ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ

Δημοσίευση από Vasoula »

Έχουν ήδη περάσει δεκαετίες, από τότε πού άρχισε να αποκαλύπτεται, η ύπαρξη κρυφών, υποσυνείδητων μηνυμάτων σε τραγούδια, έντυπα, κινηματογραφικές και τηλεοπτικές παραγωγές. Σε προϊόντα δηλαδή μαζικής κατανάλωσης. Το περιεχόμενο αυτών των κρυφών μηνυμάτων τα οποία στοχεύουν στο υποσυνείδητο, είναι κατά κανόνα σκοτεινής φύσεως και έχουν την ιδιότητα να μην γίνονται αντιληπτά, την στιγμή που δρουν.

Η λέξη τραγούδι προέρχεται από την φράση «Ωδή εις τον Τράγο», όπως και η λέξη Τραγωδία. Πράγματι η συντριπτική πλειοψηφία των μηνυμάτων αυτών είναι Ωδές εις τον Τράγο.
Υπάρχουν δύο κατηγορίες τέτοιων μηνυμάτων. Τα εσκεμμένα, αυτά δηλαδή που ανθρώπινος δάκτυλος, κρυφά τοποθέτησε, τα οποία συναντώνται συνήθως σε κινηματογραφικές / τηλεοπτικές παραγωγές, σε διαφημίσεις, έντυπα .κα. Και τα ακούσια, αυτά δηλαδή στα οποία ο άνθρωπος δημιούργησε εν αγνοία του όπου συναντώνται κυρίως, σε τραγούδια. Και οι δύο αυτές κατηγορίες μηνυμάτων, έχουν σαν θεματολογία, την εξύμνηση σκοτεινών δυνάμεων/ οντοτήτων. Στην πρώτη περίπτωση, ο άνθρωπος γίνετε συνειδητός συνεργάτης αυτών των δυνάμεων. Στη δε δεύτερη ο άνθρωπος γίνετε εν αγνοία του όργανο αυτών.
Σε αυτόν τον χώρο θα ακούσουμε ανάποδα μηνύματα που εντοπίσαμε σε ελληνικά τραγούδια, θα δούμε μηνύματα από διαφημίσεις από παιδικές ταινίες της Disney και από το δημιούργημα του μεγαλομασόνου Κάρολου Ρωσέλ, τους μάρτυρες του Ιεχωβά. Τα τραγούδια αντιστράφησαν με το πρόγραμμα Cool Edit Pro 2


ρίξτε μια ματιά στο σάιτ
http://minimata.50webs.com/index.html
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:-o :-o :-o !

ιδιάιτερα οι κρυφές εικόνες στις διαφημίσεις είναι!!!!! :?

γιατι στα κινούμενα σχέδια :-(
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

πως να λυτρωθούν μετά οι άνθρωποι... :-(

Χρειάζεται μεγάλη δύναμη Ψυχής για να καθαρίσεις το υποσυνείδητο από το σεξ, τον πόνο, την βία...

μόνο με το πνεύμα μπορεί να γίνει...αλλά χρειάζεται να "απαρνηθείς" πολλά εύκολα και φαινομενικά όμορφα πράγματα αυτού του κόσμου...

πρόσεξε τι ακούς, σας είχα πει...

όλα αυτά τα τραγούδια αγάπης και πόνου δεν είναι μόνο τέχνη, αλλά και προγραμματισμός των συναισθηματικών ταυτίσεων...

@};- @};- @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Ετσι επηρεάζονται οι νέοι που μέσα τους είναι μπερδεμένοι,και ακολουθούν τα μηνύματα που εισπράττουν απο αυτά τα τραγούδια,
και τους βλέπεις να τριγυρνά ναι στα χαμένα.
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33486
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

ω! ναι.. έτσι ακριβώς είναι. Και η ίδια που είμαι παθούσα μπορώ να το επιβεβαιώσω. όταν σταμάτησα να ακούω ελληνικά τραγούδια (μιλάμε για σκυλί όχι αστεία) μόνο τότε κατάλαβα τι έκανα στον εαυτό μου και πως επηρέαζα το υποσυνείδητο.
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vaso έγραψε:πρόσεξε τι ακούς, σας είχα πει...

όλα αυτά τα τραγούδια αγάπης και πόνου δεν είναι μόνο τέχνη, αλλά και προγραμματισμός των συναισθηματικών ταυτίσεων...

@};- @};- @};-
το θυμάμαι Βασούλι, το θυμάμαι @};- @};-

:-( η αλήθεια είναι ότι με έχει προβληματίσει πολύ τις τελευτάιες μέρες το πως θα καταφέρει ο άνθρωπος να ξεφύγει απο αυτά τα γρανάζια που έχουν στηθει πολύ πολύ περίτεχνα,

και καλα να εισαι συνειδητα ταγμένος με το κακο, ειναι εντελει μια επιλογη

εκεινο που ταραζει ειναι το μαζικο, το αυνειδητο που δεν το παιρνεις χαμπαρι και είναι και το μεγαλυτερο ποσοστο, αυτο γμτ πως καθαρίζει όταν μονο για αρχη να το παρουμε η θεληση μας ειναι πολυ κακοβουλα κατακρεουργημενη :-(
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αλλάζει από την στιγμή που ταχθείς συνειδητά με τον θεό, Φωτεινούλα...

Συνειδητά από Αγάπη, και όχι από φόβο!

Το υποσυνείδητο "αδειάζει" μέσα στην θειότητα του ασυνείδητου και εκεί αρχίζει η μεταστοιχείωση...

:x :x :x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Μέχρι και στα κινούμενα σχέδια,είχα παρατηρήσει στον Μπομπ Σφουγγαράκι που είμαι και εγώ φαν του,σε μια φάση πίσω απο αυτόν είχε το τρίγωνο με το μάτι στην μέση...που το συναντάμε σε πολλές απόκρυφες αιρέσεις ή στο δολάριο ή στις εκκλησίες ή και στο Βατικανό.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vaso έγραψε:αλλάζει από την στιγμή που ταχθείς συνειδητά με τον θεό, Φωτεινούλα...

Συνειδητά από Αγάπη, και όχι από φόβο!

Το υποσυνείδητο "αδειάζει" μέσα στην θειότητα του ασυνείδητου και εκεί αρχίζει η μεταστοιχείωση...

:x :x :x :x :x :x :x
ναι έτσι είναι :x :x :x :x :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Darksoul έγραψε:Μέχρι και στα κινούμενα σχέδια,είχα παρατηρήσει στον Μπομπ Σφουγγαράκι που είμαι και εγώ φαν του,σε μια φάση πίσω απο αυτόν είχε το τρίγωνο με το μάτι στην μέση...που το συναντάμε σε πολλές απόκρυφες αιρέσεις ή στο δολάριο ή στις εκκλησίες ή και στο Βατικανό.

Εικόνα
ουφ! πάει και ο σφουγγαράκις!! :-( :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21677
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

:D :D :D
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

ουφ! πάει και ο σφουγγαράκις!!
Αφού την έπεσε στον Πάτρικ... πήρε πόδι! =)) =)) =))
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Πάντως το πιο ενδιαφέρον είναι αυτό με το λικέρ που έχει στο σαιτ. Τώρα για τα τραγούδια, δεν θα το σχολιάσω, σε ένα άλλο σαιτ είχα δει πως και στην κυριακάτικη λειτουργία αν γυρίσεις ανάποδα μερικές φράσεις πάλι κάτι για σατανά βγάζει και αντίχριστο και κάτι τέτοια τριτοκοσμικά. Γενικά πάντως όποιος ψάχνει βρίσκει.

Το χειρότερο απ'όλα είναι που κατά την διάρκεια ταινιών στο σινεμά προβάλουν σαν φλας, με μεγάλη ταχύτητα για να μην το πιάνει το μάτι εύκολα, φράσεις του τύπου, "αγόρασε coca-cola" και άλλα παρόμοια, και έχει παρατηρηθεί πως στο διάλειμμα της ταινίας όντως το προϊόν που προβάλλουν αγοράζεται περισσότερο από τα άλλα.

@};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

απαγορεύτηκε αυτό με Νόμο...
Τους πήραν είδηση τους διαφημιστές και το έκοψαν!!

όντως ίσχυε! :? :?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:-o :-o :-o Απίστευτα πράγματα :?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ”