ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ -( Α)

Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από Βικούλα »

:bounce: :bounce:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από Ellaki »

Ο Εντίν μέσα από τον συνεχιζόμενο κύκλο μαθημάτων και τις προκλήσεις του περιβάλλοντος στο οποίο βρίσκεται, ανακαλύπτει έναν καινούριο κόσμο με δυνατότητες, που αν και ο ίδιος τις θεωρεί φυσιολογικές, στους υπόλοιπους φαίνονται υπερβολικές.
Λαμβάνει μηνύματα σε μια γλώσσα άγνωστη στους υπόλοιπους αλλά χωρίς να δυσκολεύεται ιδιαίτερα να τα επικοινωνήσει.
Όσο πιο βαθιά μπαίνει σε αυτόν τον καινούριο εσωτερικό του κόσμο, τόσο αυξάνεται η αίσθηση ότι κάτι λείπει και αρχίζει να προσπαθεί να προσδιορίσει τον στόχο.
Εκεί εμφανίζονται άνθρωποι με παράλληλες εμπειρίες και του προσφέρουν την βοήθειά τους προκειμένου να επιλέξει σωστά που θα διοχετεύσει τις ικανότητές του και τις γνώσεις του.
Παράλληλα παίρνει καθοδήγηση από τον δράκο που πρωτοζωγράφισε εκείνη την πρώτη ημέρα στην τάξη, τον οποίο τελικά καταφέρνει και υλοποιεί, του δίνει σώμα και υλική υπόσταση, και μαζί πορεύονται να βρούν την αλήθεια.
Στην ψυχή αυτού του δράκου είναι κρυμμένο ένα μυστικό που και ο ίδιος πρέπει να ανακαλύψει...............


πάω να διαβάσω το επόμενο κεφάλαιο :romance-heartsthree: :romance-heartsthree:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Ελλάκι μου ^:)^ ^:)^
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Ελλάκι :romance-kisscheek:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Χρυσουλίτσα πολύ όμορφο :romance-heartstiny:

Παναγιώτη μου πολύ ωραία η συνέχεια σου :romance-heartstiny:

Ελλάκι μου πολύ ενδιαφέρουσα τροπή :romance-heartstiny:
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από Ellaki »

CHRYSSOULA έγραψε:Ελλάκι μου ^:)^ ^:)^
ευχαριστώ για την ευκαιρία
τα συμπεράσματα με την ολοκλήρωση :whistle: :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από Giotoula »

Χρυσουλίτσα, τι ωραία ιστορία! Πάω για τη συνέχεια! :bounce: :x :x :x

Παναγιωτάκο >:d< >:d< >:d<

Ελλάκι >:d< >:d< >:d<
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από Vasoula »

πάω για την συνέχεια... :romance-heartstiny:

Αλλά δεν μπορώ, ρε παιδιά, να μην σχολιάσω την ιστορία του Παναγιωτάκου 8-}
Σε καθε θέση υπήρχε ενα τεράστιο μπωλ με λιωμένη ζεστή σοκολάτα για το κάθε παιδί. Την ετρωγαν είτε με πολύ μεγάλα κουτάλια είτε με τα δάχτυλα. Γελια και φωνές
Πιστεύω ότι είναι αυτό που σου έλλειψε σαν παιδί...αυτή η ανεμελιά και η σκανδαλιά...

Νομίζω ότι εκφράστηκε μια μεγάλη ανάγκη σου για αγάπη και χαρά...Κάπου κατέπνιξαν τον αυθορμητισμό σου οι γονείς σου...Θα μου πεις, ο πρώτος είσαι? Αυτή είναι άλλη κουβέντα...

Πάντως εγώ έκλεβα τα σοκολατάκια από τον μαγικό μπουφέ της φυσικής μου μητέρας...είχα βρει τα κλειδιά ;))


Χρυσουλίτσα μου :romance-kisscheek:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από Ellaki »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

εγώ έκλεβα το γλυκό του κουταλιού και πάει μια φορά να σερβίρει καλεσμένους και βρίσκει μέσα μόνο το σιρόπι :)) :)) :)) :)) :))
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Vasoula έγραψε:
Αλλά δεν μπορώ, ρε παιδιά, να μην σχολιάσω την ιστορία του Παναγιωτάκου 8-}
Οχι που θα κρατιόσουν!
:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Πιστεύω ότι είναι αυτό που σου έλλειψε σαν παιδί...αυτή η ανεμελιά και η σκανδαλιά...

Νομίζω ότι εκφράστηκε μια μεγάλη ανάγκη σου για αγάπη και χαρά...Κάπου κατέπνιξαν τον αυθορμητισμό σου οι γονείς σου...Θα μου πεις, ο πρώτος είσαι? Αυτή είναι άλλη κουβέντα...
Εννοείται ότι είναι αλήθεια αυτό. Ημουν πάντα το "καλό" και "σοβαρό " παιδί για να με "αγαπάνε" αλλιώς δεν θα συνέβαινε αυτό. =)) =))
@};- @};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Πάντως εγώ έκλεβα τα σοκολατάκια από τον μαγικό μπουφέ της φυσικής μου μητέρας...είχα βρει τα κλειδιά ;))

Ποτέ δεν είναι αργά όμως. Ελλάκι και Βασούλα θα πρότεινα την επόμενη φορά που θα έρθω στο σπίτακι σας να έχετε τον νού σας στον μπούφε...
:dance: :dance: :bounce: >:d< >:d<


Χρυσουλίτσα μου :romance-kisscheek:
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από Vasoula »

Ποτέ δεν είναι αργά όμως. Ελλάκι και Βασούλα θα πρότεινα την επόμενη φορά που θα έρθω στο σπίτακι σας να έχετε τον νού σας στον μπούφε...
Ποτέ δεν είναι αργά...Το υποστηρίζω με όλη μου την Ψυχή αυτό, Παναγιωτάκο μου...

Και είμαι αυτή που θα σου δέσει το σεντόνι στο παράθυρο, για να δραπετεύσεις...να τρέξεις να βρεις τα όνειρά σου...
Το Σύμπαν λατρεύει τα σκανδαλιάρικα, απειθάρχητα παιδιά, που χωρίς να ξέρουν που θα πάνε, πάνε εκεί που θέλουν...

:romance-kisscheek:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Και είμαι αυτή που θα σου δέσει το σεντόνι στο παράθυρο, για να δραπετεύσεις...να τρέξεις να βρεις τα όνειρά σου...
Το Σύμπαν λατρεύει τα σκανδαλιάρικα, απειθάρχητα παιδιά, που χωρίς να ξέρουν που θα πάνε, πάνε εκεί που θέλουν...
:x :x :x :romance-kisscheek:
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:romance-hearteyes: :romance-hearteyes: :romance-hearteyes:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Τι είπες τώρα Βασούλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.......τα απειθάρχητα παιδιά χωρίς να το ξέρουν πάνε εκεί που θέλουν τελικά.........


:clap: :clap: :clap: ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΤΑΟΥΕΡΧΙΛ -ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Vasoula έγραψε: Ποτέ δεν είναι αργά...Το υποστηρίζω με όλη μου την Ψυχή αυτό, Παναγιωτάκο μου...

Και είμαι αυτή που θα σου δέσει το σεντόνι στο παράθυρο, για να δραπετεύσεις...να τρέξεις να βρεις τα όνειρά σου...
Το Σύμπαν λατρεύει τα σκανδαλιάρικα, απειθάρχητα παιδιά, που χωρίς να ξέρουν που θα πάνε, πάνε εκεί που θέλουν...
Ναι Βασούλα μου! :cry: :romance-heartstiny: >:d< >:d<
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.

Επιστροφή στο “ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ”