3 ΗΜΕΡΕΣ ΣΚΟΤΑΔΙ

Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 3 ΗΜΕΡΕΣ ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Vaso έγραψε:Αγάπη-Σοφία θα γίνει έστω και στην σπηλιά... :)) :)) :))

όταν το Σύμπαν αποφασίζει, ο μόνος που μπορεί να εμποδίσει αυτήν την απόφαση είναι ο ίδιος ο άνθρωπος, δημιουργώντας το κάρμα του.

Με ή χωρίς ιντερνετ, εγώ Είμαι Εδώ... :) :) :)
:x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21677
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: 3 ΗΜΕΡΕΣ ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Evoula »

Vaso έγραψε:το παράθυρο και στις δύο περιπτώσεις είναι ανοιχτό.

ε τόσο ξανθιά δεν είμαι, να φωτογραφίζω πίσω από το τζάμι =)) =)) =))

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

Να επενέλθω λίγο στο θέμα μας... :-b

Πολλά λέγονται και πολλά ακούγονται για το 2012 και για την μετάβαση στην 5η. Η αλήθεια είναι πως κανείς δεν ξέρει πώς και τί θα γίνει. Η προσωπική μου άποψη είναι πως όσοι είναι ανοιχτοί και σε επαφή με τον εαυτό και την διαίσθησή τους, θα ξέρουν τί να κάνουν και πώς να αντιμετωπίσουν τις νέες συνθήκες που θα δημιουργηθούν.

Κάποιες πληροφορίες λένε, πως δεν θα υπάρχει απόλυτο σκοτάδι αλλά λυκαυγές. Οι ηλεκτρικές συσκευές και ό,τι λειτουργεί μέσω ηλεκτρισμού είναι πολύ πιθανόν να επηρεαστούν και ίσως να πάψουν να λειτουργούν. Αλλά το ηλεκτρομαγνητικό πεδίο, δεν είναι δυνατόν να πάψει να υπάρχει, γιατί τότε θα πάψει να υπάρχει και η ζωή πάνω στην γη. Μπορεί όμως να υποστεί μεταβολές, κάτι που ήδη συμβαίνει.

Πολλά έχουν ειπωθεί κατά καιρούς και τίποτε δεν έχει επαληθευθεί. Ούτε μητρικά αεροσκάφη προσγειώθηκαν, ούτε βιβλικοί σεισμοί έχουν συμβεί με την συχνότητα και την ένταση που περιγράφηκαν κατά καιρούς, ούτε η μισή γη βρίσκεται κάτω από τα νερά, ούτε οι εσωγήινοι βγήκαν και μας τρώνε, ούτε οι ουρανοί άνοιξαν και στρατιές αγγέλων κατέβηκαν με τρομπέτες αναγγέλοντας την Δευτέρα Παρουσία, ούτε ο Αρμαγεδών βρίσκεται σε εξέλιξη...

Η αλλαγή που συντελείται είναι υπαρκτή αλλά όχι θεαματική. Και την αντιλαμβάνονται όσοι είναι ανοιχτοί σε αυτή και δονούνται στις συχνότητες της γης, που και αυτές έχουν αλλάξει. Ο κόσμος μας είναι θαυμαστός και συντελούνται συνεχώς θαύματα γύρω μας αλλά νομίζω πως αυτή η έντεχνη και κατευθυνόμενη καταστροφολογική υπερπληροφόρηση και η συστηματική προσπάθεια κάποιων να εστιάζει η ανθρωπότητα στην επιβίωση είναι και ο λόγος που αποκόπτεται ο άνθρωπος από το πνεύμα του, νοιώθοντας αδύναμος και έρμαιο δυνάμεων που τον ξεπερνούν.

Και σίγουρα αυτό δεν εξυπηρετεί εμάς... @};-
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: 3 ΗΜΕΡΕΣ ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Vasoula »

τι σύμπτωση Ευη! O:-) O:-) O:-)

μόλις έγραψα στις συναντήσεις γι' αυτό! :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21677
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: 3 ΗΜΕΡΕΣ ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Evoula »

Αααααα!!!!...

Τώρα το διάβασα... O:-) O:-) O:-)
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: 3 ΗΜΕΡΕΣ ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Valia

Re: 3 ΗΜΕΡΕΣ ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε:Αγάπη-Σοφία θα γίνει έστω και στην σπηλιά... :)) :)) :))

όταν το Σύμπαν αποφασίζει, ο μόνος που μπορεί να εμποδίσει αυτήν την απόφαση είναι ο ίδιος ο άνθρωπος, δημιουργώντας το κάρμα του.

Με ή χωρίς ιντερνετ, εγώ Είμαι Εδώ... :) :) :)
κα εγώ Είμαι Εδώ @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: 3 ΗΜΕΡΕΣ ΣΚΟΤΑΔΙ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

τώρα είδα τις φωτογραφίες.. O:-) O:-) O:-) απλά υπέροχο! 8-> 8-> 8->

παραδόξως δεν ένιωσα καθόλου φόβο όσο διάβαζα το κείμενο εν αντιθέσει με την πρώτη φορά που είχαμε βάλει ένα σχετικό πόστ.. τώρα το νιώθω σαν μια υπέροχη ευκαιρία όπως και να έρθει.. :x :x :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”