Ερώτηση γνώμης για συγκεκριμένα βιβλία

Nαταλία-Νεφέλη

Ερώτηση γνώμης για συγκεκριμένα βιβλία

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Παίδες είμαι έτοιμη να πάρω δύο βιβλιαράκια μόλις με πληρώσουν οι ηλίθιοι του υπ. Πολιτισμού σαν δωράκι στην Ναταλί τα Χριστούγεννα και ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε ακούσει για αυτά τίποτα κι αν ξέρετε εαν αξίζουν, γιατί είναι και λιγο ακριβούτσικα τα σκασμένα!!!
Το ένα είναι το "Μαθήματα Θαυμάτων" , και το άλλο είναι "Η Αυτοβιογραφία ενός Γιόγκι " Αυτό το τελευταίο είναι του Γιογκαναντα αλλά το πρώτο δεν ξέρω ακριβώς ποιός το έγραψε. Το έίδα στο μαγαζί magenta που πήγα να πάρω μια πομάδα!! ;) Ξέρετε εσείς τίποτα γι αυτό;
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Nαταλι το Μαθηματα θαυματων κατα την γνωμη μου αστο...
Το αγορασα και εγω οταν περιμενα διαβαζοντας ενα βιβλιο να γινουν θαυματα. :)) :)) :))
Εδω μεσα εχει πολυ υλικο.... ;)
Τα θαυματα γινονται οταν αποφασισουμε με υπομονη, επιμονη, θαρρος ,γενναιοτητα, αγαπη, εστω για αρχη λιγο αποδοχη του ευατου μας, κτλ κτλ.. να δουλεψουμε με τον ευατο μας με αληθεια...
Οταν φυγουμε απο το τι μας κανανε και δουμε εμεις τι μας καναμε...
Και τοτε να ΜΗΝ ξαναμαστιγωθουμε απλα γιατι μονο αυτο ξερουμε και αυτο εμπιστευομαστε... :P
Καθε στιγμη μπορουμε να ξαναεκπαιδευτουμε ;)
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αμαλία το βιβλίο δεν το έχω διαβάσει αλλά συμφωνώ με όσα λες και με το παραπάνω!! :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Δεν το τελειωσα ποτε μου, ευτυχως ηταν καπου στην αρχη του δευτερο...
Ηταν καπως σαν ασκησεις επιβολης και δεν τις αντεξα δεν μου καθοταν καλα...

Ναταλι ευχαριστως στο δανειζω να το βγαλεις φωτοτυπιες, αλλα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο...
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Οχι βρε Αμαλίτσα μου, εγώ γι αυτό θεώρησα καλύτερο να ρωτήσω μέσα στο φόρουμ, μήπως ξέρει κανεις να μου πει καμιά γνώμη γι αυτά τα δύο προτού τα αγοράσω! Δεν πειράζει, με γλίτωσες και απο τα έξοδα γιατί αν πρόκειται για ασκήσεις αυτοεπιβολής ούτε και σε εμένα θα αρέσει ΣΥΓΟΥΡΑ! Ευχαριστώ πολύ πάντως για την άμεση απάντηση! Ελπίζω να ξέρει κάποιος κάτι και για την Αυτοβιογραφία ενός Γιόγκι!! Αυτό κι αν είναι τόμος!! :-D
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

καπου πηρε το ματι μου οτι σου αρεσουν οι αγκαλιες :-?

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

:)) :)) :)) Ωχ μου βγήκε το όνομα τελικά.... :oops: :oops: :oops: :oops: Αλλά δεν πειράζει!! εμένα μου αρέσει!! >:d< >:d< >:d< >:d< :* :* :* :* :*
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Ναταλία μου την Αυτοβιογραφία ενός Γιόγκι , από τις εκδόσεις της Εστίας σε μετάφραση Βορρέ ,
γιατί κυκλοφορεί και κάποιο άλλο , την διαβάζω αυτό τον καιρό .
Αναφέρεται σε εποχή μέχρι το 1940 .Είναι μεγάλο βιβλίο και θεωρείται κλασικό και καλό.
Η γνώμη μου είναι ότι μπορείς να πάρεις πολλά πράγματα
αρκεί να το δεις ευρύτερα και όχι στα στενά πλαίσια της Ινδίας και των γιόγκι ;) >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

>:d< >:d< :* :* :* :* Ευχαριστώ πολύ Αxia μου !! Τελικά να τι θα μου κάνω δώρο τα Χριστούγεννα!!
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Της κάρτες της Ρωρ να σου κάνεις δώρο. >:d< >:d< >:d< >:d<
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

zefira έγραψε:Της κάρτες της Ρωρ να σου κάνεις δώρο. >:d< >:d< >:d< >:d<
Αυτές καρδούλα μου τις έχω ήδη!!!! Μου τις έκανε δώρό....το Σύμπαν!!! Ναι μην γελάς! Το σύμπαν μέσω μιας συναδέλφου μου που δεν μπορούσε να καταλάβει την αξία του θησαυρού που κρατούσε στα χέρια της!! Ετσι ένα μήνα πριν γνωρίσω τη Βασούλα μας ήρθαν στα χέρια μου αυτές οι κάρτες και την γνώρισα πρώτα μέσα από αυτές τις κάρτες! Μετά το σύμπαν είδε ξετρελάθηκα και....μάντεψε τι έκανε το σκασμένο!! Τα φέρε και ανακάλυψα το φόρουμ μέσα από το περιοδικό ρέικι time, και γνώρισα τη Βάσω και όλους εσας!! Ό επόμενος μποναμάς του σύμπαντος ήταν ο δεύτερος βαθμός που ξαναπήρα από την Βάσω και τώρα περιμένω και τον Χριστουγεννιάτικο!!! Ε! δεν μπορεί όλο και κάποια άλλη έκπληξη θα μου ετοιμάζει!! Πάντως λυπάμαι πολύ για την συνάδελφο!! Εύχομαι κάποια στιγμή να τις ξαναναζητήσει!!!
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

Ναταλάκι πιάσε... >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< :x
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

>:d< :* :x Πιάνω και ανταποδίδω!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Ναταλάκι >:d< >:d< >:d< >:d< :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

:x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< Σε εσένα Φωτεινούλα και σε όλες τις γλυκές υπάρξεις του φόρουμ!!

Επιστροφή στο “ΒΙΒΛΙΑ”