Το νερό,μας ακούει.

Ερευνες, αξιολογήσεις, εικόνες, στοιχεία
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Και να προσθέσω πώς οι κρύσταλλοι δεν κρατάνε μόνο μνήμες αλλά και πολλές γνώσεις :x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

darksoul :thumbsup: (η Βάσω έχει δίκιο κάντο light soul θα σου πάει πιο πολύ)

Ένα video που θα αλλάξει το τρόπο που βλέπουμε το νερό!:x
Να είναι καλά ο συνονόματος μου που το ανέβασε
http://vimeo.com/14646626
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x :x :x :x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αλέξανδρε! :x :x :x

όταν μάθει ο άνθρωπος ότι τα συναισθήματά του επηρεάζουν τον κόσμο του, τότε θα γίνει ειρήνη στην γη...

Μέχρι τότε εμείς που έχουμε ρέικι ποτέ δεν θα πιούμε νερό χωρίς chkr και κυρίως όταν συνδεόμαστε με το σύμβολο και το νερό, χωρίς συναισθήματα ευγνωμοσύνης! :-D :-D

Κι ας λένε όλοι ότι είμαστε βαθιά νυχτωμένοι...

Τα στοιχεία της γης είναι φίλοι μας, όταν μαθουμε να σεβόμαστε την Φύση τους/μας και δεν τα θεωρούμε δεδομένα και άψυχα!

:x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x @};- >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

Το αντίστοιχο βιβλίο είναι αυτό:
"Το μυστικό μήνυμα του νερού". Συγγραφέας Emoto, Masaru, εκδόσεις Έσοπτρον.

Περίληψη:
"Ο Ιάπωνας επιστήμονας Dr. Masaru Emoto επιχειρεί κάτι που μέχρι σήμερα φαινόταν αδιανόητο: να αποδείξει ότι το νερό είναι μια ζωντανή οντότητα που ανταποκρίνεται συνειδητά όχι μόνο στα ερεθίσματα του περιβάλλοντος αλλά και στις ανθρώπινες ψυχικές ενέργειες!

Με τη βοήθεια της σύγχρονης επιστήμης και επιστρατεύοντας ένα προηγμένο τεχνολογικά όργανο, τον Αναλυτή Μαγνητικού Συντονισμού, ερευνά την κρυσταλλική δομή του νερού και αποτυπώνει φωτογραφικά τις αλλαγές που επιφέρουν σ' αυτήν οι ποικίλες περιβαλλοντικές και ανθρώπινες επιδράσεις."
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Μωρέ μπράβο... :-D
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Τι να πω ......... :x
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Vaso έγραψε: όταν μάθει ο άνθρωπος ότι τα συναισθήματά του επηρεάζουν τον κόσμο του, τότε θα γίνει ειρήνη στην γη...

Τα στοιχεία της γης είναι φίλοι μας, όταν μαθουμε να σεβόμαστε την Φύση τους/μας και δεν τα θεωρούμε δεδομένα και άψυχα!

:x :x :x :x :x
Αχχχ… Βάσω…
Αυτά είναι τα λόγια που έπρεπε οι γονείς και οι δάσκαλοι να μεγαλώνουν τα παιδιά.
Αυτά τα λόγια είναι η οικολογία που δεν είχαμε, η οικονομία που χρειαζόμαστε, ο σεβασμός στη πλάση, είναι ο Θεός, είναι εμείς.
Τόσα απλά και όμως ο κόσμος τόσο μακριά από αυτά και μαζί με το κόσμο και εγώ.
Πέρασαν τόσα πολλά χρόνια για να καταλάβω ότι αυτά που ένιωθα παιδί ήταν η αλήθεια και όχι αυτά που μαθαινα μεγαλώνοντας.
Ελπίζω όμως πως το σκηνικό θα αλλάξει. Ο κόσμος θέλω να πιστεύω ότι θα αναζητήσει πάλι τις χαμένες αξίες και την αλήθεια.
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αλέξανδρε χρειάζεται κανείς να θέλει να εκπαιδευθεί σαν δάσκαλος...

Ας μην νίψουμε τας χείρας μας άλλη μια φορά...Δικά μας είναι τα παιδιά εντέλει και όχι της κοινωνίας...
Αν ένας γονιός επέμβει στις ανοησίες που διδάσκονται στα θρησκευτικά, αν ένας από όλους τους γονείς δράσει υπέρ του κόσμου μας, τότε έχουμε ελπίδα...

Εκπαιδεύοντας τους νέους για να γίνουν γονείς και τους γονείς να γίνουν Ανθρωποι...δεν θα μπορούσε να είναι θέμα μιας ημερίδας? :-?

Να τους μάθουμε τα πάντα από την Αρχή...και η αρχή είναι αυτή
Πέρασαν τόσα πολλά χρόνια για να καταλάβω ότι αυτά που ένιωθα παιδί ήταν η αλήθεια και όχι αυτά που μαθαινα μεγαλώνοντας.
και εγώ μία από τα ίδια Αλέξανδρε...Και δεν φτάνει που έχασα τον χρόνο μου, αλλά νόμιζα πως είμαι και ούφο! :?
΄Εκανα έναν τεράστιο κύκλο για να ξαναέρθω στα ίδια από όπου ξεκίνησα...Ενόραση, Αγάπη, Ενότητα, Θειότητα!!
Βέβαια καλό μου έκανε...Γιατί τώρα δεν θα ήξερα τι σημαίνει ασθένεια! Θα νόμιζα ότι είναι κάτι εντελώς φυσιολογικό :-D

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Θυμάμαι πόσο πλήρης ήμουν μικρός, και πόσο κενός κατάντησα όταν με έπεισαν πως είχα άδικο.. :-(

@};- @};- @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Πέρασαν τόσα πολλά χρόνια για να καταλάβω ότι αυτά που ένιωθα παιδί ήταν η αλήθεια και όχι αυτά που μαθαινα μεγαλώνοντας.
με αφορμή την συγχρονικότητα της αναφοράς παραπάνω,

κάνοντας μια απο αυτές τις ημέρες ρεικι θυμήθηκα και ακουσα μεσα μου το εξής
"απο μικρό και απο τρελό μαθαίνεις την αλήθεια"

θυμάμαι λοιπόν πως σαν παιδιά αυθόρμητα και με καθαρή την καρδια εκφραζόμασταν χωρίς εξαρτησεις, τότε εκφράζεται ο Λόγος που δημιουργείται και ενσταλάζεται σε ένα καθαρό δοχείο μεσα απο μια ανοιχτή καρδιά, έτσι εκδηλώνεται ο Λόγος

όμως αυτό διακόπηκε βίαια κάτω απο τις εντολές, δεν είναι σωστό να μιλάς έτσι και δεν μιλάς ευγενικά, και μίλα καλύτερα και να προσεχεις πως μιλάς και και και

αν δεν συμμορφωθείς δεν σε αγαπάνε και αυτο το κενό αντικαθιστανται με συμμόρφωση και εξαρτήσεις, μενοντας να εξαρτάσαι ώστε να νοιώθεις ασφάλεια, ένας φαύλος κυκλος
ασθένειας
Να τους μάθουμε τα πάντα από την Αρχή...και η αρχή είναι αυτή
και έρχεσαι έπειτα πάλι απο την αρχή να θυμηθείς την Ουσία που εκδηλώνονταν αυθόρμητα ως παιδί O:-)

:x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Φωτεινούλι @};- @};- @};- >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Το νερό,μας ακούει.

Δημοσίευση από Μάνος »

>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ”