SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Λιζούλα »

O:-) O:-) @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Ταρούλα »

αστέρια είμαστε, που αν το θυμηθούμε, θα ενωθούμε στην Ψυχή μας, συντονισμένοι με την Αιώνια Πηγή μας!
@};-

Γαληνεύεις τη Ψυχή μου :x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ελενάκι...αστέρια είμαστε, που αν το θυμηθούμε, θα ενωθούμε στην Ψυχή μας, συντονισμένοι με την Αιώνια Πηγή μας!

Σ' αυτά τα επίπεδα Συνειδητότητας, δεν υπάρχει διαχωρισμός! ΄Οπου είναι ο ένας, ο άλλος τον νιώθει...

Εγώ και Εσύ, Θεός...

Συντονισμένοι στην Ψυχή...αυτό έχει ουσία στην Ανθρώπινη Διαδρομή μας!

Εκεί που η κατάσταση στην Συνείδησή μας, δεν είναι παρά Αγάπη!

Μετά ο φυσικός κόσμος αποκτά άλλη Διάσταση, που δεν διασπά, αλλά ενώνει...

@};- @};- @};- :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από VasilisM »

Όπως όταν ανταλλάσσουμε ενέργεια! Ενότητα.. πέρα από κάθε λογική. :x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου
Αλέξανδρος
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012 1:47 pm

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

http://www.youtube.com/watch?v=OHfOzvPehoE" onclick="window.open(this.href);return false; @};- :x
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Ελενάκι...αστέρια είμαστε, που αν το θυμηθούμε, θα ενωθούμε στην Ψυχή μας, συντονισμένοι με την Αιώνια Πηγή μας!

Σ' αυτά τα επίπεδα Συνειδητότητας, δεν υπάρχει διαχωρισμός! ΄Οπου είναι ο ένας, ο άλλος τον νιώθει...

Εγώ και Εσύ, Θεός...

Συντονισμένοι στην Ψυχή...αυτό έχει ουσία στην Ανθρώπινη Διαδρομή μας!
:romance-lovebluered:
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

υπάρχει ένα θέμα που για κάποιο λόγο με απασχολεί πολύ αυτές τις μέρες.. όσο και αν λέω στον εαυτό μου να μην προγραμματίζεται και θα το αντιμετωπίσω αν χρειαστεί εκείνη την ώρα εάν συμβεί, δεν μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι..

εδώ και λίγο καιρό προετοιμάζομαι... Μαζεύω λοιπόν νεράκι, φαι και κεράκια και προσπαθώ να ενημερώσω τους κοντινούς μου ανθρώπους χωρίς πανικό να μαζέψουν και αυτοί κάποια πράγματα σε περίπτωση που χρειαστούν. Μου έκανε εντύπωση οτι οι φίλοι μου είναι αυτοί που είναι πιο "ανοιχτοί" στο ενδεχόμενο να συμβούν τέτοια φαινόμενα και πιο πρόθυμοι να προετοιμαστούν με προμήθειες. Αντίθετα, η οικογένεια μου φαίνεται ότι αντιδράει περισσότερο και τους χαρακτηρίζει μια απροθυμία να πιστέψουν σε τέτοιες καταστάσεις με συνέπεια να μην πολυπροετοιμάζονται.

Αυτό που με απασχολεί είναι μέχρι ποιο βαθμό βοηθάς όταν προκύψει τέτοια ανάγκη? όταν είτε έχεις ενημερώσει είτε όχι βρεθείς αντιμέτωπος με ανθρώπους (πόσο μάλλον δικούς σου) που δεν έχουν να φάνε ή να πιουν νερό και ξέρεις οτι ένα μπουκάλι νερό ή ένα πακέτο μακαρόνια δεν φτάνει, μέχρι ποιο σημείο βοηθάς όταν δεν ξέρεις για πόσο καιρό θα πρέπει να στηρίζεσαι σε ότι έχεις μαζέψει μέχρι εκείνη την ώρα?

Σκέφτηκα αφού νιώθω έτσι να αγοράσω παραπάνω προμήθειες για να έχω αλλά νιώθω οτι σε τελική δεν είναι αυτή η λύση γιατί νιώθω σαν να παίρνω την ευθύνη από πάνω τους και δεν το θέλω. @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Vasoula »

Μπέττυ, θα μοιραστεί ο καθένας μας ότι έχει...

ακόμα και με αυτούς που τώρα κοροϊδεύουν...


Βέβαια υπάρχουν και εκείνοι που δεν θα μοιραστούν τίποτα, όχι γιατί δεν έχουν, αλλά γιατί δεν έχουν μάθει να μοιράζονται τίποτα!

Εκείνες τις στιγμές δύο πράγματα θα συμβούν...΄Η θα αδιαφορήσεις για τους άλλους, μπροστά στην δική σου επιβίωση, ή θα πιστέψεις ότι τίποτα δεν θα σου λείψει, γιατί δεν θα δώσεις ποτέ από το υστέρημα...

Σημασία εκείνη την στιγμή έχει η απόφαση της Ζωής...

Και έχει να κάνει με βαθύτερα αίτια...

΄Οπως δηλαδή φροντίζεις την εξέλιξη σου...Πνευματική εξέλιξη σημαίνει Σκοπός...Εξελίχτηκες λοιπόν πνευματικά και τέρμα? ΄Εφτασες στην πιο ώριμη πνευματική σου στιγμή, και εκεί τελειώνουν όλα?

΄Οχι! Σε διαβεβαιώ...

Μένεις πίσω...κοιτάς τους άλλους, την Ψυχή τους, τους φόβους τους...

Δεν νομίζω ότι πρακτικά μπορεί κανείς να το δει διαφορετικά από ότι εσωτερικά...


Εγώ τουλάχιστον, ξέρω γιατί είμαι εδώ!

Οπότε δεν μπορώ να σου δώσω καμία άλλη απάντηση...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε:γιατί δεν θα δώσεις ποτέ από το υστέρημα...
:x :x :x
αυτό τι σημαίνει Βασούλα? με βασανίζει το πρακτικό κομμάτι αλλά κυρίως το ότι μέσα μου δεν μπορώ να νιώσω την εσωτερική μου άποψη-αλήθεια για αυτό..

>:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Vasoula »

Μπεττούλα λογικό είναι να μην το νιώθεις σαν αλήθεια, αφού δεν αντλείς ενέργεια από μέσα σου!

πρακτικά αυτό σημαίνει ότι ακόμα δεν εμπιστεύεσαι τον Εαυτό σου και τις επιλογές σου και περιμένεις κάποιον να σου δώσει ασφάλεια!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

έλλειψη εμπιστοσύνης στον Εαυτό μου! :confusion-seeingstars: :confusion-seeingstars: :confusion-seeingstars: προσπαθούσα να εντοπίσω τι κρύβεται πίσω από όλη αυτή την ανησυχία!! και το βρήκα... :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: SOS 2012 – ΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ!

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

ακόμα και με αυτούς που τώρα κοροϊδεύουν...
:x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”