Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΘΟΡΝΜΠΛΑΝΤ (δ)

Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΘΟΡΝΜΠΛΑΝΤ (δ)

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Vasoula έγραψε:Πάντως τα ξωτικά θεωρώ ότι πήραν την σωστή απόφαση να εξορίσουν τον Στρομπαντίν...
Εσείς πως το νιώσατε αυτό?
:romance-heartstiny:
Σιγουρα είχε μια σοφια που τους αφησαν να πάρουν το σπάθι. Επίσης μου έκανε εντυπωση που πηραν σε συνελευση τοσο γρηγορη αποφαση (δεν είναι αριστεροι μαλλον).

Τωρα που έξορισαν τον Στρομπαντιν στην αρχη μου ξενισε. Ειπα κριμα χασαν την ευκαιρία να βγουν στο φως.

Ομως τωρα που το ξαναβλέπω το φως θα τους εκαιγε. Δεν θα το αντεχαν, αφου δεν ειχαν καθαρίσει έστω και λίγο και δεν ήταν κομμάτι της δικιάς τους επιλογής όλο αυτό.

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΘΟΡΝΜΠΛΑΝΤ (δ)

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Όποιος είναι "διαφορετικός" από τους άλλους είτε τον σταυρώνουν κυριολεκτικά ή μεταφορικά ή τον εξορίζουν.!!!
Θέλει μεγάλη Απόφαση να βγεις στο Φως. Έτσι οι περισσότεροι προτιμούν την σπηλιά τους με τα σκοτάδια της μέχρι αυτά να γίνουν θηλειά στο λαιμό τους.!!!!!!

>:d< >:d< >:d< >:d<


Υ.Γ Επειδή όλοι έχουμε ένα Αρτέμη Μάτσα κοντά μας ανεβάζω το επόμενο επεισόδιο!!!!!
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΘΟΡΝΜΠΛΑΝΤ (δ)

Δημοσίευση από Vasoula »

Εγώ έχω άλλη οπτική, πέρα από το φως και το σκοτάδι.

Κανείς από τα δύο μέρη δεν γνωρίζει, εκείνη την στιγμή της εμπειρίας του, αν είναι στο φως ή στο σκοτάδι, παρά βιώνουν την δική τους πεποίθηση που έχουν για το καλό και το κακό...
Δεν έχουν βλέπετε επαφή με εμάς που γνωρίζουμε όλη την πλοκή και εύκολα μπορούμε να ξεχωρίσουμε ποιός δουλεύει για το καλό και ποιός για το κακό...

Τα ξωτικά, ναι μεν έχουν την αίσθηση ότι ο βασιλιάς τους παραήταν σκληρός με τους ανθρώπους, αλλά αν έχουν μεγαλώσει με την άποψη ότι οι άνθρωποι θα τους βλάψουν, λογικό είναι να τον ακολουθούν και στις σκληρές του αποφάσεις, πεισμένοι ότι δουλεύει για το καλό τους (σαν τους γονείς μας ένα πράγμα)

Οπότε είναι λογικό γι' αυτούς, να είναι ο Στροπαντίν προδότης, παρ' όλο που δέχονται μέσα τους ότι ο βασιλιάς τους παραήταν σκληρός και θα επιθυμούσαν ίσως έναν άλλον βασιλιά με μαλακότερους τρόπους άμυνας, που όμως εξακολουθητικά θα τους προστάτευε από τους ανθρώπους, κάτι που ο Στροπαντίν δεν τους το εξασφαλίζει αφού συνεργάστηκε με αυτούς που μάθανε ότι είναι εχθροί...

Για να μου πει κάποιος από εσάς ότι κατάλαβε με την πρώτη ότι οι γονείς του δεν ενδιαφέρονταν καθόλου για το καλό του, παρά μόνο για την παρτάρα τους...Πέσασε χρόνος για να βγει ο καθένας σας στο Φως και να εγκαταλείψει το σκοτάδι του...

Το πιο τραγικό στην ιστορία, είναι ότι κάποιος ξέρει για το καλό και το κακό (εμείς δηλαδή), αλλά αυτός που ξέρει δυστυχώς δεν μπορεί να επέμβει...Εμείς πχ. μπορούμε να επέμβουμε στην θέληση των ξωτικών και να τους πείσουμε ότι κάνουν λάθος για τον εχθρό τους και ότι ο μοναδικός τους εχθρός είναι η πεποίθηση που τους φύτεψε ο βασιλιάς τους? Όχι δεν μπορούμε...Οπότε πρέπει να δούμε με κατανόηση και συγχώρεση την άδικη στάση τους απέναντι στον προδότη...όσο και να γνωρίζουμε ότι αυτός έπραξε το καλό και το δίκαιο...

Το θέμα είναι αν μπορεί κανείς να Πιστέψει ότι κάποιος γνωρίζει το καλό και το κακό, σαν ολοκληρωμένη εικόνα και να τον εμπιστευθεί... Αλλιώς ξεκινάει η σταύρωσή του...
Ο διαφορετικός στην προκειμένη περίπτωση δεν είναι ο Στροπαντίν, αλλά εμείς που ξέρουμε...

Τι λέτε εσείς?


:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΘΟΡΝΜΠΛΑΝΤ (δ)

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Εξαιρετικό Βασούλα!!!!
Αυτό είναι η αληθινή αποστασιοποίηση από το δράμα. Το κάθε δράμα που παίζεται γύρω μας.!!Εγώ όσο γράφω ζω το δράμα και έρχεται μετά η Δημιουργός και με ισιώνει και αν δεν ακούω ....βάζει άλλον/άλλη!!!
>:d< >:d< >:d<
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΘΟΡΝΜΠΛΑΝΤ (δ)

Δημοσίευση από Vasoula »

:romance-kisscheek: :romance-grouphug:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ -ΘΟΡΝΜΠΛΑΝΤ (δ)

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vasoula έγραψε:Πάντως τα ξωτικά θεωρώ ότι πήραν την σωστή απόφαση να εξορίσουν τον Στρομπαντίν...
Εσείς πως το νιώσατε αυτό?

:romance-heartstiny:
:-o τι εννοείς ? ίσα ίσα εμένα αυτό μου προκάλεσε έναν μικρό εκνευρισμό και λίγο λίπη μπορώ να πώ , ο Στρομπαντίν απλά θέλει να ζήσει με δικαιοσύνη ,που είναι το κακό με αυτό ?

και εγώ θέλω να ερωτευθούν αλλά πάω να διαβάσω την συνέχεια :romance-heartstiny:
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ”