Τι ειναι αυτο?

Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Τι ειναι αυτο?

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Ένα περίεργο γεγονός έλαβε χώρα πριν από ένα μήνα περίπου σε δύο διαφορετικά μέρη του κόσμου.

Η ιστορία ξεκίνησε όταν στις 10 Μαΐου 2011 στο Τέξας καταγράφηκε ένα περίεργο video, που έδειχνε να φωτίζεται έντονα η πόλη.
Ακριβώς μία μέρα μετά, στις 11 Μαΐου 2011 καταγράφτηκε ακριβώς το ίδιο γεγονός στην Πορτογαλία από τον Rafael Perroni.

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=336696&cid=25
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Δεν ξερω ποσο εγκυρο ειναι αλλα ριξε μια ματια..

http://10me3.blogspot.com/2011/06/blog- ... .html#more
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Δεν ξέρω κατά πόσο κάτι τέτοιο ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Έτσι και αλλιώς με την τεχνογνωσία που έχουν κάποιοι μπορούν να αναπαραστήσουν σχεδόν τα πάντα.
Σκέφτομαι πάντως ότι είναι πολύ βολικό να μας βάλουν να φοβόμαστε εξωγήινη επίθεση από τον ουρανό και να μας ξεσκίζουν εκείνοι ανενόχλητοι από τη γη.
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

VasilisM έγραψε:Δεν ξερω ποσο εγκυρο ειναι αλλα ριξε μια ματια..

http://10me3.blogspot.com/2011/06/blog- ... .html#more
Ααα ευχαριστώ Βασίλη..!

Λίζα σε αυτό που είπες έρχομαι να προσθέσω ότι η συντριπτική πλειοψηφία όλων των πληροφοριών που δέχεται η μάζα για τους εξωγηινους πολιτισμούς,έχει να κάνει με μοχθηρά πλάσματα που θέλουν το κακό μας.
Και εγώ ερωτώ,ποιοι γήινοι έχουν συμφέρον να τους παρουσιάζουν έτσι και να διοχετευουν τον φόβο στους ανθρωπους?
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Και εγώ ερωτώ,ποιοι γήινοι έχουν συμφέρον να τους παρουσιάζουν έτσι και να διοχετευουν τον φόβο στους ανθρωπους?
ϊσως αυτοί που έχουν συμφέρον να ελέγχουν τους ανθρώπους έχοντας τους καθηλωμένους και φοβισμένους, άρα α-σθενείς.
Όταν κάποιος έχει στραμμένη την προσοχή του σε κάποιον εξωτερικό κίνδυνο δεν του περνάει καν από το νου να ασχοληθεί με τα δικά του εσωτερικά θέματα και προβλήματα που τον δυναστεύουν και τον αρρωσταίνουν και που τελικά μπορούν να τον στείλουν μια ώρα αρχύτερα πριν προλάβουν οι εξωγήινοι να κάνουν κάτι. Η γνωστή τακτική του να κοιτάμε την έξω από μας επίθεση κι ας γίνεται μέσα μας ο χαμός, να τρώει ο εαυτός τον εαυτό.
Κι αυτή φυσικά η τακτική έχει εφαρμογή σε πολλούς τομείς, στους θανατηφόρους ιούς, στις γρίπες των χοίρων, των πτηνών και δεν ξέρω εγώ τι άλλο, στα μολυσμένα αγγούρια από την Ισπανία, στα μολυσμένα κρεμμύδια από τη Θήβα και πάει λέγοντας και κλαίγοντας. Τρομολαγνεία και επίθεση από παντού γύρω-τριγύρω, όμως προς Θεού μη τυχόν και κοιτάξει κανείς μέσα του.
Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν εξωτερικοί κίνδυνοι αλλά όσο πιο ευάλωτοι και ασταθείς σε ψυχολογικό και πνευματικό επίπεδο είμαστε τόσο πιο πολύ απειλούμαστε από αυτούς.
Δική μου άποψη πάντα βασισμένη σε προσωπική εμειρία.
Λευκός Κρίνος
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: 07 Σεπ 2010 9:29 pm

Δημοσίευση από Λευκός Κρίνος »

Ωραία τα είπες,συμφωνώ..! @};-

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”