Ο δρόμος του ειρινικού πολεμιστή

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

τέλεια...ευχαριστούμε bellavista... O:-)

και καλώς ήρθες επίσης! :x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Eυχαριστουμε,ισως περασω αυριο να δω O:-) :x
Άβαταρ μέλους
bellavista
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2010 6:45 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευση από bellavista »

Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, καλώς σας βρήκα. @};-
Δεν μπορούμε να ελέγξουμε την αρνητική ατμόσφαιρα του κόσμου που ζούμε, μπορούμε όμως να ελέγξουμε την ατμόσφαιρα που επικρατεί στο μυαλό μας.
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Καλως ηρθες στην παρεα μας bellavista !!! >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

bellavista καλώς μας ήρθες ,
αν κρίνω από το αβατάρ σου αρέσουν τα βιβλία
Μπορείς να γράψεις γιαυτά και για ότι άλλο θέλεις >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Καλώς ήρθες bellavista!! :-D >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

καλως ήρθες bellavista >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
bellavista
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2010 6:45 pm
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευση από bellavista »

Σας ευχαριστώ πολύ για το καλοσώρισμα, @ΑΧΙΑ έχεις απόλυτο δίκιο μου αρέσουν πολύ τα βιβλία και παρακολουθούσα πολυ καιρό αυτό το forum, γράφετε τόσα ενδιαφέροντα πράγματα εδώ και χαίρομαι που έγινα μέλος της υπέροχης παρέας σας.
Δεν μπορούμε να ελέγξουμε την αρνητική ατμόσφαιρα του κόσμου που ζούμε, μπορούμε όμως να ελέγξουμε την ατμόσφαιρα που επικρατεί στο μυαλό μας.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

και εμείς το ίδιο!!! :-D :-D :-D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Σας γράφω ένα απόσπασμα που μου άρεσε πολύ :x :x :x

<< Για μία στιγμή ,από ένα πανοραμικό σημείο του διαστήματος ,ένιωσα τον εαυτό μου να επεκτείνετε με την ταχύτητα του φωτός ,να φουσκώνει σαν μπαλόνι,εκρήγνυται και να φτάνει στα άκρα της ύπαρξης,μέχρι που έφτασα να είμαι το σύμπαν.Τίποτα δεν υπήρχε έξω από εμένα .Είχα γίνει τα πάντα.Ημουν η Συνειδητότητα που αναγνώριζε τον εαυτό της ,ήμουν το καθαρό φώς που οι φυσικοί εξησώνουν με το σύνολο της ύλης και οι ποιητές ονομάζουν Αγάπη.
Ημουν ένα και όλα μαζί,και έλαμπα περισσότερο απ'όλους τους κόσμους.
Εκείνη τη στιγμή,η αιωνιότητα ,η Υπέρτατη Πραγματικότητα μου είχε αποκαλυφθεί και έμοιαζε απολύτως αληθινή.
Σαν αστραπή βρέθηκα πίσω στην θνητή μορφή μου ,να ακουμπάω ανάμεσα στα αστέρια.Είδα ένα πρίσμα με σχήμα ανθρώπινης καρδιάς ,πιό μεγάλο από οποιονδήποτε γαλαξία.Εκανε το φώς της συνειδητότητας να διαθλάται και να μοιάζει με έκρηξη ζωντανών χρωμάτων,σπινθηροβόλες ακίδες στα χρώματα του ουράνιου τόξου που απλώνονταν στους κόσμους.
Το ίδιο μου το σώμα έγινε ένα πρίσμα που έλαμπε και πετούσε σπίθες πολύχρωμου φωτός παντού.Και τότε κατάλαβα ότι ο υψηλότερος στόχος του ανθρώπινου σώματος είναι να γίνει ένα καθαρό κανάλι γι'αυτό το φώς,ώστε να μπορέσει η λαμπρότητα του να διαλύσει όλα τα εμπόδια ,όλους τους κόμπους ,κάθε αντίσταση.
Αιστάνθηκα το φώς να διαθλάται απ'όλα τα μέρη του κορμιού μου.Κατάλαβα ότι η συνείδηση είναι ο τρόπος που η ανθρώπινη ύπαρξη κατανοεί το φώς της συνειδητότητας.
Εμαθα το νόημα της προσήλωσης - είναι η σκόπιμη διοχέτευση της συνειδητότητας.Ενιωσα ξανά το σώμα μου σαν κούφιο σκέυος,κοίταξα τα πόδια μου ,γέμισαν ζεστό ,αστραφτερό φώς και εξαφανίστηκαν μέσα του.Κοίταξα τα χέρια μου,συνέβη το ίδιο πράγμα.Συγκέντρωσα την προσοχή μου σε όλα τα σημεία του σώματος μου ,μέχρι που ξαναέγινα ολόκληρος φώς.
Τελικά συνειδητοποίησα την διαδικασία του πραγματικού διαλογισμού-να επεκτείνει κανείς την αντίληψη του ,να κατευθύνει την προσοχή του,να παραδωθεί τελικά στο Φώς της Συνειδητότητας.>>

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Bellavista και μένα μ' αρέσει πολύ το διάβασμα , όπως επίσης παρακολουθούσα και διάβαζα το φόμουμ πολύ πριν γραφτώ.!!
Αυτά είναι μερικά κοινά και είμαι σιγουρη πως θα βρεις πολύ περισσότερα όσο πεισσότερο είσαι μαζ'ι μας >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ιωάννα, τι όμορφο κείμενο!! @};- >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Φαίνεται μου παράπεσε η ξανθομπογιά! :)) :)) :)) :))

Τώρα είδα ότι πρόκειται για βιβλίο!! :)) :)) :))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

εμ το είπα εγώ...

θα σας μοιράσω την βασική δόση με τον σταθεροποιητή σε φωτοτυπίες...

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

αααααα :)) :)) =)) =)) :) :)) =))

Σήμερα είναι η μέρα μου!! Από πού μου βγαίνει αυτή η χαρά δεν μπορώ να καταλάβω!! :-~ :-~ :-~
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΒΙΒΛΙΑ”