Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ - ΒΑΣΩ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ

Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Μικρή ενημέρωση για το βιβλίο.

Ο νομός που οριζε πλάφον για την τιμή των καινούργιων βιβλίων, μετα από απαιτηση της τρόικας, εχει αλλάξει εδώ και 8-10 ημέρες. Αυτό σημαίνει ότι η αρχική τιμή των 13 ευρώ ( με μεγιστο 10% εκπτωση) δεν είναι υποχρεωτικό να ακολουθείται από τα βιβλιοπωλεία, αλλά ο κάθε βιβλιοπώλης εχει την δυνατοτητα να κάνει οποια εκπτωση επιθυμει. Γι' αυτό και θα το συναντήσετε σε διαφορετικές τιμές στα βιβλιοπωλεία.

Αυτή την στιγμή υπάρχει στα περισσότερα μεγάλα βιβλιοπωλεία του κέντρου της Αθήνας και σε κάποια στις συνοικίες της. Συντομα θα είναι και στην επάρχια με αρχη τις Κρήτη, Πελοπόννησο και Θεσσαλονίκη. Αν το φέρει ο δρόμος σας και το συναντήσετε σε κάποιο βιβλιοπωλείο της Αθηνας θα ηταν χρήσιμο να μας ενημερώσετε που το είδατε και σε τι τιμή. Καλύτερα με ένα μυνημα σε εμένα.

Για περισσότερες πληροφορίες ή για να σταλει στην επαρχεία μεσω βιβλιοπωλείων:
Κεντρική διάθεση :Βιβλιογνώμων. ... Διεύθυνση: Μαυρομιχάλη 18. 106 80 Αθήνα. Τηλ: 210 3388370. FAX: 210 3388375. E-mail: info@bibliognomon.com ...

>:d< :x >:d< :x >:d< :x
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Μανο μου, για την Αυστραλία ακομα δεν το εχουμε καταφέρει. >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ

Δημοσίευση από eirini »

Το συνδύασα επειδή αναφέρεσαι εκεί αλλά δεν ήμουν και σίγουρη....
Vaso έγραψε:ασφάλεια μάλλον ψάχνεις, για να δεις αν αυτά που λέω είναι από εκείνον...Το ασυνείδητο είδες τι κάνει?
λες,ε?? :eusa-think: :-(
Vaso έγραψε:τι σε νοιάζει ποιός είναι ο Μεγάλος Ιερέας?
Νομίζω καθόλου δεν θα σε κάνει να με νιώσεις το να μάθεις ποιός είναι αυτός...
Αυτό που θα σε κάνει να με νιώσεις, είναι να μάθεις ποιός είμαι εγώ...
μα μαθαίνοντας εσένα,μέσα από το βιβλίο, μου δημιουργούνται και απορίες...... τι δεν καταλαβαίνω???? :-s
Vaso έγραψε:η θρησκευτική ανασφάλεια ξαναχτύπησε καρδούλα.
:violence-sniperdark: :-<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

μα μαθαίνοντας εσένα,μέσα από το βιβλίο, μου δημιουργούνται και απορίες...... τι δεν καταλαβαίνω????
είναι λογικό να σου δημιουργούνται απορίες όταν διαβάζεις ένα βιβλίο, Ειρηνούλα μου...
Όμως υπάρχουν απορίες που οι απαντήσεις τους θα σε εξελίξουν, ή απορίες που οι απαντήσεις τους θα γεμίσουν απλά την περιέργειά σου...

και αυτό σε ρωτάω...Σε τι θα σε εξελίξει να μάθεις ποιός είναι ο Μεγάλος Ιερέας? Που θα με μάθεις καλύτερα αν σου πω ότι είναι αυτός ή εκείνος?
Το προφανές είναι ότι ζητάς να μάθεις αν ο θεός είναι οντότητα έξω από εμάς, για να ορίσεις με μεγαλύτερη ασφάλεια και τα θρησκευτικά σου πρότυπα...Εμένα όμως δεν θα με μάθεις...

Αυτό που σου λέω μέσα από τους διαλόγους μας είναι να αξιολογείς την σημαντικότητα των αποριών σου...Για ποιό λόγο θέλεις να το μάθεις αυτό που ρωτάς και τι νόημα θα είχε για εσένα και παραπέρα, που θα καθορίσει την γνώση σου για εμένα...
Γιατί νομίζω ότι η απορία σου δεν είναι για να μάθεις εμένα, αλλά για να μάθεις για τον Θεό και είναι κάτι που ούτε εσύ έχεις καταλάβει, γιατί δεν πρόλαβες να το νιώσεις αυτό σαν απορία/αγωνία σου...

Κάθε ερώτηση σου απαντιέται μόνο τότε, όταν η περιέργεια γίνει Αρετή...
Και αυτό ισχύει για κάθε εσωτερική εργασία...

Τι δεν καταλαβαίνεις? :)) :)) :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ

Δημοσίευση από eirini »

όχι κατάλαβα αρκετά...... :teasing-binkybaby:
Το προφανές είναι ότι ζητάς να μάθεις αν ο θεός είναι οντότητα έξω από εμάς, για να ορίσεις με μεγαλύτερη ασφάλεια και τα θρησκευτικά σου πρότυπα..
μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο αυτό σε παρακαλώ?
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

όχι! :)

πρώτα να μάθεις τι θέλεις να μάθεις και μετά να ρωτάς, Ειρηνάκι ...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Κάθε ερώτηση σου απαντιέται μόνο τότε, όταν η περιέργεια γίνει Αρετή...
Και αυτό ισχύει για κάθε εσωτερική εργασία...
Vaso έγραψε: πρώτα να μάθεις τι θέλεις να μάθεις και μετά να ρωτάς
:x >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Vasoula έγραψε:καρδούλες σας ευχαριστώ για την αγάπη που αγκαλιάσατε το βιβλίο μου...

θα ήθελα όμως να ακούσω τα σχόλια σας πάνω σ' αυτό...
Δεν ξέρω αν είναι ωραίο βιβλίο, ή δύσκολο, ή...ή...ή...όμως ο καθένας όταν διαβάζει κάτι έχει κάποια συναισθήματα...
που για εμένα θα ήταν πολύτιμα να μοιραστείτε, γιατί το βιβλίο δεν γράφτηκε απλά για να πουληθεί ή να γίνει best sellers


Το βιβλίο της Βασούλας μας αποτελείται από τρία μέρη. Ένα κομμάτι του αγγίζει την αγιότητα του Ιησού, ένα τον ανθρώπινο έρωτα, ένα τους φόβους.
Και τα τρία όμως έχουν κάτι κοινό, το απαλό αυτό «άγγιγμα». Το «άγγιγμα» που βρίσκεται πίσω από το κάθετη και αρνούμαστε να δούμε. Στην δροσοσταλίδα του ανθισμένου λουλουδιού, στο πέταγμα του κάθε εντόμου. Το «άγγιγμα» που είναι απλωμένο σε κάθε σελίδα του βιβλίου και σε γεμίζει αν το αφήσεις με την καρδιά ανοιχτή να μπει.
Κάθε φορά που το διαβάζω κατι καινούργιο θα μου φέρει, γιατί κάθε φορά είμαι λίγο πιο ανοιχτός να το δεχτώ.
Το τρίτο κομμάτι ίσως δεν το έχω καταφέρει. Οι φόβοι, το πιο δύσκολο. Αυτό συμβαίνει όμως, ας προχωρήσουμε με αυτό. Είναι η «Ζωή» που μπορούμε να ανακαλύπτουμε μέρα με την ημέρα, αυτό είναι το θέμα του βιβλίου. Η «Ζωή μου, οι ζωές μας» λοιπόν.

@};- @};- @};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ - ΒΑΣΩ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Πόσο όμορφη περιγραφή ...! Παναγιωτάκο :romance-heartbeating: @};- >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
nondas
Δημοσιεύσεις: 9937
Εγγραφή: 18 Απρ 2010 1:17 am

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ - ΒΑΣΩ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ

Δημοσίευση από nondas »

Παναγιωτάκο >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11686
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ - ΒΑΣΩ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ

Δημοσίευση από konstantinos s. »

Παναγιωτάκο :x :romance-grouphug:
Άβαταρ μέλους
Έφη
Δημοσιεύσεις: 8299
Εγγραφή: 31 Ιαν 2010 11:57 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ - ΒΑΣΩ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ

Δημοσίευση από Έφη »

Παναγιωτάκο ... >:d< >:d< >:d<
Είμαι αυτό που είμαι !

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ - ΒΑΣΩ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

:romance-heartsthree: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ - ΒΑΣΩ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ

Δημοσίευση από Fotinoula »

:romance-heartbeating:
το απαλό αυτό «άγγιγμα»
αχ αυτό το άγγιγμα, πολύ σημαντικό σημείο στην Ζωή μου :cry: :romance-heartbeating:

Βασούλα μου... Ευγνωμοσύνη @};- :romance-inlove:

Παναγιωτάκο μου >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< :romance-heartbeating:
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ - ΒΑΣΩ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ

Δημοσίευση από Ellaki »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΒΙΒΛΙΑ”