ΑΥΡΑ...

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Υπάρχει ένα φωτεινό πεδίο ολόγυρα από κάθε τι...

ένα πεδίο που ακτινοβολεί, δονείται και παίρνει σχήματα και χρώματα...

όλα φαίνεται να επιδρούν σε όλα...

αυτό που κάνουμε με Αγάπη...
ο τρόπος που συμπεριφερόμαστε στον Εαυτό μας...
οι προθέσεις μας...
το άγγιγμά μας στους άλλους...

όλα γίνονται εφαλτήριο να "ακτινοβολήσουμε" την ύπαρξή μας και να επιδράσουμε σε όλα με θετικό και ωφέλιμο τρόπο...

υπάρχει άραγε ένα μυστικό σ' αυτό?

Η αλληλεπίδραση...

δεν έχει σημασία τι επιδρά σε εμάς, όσο σημασία έχει ο τρόπος που δεχόμαστε εμείς την επίδραση...

αν κάτι μας φοβίζει, δεν είχει σημασία αυτό που μας φοβίζει, αλλά ότι το αφήνουμε να επιδράσει σε εμάς με αρνητικό τρόπο


Αν ένα ζώο έρθει προς εμάς, η επίδρασή του θα είναι θετική ή αρνητική, ανάλογα με το πως την δεχόμαστε...
Κάποιος θα χαρεί, κάποιος θα φοβηθεί, κάποιος θα σιχαθεί...
Και στα τρία είδη καταστάσεων, η επίδραση είναι ίδια...Ο τρόπος που την δεχόμαστε διαφοροποιεί και τα συναισθήματά μας...


Αν είμαστε επικριτικοί με τον εαυτό μας, η επίκριση θα μας απομονώσει από οποιαδήποτε θετική επίδραση
Το ίδιο θα γίνει και με τους άλλους όταν μας προκαλούν δυσαρέσκεια...
Επιτρέπουμε στην δυσαρέσκειά να επιδράσει στα συναισθήματά μας με έναν μη θετικό τρόπο.

Αν έχουμε ένα αντικείμενο που αγαπάμε κοντά μας, ένα φυλαχτό πχ., η δική μας κατάσταση, το κάνει να επιδρά θετικά για εμάς.

Κάποιος άλλος που δεν είναι θετικός για το ίδιο αντικείμενο, δεν θα το αφήσει να επιδράσει θετικά...

Το αντικείμενο είναι ίδιο όμως...

΄Οταν δύο άνθρωποι συναντηθούν και έχουν θετικά συναισθήματα, η αλληλεπίδραση θα τους τα ενισχύσει

΄Οταν δύο άνθρωποι συναντηθούν και ο ένας έχει θετικά συναισθήματα, ενώ ο άλλος αρνητικά, η αλληλεπίδραση θα φέρει και στους δύο θετικό αποτέλεσμα, γιατί τα θετικά πάντα μετασχηματίζουν τα αρνητικά...

΄Οταν δύο άνθρωποι συναντηθούν και ο ένας είναι ουδέτερος, δεν έχει ούτε αρνητικά, ούτε θετικά συναισθήματα, και ο άλλος έχει αρνητικά, η αλληλεπίδραση θα έχει και στους δύο αρνητικό αποτέλεσμα...

΄Οταν δύο άνθρωποι συναντηθούν και οι δύο έχουν αρνητικά συναισθήματα, η αλληλεπίδραση θα τους εξουθενώσει...


πιστεύω ότι η μέθοδος μέτρησης της Αύρας αφορά τα ψυχικά πεδία και όχι το πνευματικό, στους περισσότερους ανθρώπους.

Αν ο άνθρωπος έχει αφυπνίσει το πνευματικό πεδίο, πιστεύω ότι η επίδρασή του μπορεί να φτάσει σε χιλιόμετρα μακρυά από την φυσική του παρουσία...


ένα ενδιαφέρον βίντεο...και βάση για κουβεντούλα... :x :x :x


http://youtu.be/jAjdCuLTJs0" onclick="window.open(this.href);return false; @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23388
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:x :x :x

Μετά την Καρούνα μπορώ επί τέλους να διακρύνω την ενέργεια που αγκαλιάζει το σώμα... πριν μερικές μέρες μπόρεσα για μια στιγμή να δω και το χρώμα της αύρας... ήταν μία επιβεβαίωση που πήρα ότι τελικά δεν είμαστε ύλη, αλλά Ενέργεια...

:x

Μου άρεσε στο βιντεάκι στο τέλος με την μάνα και το παιδί, πώς αλλάζει η αύρα της όταν λέει το "ωμ". 8-> 8-> 8->

Εγώ θα μείνω σε αυτό που είχες γράψει πρόσφατα, ότι όταν συντονιστείς με την Πηγή μέσα σου, σταματάς να επιρρεάζεσαι από οτιδήποτε και οποιονδήποτε.
Πλέον είσαι Φως και Αγάπη, και αυτό ακτινοβολείς σε κάθε σου ανάσα.

@};-
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Εντυπωσιακο το βιντεακι ειδικα στην γυναικα με το παιδι της.
Αρα ασυνειδητα ολοι λεμε παμε καμια εκδρομη στην φυση η μια βολτα παραλια γιατι μας αρεσει η θαλασσα αλλα στην πραγματικοτητα ειναι σαν να φορτιζουμε με ενεργεια :x :x :x

Δηλαδη αν βλεπουμε καποιον που δεν ειναι σε καλη διαθεση και εμεις επισης το ιδιο,καλυτερα να μην βρισκομαστε για να μην μας εξουθενωσει?

