ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ...

Αλέξανδρος
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012 1:47 pm

Re: ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ...

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Είναι ΑΛΗΘΙΝΟ :-ss

Τελικά ήπιαμε 100.000 κουτιά Coca-Cola με ζιζανιοκτόνο!!!

Διαστάσεις χιονοστιβάδας, με ανεξέλεγκτες συνέπειες για την ποιότητα αλλά και την αξιοπιστία της εταιρείας Coca-Cola 3E, λαμβάνουν οι αποκαλύψεις του «ΘΕΜΑτος» αναφορικά με τα 816.000 κουτιά/φιάλες Coca-Cola και Sprite, στα οποία πριν από δύο μήνες εντοπίστηκε η χημική ουσία διχλωροφαινόλη, η οποία ως γνωστόν χρησιμοποιείται για την παραγωγή ζιζανιοκτόνων.

Διαβάστε εδώ
http://www.grafida.net/el/index.php?ite ... eID=110951" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ...

Δημοσίευση από Vasoula »

για όσους δεν έχουν πειστεί ακόμα για τα "οφέλη" της κόκα κόλα... :thumbsdown:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ...

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

..... και έτσι οι Illuninatti ή πεφωτισμένοι με την Διαθήκη τους μας πέρασαν όλα όσα μύρια...
.......οι θρησκείες μας αποχαύνωσαν με τις απαγορεύσεις τους και τα ου......
.......οι κοινωνίες μας προσάρμοσαν στους νόμους τους...........
Εσύ όμως ώ Άνθρωπε, γιατί τα δέχθηκες όλα; Επειδή έτσι "τα βρήκαμε" ;;;.... Επειδή έτσι προγραμματίστηκες;;; Όχι Η αλήθεια είναι ότι αδράνησες και τα δέχθηκες όλα από Φόβο και μόνο!!!!!!!!!!!!
Ο Φόβος του να ξεφύγω από την Μάζα...
Όσο ακολουθώ την μάζα είμαι ασφαλής....Εάν την προκαλέσω τότε με περιμένει το άγνωστο, η απομόνωση...Όσοι το προσπάθησαν κατέληξαν σε θάνατο ή αντιμετωπίστηκαν
σαν παράφρονες με έμμονες ιδέες .......
Ακόμα και ο θεός έχει τις ιδιοτροπίες του και καλά θα κάνουμε να του ανάβουμε καντήλια μη και μας κατεβάσει κανένα καντήλι εκείνος....
Αυτός ο θεός που τον περιόρισαν σε μια τόσο μικρή λέξη...
Μια λέξη που δεν μπορεί να περιλάβει τον Αιώνιο τον Άπειρο ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ γιατι τότε ώ Άνθρωπε θα ένοιωθες την Αγάπη Του και δεν θα άφηνες κανένα να σε παραπλανήσει αληθινά.... Ακόμα και αν συνέβαινε αυτό προσωρινά ή αίσθηση της Απεριόριστης Ευσπλαχνίας Του θα ήταν αρκετή για να βρεις την δύναμη να ξεφύγεις.......
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Χρυσούλα, δεν τα δέχθηκε ο άνθρωπος όλα αυτά...Τα θεώρησε δεδομένα με το συναίσθημά του και τα πάλεψε με την λογική του...

Ξέρεις, κάποιος με ρώτησε...Μα πως να ξέρουμε ποιό είναι το καλό? Τόσοι έχουν βγει και μιλάνε για αλήθειες...

και κάπου στο βάθος υπάρχει και ο φόβος της αμαρτίας και της κόλασης...Πάντα συναισθηματικά, γιατί νοητικά κανείς δεν φοβάται...

Η δυσκολία όλη είναι να καταλάβει ο άνθρωπος ότι η διανόηση από μόνη της δεν τον κάνει ΄Ανθρωπο...Εκεί είναι η δυσκολία!

΄Οσο γεμίζουν οι εκκλησίες, η εποχή ανήκει στην διανοητική Φυλή των ανθρώπων ακόμα...στην Φυλή της μάζας, θα έλεγα...
ξέρεις, αυτής που σταυρώνει αυτό που μετά υπηρετεί...Το κάνει από αρχαιοτάτων χρόνων...Και ο κάθε ένας από τους μαύρους μάγους της ζωής, εκεί στοχεύει...Στο να δημιουργεί συναισθηματικούς εχθρούς στον άνθρωπο και να επιδρά στην θέληση του επί του Αγαθού!

Δεν νομίζω ότι είναι παραπλάνηση, γιατί διανοητικά το ξέρουν όλοι, ότι ο χριστιανισμός λέει φρικτά ψέματα...Συναισθηματική ομηρεία είναι, γιατί ο αστρικός κόσμος είναι ισχυρός για να τον ξεπεράσει κανείς μόνο με την διανόηση...Δεν ωριμάζει κανείς με αυτήν ολοκληρωτικά...Δυστυχώς!
Και αυτό το γνωρίζουν οι "ειδήμονες"...

Γνωρίζουν τις δευτερες σκέψεις του ασυνείδητου, και εκεί επιδρούν...Στον φόβο των ανθρώπων για τον θεό, που δεν γνωρίζουν...

:?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ...

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Έχεις δίκιο . Η Δύναμη του αστρικού κρατά ομηρείες διαμέσου του συναισθήματος.
Θα αναφέρω μόνο και δεν θα επεκταθώ περισσότερο στην Αρχή του Ερμή περί αιτίας και αποτελέσματος.....

....κάθε αιτία έχει το αποτέλεσμα της και κάθε αποτέλεσμα έχει την αιτία του. Οι μάζες των ανθρώπων υπακούουν στις επιθυμίες άλλων ισχυροτέρων από αυτούς αλλά οι Κυρίαρχοι ανέρχονται σε ανώτερο επίπεδο και γίνονται Εισηγητές/καθοδηγητές/δάσκαλοι αντί Πιόνια Οι Κυρίαρχοι υπακούουν στην αιτιολογία των Ανωτέρων Επιπέδων αλλά βοηθούν να καθοδηγηθεί το επίπεδο στο οποίο βρίσκονται.......

(Από τους Ερμητικούς Νόμους)

Δικό μου συμπέρασμα και μόνο, ότι όσοι θέλουν μπορούν να ξεφύγουν από την αστρική ομηρεία με τον κατάλληλο Εισηγητή/Οδηγό και να μη γίνονται πιόνα εκείνων που επιθυμούν να κρατούν την Πύλη του κακού ανοικτή......

@};- @};- @};-
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vaso έγραψε:έχω συναντήσει, Βικούλι, αυτόν τον σκόπελο κάθε φορά, κάθε στιγμή, στην εργασία των ανθρώπων...Ακόμα και σε εκείνων που κοροϊδεύουν τα θρησκευτικά δόγματα και θεωρούν ότι τα έχουν απομακρύνει από την συνείδησή τους...

Τα έχουν απομακρύνει από την συνείδηση μεν, αλλά δεν γνωρίζουν ότι η συνείδηση είναι μόνο ένα 10% της ζωής τους!

Η επίδραση της θρησκείας γίνεται ήδη από την βάφτιση! Από εκεί και πέρα είσαι στο έλεός της...Αντιμέτωπος κάθε μέρα με έναν εχθρό που επωάζεται μέσα στην αμαρτία σου, όταν θέλεις απλά να νιώσεις τον θεό μέσα σου...

ότι έχουν μάθει οι άνθρωποι για τον θεό, θέλει γκρέμισμα, άδειασμα...Η αμαρτία έχει να κάνει με τους Στόχους του Ανθρώπου, που τους έχασε μέσα στον φόβο...΄Οτι δεν γνωρίζει, αφήνεται στους άλλους να του το γνωρίσουν, αρνούμενος ο ίδιος να διευρύνει τον νου του πέρα από τα καθιερωμένα...Και εκεί επιδρούν...Στο δεδομένο...

΄Οταν ο Ιησούς ήρθε στην Γη, αυτό που πάλεψε περισσότερο ήταν η υποκρισία της θρησκείας...Ε, από τότε μέχρι σήμερα, απλά η θρησκεία άλλαξε ονοματεπώνυμο...Και αν ξαναερχόταν σήμερα, τα ίδια θα έκανε...Δεν ήταν μεταφυσικός ο Ιησούς...ήταν ένας ΄Ανθρωπος που γνώριζε βαθιά τους Νόμους του Θεού...Εκεί λοιπόν επιδρούν...Στην άγνοια των ανθρώπων, του τι σημαίνει ΄ΑΝΘΡΩΠΟΣ...

΄Ενας ΄ΑΝΘΡΩΠΟΣ όμως είναι αξιοκατάκριτος από΄την μαζική αντίληψη...΄Οτι κάνει έρχεται σε αντίθεση με ότι κάνουν οι άλλοι...
Είναι βλάσφημος και ασεβής...
Σου θυμίζει κάτι?

Εγώ λέω σε όλους, ότι υπάρχουν στοιχεία για όποιον θέλει να ερευνήσει για τον χριστιανισμό...Επίσημα από θρησκειολόγους, όχι μόνο από εμένα...

Η θρησκεία επιδρά στα πιο διαστρεβλωμένα ένστικτα των ανθρώπων...Αντί να τα ανυψώνει, προσπαθεί να τα πειθαρχήσει...΄Εχει διαφορά! Το λέω άλλωστε, ότι η θρησκεία είναι για την μάζα...Εξαρτάται λοιπόν που ανήκεις, ποιά μεριά κοιτάς, όταν θέλεις να νιώσεις τον θεό...Να του επιτρέψεις να σου αποκαλυφθεί...

Στόχος και Προορισμός...Αυτά είναι τα μόνα που θα σε υποστηρίξουν στην εσωτερική Αλήθεια...


:x :x :x
Βάσω μου έτσι είναι :x :x :x @};- @};- @};- Σ'ευχαριστώ >:d< >:d< :x
Vaso έγραψε:Συναισθηματική ομηρεία είναι, γιατί ο αστρικός κόσμος είναι ισχυρός για να τον ξεπεράσει κανείς μόνο με την διανόηση...Δεν ωριμάζει κανείς με αυτήν ολοκληρωτικά...Δυστυχώς!
Και αυτό το γνωρίζουν οι "ειδήμονες"...

Γνωρίζουν τις δευτερες σκέψεις του ασυνείδητου, και εκεί επιδρούν...Στον φόβο των ανθρώπων για τον θεό, που δεν γνωρίζουν...
@};- @};- @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

HARIDEA έγραψε: Δικό μου συμπέρασμα και μόνο, ότι όσοι θέλουν μπορούν να ξεφύγουν από την αστρική ομηρεία με τον κατάλληλο Εισηγητή/Οδηγό και να μη γίνονται πιόνα εκείνων που επιθυμούν να κρατούν την Πύλη του κακού ανοικτή......

@};- @};- @};-
Ααααα!!!! Μ'αρέσει πολύ αυτο το συμπέρασμα @};- @};- @};-
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”