TAΞΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ

Valia

Re: TAΞΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ

Δημοσίευση από Valia »

μου άρεσε πολύ αυτό που μας έγραψες Αλέξανδρε!συμφωνώ! >:d<
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: TAΞΙΔΙΑ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ

Δημοσίευση από Vasoula »

Μήπως πρέπει να ερευνήσουμε πρώτα και να μάθουμε τον εαυτό μας και μετά να ερμηνεύσουμε με Αληθινή πλέον αντίληψη και όχι με τις ψευδαισθήσεις των αισθητήριων μας το τι είναι το σύμπαν και ο χρόνος?

Νομίζω πως την αντίληψη της Αλήθειας την αποκτά κανείς όταν είναι πνευματικά έτοιμος να την αποδεχτεί και την αντέχει…
Πολλές φορές σκέφτομαι οτι πρώτα θα ήταν φρόνιμο να ξεκινήσουμε από το γνωστό «Εν οιδα οτι ουδεν οιδα» και από αυτό το σημείο του μηδενός σαν ανήσυχα παιδιά που είμαστε να ξεκινήσουμε την αναζήτηση μας για το όμορφο άγνωστο.



Αλέξανδρε δυστυχώς αυτό είναι ένα "λάθος" των ανθρώπων, να δέχονται σαν αλήθειες, πράγματα που δεν έχουν βιώσει μόνοι τους...

Κανένας δεν θα σε πείσει για τον πολυδιάστατο Εαυτό σου, αν δεν το επιχειρήσεις μόνος σου...

Οι άνθρωποι πάνε στην 4η, 5η, ακόμα και στην 6η διάσταση, χωρίς να έχουν καν προσεγγίσει μέσα τους την 3η...

Δεν είναι όλα δεδομένα ουτε καν στην 3η διάσταση...

Συμφωνώ τόσο πολύ με αυτό που λες...

η γνώση από μόνη της ποτέ δεν ωφέλησε σε βάθος τους ανθρώπους...Δεν τους εξέλιξε παρά μόνο την νόηση...Συναισθηματικά τους άφησε ανήμπορούς να διαχειριστούν τα του οίκου τους!

:)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”