ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

μου τράβηξαν το ενδιαφέρον...









το παιχνίδι των Ιλλουμινάτι με τις κάρτες

http://www.diodos.gr/%CE%88%CF%81%CE%B5 ... CE%B9.html" onclick="window.open(this.href);return false;
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Κυριακή, 15 Ιουλίου 2012

ΟΙ ΠΕΝΤΕ ΒΑΣΙΚΟΙ ΣΚΟΠΟΙ ΤΩΝ ILLUMINATI

Εικόνα

1) Η χρηματική και σεξουαλική δωροδοκία των ανδρών που βρίσκονται σε υψηλά αξιώματα, ώστε να αποκτήσουν την εύνοια τους και να εξυπηρετήσουν τους στόχους τους
2) Την επιλογή και μύηση στην οργάνωση των πιο αξιόλογων φοιτητών των μεγάλων κολεγίων και πανεπιστημίων ,ώστε το »υλικό» της οργάνωσης να είναι υψηλού επιπέδου.

3) Την προώθηση μελών της οργάνωσης-μέσω των υψηλά ιστάμενων ανδρών που τύχαιναν δωροδοκίας σε κυβερνητικούς και μεγάλους οικονομικούς οργανισμούς ως πρακτόρων.
4) Τον έλεγχο των Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης της εποχής με σκοπό να περάσουν στην κοινή γνώμη με συγκεκαλυμμένο τρόπο, φυσικά οι ιδέες της οργάνωσης έτσι ώστε να προετοιμαστεί το κοινό για την επιβολή
μιας παγκόσμιας κυβέρνησης.

Εικόνα


Βασικός στόχος των illuminati είναι η απόρριψη των αρχόντων από τον λαό και η απομάκρυνση του λαού από την εκκλησία. Τα ΜΜΕ αποτελούν ένα βασικό »όπλο» για την διάδοση των ιδεών τους.
5) Την πραγματοποίηση στρατιωτικών πραξικοπημάτων με κάθε τρόπο, κατά των κυβερνήσεων που θα αντιτίθενται στον σκοπό της οργάνωσης, δηλαδή στην εγκαθίδρυση μιας Παγκόσμιας Τάξης.
Συμφώνα με το βιβλίο του Αλέξανδρου Ρολίδη αι αφανείς ρίζες του κακού ο όρκος που έδιναν τα υποψήφια μέλη ήταν ο εξής:
Διαρρηγνύω τους δεσμούς με οποιαδήποτε αρχήν εις οποιασδήποτε και αν υπεσχέθη πιστήν, υποταγήν ή υπηρεσίαν.
Ομνύω να υπακούσω εις τας διαταγάς τας οποίας θα λαμβάνω ίνα εκκαθαρίσωμεν την γήν από τους τυράννους και εχθρούς του τάγματος.
Απαλλάσσω τον εαυτόν μου από κάθε όρκον τον οποίον έδωσα εις την πατρίδα ή εις τους νόμους.
Βασική διδασκαλία:
Ισότης μεταξύ των ανθρώπων και ελευθερία των γενετήσιων ενστίκτων αυτών. Κτύπημα κατά της ιδιοκτησίας.
Τα μόνα στηρίγματα της ιδιοκτησίας και των κρατών είναι η θρησκεία και οι νόμοι, άρα για να επαναφέρει τον άνθρωπον εις τα φυσικά ένστικτα του πρέπει να καταργήσει την ιδιοκτησίαν και να καταστρέψει κάθε θρησκευτικήν πίστην.
Κάθε υποταγή είναι αδυναμία, άρα η εξουσία του πατρός επί των τέκνων πρέπει να πάψει από παιδικής ηλικίας.
Δεν υπάρχει πιο αποτελεσματικός τρόπος να ελέγξεις τους άνδρες από ότι χρησιμοποιώντας τις γυναίκες.
Αυτές πρέπει να αποτελέσουν το κύριο αντικείμενο μελέτης, πρέπει να κερδίσουμε με πανουργία την εύνοια τους, να προσφέρουμε ευκαιρίες απελευθέρωσης από την τυραννία της κοινής γνώμης…).
Οφείλουμε να κατακτήσουμε τον απλό λαό σε όλα τα επίπεδα. Τούτο θα επιτευχτεί κυρίως μέσω των σχολίων και μέσω της ειλικρινούς συμπεριφοράς, συγκαταβάσεως, αποδοχής των προκαταλήψεων τους, τις οποίες εν τω μεταξύ θα εκριζώνουμε και θα διαλύουμε.
Η οργάνωση θεωρείται ηθικός αυτουργός πολλών επαναστάσεων και σημαντικών γεγονότων που καθόρισαν την παγκόσμια ιστορία :
των δυο παγκοσμίων πολέμων, των επαναστάσεων σε ΗΠΑ και Γαλλία, των μυστικών οργανώσεων που στοχεύουν σε μια παγκόσμια διακυβέρνηση, του κομμουνισμού, του σατανισμού, των μυστικών υπηρεσιών, των ναρκωτικών, του λαθρεμπορίου όπλων, των επαφών με εξωγήινους κ.α.
Μια από τις πιο απρόσμενες συνδέσεις των illuminati με την σύγχρονη εποχή είναι εκείνη που παρουσίαζε ως δημιούργημα τους το κίνημα των παιδιών των λουλουδιών (χίπις).
Θεωρείται πως χρησιμοποιήθηκαν ως μέσο για την διακίνηση των ναρκωτικών που θα διευκόλυνε το σχέδιο περί χειραγώγησης των λαών.
Από John Robbinson illuminati αποδείξεις για την συνομωσία


http://www.apocalypsejohn.com/2012/07/i ... AdIZmGdCAl" onclick="window.open(this.href);return false;
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

:-( :-( :-(
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

όλα τα καταπίνουμε τελικά, αμάσητα :-%


Eγώ θέλω τον Θεό μου Ελεύθερο…

Μερικές φορές σκέφτομαι ότι εδώ στην Ελλάδα η ελεύθερη Βούληση είναι κάτι άγνωστο…΄Ισως γιατί εδώ ανθεί η δεισιδαιμονία τόσο πολύ, που οι άνθρωποι έμαθαν να φοβούνται και την σκιά τους…

Φοβούνται να εκφράσουν μια αντίρρηση ή δεν έχουν καμία αντίρρηση;

Από πού να το πιάσω…

Από την θρησκεία;

Υπάρχει σύγχυση εδώ μεταξύ χριστιανοσύνης και χριστιανισμού…

Υπάρχει σύγχυση εδώ μεταξύ πληροφόρησης και παραπληροφόρησης…

Υπάρχει σύγχυση ακόμα και στα απλά…πχ. πώς να αγαπάς και να βοηθάς το παιδί σου να ωριμάσει και να γίνει αυτόνομο…

Τόσος φόβος πια…

Κατά καιρούς έχω διαβάσει ότι οι λαοί αντιδρούν συλλογικά σε κάτι που δεν θέλουν…
΄Όταν πέφτει πχ. στο τραπέζι «μην τρώτε κρέας σήμερα», κανείς δεν πάει να αγοράσει κρέας, εκτός από τους ΄Ελληνες…
΄Όταν παίρνονται συλλογικές αποφάσεις, ο εκάστοτε λαός ακολουθεί συλλογικά το συμφέρον του…

Εδώ γίνεται το αντίθετο…Στις ημέρες πχ. που λέμε «δεν κινούμε αυτοκίνητα», οι ΄Ελληνες θα κινήσουν όσα αυτοκίνητα διαθέτουν…

Καημό το έχω να κάνουμε κάτι συλλογικά, με ωριμότητα και συνέπεια στο όφελος μας…

Τι στο καλό…

Είμαι σίγουρη ότι οι περισσότεροι έτρεξαν να αγοράσουν κωδικοποιητή, πριν καν εφαρμοστεί το μέτρο, μήπως χάσουν κανένα στιγμιότυπο από την κα Τρέμη, και τι θα γίνει…

Δεν θέλω να πω το κοινότυπο «ας ξυπνήσουμε πια»….
Εχει ακουστεί πολλές φορές, αλλά κατάντησε μια φράση όπως το «τι κάνεις?»

Αλλά ένας λαός που δέχεται με αδιαφορία το ότι η εκκλησία κάνει φορολογική δήλωση και παρ’ όλα αυτά αφήνεται να καθοδηγείται πνευματικά από επιχειρήσεις, ο κωδικοποιητής θα τον πειράξει;

Ας είναι…

Παραθέτω το άρθρο που μου ήρθε με μέιλ…και ο Σώζων Εαυτόν…
……………………

Ο λαός μας, λόγω της ευρείας έλλειψης πληροφόρησής του (αφού η ενημέρωσή του είναι στα χέρια ασύδοτων και εξαγορασμένων δημοσιογράφων) έχει γίνει έρμαιο της Νέας Τάξης, που τον χρησιμοποιεί για πειραματισμούς, χάρη στην πρόθυμη συνεργασία με την εκλεγμένη πολιτική τάξη. Γι αυτό το θέμα δεν μιλάει κανείς στην Ελλάδα και δεν αναρωτιέται κανείς γιατί βιάστηκαν να εισαγάγουν αυτή την (με το ζόρι) αλλαγή στη ζωή των Ελλήνων...

Πόσοι Έλληνες γνωρίζουν ότι από αύριο εξαφανίζεται η αναλογική τηλεόραση στην Αττική; Κόβεται το αναλογικό σήμα, κάτι που δεν έχει συμβεί σε καμιά χώρα του κόσμου...

Σε άλλες χώρες (ΗΠΑ, Βρετανία, Καναδά και αλλού) η ψηφιακή (ή διαδραστική) τηλεόραση έκανε την εμφάνισή της το 2000-2001, με πλήρη δημόσιο διάλογο για τους κινδύνους που κρύβει αυτό το είδος τηλεόρασης για την παραβίαση των δικαιωμάτων των πολιτών να διατηρούν τις δραστηριότητές τους κατά τη χρήση της ψηφιακής τεχνολογίας σε προσωπικό επίπεδο.

Κανείς δεν μας έχει πληροφορήσει για το γεγονός ότι όταν χρησιμοποιεί κανείς αυτό το είδος τηλεόρασης, οι κινήσεις του καταγράφονται, ακριβώς όπως όταν χρησιμοποιεί το διαδίκτυο. Παρακολουθούν τι κανάλια βλέπεις, τι προγράμματα και για πόση ώρα. Τι έχεις παραγγείλει μέσω διαδραστικής τηλεόρασης, κλπ. Το γεγονός ότι ο κόσμος ενημερώθηκε έγκαιρα σε άλλες χώρες και έγινε δημόσιος διάλογος και σάλος πάνω στο θέμα, ανάγκασε τις κυβερνήσεις να αφήσουν την επιλογή (αν θέλουν το ένα ή το άλλο είδος τηλεόρασης) στους πολίτες μέχρι και σήμερα.

Τι έχουμε, αντίθετα, στην Ελλάδα;
Έχουμε ένα μνημόνιο που προβλέπει την υποχρεωτική κατάργηση της αναλογικής τηλεόρασης μέχρι τις 20 Ιουλίου στην Αττική και μέχρι τα μέσα Αυγούστου στην υπόλοιπη Ελλάδα. Πόσοι το γνωρίζουν αυτό;

Έχει αναρωτηθεί ο κόσμος γιατί αυτό το μέτρο το προβλέπει το μνημόνιο;
Τι σχέση μπορεί να έχει το μνημόνιο με τις τηλεοπτικές συνήθειες των Ελλήνων και γιατί δίνεται προτεραιότητα σε ένα τέτοιο θέμα;
Κανένα από τα σημεία δεν δίνεται στους Έλληνες πολίτες για να ενημερωθούν.

ΥΓ: Βλέπουμε έτσι γιατί οι ηλεκτρονικές ταυτότητες απορρίφθηκαν στη Βρετανία και την Ολλανδία, μετά από έντονες αντιδράσεις των πολιτών, αλλά δεν θα έχουν πρόβλημα να τις πλασάρουν εδώ


http://logioshermes.blogspot.com/2012/0 ... _7509.html" onclick="window.open(this.href);return false;
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Έχει αναρωτηθεί ο κόσμος γιατί αυτό το μέτρο το προβλέπει το μνημόνιο;
Όχι! Το μεγαλύτερο ποσοστό χαίρεται που δεν θα πληρώσει κιόλας γι'αυτό.... Δες σχετική διαφήμιση που εστιάζει στην παροχή ποιότητας σήματος χωρίς κόστος :-% Προπαγανδίζουν το τί προσφέρουν αλλά κουβέντα για το αντίτιμο...
Πολλή ακριβή η δωρεάν 'καθαρή' εικόνα.... :-( :-(

Τηλεόραση, από καθόλου μέχρι με το σταγονόμετρο [-( [-( [-(
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

εγώ πάντος δεν έβαλα και δεν πρόκεται να βάλω μιάς και με την τηλεόράση έχω κόψει της επαφές
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

:-o :-o :-o :-o πραγματικά επειδή δεν ασχολήθηκα καθόλου δεν ήξερα... από που και ως που στο μνημόνιο αυτό το μέτρο????? ~x( ~x( ~x(
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Giotoula »

Τι σχέση ψηφιακής τηλεόρασης με το μνημόνιο, ομολογώ δεν την ήξερα...

Το "παράπονο" περί μη συλλογικότητας των Ελλήνων το έχω... Δεν υπάρχει ούτε σε απλά πραγματάκια... Ούτε καν σε ειρηνικές εκδηλώσεις διαμαρτυρίας που μπορεί να γίνονται σε παγκόσμια κλίμακα...

Μάλλον είναι περισσότερο της αντίληψης περί ασημαντότητας του ατόμου. Ότι δεν έχουν καταλάβει την αξία της ατομικής προσπάθειας. "Ακόμα και αν είμαι ο μόνος άνθρωπος πάνω στη γη...."
Αλλιώς δεν βρίσκω άλλη εξήγηση από αυτή του "ζαμανφουτισμού". :? :?
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

το έβαλα και στο φβ γιατί σίγουρα λίγοι γνώριζαν περί μνημονίου...

στείλτε το παντού...

τι να πω!!

να δούμε τι θα κάνουν με την κάρτα του πολίτη...

ουφ!

:-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Δεν ήξερα :-(
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

ούτε εγώ δεν το ήξερα
μόλις το διάβασα στα ΚΟΛΠΑ που το έβαλε η Αλεξία :-%
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Κυκλοφορεί στο διαδίκτυο @};-


ΠΡΟΣΟΧΗ: Δεν είναι "πλάκα" ...
Στην μύτη του προσώπου της φωτογραφίας υπάρχουν τρεις κουκκίδες, μία πράσινη, μία μπλε και μία κόκκινη.
- Εστιάστε το βλέμμα σας στην κόκκινη κουκκίδα για ένα λεπτό.
- Αμέσως μετά, κοιτάξτε στο ταβάνι ή στον τ...οίχο και ανοιγοκλείστε με ταχύτητα τα μάτια σας.
Αυτό που θα δείτε είναι εκπληκτικό και δείχνει έναν από τους τρόπους με τους οποίους υφιστάμεθα πλύση εγκεφάλου από την τηλεόραση, καθώς και την επιμονή του κράτους για την υποχρεωτική χρήση της ψηφιακής τηλεόρασης.




Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

aaaaaaaaaaaa :-o :-o :-o :-o :-o

απιστευτο!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Απίστευτο!!! :-o :-o :-o
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΠΟΣΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝΤΕΧΕΙΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

:-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o πραγματικά απίστευτο!! και παραμένει η εικόνα για αρκετή ώρα!!!!!!
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”