ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

Κινηματογράφος, θέατρο, παραστάσεις
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

Δημοσίευση από Vasoula »

JESUS CHRIST SUPERSTAR

΄Οταν ήρθε η ταινία στην Ελλάδα, την είδα 22 φορές. ΄Εκανα "κοπάνα" από το σχολείο, από το φροντιστήριο, από όπου μπορούσα, για να την δω και να την ξαναδώ.

Χαράχτηκε βαθιά στην μνήμη μου και μεγάλωσα μ' αυτήν την μνήμη, φέρνοντάς την στο παρόν μου! Μέσα μου υπάρχει ακόμη η μουσική...η ιστορία...ο Χριστός...ο Ιούδας. Υπάρχουν οι ρόλοι τόσο ζωντανά που είναι σαν να ξαναβλέπω την παράσταση.

Μου άρεσε να "αισθάνομαι" τον ερωτισμό που υπήρχε μεταξύ του Ιησού και της Μαγδαληνης! Μου άρεσε η ανθρώπινη φύση του που εκδήλωνε την θεότητα!
Γιατί με έκανε από τότε να θέλω να του μοιάσω!

Και τώρα ήρθε να ταράξει αυτή την μνήμη η παράσταση "JESUS CHRIST SUPERSTAR"

Οι γνώμες αντιφατικές. Υπάρχουν οι μεν που λένε "δεν έχει καμία σχέση με την ταινία" και υπάρχουν και οι δε που λένε "είναι ακριβώς η ίδια, με έναν πολύ ενδιαφέροντα Ιούδα..."

Δεν την έχω δει ακόμα, αμφιταλαντεύομαι. Γνωρίζοντας το "πρωτότυπο" δεν θέλω να χαλάσω την μνήμη. Κι αν???

Αν την έχετε δει, θα χαιρόμουν να ακούσω την γνώμη σας.


Φιλιά
Βάσω
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 29 Ιουν 2007 5:43 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Την έχω δει πριν λίγα χρόνια σε ένα ωδείο μόνο, από φοιτητές και πραγματικά ο Ιούδας έκλεβε την παράσταση! Μου άρεσε η μουσική και ο τρόπος που παρουσιάζεται ο Ιησούς.
Η παράσταση που ήρθε πρόσφατα δεν με βρήκε σε "φάση" να θέλω να την δω.
There is a difference between knowing the path and walking the path

Επιστροφή στο “ΘΕΑΜΑΤΑ”