DVD - VIDEO

Κινηματογράφος, θέατρο, παραστάσεις
angel1
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 19 Απρ 2008 6:42 pm

Δημοσίευση από angel1 »

σας προτεινω να δειτε την ταινια revolver με τον Jason Statham και Rey Liota εχει να κανει με τα παιχνιδια του μυαλου .........με αποκορυφωμα το ξεγυμνωμα του φοβου στο τελος .......!!!!
Christina

Δημοσίευση από Christina »

Θα ήθελα να προτείνω να δείτε μια όμορφη και απλή ταινία που θα σας συγκινήσει, θα δας κάνει να γελάσετε, να κλάψετε και να ερωτευθείτε μέσα από απλοϊκούς διαλόγους και στοιχεία της ζωής μας.

"P.S. I Love you" για όσους θέλουν να το απολαύσουν στα αγγλικά οι διάλογοι είναι υπέροχοι.

Στα ελληνικά κυκλοφορεί ως 'Υ.Γ. Σαγαπώ"


Συγκινήθηκα τόσο στην σκηνή που ο σύζυγος της είπε

.....πως να μην σε αγαπώ όταν μετά από τόσα χρόνια ανυπομονώ να ξυπνήσω για να δω το πρόσωπο σου δίπλα μου.....!


Μεχρι να προλάβω να συνέλθω τα συναισθήματα διαδεχόντουσαν το ένα το άλλο και καταλήγοντας με τον απίστευτο διάλογο με την μητέρα της που άγγιξε κάποιες χορδές:

..." κι αν νομίζεις πως είμαστε μόνη μας χωρίς την αγάπη και πονάς τότε να σκέφτεσαι πως υπάρχουν τόσοι μόνοι εκεί έξω κι αυτό μας κάνει όλους ένα...."

Καλή απόλαυση!

ΟΧΙ

δεν είναι ταινία για γυναίκες μόνο για όσους από εσάς το αναρωτηθήκατε.
.......

(υ.γ κι επειδή με ξέρετε και δεν μπορώ να συγκρατηθώ ο πρωταγωνιστής ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΠΑΙΔΑΡΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!

Και ναι! Γαμώτο!
Ερωτεύθηκα την Ιρλανδία!)

ουφ! Τα πα και ξαλάφρωσα!
:P
Christina

Δημοσίευση από Christina »

Εικόνα
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Christina έγραψε:
Συγκινήθηκα τόσο στην σκηνή που ο σύζυγος της είπε

.....πως να μην σε αγαπώ όταν μετά από τόσα χρόνια ανυπομονώ να ξυπνήσω για να δω το πρόσωπο σου δίπλα μου.....!


αν η συζυγος ειναι αυτη στη φωτο ,αυτο που της ειπε ο συζυγος ηταν πολυ φτωχο...

:wink: :wink:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μμμ...Γιαννάκη, αυτό ακριβώς σκέφτηκα κι εγώ... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27313
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

.....πως να μην σε αγαπώ όταν μετά από τόσα χρόνια ανυπομονώ να ξυπνήσω για να δω το πρόσωπο σου δίπλα μου.....!
Ελπίζω να μην χρειάζομαι μακιγιέρ - κομμωτή - μανικιουρίστα, τέλειες συνθήκες φωτισμού, γαλάζιο φανελάκι (για να διακρίνεται στα σεντόνια και να μην δημιουργεί μεγάλη αντίθεση με το δέρμα) και τόσα άλλα για να ακούσω αυτή την φράση από τον σύζυγό μου.
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Christina

Δημοσίευση από Christina »

Ελάτε τώρα!

Η γκλαμουριά σας χάλασε!

Το νόημα είναι που μετράει!

Σε πόσες από εσάς ο σύζυγος μετά από 11 χρόνια γάμου θα σας λέει τέτοια γλυκά λογάκια???

Ε????????

Και δεν χρειάζεται ροζ ή γαλάζιο φανελάκι, μακιγιάζ ή τέλειο χαμόγελο.

Απλά,

Χρειάζεται

Ο ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΣΥΖΥΓΟΣ!

.....που είναι κάπου εκεί έξω και σας περιμένει.


(Σύζυγος...... μπρρρρρρρρ ανατριχίλα με πιάνει και μόνο στην σκέψη του γάμου......)

ΑΛΛΑΓΗ ΘΕΜΑΤΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ :?
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27313
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Χριστινάκι μου δεν υπάρχει κατάλληλος σύζυγος, όπως δεν υπάρχει και κατάλληλη σύζυγος.

Η Λίλλιαν έχει γραμμένο κάτι πολύ σωστό <... βρες κάτι ατελές και τελειοποίησέ το με την αγάπη σου ...>

Μόνον η εσωτερική πληρότητα σου εξασφαλίζει την αρμονία της σχέσης.

Εξάλλου ο κάθε άνθρωπος εκφράζεται διαφορετικά.
Ο ένας είναι ποιητής και ο άλλος οικοδόμος.
Έχει σημασία εαν θα σου πει γλυκά λόγια ή εαν πρωί-πρωί με την τσίμπλα σε κοιτάξει με καθαρό βλέμμα ???????

Μετά από 10 χρόνια με τον άντρα μου εκτιμώ το γεγονός ότι στέκεται δίπλα μου με ΟΥΣΙΑ είτε είμαι γλυκιά και τρυφερή είτε είμαι σκύλα.
Αποδέχομαι χωρίς κριτική τον άνθρωπο και φροντίζω τον εαυτό μου για να μπορώ να δώσω την αγάπη μου έτσι ή αλλιώς.

Ο δρόμος της αυτογνωσίας έλυσε σοβαρά προβλήματα στην σχέση μας και την εξέλιξε σε απίστευτο βαθμό.
Συνεχίζω στον δρόμο αυτό με ατελείωτη εμπιστοσύνη και είμαι σίγουρη ότι αυτά που θάρθουν θα είναι για την θετική εξέλιξη και των δυο μας.

Πρέπει βέβαια να σου πω ότι η ανταπόκριση του παιδιού υπήρξε άμεση και συγκινητική.

Αγάπη, γαλήνη, δύναμη και οι τρεις μαζί (με τις διαφωνίες μας και τις αντιπαραθέσεις των προσωπικοτήτων μας).
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δεν ξερω τι λετε αλλα εγω θα επιμεινω...

Αν ειχα την κοπελλα στην φωτογραφια για συζυγο θα της ελεγα τα ιδια και περισσοτερα οχι μετα απο 11 χρονια αλλα μετα και απο 81 χρονια!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αν ειχα την κοπελλα στην φωτογραφια για συζυγο θα της ελεγα τα ιδια και περισσοτερα οχι μετα απο 11 χρονια αλλα μετα και απο 81 χρονια!
ακόμα και αν δεν ένιωθες συμπόρευση?

Θέλω να πω, ανεξάρτητα από τα αισθήματα που θα μοιραζόσαστε?


:roll: μπα! ΄Ισως είσαι και ο μόνος πάνω στην γη!!! :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

καλα ποιος τα υπολογιζει τα αισθηματα με τετοιο γλυκο προσωπακι?

:wink: :wink:

:D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88505
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:shock: :shock: 8)

:lol: :lol: :lol: :lol: :roll: :P
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Χριστίνα παιδαροςςςςςςςςςς!!!!!!!!
Οχι για να μην λες .......αυτός ναι! :wink:
Τωρα για τα αλλα,προτιμώ την ταινία της Ελλης μας!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16542
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Σε πόσες από εσάς ο σύζυγος μετά από 11 χρόνια γάμου θα σας λέει τέτοια γλυκά λογάκια???

Ε????????
Ακομα ειμαστε στα 10...... :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Για να απομυθοποιησουμε λιγακι τους κουκλους, τις κουκλες και τους παιδαρους ας δουμε αυτο το βιντεακι...

http://www.youtube.com/watch?v=pcFlxSlO ... ;topicseen

εεεε? μηπως ολοι εμεις, ειμαστε ομορφοτεροι απο αυτούς?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Επισκέπτης την 28 Ιούλ 2008 8:00 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Επιστροφή στο “ΘΕΑΜΑΤΑ”