Η ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ

Άβαταρ μέλους
Μαιρη
Δημοσιεύσεις: 1561
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 12:51 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από Μαιρη »

Βασω μου :thumbsup: ...," η θεραπευτικη δυναμη του Χριστου, που τοσο αισχρα μετατραπηκε σε κερδοσκοπια, ειναι μια απολυτα κατανοητη ιδιοτητα που παρατηρειτα ευκολα σε ολους τους αντρες και γυναικες που ειναι προικισμενοι με ηγετικα προσοντα. Τα ισχυρα ενεργειακα πεδια της οργονης τους μπορουν να διεγειρουον τα νωθρα και "νεκρα" ενεργειακα συστηματα των δυστυχισμενων και κακομοιρηδων.Τουτη η εξ επαγωγης διεγερσση των ασθενων οργανισμων εκδηλωνεται με την απαλλαγη απ το αγχος και την ανυσηχια , σαν αποτελεσμα της διαστολης του νευρικου συστηματος. Ακομη , εκδηλωνεται και με την ηρεμη, ηπια κι ευχαριστη ακτινοβολια πραγματικης αγαπης , απο καποιον οργανισμοπου κατω απο αλλες συνθηκες θα ηταν γεματος μισος.
Η διεγερμενη βιοενεργεια του ασθενους οργανισμου διαστελλει τα αιμοφορα αγγεια, παρεχει περισοτερο αιμα στους ιστους , συντομευει τη θεραπεια των πληγων και καταπολεμαει τα καταστροφικα και εκφυλιστικα αποτελεσματα της αδρανοποιημενης ζωικης ενεργειας.Ο Ιδιος ο Χριστος δεν εχει μεγαλη ιδεα για τις ικανοτητες του σα θεραπευτης. Κανενας μεγαλος γιατρος δεν επιδεικνυεται, λεγοντας πως ειναι θεραπευτης.Κανενα υγιες παιδι δε φανταζεται οτι εχει λυτρωτικες ικανοτητες, Σ αυτες τις περιπτωσεις ενεργει μονο η λειτουργια της ζωης που ναι αναποσπαστο μερος της ζωης τουΧριστου μεσα στο παιδι, μεσα στον αληθινο γιατρο μεσα στον ιδιο τον θεο.
Ο Χριστος νουθετει τους μυστικους οπαδους του και τους καταπληκτους θαυμαστες του να μη πουν πουθενα για τις θεραπευτικες του ικανοτητες . το γεγονος αυτο θα παρερμηνευτει σα δειλια η μαγεια αν και τελικα, η συναισθηματικη πανουκλα δολοφονωντας το Χριστο, χρησιμοποιει και αυτες τις δικαιολογιες".............

Ο ραιχ ηταν γιατρος και ασχοληθηκε ιδιαιτερα με την ερευνα της 'ΟΡΓΟΝΗΣ' αυτο που εμεις τωρα λεμε ΡΕΙΚΙ. Ειχε καταλαβει πως η Ζωη βρισκεται μεσα σε καθε παιδι και που τη ''χανει' στη πορεια της ζωης του γιατι αυτο επιβαλεται τελικα απο τη ζωη μεσα στη 'παγιδα'!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Μαιρη την 23 Απρ 2009 1:23 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ακολουθω την εσωτερικη πυξιδα μου και απορριπτω οποιες πεποιθησεις δεν με εξυπηρετουν πλεον...
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Απο ολα αυτα που εγραψες Μαιρουλα ,μονο το παρακατω καταλαβε το ξανθο μου κεφαλακι και αυτο επελεξε η ψυχη μου να κρατησω :-(
Ειχε καταλαβει πως η Ζωη βρισκεται μεσα σε καθε παιδι και που τη ''χανει' στη πορεια της ζωης του γιατι αυτο επιβαλεται τελικα απο τη ζωη μεσα στη 'παγιδα'!!
Τοσο σκραπας ειμαι... :-?
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Μαιρη
Δημοσιεύσεις: 1561
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 12:51 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από Μαιρη »

Αυτα τα στοιχεια της ζωης του δε τα γνωριζα για να ειμαι ειλικρινης ομως τα βιβλια του με εκαναν να κοιταξω απο αλλη οπτικη τη ζωη και τους ανθρωπους.. δε παυουν τα λογια του να λενε αληθειες .. παρολο που ο ιδιος παρεμεινε στη παγιδα. Οτι διωχτηκε ομως για τις αποψεις του και πεθανε τελικα στις ομοσπονδιακες φυλακες του Λαισμπουργ αυτο κατι λεει...
και ποιος που δεν εξεφρασε αληθειες δεν εκδιωχθηκε..και δε συκοφαντηθηκε .. η αληθεια ομως παραμενει
Ακολουθω την εσωτερικη πυξιδα μου και απορριπτω οποιες πεποιθησεις δεν με εξυπηρετουν πλεον...
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εγω θα κανω μια μικρη μεταφορά οπως πάντα, για να τα εχουμε μαζεμενα..και τακτοποιημενα ..χι χι ;)
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ο Ιδιος ο Χριστος δεν εχει μεγαλη ιδεα για τις ικανοτητες του σα θεραπευτης. Κανενας μεγαλος γιατρος δεν επιδεικνυεται, λεγοντας πως ειναι θεραπευτης
Γι' αυτό κορίτσια, όποιον ακούτε να φωνάζει ότι είναι θεραπευτής ή μάστερ και το διατυμπανίζει, να παίρνετε δρόμο!!!!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Sorry, διορθώνω : Όποιον ακούτε να φωνάζει ότι είναι θεραπευτής ή μάστερ ....
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ο Ιησούς είπε...

