προτασεις

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Πάει το κακάο το έφτισα στο πληκτολόγιο!!! :)) :)) :))

Που να φανταστώ η γυναίκα στο πόστ των βιβλίων έμπαινα!! :)) :))
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αμ εγώ που μπήκα τις προάλλες στον εσωτερισμό? τι να πω εγώ...

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

αααααααα =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

έχω πέσει κάτω λέμε μόνο που το ξαναδιαβάζω!!!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

"Τα δάκρυα του Θεού" | Δημουλίδου Χρύσα

Αρ. σελίδων: 440

Λένε πως εμάς τις πουτάνες, κάθε φορά που ο Θεός μάς βλέπει δακρύζει... Δακρύζει από ντροπή, μια και σε μας δεν περισσεύει. Mα αν ο Θεός δακρύζει, ο Θάνατος μας χρωστάει!
Oνομάζομαι Eυγενία Φράνκου και είμαι πλέον ογδόντα χρονών. Tα τελευταία τριάντα χρόνια ζω σε μια μικρή γραφική πόλη της Bόρειας Eλλάδας, όπου χαίρω απέραντου σεβασμού, όχι μόνο από την οικογένειά μου, αλλά και από όλους τους κατοίκους. Kανείς δε γνωρίζει ότι πίσω από το αξιότιμο όνομά μου κρύβεται το Tζενάκι, η Tζενάρα, η μαντάμ Tζένη, που πολλά χρόνια πριν ήταν το πρώτο όνομα της Tρούμπας.
Tι; Δε γνωρίζετε την Tρούμπα; A, τότε, φίλτατε, πρέπει να είστε πολύ νέος. Πάρα πολύ νέος. Oι γονείς σας όμως σίγουρα θυμούνται αυτή τη γειτονιά του Πειραιά, που κάποτε υπήρξε θρύλος.
Kι ενώ πίστευα ότι είχα λησμονήσει το παρελθόν μου, εκείνο, καθώς φαίνεται, δε με ξέχασε και μετά από τόσα χρόνια χτύπησε ξαφνικά την πόρτα μου, δημιουργώντας το μεγαλύτερο δίλημμα της ζωής μου: να φανερώσω ποια πραγματικά είμαι ή να κομματιάσω την ερωτευμένη καρδιά της εγγονής μου, του μόνου ανθρώπου που αγάπησα όσο τίποτε άλλο στον κόσμο... εκτός από εκείνον...

«Kομμάτια έγινε η καρδιά μου, μόλις τα πρώτα χοντρά δάκρυά της έσταξαν στα χέρια μου και στράγγιξαν στο φουστάνι μου. Eίχε ακουμπήσει το κεφαλάκι της στα πόδια μου ενώ είχε ξαπλώσει το κορμάκι της. Λένε πως αυτό που φοβάσαι αυτό θα πάθεις. Σ’ όλη μου τη ζωή φοβόμουνα μην τη χάσω. Kαι τώρα ο φόβος μου αυτός ήταν προ των πυλών. Tα παιδιά, ακόμη κι αν το πάλευαν, δε θα άντεχαν για πολύ. O έρωτάς τους ήταν πολύ δυνατός για να είναι χώρια, και πολύ αδύναμος για να αντέξει την απόσταση. Όταν η καρδιά βασανίζεται, βασανίζει και το σώμα. Μπορεί να το αρρωστήσει, να το λιώσει, να το αφανίσει.
»E, όχι! Δε θα το επέτρεπα αυτό ποτέ. Eγώ είχα τσακωθεί με το Θάνατο γι’ αυτόν ακριβώς το λόγο. Mέχρι να βεβαιωθώ ότι θα ήταν ευτυχισμένη. Διορία του είχα ζητήσει για πάρτη της και εκείνος δεν είχε φέρει αντίρρηση. Γιατί ο Θάνατος χρωστάει στις πουτάνες! Aν ο Θεός δακρύζει για πάρτη τους, ο Θάνατος τους χρωστάει. Kι αυτό εγώ το γνώριζα καλύτερα από τον καθένα».



Υ.Γ ίσως το αγαπημένο μου βιβλίο,είμαι απο αυτούς που θα διαβάσουν ένα βιβλίο μόνο αν μου κάνει κλικ η περιγραφή.

Το συγκεκριμένο έχει αληθινή ιστορία μέσα με λίγο μυθο στο τέλος.

Αλλά ειλικρινά μεσα σε 4 μέρες το τελείωσα τρώγοντας πανω σε αυτό σε φάση να νομίζω πως βρίσκομαι μέσα σε αυτό,σε μια
γωνιά και να κοιτάζω τις εξελίξεις.
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

"Πόθοι στα φτερά των αγγέλων" | Δημουλίδου Χρύσα

Όταν η 36χρονη Μίνα συναντά τον 21χρονο Μάνο, τα πάντα αλλάζουν στη μέχρι τότε ήρεμη ζωή της. Ένας έρωτας γεννιέται απρόσμενα. Μόνο που η Μίνα δεν μπορεί να φανταστεί ότι ο γοητευτικός νέος άντρας είναι ο γιος της άλλοτε φίλης της, της Πόπης, που τον κανάκευε όταν ήταν μικρός. Αγάπη και λογική στήνουν άγριο πόλεμο στην καρδιά της για το ποια θα επικρατήσει. Οι άγγελοι δεν έχουν πόθους και η Μίνα νιώθει ενοχές καθώς γεύεται κάτι που είναι απαγορευμένο, κάτι που είναι έξω από τις ηθικές της αρχές, προσπαθώντας να ξαναζήσει τη χαμένη νιότη της μέσα από τη νιότη του Μάνου. Τελικά, η Πόπη μαθαίνει ποια είναι η ερωμένη του γιου της που έχει αναστατώσει τη ζωή του και που την κρύβει επιμελώς τόσο καιρό. Η συνάντηση των δύο γυναικών θα είναι μια οδυνηρή δοκιμασία και για τις δύο.


Μιλάει μόνο του....

Επιστροφή στο “ΒΙΒΛΙΑ”