ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ

Thanos
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 07 Φεβ 2011 11:12 am

Δημοσίευση από Thanos »

Για πολλους ανθρωπους δυστηχως η υπαρξη μορφων ζωης περα απο την δικη μας αποτελει απλα επινοηση του ανθρωπινου νου. Απλα κατα την δικη μου ταπεινη αποψη οι ιδιοι φορεις που εχουν εμποδισει τον ανθρωπο απο το να συνειδητοποιησει οτι ειναι κατι ανωτερο απο ενα απλο υλικο ον, ειναι οι ιδιοι φορεις που θεωρουν τις εξωγηινες μορφες ζωης ως πλασματα της φαντασιας μας! Με απλα λογια μας παρακινουν καθημερινα να πιστευουμε τα λογικα ως παραλογα και τα παραλογα ως λογικα!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Kαλως ηρθες Θανο! :x >:d<
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

η ανθρώπινη ανοησία, ότι ο άνθρωπος είναι το μοναδικό ον μέσα στην δημιουργία, ξεκινά από την θρησκεία!

από εκεί και πέρα ο καθένας βγάζει υγιή συμπεράσματα μόνο όταν ασχοληθεί με την έννοια "σύμπαν"...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Thanos
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 07 Φεβ 2011 11:12 am

Δημοσίευση από Thanos »

Σας ευχαριστω πολυυυυυ για το καλοσορισμα!!!
Χαιρομαι πολυ Βασω για τα λεγομενα σου!Συμφωνω απολυτα!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:η ανθρώπινη ανοησία, ότι ο άνθρωπος είναι το μοναδικό ον μέσα στην δημιουργία, ξεκινά από την θρησκεία!

από εκεί και πέρα ο καθένας βγάζει υγιή συμπεράσματα μόνο όταν ασχοληθεί με την έννοια "σύμπαν"...

:x :x :x
@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

UFO στην Ιερουσαλήμ!!!

Ένα αγνώστου ταυτότητας ιπτάμενο αντικείμενο, παρατηρήθηκε να...κόβει βόλτες, στον ουρανό της πιο ιερής πόλης, της Ιερουσαλήμ!

Μάλιστα, το μέρος της πόλης που καταγράφηκε το παράξενο φωτεινό αντικείμενο, ήταν ο Θόλος του Βράχου στο Όρος του Ναού, εκεί που σύμφωνα με την ισλαμική παράδοση, ο προφήτης Μωάμεθ αναλήφθηκε στους ουρανούς.

Το περιστατικό, καταγράφηκε σε video, από έναν Αμερικανό τουρίστα, ο οποίος το κοινοποίησε στη συνέχεια στο ίντερνετ.

Σίγουρα θα μπορούσε να θεωρηθεί απάτη το συγκεκριμένο video, αλλά φαίνεται ότι και κάποιος άλλος κατέγραψε το ίδιο συμβάν, από διαφορετική οπτική γωνία.

Στα video, εμφανίζεται ξεκάθαρα μια μεγάλη μπάλα φωτός, η οποία πέφτει πάνω από το Θόλο του Βράχου, αιωρείται για λίγο εκεί, προτού ξαφνικά να απομακρυνθεί.

Δείτε το video και τα συμπεράσματα δικά σας..


http://www.cosmo.gr/OddlyEnough/Israel/310455.html
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Χμμμμ... η τελεταια σκηνή με τα φωτάκια ??? :-?
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

^tasoulis^ έγραψε:E.T go home :o3

Ειχα μια οπτικη εμπειρια με παραξενο αντικειμενο στον ουρανο μια φορα και εναν καιρο,λετε γιαυτο να μου εμεινε χουσουρι >:)
Εγώ δυο φορές έχω δει κάτι περίεργο στον ουρανό. Η μια πολύ πρόσφατα. Δεν μπορούσε να είναι αεροπλάνο, ούτε ελικόπτερο, δεν μπορούσε να είναι μπαλόνι, ούτε ζέπελιν. Μπορούσε όμως να αιωρείται και μετά να κινηθεί αργά (ενώ δεν ήταν όσο ψηλά πετάνε τα αεροπλάνα που φαίνονται να κινούνται το ίδιο αργά).

Αυτό ήταν το περίεργο της υπόθεσης.

Το αστείο ήταν ότι ένας περαστικός απόρησε με το τί κοιτάω και γύρισε κι αυτός να δει, αλλά σύντομα αισθάνθηκε άσχημα (ίσως με είδε να χαμογελάω γιατί μου φάνηκε αστείο-αν θυμάστε κάτι ιταλικές σχετικές φάρσες) και γρήγορα συνέχισε το δρόμο του :))
Άβαταρ μέλους
iaVis
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 21 Φεβ 2011 10:48 am

Δημοσίευση από iaVis »

1ο σενάριο.
Mένω στ΄ότι ο Μπιλ Κλίντον είναι ιβρίδιο των εξωγήινων,
και φυσικά χαμογελάω...
2ο σενάριο.
Έγινε αναφορά στ΄όνομα του Φον Νταίνικεκ.
( Πάλι χαμογελάω).
Ο χαρακτηρισμός του ως φαντασιόπληκτος θαρρώ ότι του είναι πολύ επιεικής...
3ο σενάριο.
Δική μου ερώτηση.
Αφού αυτά τα όντα έχουν τόση καλή επιρροή στον κόσμο,
επέτρεψαν τον κοσμάκι και κατακρεουργήθηκε με τους φοβερούς παγκοσμίους πολέμους ???
Βρε παιδιά, βρε παιδία...
Φιλικά.
Μην κυνηγάς αυτό που έφυγε,
κυνήγησε ό,τι το έδιωξε...


http://www.youtube.com/watch?v=OdsSfsu9D6E
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

iaVis έγραψε:Δική μου ερώτηση.
Αφού αυτά τα όντα έχουν τόση καλή επιρροή στον κόσμο,
επέτρεψαν τον κοσμάκι και κατακρεουργήθηκε με τους φοβερούς παγκοσμίους πολέμους ???
Δεν επέτρεψαν.... ΟΔΗΓΗΣΑΝ τον κοσμάκη......με αυτη τους την επιρροή!
Οσο λιγότερος ο πληθυσμος τόσο πιο ευκολα ελεγχεται!
Οσο κατακρεουργούνται οι άνθρωποι μεταξύ τους τόσο καλύτερα για αυτούς που επιτελούν μη-αγαθό εργο!
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21677
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

1ο σενάριο.
Mένω στ΄ότι ο Μπιλ Κλίντον είναι ιβρίδιο των εξωγήινων,
και φυσικά χαμογελάω...
2ο σενάριο.
Έγινε αναφορά στ΄όνομα του Φον Νταίνικεκ.
( Πάλι χαμογελάω).
Ο χαρακτηρισμός του ως φαντασιόπληκτος θαρρώ ότι του είναι πολύ επιεικής...
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου. Κοίτα, όταν συζητάμε και "ψηλαφίζουμε" κάτι, δεν σημαίνει πως το αποδεχόμαστε a priori.
Αν διαβάσεις με προσοχή ό,τι έχει γραφεί, θα το καταλάβεις αυτό. :-D

Και μην μένεις στο προφανές... ούτε στα τέρατα που γράφονται κατά καιρούς στο διαδίκτυο και απλά τα μεταφέρουμε προς συζήτηση. Η αλήθεια βρίσκεται καλά κρυμμένη, όπως έχω γράψει και σε άλλα ποστ κάτω από τόνους σκουπιδιών.

Και αυτό προσπαθούμε να κάνουμε. Να ξεχωρίσουμε την ήρα από το σιτάρι, στο μέτρο που μπορούμε.
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
iaVis
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 21 Φεβ 2011 10:48 am

Δημοσίευση από iaVis »

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ
ως προς τις λέξεις ιβρίδιο ή υβρίδιο,
και του κοσμάκη,
τα οποία εκ παραδρομής γράφτηκαν έτσι,
αν και το υβρίδιο θα το προτιμούσα με ι το αρχικό !!

Καληνύχτα σας. :)
Μην κυνηγάς αυτό που έφυγε,
κυνήγησε ό,τι το έδιωξε...


http://www.youtube.com/watch?v=OdsSfsu9D6E
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Δεν ξέρω για τα πράσινα εξωγηινάκια, άλλα για αυτά ίσως να είμαστε οι ασπρουλιάρηδες γήινοι, παν φάγα σιχαμερά δίποδα, τα οποία αυτοκαταστρέφονται και στον λαιμό τους παίρνουν και τον πλανήτη τους.

Χωρείς πλάκα, εκτός ότι υπάρχουν, το ανθρώπινο είδος από που έρχεται? Δεν νομίζω να μας ανήκει κάτι εδώ, περαστικοί είμαστε και εμείς...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Χωρείς πλάκα, εκτός ότι υπάρχουν, το ανθρώπινο είδος από που έρχεται? Δεν νομίζω να μας ανήκει κάτι εδώ, περαστικοί είμαστε και εμείς...
περαστικοί είμαστε μεν, αλλά το επιλέξαμε...
Αλλος σαν καθήκον, άλλος γιατί το χρωστούσε στον Εαυτό Του, άλλος γιατί ήθελε κι άλλο την ύλη και τις "υποσχέσεις" της, το σίγουρο πάντως είναι ότι δεν είμαστε γόνοι δύο ανθρώπων που συνουσιάστηκαν απλά, ούτε κάποιος μας "πέταξε" εδώ για να σπάσει πλάκα με τον πόνο μας!

Ας ξεκινήσουμε από την ΄Υπαρξή μας και όταν φτάσουμε στην Ζωή μας τότε θα έχουμε ήδη άλλη άποψη για την Φύση Μας!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Elen75
Δημοσιεύσεις: 2052
Εγγραφή: 25 Φεβ 2010 6:36 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Elen75 »

Ας ξεκινήσουμε από την ΄Υπαρξή μας και όταν φτάσουμε στην Ζωή μας τότε θα έχουμε ήδη άλλη άποψη για την Φύση Μας!
Πόσο δίκιο έχεις!!!! @};- >:d<
"Αν θες να γνωρίσεις το Συμπαν, γνωρισε τον Εαυτο Σου"

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”