλίστρησε με το σχοινί κάτω κρατώντας σφιχτά τον μαγνήτη με το Θόρνμπλαντ.
Όλη η Συντροφιά κοίταζε με θαυμασμό τον Ζόντεν, που ακόμα και με ένα μάτι είχε δείξει αξιοθαύμαστη δεξιοτεχνία
Τότε ο Στρομπαντίν στράφηκε στον Ζόντεν συγκινημένος και του είπε: Είσαι άξιος γιός του Ζοντάνα.
Από πού κατάλαβες, ότι είμαι γιός του;; ρώτησε έκπληκτος ο Ζόντεν.
Στην αρχή από το δόντι αγριογούρουνου που έχεις περασμένο στον λαιμό σου. Εγώ το πήρα από τον νεκρό πατέρα σου και σου το φόρεσα, όταν ήσουν μικρός. Όμως ήθελα να βεβαιωθώ. Η επίκληση σου σήμερα στα 4 στοιχεία και η στρατηγική σου για να πάρεις το Θόρνμπλαντ από τον κρατήρα με έπεισαν, ότι είσαι πραγματικά ο γιός του στρατηγού Ζοντάνα από το Καλντούν και ο δικαιούχος αυτού του μοναδικού σπαθιού..
Όμως πρέπει αυτό να εξαγνισθεί και λίγο παρακάτω υπάρχουν οι ισχυρές ιαματικές πηγές του Κλένουμ που τα νερά του είναι ιδιαίτερα θεραπευτικά. Εκεί θα πρέπει όλοι να πλυθείτε για να πάρετε νέες δυνάμεις, ώστε να αντιμετωπίσετε την μάστιγα των Αζμερίων.

Εγώ θα πάω να φέρω τους αιχμαλώτους, γιατί και αυτοί πρέπει να καθαριστούν στα ιαματικά νερά, ώστε να αντέξουν στο δύσκολο ταξίδι μας προς το Καλντούν. Κοιτώντας τότε τον Μπόρσεν και τον Ασγκαρώθ τους ζήτησε να τον συνοδεύσουν γιατί τα ξωτικά αν τον έβλεπαν μόνο του σίγουρα θα τον λιθοβολούσαν μια και τον θεωρούσαν προδότη της φυλής.
Μετά στράφηκε στην Τριμάλντα και της έδειξε δύο μεγάλους βράχους. Από αυτούς χύνονται κάτω τα ιαματικά νερά του Κλένουμ. Εκεί να μας περιμένετε της είπε.
Έτσι η Τριμάλντα και ο Ζόντεν τράβηξαν για τις ιαματικές πηγές. Όταν έφθασαν εκεί βούτηξαν αμέσως μέσα στα νερά και άφησαν τις ευεργετικές τους ιδιότητες να τονώσουν το σώμα τους. Ο Ζόντεν έτριψε την πληγή του ματιού του και ένοιωσε το μάτι του να αναζωογονείται. Πρόσεξε τότε, ότι εκεί που η όραση του είχε χαθεί από αυτό, ξαφνικά άρχισε ο οφθαλμός του να βγάζει κάποιες λάμψεις και έβλεπε θολά μεν αλλά μπορούσε να διακρίνει τα αντικείμενα γύρω του έστω και αχνά. Το δηλητήριο από το στιλέτο που του πέταξε ο Φουργκαντίν είχε τελείως διαλυθεί και το τραύμα στον οφθαλμό, που του είχε φέρει τύφλωση στην αρχή είχε αρχίσει να επουλώνεται σταδιακά.
Χαρούμενος γύρισε στην Τριμάλντα και της είπε:
Τρίμιλ, το μάτι μου άρχισε να επουλώνεται και αρχίζω να βλέπω από αυτό έστω και θολά.
Ένα χαμόγελο φάνηκε στα χείλη της Τριμάλντα, γιατί όταν ήταν μικρός ο Ζόντεν δεν μπορούσε να πει ολόκληρο το όνομα της και την φώναζε Τρίμιλ
Βλέπω, ότι εκτός από την όραση, σου επανήλθε και η μνήμη Ζοντ του απάντησε εκείνη με νόημα
Εκείνος την πλησίασε και την έσφιξε δυνατά στην αγκαλιά του. Αν ήξερες πως νοιώθω Τριμάλντα της ψιθύρισε, Νομίζω, ότι ξαναγεννήθηκα και ότι απέκτησα ένα νέο μάτι, για να βλέπω τα πράγματα διαφορετικά. Αν διώξουμε τους Αζμερίους από το Καλντούν θέλω να μείνω εκεί για πάντα μαζί σου. Δεν σου κρύβω, ότι στο Ρότενγκαρντ είχα ερωτευτεί την Μερινάλδη , την οποία ήθελε και ο Μπόρσεν. Όμως τώρα νοιώθω, ότι ήταν μέρος της αντιζηλίας μου μαζί του, γιατί εγώ δεν ανήκα στην δική του φυλή, τους Κόκκινους Φύλακες, αλλά δεν γνώριζα και από πού καταγόμουν. Τώρα όλα είναι ξεκάθαρα μέσα μου και τα αισθήματα μου έχουν αλλάξει εντελώς.
Συγκινημένη η Τριμάλντα τον έσφιξε δυνατά στην αγκαλιά της και αντάλλαξαν ένα φλογερό φιλί.
Εκείνη την στιγμή επέστρεφαν ο Στρομπαντίν με τους αιχμαλώτους, τον Μπόρσεν και τον Ασγαρώθ και τους βρήκαν σφιχτά αγκαλιασμένους.
Ήταν τώρα η σειρά του Μπόρσεν να νοιώσει ζήλεια για τον Ζόντεν, γιατί όλο αυτό το διάστημα η γοητεία και ο δυναμισμός της Τριμάλντα τον είχαν σαγηνεύσει. Η Μερινάλδη ήταν ένα αγαπημένο πρόσωπο στο νου του αλλά είχε πιάσει τον εαυτό του να κοιτάζει με άλλα μάτια την Τριμάλντα. Εκείνη βέβαια είχε επιλέξει τον Ζόντεν από ότι έβλεπε τώρα μπροστά του, μιας και ήταν γεννημένοι στην ίδια πόλη, και αυτό τον έκανε να νοιώθει πικρία. Ίσως τελικά αυτό που ένοιωθε για την Μερινάλδη δεν ήταν έρωτας αλλά μια στοργή όταν οι γονείς της εξαφανίστηκαν. Ο έρωτας του κτύπησε την πόρτα με την Τριμάλντα και ενδόμυχα πίστευε, ότι και αυτή ίσως έτρεφε τα ίδια συναισθήματα για εκείνον μέχρι που εμφανίστηκε ο Ζόντεν.
Ο Στρομπαντίν τον έβγαλε από τις σκέψεις του γιατί τους είπε να μπουν όλοι μέσα στα ιαματικά νερά. Αφού πλύθηκαν καλά το ξωτικό τους εξήγησε, ότι δεν θα γύριζαν πίσω στην στερεμένη πηγή αλλά θα προχωρούσαν μπροστά ακολουθώντας κάποια υπόγεια ρεύματα και θα έφθαναν στην περιοχή έξω από το Καλντούν εκεί που έμεναν κάποτε τα ξωτικά πριν τους εγκλωβίσει ο Βαλντούγκ στο υπόγειο βασίλειο.
Εκεί θα έμενε στο εξής αυτός κάνοντας μια νέα αρχή. Οι παλιοί αιχμάλωτοι θα μπορούσαν να μείνουν μαζί τους στο Καλντούν ή όπου αλλού επιθυμούσαν.
Χρειαζόμαστε στρατό για να πάρουμε πίσω το Καλντούν είπε τότε σοβαρά η Τριμάλντα. Εμείς μόνο δεν είμαστε αρκετοί. Δεν ξεχνώ πως πέθανε ο πατέρας μου και ο στρατηγός Ζοντάνα.
Τότε πήρε τον λόγο ο Ασγκαρώθ και ρώτησε την Τριμάλντα αν υπήρχε στο Καλντούν κάποιο μυστικό πέρασμα, όπως είχαν στο Ρότενγκαρντ από όπου δραπέτευσε αυτός.
Η Τριμάλντα έγνευσε καταφατικά γιατί και εκείνη σε κάποιο μυστικό πέρασμα είχε κρυφτεί μικρή και γλίτωσε την αιχμαλωσία. Λοιπόν προτείνω να μπω εγώ μέσα συνέχισε ο Ασγκαρώθ, να ψάξω να βρω τον Μέρβιντ, την Μερινάλδη και άλλους δικούς μας και να τους κτυπήσουμε από μέσα. Αν καταφέρουμε και σκοτώσουμε τον Λόνγκντεν τότε οι Αζμέριοι θα αποπροσανατολισθούν και θα είναι πιο εύκολο να τους νικήσουμε.
Είναι καλό το σχέδιο σου είπε σκεφτικά η Τριμάλντα αλλά και πάλι είμαστε λίγοι. Δεν γνωρίζουμε πόσοι από τους Ροτενγκάρντεν είναι ζωντανοί και σε τι κατάσταση βρίσκονται. Πρέπει να εξετάσουμε όλες τις πιθανότητες γιατί αυτή θα είναι και η μοναδική μας ευκαιρία.
Ο Ζόντεν δεν μιλούσε. Είχε πάρει το Θόρνμπλαντ το έτριβε με άμμο και το έπλενε στα ιαματικά νερά. Σε λίγο το ατσάλι είχε καθαρίσει και έλαμπε στο λιγοστό φως από τις δάδες.
Καθώς το κρατούσε στα χέρια του ο Ζόντεν ένα παράξενο σύννεφο απλώθηκε ολόγυρα.
Αμέσως παρουσιάστηκε μπροστά του ένα ψηλό μαυριδερό ον με σκιστά μάτια και μυτερό σαγόνι. Είχε χέρια με πολλά δάκτυλα και μυτερά νύχια. Ήταν ο Βαλντούγκ.
Το σπαθί αυτό μου ανήκει βρυχήθηκε με δυνατή φωνή και το θέλω πίσω τώρα!!!
Έκανε ένα απειλητικό βήμα προς τον Ζόντεν αλλά εκείνος ούτε που ταράχτηκε.
Αυτό το σπαθί ανήκε στον πατέρα μου, που τον σκότωσαν πισώπλατα, απάντησε στον ίδιο τόνο ο Ζόντεν, και τώρα ανήκει σε μένα τον γιό του, που το πήρα ο ίδιος από εκεί που το είχε βάλει ο Στρομπαντίν, γιατί εσύ ούτε να το πιάσεις δεν μπορείς.!!!
Τότε το τελώνιο άρχισε να προφέρει κάτι παράξενες λέξεις και ένα διάφανος τοίχος σχηματίστηκε που εγκλώβισε μέσα τον Ζόντεν κόβοντας του τον αέρα.
Τότε ο Ζόντεν στριφογύρισε το Θορνμπλαντ στα χέρια του και δημιουργήθηκε αμέσως ένα δυνατό ρεύμα που γκρέμισε ακαριαία τον τοίχο που είχε φτιάξει ο Βαλντούγκ ελευθερώνοντας τον.
Με ένα σάλτο όρμησε ο Ζόντεν στο τελώνιο αρπάζοντας τον από το λαιμό έτοιμος να του τον κόψει.
Όμως το τελώνιο ξεγλίστρησε και προτάσσοντας τα μυτερά του νύχια τα έμπηξε στα πλευρά του Ζόντεν. Εκείνος έβγαλε μια κραυγή και γονατίζοντας από τον πόνο άφησε τον λαιμό του στοιχειακού. Εκείνο κάγχασε και όρμησε να πάρει το Θόρνμπλαντ που το είχε αφήσει προς στιγμή κάτω ο Ζόντεν. Αμέσως εκείνος άρχισε να επικαλείται τα 4 στοιχεία και τότε το Θόρνμπλαντ υψώθηκε στο αέρα και αστραπιαία βυθίστηκε στο χώμα. Ο Βάλντουγκ γνώριζε, ότι δεν μπορούσε να το πιάσει, γιατί το σπαθί δεν θα τον αναγνώριζε για κύριο του και τα 4 στοιχεία θα τον εμπόδιζαν. Η τελετουργία που έκανε στον κρατήρα είχε διακοπεί και το σπαθί αναγνώριζε τώρα μόνο τον Ζόντεν σαν νόμιμο κύριο του. Αυτόν που το ελευθέρωσε.!!!!
Όλο αυτό το διάστημα που ο Ζόντεν αναμετριόταν με το τελώνιο ένας από τους απελευθερωμένους πλησίασε προσεκτικά κάτι βράχους και μάζεψε κάτι σκούρα πετρώματα που βρίσκονταν κάτω. Μετά πήγε κοντά στην Τριμάλντα και της τα έδωσε ψιθυρίζοντας της κάτι σιγανά.
Καθώς ο Ζόντεν βρισκόταν κάτω πληγωμένος το τελώνιο έβγαλε ένα σκούρο κυρτό σπαθί από την ζώνη του, σαν γιαταγάνι, και ετοιμαζόταν να τον αποκεφαλίσει.
Ο Μπόρσεν κοιτούσε αμίλητος την σκηνή και τα πόδια του είχαν πετρώσει στο έδαφος μη μπορώντας να κάνει την παραμικρή κίνηση. Το ίδιο και ο Ασγκαρώθ. Το τελώνιο με μαγεία είχε ακινητοποιήσει τους δύο άνδρες αγνοώντας την γυναίκα και το ξωτικό που τους θεωρούσε ασήμαντους.
Τότε η Τριμάλντα προχώρησε μπροστά και πέταξε ένα από τα μαχαίρια της στο χέρι του τελώνιου που κρατούσε το γιαταγάνι. Το μαχαίρι καρφώθηκε στον καρπό και το τελώνιο άφησε προς στιγμή τον Ζόντεν και στράφηκε απειλητικά προς την Τριμάλντα. Κάνοντας μια μεγάλη δρασκελιά την πλησίασε πολύ κοντά και άπλωσε το χέρι του να την βουτήξει από τον λαιμό. Στη στιγμή η Τριμάλντα του πέταξε στο πρόσωπο ένα από τα πετρώματα που της είχε δώσει ο απελεύθερος άνδρας.
Ο Βαλντούγκ ένοιωσε δυνατό πόνο και μαζεύτηκε. Η Τριμάλντα πέταξε άλλο ένα κομμάτι και αμέσως μετά άλλο ένα, ενώ το τελώνιο διπλωνόταν στα δύο από φοβερούς πόνους.
Ετοιμαζόταν να πετάξει και άλλο κομμάτι, όταν το τελώνιο την ικέτευσε να σταματήσει και θα τις έδινε, ότι ζητούσε.
Θέλω όλους τους Κόκκινους Φύλακες που αιχμαλώτισες είπε αγριεμένα η Τριμάλντα κρατώντας μπροστά του το πέτρωμα.
Το τελώνιο σφαδάζοντας από τους πόνους την ικέτευσε να απομακρύνει το πέτρωμα και θα της έλεγε που βρίσκονταν οι πολεμιστές. Εκείνη την στιγμή τον πλησίασαν αγριεμένοι ο Μπόρσεν και ο Ασγακαρώθ γιατί είχαν λυθεί τα μάγια του Βαλντούγκ έχοντας αυτός χάσει την δύναμη του.
Ο Στρομπαντίν έκανε νόημα στον Ζόντεν να μπει στα νερά του Κλένουμ για να κλείσει τις πληγές από τα νύχια του τελώνιου και εκείνος βούτηξε αμέσως.
Πως ήξερες για τον φεγγαρονίτη;; ρώτησε τότε το τελώνιο την Τριμάλντα.
Από τα ορυκτά που σου έδινε ο Φουργκαντίν ήταν το μόνο που δεν άγγιζες και του είχες ζητήσει να θάβεται αμέσως μετά την εξόρυξη του. Κάποιοι αιχμάλωτοι έκαναν φυσικά αυτή την δουλειά και έχω μια τσάντα γεμάτη από αυτό το πέτρωμα που θα το χρησιμοποιήσω με μεγάλη μου χαρά αν δεν συνεργαστείς του αποκρίθηκε με σημασία η Τριμάλντα.
Ο Βαλντούγκ φανερά στρυμωγμένος άρχισε να τους εξιστορεί:
Τους Κόκκινους Πολεμιστές τους παρέδιδε στον Λόνγκντεν μόλις τους έφερναν οι μαχητές του. Εκείνος τους χρησιμοποιούσε αργότερα για τις επιθέσεις του τάζοντας τους μεγαλεία και πλούτη. Όσοι αρνιόντουσαν αποκεφαλίζονταν στην στιγμή. Αυτές τις ημέρες, τους ανέφερε, πολλοί Κόκκινοι Πολεμιστές αλλά και Αζμέριοι θα βρίσκονταν στο Καλντούν, για να παρακολουθήσουν τις εορταστικές εκδηλώσεις για τους επικείμενους γάμους του Λόνγκντεν με μια νέα γυναίκα από το Ρότενγκαρντ, την Μερινάλδη από την οποία ο Λόνγκντεν πιστεύει, ότι θα αποκτήσει αρσενικό απόγονο.
Μέχρι τώρα οι προηγούμενες γυναίκες του, του είχαν γεννήσει μόνο θηλυκά.
Πως το γνωρίζεις αυτό;; ρώτησε ψύχραιμα ο Μπόρσεν.
Ο Λόνγκντεν έχει ζητήσει την βοήθεια μου πολλές φορές ιδιαίτερα με ερωτικά φίλτρα αποκρίθηκε ο Βαλντούγκ. Πρόσφατα μου ζήτησε ένα από αυτά για να πείσει την παραπάνω γυναίκα να τον παντρευτεί με την θέληση της, ώστε να αποκτήσει τον αρσενικό απόγονο που επιθυμεί.
Τότε ο Στρομπαντίν έκανε κρυφά νόημα στον Μπόρσεν να αποκεφαλίσει το τελώνιο και ψιθύρισε στην Τριμάλντα να ρίξει άμεσα επάνω του τον φεγγαρονίτη. Εκείνη δίστασε για μια στιγμή αλλά μετά έκανε όπως της είπε ο Στρομπαντίν. Ο Μπόρσεν αποκεφάλισε το τελώνιο στη στιγμή.
Ο φεγγαρονίτης έχει μικρή διάρκεια επάνω στον Βαλντούγκ εξήγησε τότε ο Στρομπαντίν. Τους έδειξε τότε τα νύχια του τελώνιου που τα είχε μπήξει στη γη όσο τους μιλούσε.Η επαφή του με τη γη εξουδετέρωνε την δύναμη του πετρώματος τους ανέφερε και σε λίγο θα γινόταν πάλι δυνατός με απρόβλεπτες συνέπειες.
Τώρα δεν έχουμε άλλη επιλογή ανέφερε η Τριμάλντα παρά να μπούμε κρυφά στο Καλντούν μεταμφιεσμένοι σε κατοίκους ή Κόκκινους Πολεμιστές και να ξεσηκώσουμε εναντίον των Αζμερίων όσους πιο πολλούς μπορούμε.
Είμαι έτοιμη να θυσιάσω και την ζωή μου για την ελευθερία της πόλης μου συμπλήρωσε με αποφασιστικότητα
Θα προσπαθήσω να εμποδίσω την Μερινάλδη από το να παντρευτεί με αυτόν τον αχρείο αλλά δεν ξέρω αν μετά από τόσο καιρό θα είναι η ίδια η Μερινάλδη που γνώριζα, ανέφερε μελαγχολικά ο Μπόρσεν. Άθελα του έπιασε το φυλαχτό που του είχε περάσει κάποτε στο λαιμό.
Θα ψάξω για τον Μέρβιντ και άλλους Ρότενγκαρντεν αν είναι ακόμα ζωντανοί είπε ο Ασγκαρώθ.
Εγώ θα κοιτάξω την οχύρωση της πόλης και άλλα σημεία κλειδιά που θα μας είναι απαραίτητα σε περίπτωση μάχης ανέφερε ο Ζόντεν.
Φίλοι μου, είπε τότε ο Στρομπαντίν εγώ θα σας οδηγήσω στο Καλντούν αλλά θα μείνω στις πηγές όπως πριν μερικά χρόνια. Οι μάχες είναι επινόημα των ανθρώπων ακόμα και για δίκαιο σκοπό. Εγώ πιστεύω στην ειρηνική συμβίωση όλων και αυτός είναι ο δικός μου τρόπος.
Οι άνθρωποι που μας ακολουθούν ας πράξουν αυτό που νομίζουν καλύτερο.
Οι άνδρες και οι γυναίκες που τους ακολουθούσαν συμφώνησαν να μπουν στο Καλντούν και να σταθούν στο πλευρό εκείνων που τους απάλλαξαν από την δουλεία.
Έτσι η συντροφιά ξεκίνησε για το Καλντούν όπου θα γραφόταν και το μοιραίο τέλος αυτής της απρόβλεπτης περιπέτειας.
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Ολοκληρώνοντας αυτό το επεισόδιο φίλοι μου σκέφθηκα.....να και το αισθηματάκι ....που έλεγε ο Παναγιώτης.
Με αυτή την σκέψη όμως ένοιωσα περίεργα και στράφηκα στην Δημιουργό...
Δεν πιστεύω να τα αλλάξεις πάλι όλα της είπα άγρια!!!!
Εγώ δεν αλλάζω τίποτα μου απάντησε. Η ροή των γεγονότων και μόνο.!!!!!

Μετά από αυτό τον γρίφο έφτειαξα μια κανάτα καφέ και στρώθηκα για την συνέχεια...
Το τελευταίο επεισόδιο προβλέπεται, από ότι διαισθάνομαι, ανατριχιαστικό!!!! :-? :-? :-? :-?

:romance-grouphug: :romance-grouphug: :romance-grouphug:

Υ.Γ. Το επόμενο παραμύθι θα είναι κάτι ¨"σαν τα τρία γουρουνάκια" για να ηρεμήσουμε λίγο!!!!!!
Λέω εγώ αλλά "άγνωσται αι βουλαί" της Δημιουργού...... =)) =)) =))
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Δημοσίευση από Vasoula »

εγώ λέω να παντρευτουν η Τριμάλντα και η Μερινάλδη μεταξύ τους, γιατί οι άντρες τον παίζουν γενικά, ,μια που ο ένας θέλει την αγαπημένη του άλλου :tosser:

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Βασούλα =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Χρυσουλίτσα :bounce: :romance-hearteyes:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Θα μεταφέρω την πρόταση....στην Δημιουργό...Ε. μα πια!!!! =)) =)) =))
Τα αγοράκια όμως έτσι είναι....για να μη πω για τα κοριτσάκια που μόλις δουν κάποιο δεσμευμένο ...ε ρε γλέντια 8-} 8-} 8-} 8-}
Έχω μεγάλη περιέργεια πάντως για το τέλος και δεν σηκώνομαι από το laptop αν δε γράψω και το τελευταίο.
Οι πρώτες σελίδες καλά πάνε αλλά κάτι με κάνει καχύποπτη.!!!! Ίδωμεν :-? :-? :-? :-? :-?

:study: :study:
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Δημοσίευση από Annoula »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

:romance-inlove: :romance-inlove: :romance-inlove:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Δημοσίευση από Ellaki »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) ΄

περιμένουμε Χρυσουλίτσα :bounce: :bounce: >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Δημοσίευση από Giotoula »

Βασούλα :)) :)) :)) :)) :))

Χρυσουλίτσα :romance-heartsthree: :x :bounce:
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Vasoula έγραψε:εγώ λέω να παντρευτουν η Τριμάλντα και η Μερινάλδη μεταξύ τους, γιατί οι άντρες τον παίζουν γενικά, ,μια που ο ένας θέλει την αγαπημένη του άλλου :tosser:
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
CHRYSSOULA έγραψε: Τα αγοράκια όμως έτσι είναι....
Μα τι να κανουμε; Αφου είστε τοσο γοητευτικές και όμορφες!Μπερδευόμαστε!
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};- @};-



Υστ. Η προτασή σου Βασουλα να παντρευτούν μπορεί να πραγματοποιηθεί όμως. Έχει ψηφιστεί ο νόμος για το συμφωνο συμβίωσης αναμεσα στα ομοφυλόφιλα ζευγάρια ευτυχώς
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Δημοσίευση από Vasoula »

Μα τι να κανουμε; Αφου είστε τοσο γοητευτικές και όμορφες!Μπερδευόμαστε!
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};- @};-
η καρδιά δεν μπερδεύεται, Φιλαράκι...
Το τσουτσούνι μπερδεύεται ;;)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Vasoula έγραψε:
Μα τι να κανουμε; Αφου είστε τοσο γοητευτικές και όμορφες!Μπερδευόμαστε!
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};- @};-
η καρδιά δεν μπερδεύεται, Φιλαράκι...
Το τσουτσούνι μπερδεύεται ;;)
Με τους φοβους και τα προτυπα που δοθηκαν στον καθενα Βασούλα μου, ε; Οχι να υπερσπιζομαστε τα ξωτικά μόνο ψυχουλα μου.

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Δημοσίευση από Vasoula »

παντα θα υπερασπίζομαι τον ΄Ερωτα Παναγιωτάκο μου, γιατί μόνο τούτος είναι υπεράνω προτύπων...

μπορούμε να μιλήσουμε για έλξη, για πόθο, για συμπάθεια στις σχέσεις των ανθρώπων και εκεί έχω απεριόριστη κατανόηση...Μα με τον Έρωτα δεν παίζω ούτε καν με τις λέξεις...

:romance-kisscheek: :romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Χρυσουλίτσα :x >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΚΑΛΝΤΟΥΝ (ε) προτελευταίο

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Χρυσουλιτσα :romance-heartsthree:

Βασουλα =)) =)) =)) =)) =)) =))
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ”