ΑΣΤΑΝΑ

Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΣΤΑΝΑ

Δημοσίευση από Stefanos »

Χάζεψα...
Είναι η λέξη που θέλω να χρησιμοποιήσω ή μήπως κοιμόμουνα και είδα ένα όνειρο.
Μπορεί να συμβαίνει αυτό και να το κρύβουν τόσο όμορφα και καλά;
Μου θυμίζει James Bond.!!!
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Re: ΑΣΤΑΝΑ

Δημοσίευση από Emmaki »

΄Εχουμε μια Δύναμη και αυτή όσα σενάρια και να κάνουν δεν θα μπορέσουν να την νικήσουν...

ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ...

΄Ομως προσπαθείστε να αφήσετε τους μικρο-εγωισμούς κατά μέρος...

τώρα καίγεται ο κ@@@@@ μας!

Προσήλωση...
@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- :x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΑΣΤΑΝΑ

Δημοσίευση από Βικούλα »

απιστευτο... έχω μείνει...δεν μπορει.. :-o
Vaso έγραψε:Πολεμάμε με ΄Οραμα

και εμείς δεν έχουμε μαζί μας τον θεό τους, αλλά τον ΘΕΟ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΣΥΜΠΑΝ...


άλλο έχω τον νου μου και τα μάτια μου δεκατέσσερα και άλλο απογοητεύομαι και παραιτούμαι...


΄Εχουμε μια Δύναμη και αυτή όσα σενάρια και να κάνουν δεν θα μπορέσουν να την νικήσουν...

ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ...

΄Ομως προσπαθείστε να αφήσετε τους μικρο-εγωισμούς κατά μέρος...

τώρα καίγεται ο κ@@@@@ μας!

Προσήλωση...

:x :x :x
@};- @};- @};- :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΑΣΤΑΝΑ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

:-o :-o :-o :-o :-o ούτε που το φανταζόμουν οτι έχει προχωρήσει τόσο πολύ το πράγμα... ζούμε ήδη στις αντιστασιακές ομάδες που βλέπαμε στις φουτουριστικές ταινίες... να δω πότε θα το χωνέψω... @};-
Vaso έγραψε:παιδάκια ψυχραιμία...

ένα μέρος της σκοπιμότητας, που αφήνουν να διαρρεύσουν τέτοια "μυστικά" είναι και το να προκαλέσουν απογοήτευση...

Ο απογοητευμένος άνθρωπος, παραδίδεται πιο εύκολα ακόμα και από τον φοβισμένο...

Πολεμάμε με ΄Οραμα

και εμείς δεν έχουμε μαζί μας τον θεό τους, αλλά τον ΘΕΟ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΣΥΜΠΑΝ...


άλλο έχω τον νου μου και τα μάτια μου δεκατέσσερα και άλλο απογοητεύομαι και παραιτούμαι...


΄Εχουμε μια Δύναμη και αυτή όσα σενάρια και να κάνουν δεν θα μπορέσουν να την νικήσουν...

ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ...

΄Ομως προσπαθείστε να αφήσετε τους μικρο-εγωισμούς κατά μέρος...

τώρα καίγεται ο κ@@@@@ μας!

Προσήλωση...

:x :x :x
ΠΡΟΣΗΛΩΣΗ... :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21677
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Re: ΑΣΤΑΝΑ

Δημοσίευση από Evoula »

Και το απαραίτητο σελοφάν

"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7577
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Re: ΑΣΤΑΝΑ

Δημοσίευση από Madraoulas »

Οντως εντυπωσιακο τι εχουν φτιαξει...δεν το ηξερα και το εχουν κρατησει 'σχετικα' κρυφο γι αυτη την πολη.

Οσο αφορα το συνωμοσιακο...δεν μου κανει εντυπωση...

Εμεις εδω ηδη ειμαστε στην κατηγορια των 'εξω' απο το matrix 'μεσα' μας.
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΣΤΑΝΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

έτσι Γιωργάκη :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΑΣΤΑΝΑ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Madraoulas έγραψε:
Εμεις εδω ηδη ειμαστε στην κατηγορια των 'εξω' απο το matrix 'μεσα' μας.
:handgestures-thumbupright: O:-)
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΑΣΤΑΝΑ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

΄Εχουμε μια Δύναμη και αυτή όσα σενάρια και να κάνουν δεν θα μπορέσουν να την νικήσουν...

ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ...

΄Ομως προσπαθείστε να αφήσετε τους μικρο-εγωισμούς κατά μέρος...

τώρα καίγεται ο κ@@@@@ μας!

Προσήλωση...
:x :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΣΤΑΝΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

ενόσω συμβαίνουν στην Αστανα όλα τούτα τα "υπέροχα" πράγματα....οι συλλήψεις για προσβολή ιερών συμβόλων πάνε κι έρχονται!
Ίσως δεν είναι όμορφο να προσβάλλει κανείς τα σύμβολα που για τον καθένα είναι ιερά...
΄Ομως το να κοιτάμε το δέντρο και να χάνουμε το δάσος που καταστρέφεται, είναι χαζό...ή ίσως σκόπιμο????

Ο Παίσιος έγινε σύμβολο για τον ορθόδοξο χριστιανό...Και επικεντρωμένοι οι άνθρωποι στο σύμβολο, έχασαν την ουσία του Θεού...

Κάτι μου θυμίζει...κάτι μου θυμίζει...κάτι μου θυμίζει...

Κάποτε συνέλαβαν έναν ΄Ανθρωπο που προσέβαλε τους τάχα νόμους του τότε θεού...
Ρε γμτ δεν θα τελειώσει ποτέ τούτη η βλακεία???

~x(



στο Facebook με την ονομασία «ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΠΑΣΤΙΤΣΙΟΣ/ELDER PASTITSIOS».

Ο 27χρονος από τα Ψαχνά Ευβοίας συνελήφθη την Παρασκευή από την Υπηρεσία Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος για κακόβουλη βλασφημία και καθύβριση θρησκευμάτων, μέσω του Facebook.

Πώς όμως η δημιουργία μιας «χιουμοριστικής», οπως χαρακτηρίστηκε από πολλούς, σελίδας στον γνωστό ιστότοπο κοινωνικής δικτύωσης οδήγησε στη σύλληψη του 27χρονου άντρα;

Όπως έγινε γνωστό, την περασμένη Τρίτη, ο βουλευτής της Χρυσής Αυγής Χρήστος Παππάς είχε καταθέσει ερώτηση στη Βουλή για τη σατιρική σελίδα «ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΠΑΣΤΙΤΣΙΟΣ», υποστηρίζοντας ότι «ο χρήστης υβρίζει, ειρωνεύεται και προσπαθεί να εξευτελίσει την ιερή μορφή της Ελληνορθοδοξίας, τον Γέροντα Παΐσιο. Ενδεικτικά αναφέρονται αναρτήσεις όπως «Γέρων Παστίτσιος ο Πατσαφαρίτης», «το νέο θαύμα-τρολιά του Γέροντα στις Σέρρες», καθώς και πολλές προκλητικές και ανάρμοστες φωτογραφίες».

«Θα προβούν άμεσα στις απαραίτητες ενέργειες μέσω της υπηρεσίας δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος για την άμεση αφαίρεση του συγκεκριμένου προφίλ από το διαδίκτυο; Ή μήπως θα συνεχίσουν να κωφεύουν και να ανέχονται τον επονείδιστο αυτό εμπαιγμό του Γέροντα Παΐσιου», έκλεινε την ερώτησή του προς τους υπουργούς Παιδείας και Δημόσιας Τάξης ο Χ.Παππάς.

Πολλές όμως ήταν, σύμφωνα με πληροφορίες, οι αντιδράσεις δεκάδων κληρικών και απλών θρησκευόμενων πολιτών που οδήγησαν την ομάδα αξιωματικών της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος να ερευνήσει το σπίτι του άντρα και τελικά να προχωρήσει στη σύλληψή του.

Από την αστυνομική έρευνα εξακριβώθηκαν τα αρχεία καταγραφής και τα ηλεκτρονικά ίχνη του διαχειριστή της σελίδας, ενώ το πρωί της Παρασκευής, κατά την έρευνα στο σπίτι του, οι αστυνομικοί βρήκαν και κατέσχεσαν ένα laptop και συνέλαβαν το νεαρό. Σε βάρος του σχηματίστηκε δικογραφία και αναμένεται να οδηγηθεί για απολογία στην Εισαγγελία Πρωτοδικών Αθηνών.

Πάντως, η σύλληψη του 27χρονου θεωρήθηκε από πολλούς πολίτες ως κρούσμα λογοκρισίας και εκατοντάδες είναι τα σχόλια τόσο στο Facebook, όσο και στο Twitter που ασκούν σκληρή κριτική για την κίνηση των αρχών.

Μάλιστα, στο twitter δημιουργήθηκε και hashtag #FreeGeronPastitsios το οποίο σύντομα έγινε παγκόσμιο trend.

Την αντίθεσή της για τη σύλληψη του 27χρονου που διατηρούσε στο Facebook τη σελίδα «Γέροντας Παστίτσιος» εξέφρασε μέσω ανακοίνωσής του και το κόμμα της Δημοκρατικής Αριστεράς.

Στην ανακοίνωση της ΔΗΜΑΡ τονίζεται μεταξύ άλλων, ότι η σύλληψη του 27χρονου φανερώνει σε συμβολικό επίπεδο, «ένα κράτος πρόθυμο να ανταποκριθεί τάχιστα στις επιταγές της Χρυσής Αυγής», ενώ συνιστά προσβολή «όχι μόνο της ελευθερίας του λόγου», αλλά και για όλους ανεξαιρέτως τους πολίτες, καθώς, όπως σημειώνεται «πρόκειται για μισαλλόδοξες, μεσαιωνικές πρακτικές οι οποίες εφαρμόζονται επ' ονόματί τους. Αμαυρώνουν δε την εικόνα της χώρας μας διεθνώς».

Καταλήγοντας στην ανακοίνωσή της η ΔΗΜΑΡ «κρούει τον κώδωνα του κινδύνου για τα φαινόμενα σκοταδισμού, θρησκευτικού φανατισμού και μισαλλοδοξίας, που πληθαίνουν στις μέρες μας, και υπενθυμίζει πως «η σάτιρα γεννήθηκε στην αρχαία Αθήνα».

Πηγή: http://gr.news.yahoo.com/%ce%ad%ce%bd%c ... RbOA%22%25#_=_" onclick="window.open(this.href);return false;
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΑΣΤΑΝΑ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

έλεος πιά γμτ αυτό τους πείραξε τους χρυσαυγήτες
τα αίσχη που κάνουν οι ίδιοι και απαξιώνουν την ανθρώπινη ζωή δεν το βλέπουν :-% :-%
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΣΤΑΝΑ

Δημοσίευση από Stefanos »

Μην το έχεις τόσο σίγουρο ότι κρύβονται οι χρυσαυγήτες καθαρά, πίσω από αυτό. Ο υπέρτατος αυταρχισμός της χρυσής αυγής δεν θυμίζει κάτι που στο όνομα του γίνανε τα μεγαλύτερα εγκλήματα παγκοσμίως;
Μάλλον θα το βλέπει και ο ίδιος και θα γελάει...
Τι θα μπορούσε να προκαλέσει μια σατιρική σελίδα στον Πατέρα.
Ναι σίγουρα θα γελάει εάν, όσα έχουν γραφτεί για αυτόν είναι αλήθεια.
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΣΤΑΝΑ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

8-x 8-x 8-x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”