Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από Annoula »

έχει δίκιο σε όλα

@};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από Fotinoula »

όντως @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από panos »

Περίπου διακόσια μίλια ανατολικά από το Anchorage της Αλάσκα βρίσκεται τοποθετημένος ένας πομπός που έχει τη δυνατότητα να εκπέμψει περισσότερα από 3 δισεκατομμύρια βατ ενέργειας στην ιονόσφαιρα. Είναι ένα πραγματικό θαύμα της τεχνολογίας ικανό να ελέγξει και να μετατρέψει τις καιρικές συνθήκες σε όλο τον πλανήτη. Παρόλα αυτά, για όποιον λόγο κι αν βρίσκεται εκεί αυτός ο πομπός, το γεγονός είναι ότι η τρύπα του όζοντος μεγαλώνει. Οτιδήποτε κι αν συμβαίνει σ αυτήν την απομονωμένη παγωμένη γης της Αλάσκας αποτελεί ένα μυστήριο.


http://www.youtube.com/watch?v=1u8I1Maa ... re=related

:-?
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Διαβάζοντας αυτό το τόπικ σχετικά με εξωγήινες οντότητες, ολογράμματα, έλεγχο της σκέψης, Μάγιας 2012 ένοιωσα πόσο σημαντικό είναι να μένουμε εστιασμένοι στον εσωτερικό μας εαυτό. Μπορεί να πιστεύουμε, ότι γνωρίζουμε βαθιά μέσα μας, ότι προσπαθούν να μας χειραγωγήσουν και να γελάμε λέγοντας ότι όλα όσα μας σερβίρουν είναι φανταστικά ή σενάρια συνωμοσίας όμως κάποιοι γνωρίζουν καλά πώς να χειριστούν τους υποσυνείδητους φόβους και να φυτέψουν εκεί, ότι φαντάζει πιο τρομακτικό στον καθένα…..

Ο απόγονος των Μάγιας ανέφερε, ότι κάποια στιγμή μετά από την μεγάλη περιφορά του Ήλιου γύρω από τον Γαλαξία έρχεται η στιγμή της ευθυγράμμισης του με το κέντρο του Γαλαξία είτε είναι το 2012 ή 2015 ή 2020.
Πραγματικά η Ηλιακή Συνείδηση κάποια στιγμή ευθυγραμμίζεται με την Γαλαξιακή. Αυτό έχει συμβεί χιλιάδες φορές από την γέννηση του Ηλιακού μας Συστήματος, αλλά την χρονιά που διανύουμε ο ίδιος ο πλανήτης μας ετοιμάζεται για μύηση σε άλλο επίπεδο. Όσο λοιπόν συντονιζόμαστε μαζί του και αποβάλλουμε κάθε σύνδεση με το πολικό αντίθετο της αγάπης τον φόβο τόσο πιο πολύ η δονητική μας συχνότητα θα αλλάζει….

Θα αναφέρω διάφορες ερμηνείες που έχω διαβάσει σχετικά με τον τρόπο που η Γαία θα δεχθεί την μύηση της …... Ακόμα και channeling έχουν κάνει κάποιοι επάνω σε αυτό και υποστηρίζουν στις ιστοσελίδες τους τα εξής:
Η Λεμουρία λέγεται, ότι χάθηκε κάποτε από ηφαιστειακή έκρηξη. (Φωτιά) Η Ατλαντίδα, αν υπήρξε ποτέ σε και δεν ήταν φαντασία του Πλάτωνα, χάθηκε από νερό. Καταποντίστηκε ολόκληρη από τεράστια κύματα. Όλα τα παραπάνω συνέβηκαν στις ολοκληρώσεις κάποιων χρονικών κύκλων.
Ο νέος κύκλος σηματοδοτείται από Αέρα ή Καταιγίδες Όμως αυτές οι καταιγίδες δεν έχουν σχέση με τις γνωστές που παρατηρούνται σήμερα. Είναι οι Ηλιακές Καταιγίδες που μπορούν να εξαφανίσουν όχι μόνο τη Γη αλλά και όλους τους πλανήτες που μας περιβάλλουν. Η ΝΑΣΑ έχει καταγράψει εκρήξεις στο εσωτερικό του πυρήνα
Ο φόβος λοιπόν που πυροδοτείται εδώ είναι, ότι το Όζον που μας περιβάλλει είναι διάτρητο και όλη η Γη θα δεχθεί ισχυρή ηλιακή ακτινοβολία που θα καταστρέψει τα πάντα ….Ο Ήλιος θα σκοτεινιάσει, το Ηλεκτρομαγνητικό Πεδίο θα αποσταθεροποιηθεί και άλλα σχετικά
Εκφράζοντας την δική μου και μόνο σκέψη επάνω σε όλα αυτά υποστηρίζω ότι:
Ο Ήλιος δεν είναι ένα απλό Ουράνιο Σώμα …. Είναι μια Μεγάλη Ύπαρξη που τροφοδοτεί με ζωή τους πλανήτες γύρω του και τους αστέρες…. Όλα τα πλάσματα είμαστε δεμένα μαζί του με ουράνιες συνδέσεις. Η επιστήμη αναφέρεται σε χορδές ή μεμβράνες που συνδέουν όλο το Σύμπαν από την μια άκρη έως την άλλη.
Όταν η Γη ευθυγραμμισθεί μαζί Του αυτές οι μεμβράνες θα σταματήσουν την όποια Ηλιακή εκτόξευση, γιατί αυτή η Μεγάλη Ύπαρξη ο Ήλιος επιθυμεί το Ηλιακό Φως να εισέλθει στις συνειδήσεις των ανθρώπων. Όλοι εκείνοι που θα έχουν αποβάλλει κάθε αρνητικότητα και έχουν ανοίξει το Κέντρο της Καρδιάς τους θα δεχθούν την ευεργετική επίδραση Του και θα αντικρύσουν ένα Νέο Ήλιο όπως είπε ο απόγονος των Μάγιας. Σε όσους το Ηλιακό Φως δεν βρει πρόσβαση τότε τους περιμένει ένας νέος κύκλος που θα τους φέρει εκείνες τις επιγνώσεις που δεν κατανόησαν.
Τώρα αν για λίγες ώρες υπάρξει κάποια ηλιακή συσκότιση αυτό δεν το γνωρίζω…
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Σε όσους το Ηλιακό Φως δεν βρει πρόσβαση τότε τους περιμένει ένας νέος κύκλος που θα τους φέρει εκείνες τις επιγνώσεις που δεν κατανόησαν.
Χρυσούλα μπορείς να το εξηγήσεις λίγο το παραπάνω

θυμάμαι μικρή όταν διάβαζα την αποκάλυψη φοβόμουνα ότι δεν θα κατάφερνα να γίνω τόσο καλός άνθρωπος ώστε να πάω στον παράδεισο την ώρα της μεγάλης κρίσεις
τώρα αγωνιώ πάλι με αυτά που διαβάζω αν θα καταφέρω να ανοίξω την καρδιά μου και αν θα βρεί πρόσβαση το ηλιακό φώς σε μένα #:-s #:-s #:-s
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Άρχισες την ερώτηση σου Ιωάννα με την λέξη φοβάμαι, αγωνιώ.....
Μόνο και με την απλή εστίαση στον Φόβο η καρδιά σφίγγεται .....
Γράφεις ακόμα, ότι ήθελα να είμαι καλός άνθρωπος για να πάω στον Παράδεισο.....
Γράψε λοιπόν μια λίστα με όλα αυτά που σε έχουν μάθει, ότι είναι απαραίτητα για να πας στον Παράδεισο π.χ Να είμαι υπάκουη, να είμαι ηθική, να δίνω χρήματα στους φτωχούς,να νηστεύω,να μη φέρνω αντιρρήσεις Γράψε, όλα όσα νομίζεις....
Αφού τα διαβάσεις δυνατά και τα ακούσεις πάρε ένα κερί άναψε το και κάφτα....
Μετά γράψε σε ένα άλλο χαρτι όλα όσα σε φοβίζουν ..... από τα πιο απλά μέχρι τα πιο τρομακτικά.....Άρχισε τότε να ξεφλουδίζεις αυτούς τους φόβους...Παρατήρησε πως σου φυτεύθηκαν... Είναι το πρώτο βήμα για να πετάξεις την σαβούρα στην αρχή .... Κάθε φορά που διαπιστώνεις το τρόπο που σε προγραμμάτισαν να σκέφτεσαι, όπως σκέφτεσαι και αποφασίζεις να καταπολεμήσεις τους φόβους σου τότε δεν θα ξαναπεις. ΠΟΤΕ... να είμαι καλός άνθρωπος απλά θα λες επιθυμώ να ΕΊΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
Όταν αυτό το συνειδητοποιήσεις πίστεψε με το Ηλιακό Φως δεν θα σε προσπεράσει!!!!!!
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από Vasoula »

πάρε ένα κερί άναψε το και κάφτα....
επιεική σε βρίσκω Χρυσουλιτσα...

εγώ θα έλεγα καλύτερα να ρίξει μπουρλότο! :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Χρυσούλα μου σε ευχαριστώ για όσα έγραψες
λέω να τα δόκιμάσω και θα ρίξω μπορλότο όπως θα πρότεινε και η Βασούλα :x

:* >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από Danielli »

Και πολύ που το καθυστερησαμε να βάλουμε μπουρλότο!!! O:-)
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Ναιιιιιιιι μπουρλότο %-(
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

Τo Ενεργειακό Πλέγμα Της Γης Και Ο Μυστικός Πόλεμος Για Τον Ελεγχο Του

http://www.ramnousia.com/2012/03/o_26.html" onclick="window.open(this.href);return false;
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

πολύ καλό! ευχαριστούμε Δημητράκη.. >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Ευχαριστούμε Δημήτρη μου >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από Μπεττουλα »



:x :x :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Η ΑΛΗΘΕΙΑ...ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΄Η ΜΑΣ ΤΗΝ ΦΑΝΕΡΩΝΟΥΝ?

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

μετάλλαξη της ύλης και αλλαγές στο dna...



:x :x :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”