Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Άβαταρ μέλους
ΓιώταΜε
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 07 Σεπ 2011 12:54 pm
Τοποθεσία: Θα δείξει ,ακόμη πουθενά!

Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από ΓιώταΜε »

Κατά την δική μου άποψη και μετά απ το Βιντεάκι που θα παραθέσω ,
πλέον πιστεύω χωρίς δισταγμούς πως τα Χρονίρ είναι υπαρκτά ..



Είναι μία Τηλεμεταφορά σε νεότερη ανάλυση απ την προηγούμενη ...διότι αμφισβητήθηκε

με αποτέλεσμα αυτο το βιντεάκι να γίνει με μεγάλε αναλύσεις και προσοχή στις λεπτομέρειες.

Σημείωση απ τον αρθρογράφο:

Πολλοί ήταν αυτοί που έσπευσαν να πουν ότι το βίντεο αυτό δεν είναι τίποτα άλλο από μια καλό στυμμένη φάρσα!!!! Έτσι λοιπόν ζητήσαμε την βοήθεια του καλού μας φίλου από το εξωτερικό με την ονομασία 2012theLight ο οποίος είναι ειδικός . Δεν δίνουμε την κανονική του ονομασία για ευνόητους λόγους…..


Ποια η δική σας γνώμη; @};-
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓιώταΜε την 03 Οκτ 2012 9:08 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Όταν οι άνθρωποι καταλάβουν πως κοιμούνται, τότε θα αρχίσουν να μπαίνουν,
στον δρόμο της αφύπνισης!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από Vasoula »

Γιώτα για να βάλεις βιντεάκι δεν βάζεις πια την διεύθυνση αποστολής και το "youtube" που υπάρχει στο πάνω μέρος του ποστ.

πρέπει να πας πάνω, σε oλόκληρη την διεύθυνση που είναι στο web και μετά να αντιγράψεις μόνο το μέρος που είναι μετά το (=) και μέχρι το (&)

δηλαδή από αυτήν την διεύθυνση πχ

http://www.youtube.com/watch?v=" onclick="window.open(this.href);return false;C1tfCC03xZ8&feature=plcp

αντιγράφεις το κομμάτι που έχω μαυρίσει, δηλαδή το C1tfCC03xZ8 και τότε το μαυρίζεις και πατάς την ένδειξη "youtube"

αν σου φαίνεται πολύπλοκο τότε βάζεις απλά την διεύθυνση αποστολής, όπως κάναμε μέχρι τώρα χωρίς να πατήσεις την ένδειξη "youtube"...

Δυστυχώς, πήγα να το κάνω εγώ, αλλά με έβγαλε αλλού για αλλού...

Αν θέλεις ξαναπροσπάθησε...

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΓιώταΜε
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 07 Σεπ 2011 12:54 pm
Τοποθεσία: Θα δείξει ,ακόμη πουθενά!

Re: Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από ΓιώταΜε »

:D θενξ @};-
Όταν οι άνθρωποι καταλάβουν πως κοιμούνται, τότε θα αρχίσουν να μπαίνουν,
στον δρόμο της αφύπνισης!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από Vasoula »

Μερικές ακόμα πληροφορίες που βρήκα στο διαδίκτυο...
Στο θέμα δεν μπορώ να έχω άποψη...

Πιστεύω πολύ στις Πνευματικές Ενέργειες που είναι αόρατες στο φυσικό μας μάτι, έχω τύχει η ίδια μάρτυρας τέτοιου είδους υλοποιήσεων τουλαχιστον 3 φορές στην Ζωή μου...και σήμερα τις "βλέπω" και τις νιώθω παντού...

Από εκεί και πέρα, δεν τους βάζω ταμπέλες...Είναι πάντα εδώ, γύρω μας, μέσα μας...


@};-


ΠΡΩΤΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΙΡ !!!!


Xρονίρ ακούγεται τόσο παράξενη αυτή η ονομασία……. Τι είναι τα Χρονίρ; Από πού προέκυψε η ονομασία; Ας τα πάρουμε με την σειρά τα πράγματα για να καταλάβετε το τι ακριβώς θεωρείται πως είναι για πολύ λίγους ερευνητές τα ή οι Χρονίρ!!!


Ένα χειρόγραφο του 5ου αιώνα μ.Χ. το οποίο είναι αντίγραφο του Στράβων λέει τα εξής σε ένα σημείο το οποίο το αναφέρει ως εξής: << ……. Οι Τιτάνες οι Κρόνιοι είναι αυτοί που μετά την μάχη με τους θεούς κλείστηκαν για πάντα στα τάρταρα της γης, οι Χρόνιοι είχαν την τύχη να ξεφύγουν γιατί έχουν την ιδιότητα να είναι αθάνατοι και να μπορούν να ταξιδεύουν σε όπιο χώρο και χρόνο θέλουν γιατί είναι η μόνη θεϊκή δύναμη που τους έμεινε μετά την μέγα Τιτανομαχία….. >>.


Χρόνιοι τους αναφέρει ο Στράβων, Χρονίρ τους ξέρουν κάποιοι πολύ λίγοι σήμερα. Υπάρχουν βεβαία κάποιες αναφορές από κάποιους ερευνητές συγγράφεις ότι οι Χρονίρ είναι κάτι άλλο δηλαδή ότι πρόκειται για κάποια όντα που είναι τόσο γρήγορα που δεν τα πιάνει το μάτι μας και είναι πολύ σκανδαλιάρικα. Μπορεί να σου κρύβουν μικρό πράγματα στο σπίτι μέσα και να ψάχνεις ώρες να τα βρεις και κάποια στιγμή είναι μπροστά σου εκεί που τα είχες αφήσει λέγοντας ( μα τι στο καλό τυφλός είμαι και δεν τα έβλεπα τόση ώρα; ) η μπορεί να τα βάλουν σε κάποιο άλλο μέρος και όταν τα βρείτε να πείτε ( μα θυμάμαι καλά τα είχα βάλει πάνω στο μπουφέ και όχι στο ψυγείο, πως βρέθηκαν εκεί;) όταν υπάρχει οικογένεια σκέπτεστε ότι κάποιος από την οικογένεια τα έβαλε εκεί….. όταν ζείτε μόνοι;


Αυτό βεβαία θυμίζει πολύ έντονα τις πράξεις Καλικατζάρων που λέγεται ότι αρέσει πολύ να πειράζουν τους ανθρώπους!!! Όμως οι Χρονίρ δεν έχουν να κάνουν με κάτι τέτοιο!! ΟΙ Χρονίρ μοιάζουν καταπληκτικά με εμάς τους ανθρώπους, για να γίνω πιο σαφής είναι άνθρωποι που έχουν ένα πολύ ιδιαίτερο χάρισμα!! Κάποιοι αλχημιστές των μεσαίωνα πιστεύετε ότι μπορούσαν να φτιάξουν ένα είδος φίλτρου που θα μπορούσε το σώμα να διασπάτε σε χιλιάδες σωματίδια με την σκέψη και να μεταφέρετε σώος και αβλαβής ο άνθρωπος εκεί που είχε σκεφτεί να πάει η ονομασία της του φίλτρου είναι << Lιquo Tempus fugit >>. Ίσως να έχουν έρθει από άλλη διάσταση και να έχουν εγκλωβιστεί στην δικιά μας ή να μπορεί να πηγαίνουν και να έρχονται όποτε το θελήσουν, μπορούν και επιλέγουν και την χρονιά την οποία θελήσουν να πάνε……


Ένας πολύ γνωστός Χρονίρ της αρχαιότητας είναι ο Εχετλαίος!!!! Το οποίο και ξεκαθαρίζουν οι αρχαίοι Έλληνες ότι δεν άνηκε στο Ελληνικό γένος, το δε μαντείο των Δελφών απεφάνθη ότι πρέπει να τύχει των τιμών!!! Το όνομά του συνδέεται πιθανώς με την εχέτλη = λαβή αρότρου που λέγεται ότι κρατούσε για να πολεμά με τους Πέρσες. Στην εικόνα του Πάναινου, αδελφού του Φειδία που βρισκόταν στην Ποικίλη Στοά απεικονιζόταν και ο Έχετλος ανάμεσα στους ήρωες της μάχης του Μαραθώνα, δείγμα της υψηλής πίστης των Ελλήνων της περιόδου στους ήρωες. Η περιγραφή του Παυσανία λέει τα εξής:


«Λέγουν επίσης πως έτυχε να είναι παρών στη μάχη ένας άνδρας με παλαιική εμφάνιση κι ενδύματα. Σκοτώνοντας πολλούς από τους ξένους με την εχέτλη, εξαφανίστηκε μετά τη μάχη. Σαν ρώτησαν οι Αθηναίοι το μαντείο, ο θεός απλά τους έδωσε την εντολή να τιμήσουν τον Εχετλαίο ως ήρωα. Ανήγειραν και μνημείο μάλιστα με λευκό μάρμαρο. Αν και οι Αθηναίοι βεβαιώνουν πως έθαψαν τους Πέρσες, γιατί σε κάθε περίσταση ο θείος νόμος εν τέλη πως το νεκρό σώμα θα πρέπει να θάβεται κάτω από τη γη, ωστόσο τάφο δεν βρήκα. Μήτε υπήρχε τύμβος ή άλλο χνάρι φανερό, καθώς οι νεκροί όπως να ‘ναι πετάχτηκαν σε κάποιο χαντάκι».


Με το περίεργο όνομα αυτό λοιπόν τίμησαν οι Αθηναίοι τον άγνωστο ήρωα ο οποίος έπαιξε σημαντικό ρόλο στην την νίκη των Ελλήνων κατά των Περσών. Στην μάχη εκείνη είχε εμφανιστεί ξαφνικά στο ελληνικό στρατόπεδο κάποιος άγνωστος άνδρας ντυμένος με στολή την οποίαν παρομοίασαν σαν χωρικού, κρατώντας στα χέρια του ένα όπλο το οποίο έμοιαζε σαν εχέτλη (= λαβή αρότρου-δηλ σαν κοντάκι σημερινού όπλου), αντί των γνωστών όπλων της εποχής. Με αυτό το όπλο χτυπούσε τους εχθρούς και τους εξόντωνε από μια σχετική απόσταση. Μετά τη μάχη, ο άγνωστος άνδρας εξαφανίστηκε, με τον ίδιο τρόπο που είχε εμφανιστεί και κανείς δεν γνώριζε το παραμικρό γι’ αυτόν, ούτε το όνομά του.



Ο Ηρόδοτος δίνει μια άλλη διάσταση στον άγνωστο αυτόν πολεμιστή και το όπλο του, περιγράφει λοιπόν ότι στην συγκεκριμένη μάχη του Μαραθώνα σκοτώθηκαν 6.400 Πέρσες και 192 Αθηναίοι. Κατά την διάρκεια της συγκρούσεως συνέβη κάτι πολύ παράξενο, ένας Αθηναίος στρατιώτης, ο Επίζηλος, γιός του Κουφαγόρα, ενώ πολεμούσε γενναία στήθος με στήθος ξαφνικά έχασε την όραση του και στα δύο του μάτια, παρ’ όλο που δεν τον είχε ακουμπήσει τίποτα, ούτε δόρυ ούτε ξίφος ούτε βέλος τόξου. Συνεχίζοντας ο Ηρόδοτος αναφέρει ότι ο Επίζηλος διηγείται ότι είδε έναν μεγαλόσωμο οπλίτη που η γενειάδα του κάλυπτε ολόκληρη την ασπίδα του, και ότι αυτό το φάντασμα κρατούσε στα χέρια του ένα πολύ φωτεινό όπλο! Πέρασε ακριβώς δίπλα του, σκοτώνοντας Πέρσες αντιπάλους και αυτή η σκηνή ήταν η τελευταία που είδε ο Επίζηλος γιατί από κάποια υπερβολική λάμψη, τυφλώθηκε (!!!!!).


Ο δε χρησμός του μαντείου λέει τα εξής :


<< Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν αγροίκον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας άροτρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερομένοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα >>. (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32).


Είναι πολύ πιθανό ο Εχετλαίος να είναι ένα Χρονίρ που βρέθηκε κατά λάθος εκεί στην μάχη και βρήκε το άροτρο σε κάποιο χωράφι και άρχισε να πολεμά ή ήξερε ακριβώς το τι θα γίνει και θέλησε να βοηθήσει τους Αθηναίους στην μάχη; Όπως και να έχει κανείς δεν ξέρει με σιγουριά το τι ακριβώς ήταν, αλλά από την αναφορά του Ηροδότου με τον τρόπο που εμφανισθεί δείχνει ότι καθαρά ότι πρόκειται για Χρονίρ!!! ( είναι το προσωπικό μου πιστεύω και δεν παροτρύνω κανέναν να πιστέψει σε αυτό που μόλις ανάφερα για τον Εχετλαίο!! ).


Υπάρχουν και αποδείξεις από διάφορα χρονίρ που έχουν αιχμαλωτιστεί από τον φακό της φωτογραφικής μηχανής, αν και πιο πολλοί τα περνάνε για φαντάσματα ή ακόμα καμιά φορά για σκιερούς εδώ θα αναλύσουμε το κάθε είδους φωτογραφίας για να μπορείτε να τα ξεχωρίζετε και εσείς!! Η παρακάτω φωτογραφίες είναι:


Ο Andrea Hoffmann από την Σκοτία τράβηξε αυτές τις φωτογραφίες όταν είδε κάτι σαν διάθλαση και του κίνησε την περιέργεια. Οι φωτογραφίες τραβήχτηκαν στο Εδιμβούργο τις έστειλε σε γνωστό site στο εξωτερικό για να του εξηγήσουν περί τίνος πρόκειται. Το μόνο που αναφέρουν είναι ότι πρόκειται για κάποια οντότητα, πιθανόν κάποιον που μοιάζει με κάποιον άστεγο ότι υπάρχει κάτι το περίεργο υπάρχει του απάντησαν. Του είπαν επίσης ότι αν το είχε φωτογραφήσει πιο κοντά θα μπορούσαν να του δώσουν καλύτερες εξηγήσεις!!!


Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα




Όπως βλέπετε στις φωτογραφίες υπάρχει κάποια ανωμαλία στο χώρο οπού εμφανίζεται ο Χρονίρ ώσπου στην τρίτη φωτογραφία κάπως αρχίζει και ξεκαθαρίζει το τοπίο από την ηλεκτρομαγνητική ενέργεια που χρησιμοποιεί ο Χρονίρ……


Θα μου πείτε πως γίνεται αυτό το φαινόμενο; Εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω είναι υποθέσεις, γιατί δεν ξέρω, αλλά θα σας πω μια υποθετική θεωρία δικιά μου το πώς μπορεί να λειτουργούν οι Χρονίρ.


Πρέπει να έχουν ένα σύστημα από κατασκευής τους δηλαδή από όταν άρχισαν να υπάρχουν στο σύμπαν. Έχουν ανθρώπινη υπόσταση και αυτό το κάνει πιο δύσκολο σε εμάς τους ανθρώπους να το καταλάβουμε και να το κατανοήσουμε. Αν ήταν άυλα θα ήταν πιο εύκολο σε μας να γίνει πιστευτό, αλλά όταν κάτι μοιάζει καταπληκτικά με εμάς τότε μας είναι απίστευτο να το δεχτεί ο εγκέφαλος μας γιατί είναι κατασκευασμένος έτσι ώστε να μην δέχεται κάποια πράγματα τα οποία φαίνονται περίεργα ή απίστευτα, είναι η άμυνα μας αυτή. Μα και όταν την δεχτεί η άμυνα του εγκέφαλου θα συνεχίζει να έχει τις αμφιβολίες για το αν είναι έτσι ή κάπως αλλιώς…..!!


Στο θέμα των Χρονίρ υποθέτω ότι μπορούν μέσω της τεράστιας ηλεκτρομαγνητικής ενέργειας που διαθέτουν να μπορούν μέσω νοητικής δύναμης να διαστρεβλώνουν τον χώρο και τον χρόνο και να βρίσκονται οπού θελήσουν. Πίσω η μπροστά στο χρόνο ίσως να κάνω κάποιο λάθος αλλά αυτό είναι που πιστεύω εγώ……
Όταν γίνεται η υλοποίηση και έρχονται στον κόσμο μας από πίσω από τον χρόνο ή και μπροστά υλοποιούνται τόσο αστραπιαία που είναι αδύνατο να το καταλάβουμε, ο μόνος τρόπος είναι να φωτογραφηθούν τυχαία ή να βιντεοσκοπηθούν, η επόμενη φωτογραφία είναι από την Ταϋλάνδη οπού ένας νεαρός έβγαλε μια αναμνηστική φωτογραφία και δίπλα του μόλις άρχισε ένας Χρονίρ να υλοποιείται!!!


Εικόνα

Κοιτάτε με προσοχή το πόδι του πως αρχίζει και υλοποιείται…….!!


Θα μου πείτε γιατί να μην σκιερός ή κάποιο φάντασμα…..; Συμφωνώ μαζί σας αλλά οι Χρονίρ έχουν πολύ καθαρή εικόνα στις φωτογραφίες από πλευράς τους σώματος τους ή κάποιων μελών τους, τι εννοώ; Σχεδόν πάντα βγαίνουν στην φωτογραφία με ύφος νευριασμένο γιατί κατάλαβαν ότι τους έπιασε ο φωτογραφικός φακός, μπορεί να τους βγάλει η φωτογραφία χωρίς πόδια!! Πολύ ευλόγα θα πείτε ότι ήταν φάντασμα γιατί δεν ήταν εκεί όταν έβγαζα την φωτογραφία αυτή, απλός δεν πρόλαβε να υλοποιηθεί την ώρα που τραβήχτηκε η φωτογραφία και μοιάζει σαν έναν άνθρωπο που δεν έχει πόδια και αιωρείται στο πουθενά!!! H παρακάτω φωτογραφία είναι γνωστή σε αυτούς που ασχολούνται με τα φαντάσματα πιστεύοντας ότι είναι ένα από αυτά. Η φωτογραφία όμως για αυτούς που ξέρουν είναι ένα κλασικό θηλυκό Χρονίρ που υλοποιήθηκε ακριβώς εκείνη την ώρα που φωτογράφιζαν την μικρή, η φωτογραφία την έβγαλε την << παράξενη >> αυτή γυναίκα χωρίς πόδια γιατί δεν πρόλαβε να τα υλοποιήσει!!


Εικόνα


Υπάρχουν πολλές φωτογραφίες στο διαδίκτυο που μπορείτε να διαπιστώσετε και μόνοι σας αν είναι Χρονίρ η όχι. Τα φαντάσματα ξεχωρίζουν γιατί είναι σχεδόν αιθερικά όπως οι παρακάτω φωτογραφίες……


Εικόνα




Πηγή http://thesecretrealtruth.blogspot.com/ ... st_14.html" onclick="window.open(this.href);return false;


@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21677
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από Evoula »

Πιστεύω πως ζούμε σε έναν κόσμο, που είναι γεμάτος με μυστήρια και θαυμαστά πράγματα. Αν κάποιος αρχίσει να τα ερευνά, πέφτει συνεχώς πάνω σε περιστατικά που δοκιμάζουν τον ορθολογικό και περιχαρακωμένο του νου. Δυστυχώς, έχει πέσει τέτοια δόση υπερ και παραπληροφόρησης, που κανείς πια δεν μπορεί να ξέρει πού βρίσκεται η αλήθεια και πού αρχίζει η παραχάραξη.

Το θέμα των υλοποιήσεων είναι ένα πολύ παλιό θέμα και πάει πολύ πίσω από την εποχή του Youtube. Όποιος έχει διαβάσει Τσαρλς Φορτ, θα δει καταγεγραμμένα περιστατικά, από τις αρχές του αιώνα με ανθρώπους να εξαφανίζονται ξαφνικά ή να εμφανίζονται από το πουθενά. Πολλοί κάνουν λόγο για μια καμπύλωση της πραγματικότητας. Για "τρύπες" που σε μεταφέρουν σε κάποιο άλλο κόσμο, παράλληλο με το δικό μας. Άλλοι πάλι μιλούν για όντα που μπαινοβγαίνουν και υλοποιούνται με άνεση ανάμεσα στις πραγματικότητες.

Κανείς δεν έχει καταφέρει να λύσει το μυστήριο μέχρι τώρα. Εμείς απλά το ακολουθούμε... Είναι και ένας τρόπος να απελευθερώσουμε το μυαλό μας, από όσα θεωρούμε απτά άρα πραγματικά. Υπάρχει ένας ολόκληρος κόσμος εκεί έξω αλλά και μέσα, που κανείς δεν μας τον έδειξε... άρα δεν τον προσέχουμε και αν τύχει να κάποιοι άνθρωποι να πέσουν κατά λάθος επάνω του ή τους κλείνουν σε ψυχιατρεία ή απλά δεν τον αναγνωρίζουν. Ευτυχώς υπάρχουν και εκείνοι, που έχουν τόσο απελευθερωμένο τον νου τους, ώστε να μπορούν να κοιτάζουν και τους δύο κόσμους.

Γιατί όπως είπε και ο μικρός στον Νίο "Δεν λυγίζει το κουτάλι, το μυαλό μας λυγίζει..."

Πριν χρόνια είχα δει στο youtube μια υλοποίηση ( ; ). Το βιντεάκι έδειχνε ένα ον να εμφανίζεται πίσω από έναν φανοστάτη.
Θα ψάξω να το βρω... Μέχρι τότε βάζω ένα από τα πολλά που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο.


"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

υπέροχο βιντεάκι.. τα χέρια που έλαμπαν μου τράβηξαν πολύ την προσοχή.. @};- :x :x :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Εχει να κανει αραγε με το οτι πολλες φορες αντιλαμβανομαστε κινηση στο περιβαλον με την ακρη του ματιου και οταν κοιταξουμε να δουμε ποιος ειναι να μην βλεπουμε τιποτα; :shifty:

Το παθαινω τωρα τελευταια σε σημειο που να λεω στην δουλεια που ειμαι αα να καποιος σηκωθηκε πχ απο τον καναπε και να βλεπω ολη την κινηση με την ακρη του ματιου οπως ειμαι σκυμενος υποδοχη και απο περιεργεια να δω ποιος πελατης ειναι τελικα να μην ειναι κανεις. :scratch:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από Vasoula »

καλώς ήρθες Τασούλη μου στον κόσμο του αόρατου... :)

κάποιοι θα πουν είστε για τα κάγκελα...Οκ έτσι είναι, αν έτσι πιστεύουν...Δεν χαλάω χατήρι σε κανέναν, ιδιαίτερα όταν δεν έχει επιχειρήματα να στηρίξει την χλαπάτσα που βιώνει στην ζωή του και νομίζει ότι έτσι πρέπει να είναι, γιατί έτσι τον έπεισαν πως είναι...
κάτι σαν την θρησκεία ένα πράγμα...Κανείς δεν ξέρει για τον θεό, άλλά όλοι μιλούν γι' αυτόν...Ω τι αλαζονεία μέσα στο Σκότος!

γι' αυτό αφήνω τα όμορφα να είναι δική μου εμπειρία...μόνο δική μου...Ούτε ανακοινώσεις, ούτε βίντεο, ούτε να πείσω κανέναν θέλω...ούτε να πάρω επιβεβαιώσεις θέλω...

Δεν είναι καλύτερα έτσι?

Σημασία έχει πως νιώθεις την Ανύψωση και την Ολοτητά σου και με ποιόν τρόπο την φέρνεις στον φυσικό κόσμο των εμπειριών και των μορφών...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21677
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από Evoula »

Είναι όμορφο όμως να μοιράζεσαι και να συζητάς...
Ε, όσο για τους άλλους, τί να κάνουμε, πάντα θα υπάρχουν και αυτοί. :lol:
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από Vasoula »

ω ναι Εούλι, να τα μοιράζεσαι είναι ωραίο...΄Οπως είπες, να τα μοιράζεσαι!

αυτό προϋποθέτει Πνευματική ωριμότητα όμως...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από Δωρουλα »

γι' αυτό αφήνω τα όμορφα να είναι δική μου εμπειρία...μόνο δική μου...Ούτε ανακοινώσεις, ούτε βίντεο, ούτε να πείσω κανέναν θέλω...ούτε να πάρω επιβεβαιώσεις θέλω...
Οπως είπες, να τα μοιράζεσαι!

αυτό προϋποθέτει Πνευματική ωριμότητα όμως...

συμφωνω οσο δεν παει Βασω....! :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από ALEXOULA »

γι' αυτό αφήνω τα όμορφα να είναι δική μου εμπειρία...μόνο δική μου...Ούτε ανακοινώσεις, ούτε βίντεο, ούτε να πείσω κανέναν θέλω...ούτε να πάρω επιβεβαιώσεις θέλω...

Δεν είναι καλύτερα έτσι?

Σημασία έχει πως νιώθεις την Ανύψωση και την Ολοτητά σου και με ποιόν τρόπο την φέρνεις στον φυσικό κόσμο των εμπειριών και των μορφών...
Ναι καλύτερα είναι .
Σημασία έχει τι νοιώθουμε και τι πιστεύουμε εμείς και αν είμαστε καλά με αυτό
και εφόσον δεν θέλουμε να επιβεβαιωθουμε από τους άλλους ,
ζητώντας αποδείξεις για πράγματα που δεν βασίζονται σαυτές ,
δεν μας αφορά τι πιστεύουν και πως τα βλέπουν όλα αυτά . :)
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Πιστευω οτιδηποτε αφορα τον πνευματικο και αορατο κοσμο μας δεν προκειται ποτε να μπορεσεις να τα εξηγησεις γιατι πολυ απλα για να εξηγησεις κατι πρεπει να χωρα στην λογικη της μαζας και αφου ολα αυτα δεν χωρανε..
Εεεε τι να κανουμε :)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από Vasoula »

Τασούλη για μένα ο πνευματικός κόσμος μας δίνει όλα τα επιχειρήματα να μιλήσουμε για την Ζωή...
Υπάρχει για όλα τα της Ζωής μια Λογική εξήγηση και όλα είναι όπως πάνω, έτσι και κάτω...

Αν ο άνθρωπος γίνει Πνευματική Οντότητα δεν χρειάζεται να βάζει ταμπέλες στον φυσικό και στον πνευματικό Κόσμο, γιατί όλα μέσα του είναι ένα.

Η Περιέργεια είναι Αρετή όταν σε αναπτύσσει, σε εξελίσσει, σε κάνει να ερευνάς περισσότερο και να βρίσκεις τα επιχειρήματα μέσα σου. Αλλιώς είναι διαστρέβλωση του φόβου...

Σε τι θα χρησίμευε να μάθουν οι άνθρωποι για τις Πνευματικές Οντότητες, αν όχι για να ωφεληθούν από την εξομοίωση των επιπέδων τους?

Το να ξέρω πχ. ότι υπάρχουν, τι θα το κάνω αυτό? Σε τι με ωφελεί? Τρέφει κάποιον φόβο που έχω για την προστασία και την ασφάλειά μου ή μου δίνει κίνητρα να ανακαλύψω περισσότερο την εκπλήρωση και την πληρότητά μου?

Μου είχε πει παλιά ο Δάσκαλός μου "Σοφία είναι να γνωρίζεις ότι αυτό που χρειάζεσαι για Εσένα θα σου αποκλαλυφτεί..."

΄Ετσι παρατηρούσα πάντα και ερευνούσα ότι ήταν ωφέλιμο για την δική μου Πληρότητα και κάθε πνευματική μου εμπειρία είχε αυτόν τον Σκοπό.
Το θέμα είναι να κατανοήσουμε ότι το να γνωρίζουμε πράγματα, που δεν χωράνε μέσα μας, απλά καλύπτει κάποια ανάγκη απ' έξω, ενώ ο σκοπός μας είναι να καλυφτούν όλες οι ανάγκες εκ των έσω...

Ο Εαυτός μας είναι Σοφός...Εμείς δεν χρειάζεται παρά να του επιτρέψουμε να ξεδιπλωσει μέσα μας αυτήν την Σοφία που χρειαζόμαστε, ώστε να γίνουμε Συνειδητοί σ' Αυτόν και μαζί του να φτάσουμε στην θεία Αποκάλυψη...

Γνώμη μου πάντα...από βιωμένη εμπειρία!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Χρονίρ , τελικά Υπάρχουν

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Ειναι πολλες φορες που εχω αναρωτηθει για τον αορατο κοσμο...
Εχω ακουσει ομως τον εαυτο μου παραληλα μεσα μου να λεει..
-Ωραια και τι θα καταλαβεις αν σου φανερωθουν πραγματα που ισως δεν αντεξεις κ αν μη τι αλλο μονο ωφελιμα δεν θα σου ειναι. O:-)

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”