σας είπαν, για να σας πείσουν, πόσους θεράπευσα...

δεν σας είπαν όμως, πόσους δεν θεράπευσα...

αυτό σας το έκρυψαν!!!


Μακρυά από αυτόν που θεραπεύει μόνο!

γιατί συνήθως αυτός δεν αγαπάει... @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Ο Χριστος νουθετει τους μυστικους οπαδους του και τους καταπληκτους θαυμαστες του να μη πουν πουθενα για τις θεραπευτικες του ικανοτητες . το γεγονος αυτο θα παρερμηνευτει σα δειλια η μαγεια αν και τελικα, η συναισθηματικη πανουκλα δολοφονωντας το Χριστο, χρησιμοποιει και αυτες τις δικαιολογιες".............
σας είπαν, για να σας πείσουν, πόσους θεράπευσα...

δεν σας είπαν όμως, πόσους δεν θεράπευσα...

αυτό σας το έκρυψαν
!!!

Μέσα σε αυτές τις 2 παραγράφους κρύβεται η πεμπτουσία της έννοιας ...θεραπεύω....!!!!!
Αλλίμονο στους αδαείς που απεγνωσμένα ζητούν να θεραπεύσουν την ασθένεια τους μέσα από συστήματα ενώ μένουν έντρομοι στην ιδέα να κοιτάξουν βαθιά στο εαυτό...
Η θεραπεία δεν είναι μαγεία ή κάτι υπερφυσικό είναι το αποτέλεσμα της βαθιάς συνειδητοποίησης πόσο έχεις αφήσει την πλάνη να σε τυλίξει και να σε φέρει σε θέση άνευ σθένους....
Όμως ο Χριστός είχε και μια άλλη ιδιότητα......να γνωρίζει αν η Θεία Χάρις έδινε στιν ασθενή την 2η ευκαιρία....
...Πήγαινε και μη αμαρτάνεις έλεγε στον θεραπευμένο....εννοώντας την γνώση που ελάμβανε με την θεραπεία του... Εκείνοι που δεν θεραπεύτηκαν ήταν όχι γιατί δεν μπορούσε να το κάνει αλλά γιατί οι επιλογές τους δεν τους επέτρεπαν μια 2η ευκαιρία και έπρεπε να βιώσουν το αποτέλεσμα στις αιτίες που οι ίδιοι είχαν δημιουργήσει..
Σκεφτείτε λοιπόν εκείνους που βροντοφωνάζουν, ότι μπορούν να θεραπεύσουν...... πάσα νόσο και πάσα μαλακία..... πόσο δλδ μπορούν να επέμβουν στις επιλογές της ψυχής!!!!!
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

πάσα νόσο και πάσα μαλακία
η δεύτερη μου φαίνεται ανίατος! :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μαιρη
Δημοσιεύσεις: 1561
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 12:51 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από Μαιρη »

Χρισουλιτσα @};- @};- @};- @};-
Ακολουθω την εσωτερικη πυξιδα μου και απορριπτω οποιες πεποιθησεις δεν με εξυπηρετουν πλεον...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

πολύ ενδιαφεροντα αυτα που γραφετε :-D @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Vaso έγραψε:
πάσα νόσο και πάσα μαλακία
η δεύτερη μου φαίνεται ανίατος! :D :D
και κολλητική :D
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Η θεραπεία δεν είναι μαγεία ή κάτι υπερφυσικό είναι το αποτέλεσμα της βαθιάς συνειδητοποίησης πόσο έχεις αφήσει την πλάνη να σε τυλίξει και να σε φέρει σε θέση άνευ σθένους....
Οταν δεν ξερεις πως ο δρομος σου εισαι Εσυ......
Ευχαριστω >:d< >:d< >:d< :x
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Το αγορασα και εχω αρχισει να το διαβάζω....μεχρι τωρα μου αρεσει πολύ αν και μεσα απο τις σελίδες του μαζί με την αλήθεια του , περιέχει ενα ''κατηγορώ'' αντι για ενα '' ζω''.
Προφανώς ο Ραιχ, ενω ανακάλυψε την αρχή ...δεν πρόλαβε να την εξελίξει....
Παντως ως τωρα με ενθουσιάζει ..προσπαθω ομως να το χρωματίζω με εμενα...

Επιστροφή στο “ΒΙΒΛΙΑ”