Για να μπορει να δει καποιος με γυμνο ματι την αυρα υποθετω πρεπει να εχει ανοιξει παρα πολυ ε? :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Δηλαδη αν βλεπουμε καποιον που δεν ειναι σε καλη διαθεση και εμεις επισης το ιδιο,καλυτερα να μην βρισκομαστε για να μην μας εξουθενωσει?
να βάλεις στόχο, Τασούλη, την δική σου εξισορρόπηση, αλλά μέχρι αυτό να προκύψει καλύτερα να αποφεύγεις τις "δυσάρεστες" συναντήσεις...αν βέβαια αυτό είναι εφικτό, γιατί συνήθως αυτές που δεν μπορούμε να αποφύγουμε είναι και οι πιο επιδραστικές! :))

Απλά μην βολευτείς στο "αποφεύγω", γιατί τότε δεν θα καταφέρεις εύκολα να συντονιστείς με την εσωτερική σου Πηγή...

η απόδραση από τις δυσκολίες είναι το μόνο εύκολο, αν δεν γίνεται για συγκεκριμένο χρόνο, που νιώθεις ότι μπορεί να είσαι ευάλωτος στον τρόπο που θα επιτρέψεις στην αλληλεπίδραση να προκύψει...

Η ενέργεια από την Φύση είναι για έναν φυσικό άνθρωπο πηγή γεμίσματος θετικών συναισθημάτων, όταν δεν έχει συνδεθεί με την Πηγή του...Μετά είναι απλά η Φύση...

Την Αύρα δεν μπορείς να την δεις μόνο με τον φυσικό οφθαλμό...Την βλέπεις κυρίως όταν αφυπνιστεί η ενόραση!
΄Οταν η Ενέργεια, δεν είναι απλά ενέργεια, αλλά ότι υπάρχει!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Θοδωράκο :*
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Αμην :-D
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Αχ αυτές οι αλληλεπιδράσεις, τις παρατηρώ και καταλαβαίνω γιατί συχνά σε κάποιες συναντήσεις "αρρώσταινα".

Χαριζόμουνα κυριολεκτικά.

Μετά το σεμινάριο Κaruna, διεκδικώ τις δυνάμεις μου :x αλλά ταυτόχρονα ψάχνω και τις συναισθηματικές αιτίες.

>:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Απλά μην βολευτείς στο "αποφεύγω", γιατί τότε δεν θα καταφέρεις εύκολα να συντονιστείς με την εσωτερική σου Πηγή...
:x :x :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Valia

Re: ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από Valia »

υπέροχο! όλα είναι ενέργεια και όλα είναι Ένα >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από panos »

ομορφο το βιντεακι :x

πολυ θα ηθελα να δω τη συμβαινει οταν μαζευομαστε ολοι μαζι!

Απλά μην βολευτείς στο "αποφεύγω", γιατί τότε δεν θα καταφέρεις εύκολα να συντονιστείς με την εσωτερική σου Πηγή...
:x
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

TAPA έγραψε:Αχ αυτές οι αλληλεπιδράσεις, τις παρατηρώ και καταλαβαίνω γιατί συχνά σε κάποιες συναντήσεις "αρρώσταινα".
Τάρα το νοιώθω αυτο που λες.. @};- @};- :x
και ανυπομονω΄να κάνω το karuna!!!!!!!!!! :bounce: :bounce: :bounce:

όταν αισθανομαστε αλληλεπίδραση χωρις να βρισκομαστε στον ιδιο χώρο, πχ στην τηλεφωνικες συνομιλίες, αυτο που νοιωθουμε ειναι ότι επηρρεάζεται πρώτα η αύρα μας ή ειναι κάτι κατευθειαν στο συναίσθημα ή κατι άλλο?
και κάτι άλλο, περιβάλλει τα υπολοιπα σώματά μας η αύρα και άρα επηρεάζεται πρώτη?
δηλαδή υπάρχει γύρω μας σαν προστατευτικο στρώμα ή απλά σαν πεδιο αλληλεπίδρασης?


πολύ ωραιο το βιντεο, και θα συμφωνήσω αυτο με τη μάνα και το παιδι πολύ γλυκο!!εξαρτάται και απο τη μάνα βέβαια.. :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Κοριτσάκι >:d< είναι υπέροχο, δικαίως ανυπομονείς, για πρώτη φορά στη ζωή μου
νιώθω ζέστη στην καρδιά μου. :x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από Ellaki »

πολύ ωραίο είναι :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Για να δούμε.. για Μάιο λέει η δασκάλα μου O:-) :x :x :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΥΡΑ...

Δημοσίευση από Vasoula »

και κάτι άλλο, περιβάλλει τα υπολοιπα σώματά μας η αύρα και άρα επηρεάζεται πρώτη?
δηλαδή υπάρχει γύρω μας σαν προστατευτικο στρώμα ή απλά σαν πεδιο αλληλεπίδρασης?
τώρα είδα και την ερώτησή σου Βικούλι :D

η αύρα αφορά όλα τα πεδία μας, φυσικό, αιθερικό, συναισθηματικό, νοητικό κατώτερο, νοητικό ανώτερο-πνευματικό...

είναι όλα ενέργεια με διαφοροποίηση στις δονήσεις

Θεωρώ ότι αυτό που δέχεται την μεγαλύτερη αλληλεπίδραση από το περιβάλλον είναι το συναισθηματικό και το κατώτερο νοητικό, σε έναν μην αφυπνισμενο άνθρωπο.

Δεν είναι προστατευτικό στρώμα η αύρα, είναι ο ΄Ανθρωπος! :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”