Orbs

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Orbs

Δημοσίευση από Vasoula »

Περίεργο και ανεξήγητο φαινόμενο "Orbs" στο Βουργαρέλι (Φωτογραφίες)


Χθες 2 Ιουνίου και ώρα 6.40΄ το απόγευμα στο internet άνοιξα την κάμερα του μετεωρολογικού σταθμού Βουργαρελιού να δω τι καιρό κάνει στην περιοχή μας.Έκπληκτος παρατήρησα βόρεια των Τζουμέρκων τους τρεις κύκλους που βλέπετε και σεις στη διπλανή φωτογραφία. Οι φωτογραφίες κάθε λίγα δευτερόλεπτα εναλλασσόταν, αλλά οι τρεις φωτεινοί κύκλοι έμειναν αμετακίνητοι.
Για δεύτερη φορά παρατηρούσα το περίεργο και ανεξήγητο φαινόμενο των orbs στην περιοχή μας. Μάλιστα αυτή τη φορά Online.


Το φαινόμενο διήρκησε μέχρι τις 7.33΄ μ.μ. και το φωτογράφησα σταδιακά πολλές φορές. Οι κύκλοι όταν άρχισαν να σβήνουν, σε λίγα δευτερόλεπτα εξαφανίστηκαν. Οι κύκλοι έσβησαν τόσο γρήγορα που δεν πρόλαβα να κρατήσω και μια φωτογραφία με μισοσβησμένους κύκλους.
Σημαντικότατες είναι οι παρακάτω φωτογραφίες όταν ένα συννεφάκι πέρασε μπροστάαπό τους δυο κύκλους. Οι φωτογραφίες αυτές καταρρίπτουν την άποψη πολλών επιστημόνων ότι οι κύκλοι εμφανίζονται από την αντανάκλαση φωτός των φλας (φωτογραφικών μηχανών) ή επειδή επάνω στο φακό της φωτογραφικής μηχανής μπορεί στιγμιαία να πέσουν μόρια σκόνης, γύρης, υγρασίας κλπ.
Παρατήρησα επίσης ότι στις υψηλής ανάλυσης φωτογραφίες της metar ΒΟΥΡΓΑΡΕΛΙΟΥ σε μερικές φωτογραφίες εμφανιζόταν σε διάφορα σημεία πολύ μικρά μαύρα στίγματα, τα οποία στην επόμενη φωτογραφία εξαφανιζόταν. Παρατηρήστε τα και σεις στις παρακάτω φωτογραφίες (εκεί που δείχνουν τα βέλη)

Πηγή http://www.katohika.gr/2012/06/orbs.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Εικόνα


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: Orbs

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Τεράστια είναι!!!! :x :x O:-) O:-)
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Orbs

Δημοσίευση από Vasoula »

αν δεις στις φωτο των γενεθλίων μας, Ελενίτσα, θα δεις κι εκεί κάτι τεράστια... O:-) O:-) O:-)

όχι τόσο βέβαια, αλλέ μεγάλα...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: Orbs

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Ναι Βασούλα, τα έχω δει κι έχω κολλήσει μ'αυτά. Και είναι παντού!!! O:-) O:-) Δεν υπάρχει φωτο χωρίς >:d< >:d<
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Orbs

Δημοσίευση από Λιζούλα »

O:-) O:-) O:-)
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Orbs

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

υπέροχες!!! O:-) O:-) O:-) O:-) O:-) O:-)
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Natalia Aspasia
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 07 Ιούλ 2012 12:41 pm

Re: Orbs

Δημοσίευση από Natalia Aspasia »

O:-) O:-) O:-) O:-) O:-)
Love & Light to All
Have a Brilliant Day! ... It's within your power to make it so!
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Orbs

Δημοσίευση από panos »

ομορφες ( και εγω καποτε που τα εβλεπα σε αλλες φωτο ελεγα οτι ειναι σκονι )
:)) :)) που να ξερα!!
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Orbs

Δημοσίευση από Ταρούλα »

O:-) O:-) O:-)
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Orbs

Δημοσίευση από Δωρουλα »

O:-) O:-) O:-) O:-)
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Orbs

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Χμμμ... εμένα οι κοίκλοι μου κάνουν για απλή αντανάκλαση του φωτός και τα σημάδια για απλά πουλιά που πετάνε στον ουρανό...
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Orbs

Δημοσίευση από Vasoula »

για τα μαύρα στίγματα δεν μπορώ να έχω άποψη...

για τα άλλα όμως, σίγουρα δεν είναι αντανακλάσεις φωτός...αλλά όπως το δει κανείς!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Orbs

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Υπαρχει καποιος λογος που μας εμφανιζονται αραγε; :scratch:

Εδω αν παρατηρησετε υπαρχει ενα μωβ,δεν ξερω αν ειναι αντανακλαση αλλα το παρατηρησα κ σε αλλες φωτο εκεινη την ημερα που τραβηξα στην παραλια της ψαθας.
Ειναι καπου εκει που τελειωνει η παραλια στο βαθος στο βουνο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Orbs

Δημοσίευση από Vasoula »

Τασούλη είναι πια εδώ! Αυτόν τον καιρό οι πνευματικές ενέργειες είναι κοντά μας όσο ποτέ... :)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Orbs

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

:) :x

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”