ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

Οι πλασματικές ανάγκες τρέφουν τους φόβους μας, ενώ αντίθετα φαίνεται ότι τους λιγοστεύουν...Αυτό κάνει το μάρκετινγκ και έχει βρει και τρόπους να το πραγματώνει...Πειραματόζωα εμείς!

Προσέξτε λοιπόν καθημερινά, να Είσαστε μέσα στον Εαυτό σας...
ετσι για υπενθυμιση :-b
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από lazaros »

Δεν έχω τηλεόραση στο σπίτι...πριν μετακομίσω είχα αλλά δεν έβλεπα..δεν την πήρα μαζί μου την θεωρώ τελείως άχρηστη...η εικόνα που βεβαιώνει την πλύση εγκεφάλου δεν μου εμφανίζεται στο forum.. :bounce:
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Κάθισα και είδα και τα τρία βιντεάκια...
Καλά, εκτός ότι κρατάω πάντα πάρα πολύ κριτική στάση σε αυτά (γέλασα π.χ. πάρα πολύ όταν κατηγουρούσε τους πολιτικούς ότι πείθουν τον κόσμο για μία πραγματικότητα επαναλαμβάνοντας συνέχεια το ίδιο πράγμα ξανά και ξανά - ενώ τα ίδια τα βιντεάκια επαναλαμβάνουν ξανά και ξανά το ίδιο πράγμα για σχεδόν μία ώρα), και γενικά βρήσκω μερικά "φάλτσα" σε αυτά, που δεν έχει νόημα να τα κουβεντιάσω, μου δημιουργήθηκε πάλι η ίδια αίσθηση που έχω πάντα όταν παρακολουθώ τέτοια βίντεο: φόβος και αδυναμία.
Και αυτό, γιατί φαίνεται ότι τα έχουν σχεδιάσει όλα, τα έχουν προγραμματίσει όλα, και δεν υπάρχει κανένα περιθώριο αντίδρασης και αλλαγής. Ναι, οκ, θα μας αναγκάσουν για το τσιπάκι. Και τότε ο μόνος άλλος δρόμος, είναι να αρνηθούμε, να αποκοπούμε από το σύνολο, και να πάμε "στην σπιλιά", καλλιεργόντας την τροφή μας κλπ - βέβαια, αν έχει μείνει κανένα φυτό όρθιο από τα μεταλλαγμένα, ή τους ψεξασμούς, ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Και ενώ για αυτήν μας την ακεραιότητα δεν θα σταυρωθούμε, παρ'όλ'αυτά θα υποφέρουμε (σε υλικό επίπεδο) αρκετά...

Ουφ, τι θέλω και τα βλέπω όλα αυτά... Πάλι μέσα στον φόβο θα είμαι σήμερα... :-(
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11313
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από JOANNA »

@-) @-)
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Tomasino
Δημοσιεύσεις: 3845
Εγγραφή: 26 Φεβ 2013 9:53 am

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Tomasino »

Καπου εδω πρεπει να ναι κρυμμενος ο Λιακοπουλος, δεν γινεται!
''Οι ευκαιρίες δεν είναι ούτε μπροστά, ούτε πίσω...Είναι μέσα σου...Εκεί που ο Θεός και ο Εαυτός σου προνοεί για εσένα, εκεί ΄να κοιτάς.''
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από VasilisM »

Καπου εδω πρεπει να ναι κρυμμενος ο Λιακοπουλος, δεν γινεται!
όχι ο Λιακόπουλος έχει εκπομπή στη tv.. εδώ απλώς συζητάμε και ανταλλάζουμε απόψεις. ;)
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”