ενα ποιημα αφιερωμενο στις νεραιδες

΄Ενας ιδιαίτερος κόσμος στον φυσικό κόσμο! Γιατί δεν υπάρχει τίποτα ανεξήγητο στην ζωή μας!
anny geraka
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 02 Ιαν 2009 11:02 pm

Δημοσίευση από anny geraka »

AXIA έγραψε:=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Κώδικας: Επιλογή όλων

 :oops:  :oops:  :oops: simfono apolita   kali xronia se oloys sas eyxomai armonia agapi galini !!!!!!
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Καλως την, κι απο μας πολλες ευχες αν και ειμαστε στο νεραϊδοτόπικ!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Isis
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 30 Αύγ 2009 11:23 am
Τοποθεσία: Καστορια

Δημοσίευση από Isis »

>:d< >:d< :*
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ρε παιδια εχει δει καποιοσ απο σασ νεραιδεσ η ξοτικα η καμια μαγισουλα?ειναι κουλι η ερωτηση μου αλλα πωσ μπορει κανεισ ννα εοικοινωνησει με νεραιδεσ και αγγελουσ? :-D @};- :x
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

εεε το καλωδιο!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Βρε Ιωάννα μου ζητάς να σου πούμε τρόπο να έχεις μια μεταφυσική εμπειρία? Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

Από την στιγμή που αμφισβητείς την ύπαρξή τους και ζητάς επιβεβαίωση μέσα από την εμπειρία των άλλων, πως είναι δυνατόν να επικοινωνήσεις με τον "αόρατο" κόσμο?

Η εσωτερική επικοινωνία δεν έχει τρόπο εκμάθησης, αλλά διαδρομή πίστης και αφοσιωμένης εργασίας με τον Εαυτό σου, πρωτίστως!

΄Οσο γι' αυτό το "μαγισσούλες" με κούφανες! :)) :)) :))

Πολλά παραμύθια διαβάζεις πουλάκι μου... >:d< >:d< >:d< :x @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:Βρε Ιωάννα μου ζητάς να σου πούμε τρόπο να έχεις μια μεταφυσική εμπειρία? Υπάρχει τέτοια περίπτωση?

Από την στιγμή που αμφισβητείς την ύπαρξή τους και ζητάς επιβεβαίωση μέσα από την εμπειρία των άλλων, πως είναι δυνατόν να επικοινωνήσεις με τον "αόρατο" κόσμο?

Η εσωτερική επικοινωνία δεν έχει τρόπο εκμάθησης, αλλά διαδρομή πίστης και αφοσιωμένης εργασίας με τον Εαυτό σου, πρωτίστως!

΄Οσο γι' αυτό το "μαγισσούλες" με κούφανες! :)) :)) :))

Πολλά παραμύθια διαβάζεις πουλάκι μου... >:d< >:d< >:d< :x @};-
απο μικρη μου αρεσαν τα παραμυθια.πιστευω στουσ αγγελουσ αν και δεν ειχα την τιμη να μου συστηθουν,πολλεσ φορεσ εχω ζιτησει την βοιθεια τουσ,απλα τουσ μιλησα σαν να ειχα καποιον μπροστα μου,οπωσ μιλαμε οταν εχουμε εναν αλλο ανθρωπο διπλα μασ. @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- :x :x :x :x :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

silver29 έγραψε:εεε το καλωδιο!
συγνωμη φιλε μου δεν τα ξερω οπωσ εσυ γιυτο και ρωταω για να μαθω. @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

και δεν ειχα την τιμη να μου συστηθουν
Λοιπον μια και το αναφέρεις Ιωάννα μου θα σου πω κάτι που μου συνέβη, πριν χρόνια.

Είχα κάποια κοπέλα για θεραπεία διαφόρων φοβιών, η οποία πίστευε στους αγγέλους και μάλιστα τους μίλαγε, όπως λες κι εσύ ότι κάνεις!
΄Οταν συναντιόμασταν η μεγαλη της επιθυμία ήταν να της μιλησουν και να "συστηθούν"...
Κάποια φορά της είπα, εδώ που καθόμαστε κορίτσι μου, υπάρχουν τουλάχιστον 4 αρχαγγελικές ενέργειες, οποτε κλείσε τα μάτια και νιώσε την "συνομιλία"... :x

Τι?????? πετάχτηκε έντρομη, θυμάμαι και κατευθύνθηκε προς την πόρτα...Φεύγω, φοβάμαι, τι λες τώρα????
Τρόμαξα να την ηρεμήσω και να της πω, πως κανείς δεν θα συνομιλήσει μαζί της, γιατί το κύριο μέλημά τους δεν είναι να φοβίσουν κάποιον, αλλά απλά να επικοινωνήσουν...

΄Αντε πες μου εμένα, ποιός από τους ανθρώπους που δεν ξέρουν τι σημαίνει ενέργεια, θα μπορούσε να αντέξει την επικοινωνία αυτή με κάτι αόρατο...Και όχι τίποτα άλλο, αλλά στο σπίτι μου ακούγονται και διάφοροι θόρυβοι, όπως και συμβαίνουν και διάφορά... :)) :)) :))

Συνήθως δεν λέω ποτέ τίποτα γι' αυτά, γιατί οι άνθρωποι μπορεί μεν να θέλουν να επικοινωνήσουν, αλλά κυρίως αυτό που θέλουν είναι να μιλάνε και να φαντάζονται πως κάποιος τους ακούει (θρησκευτικό πρότυπο). Αν αυτή επικοινωνία γίνει και πιο "πρακτικά", τότε τρέμουν από τον φόβο τους!

Γι' αυτό να είσαι σίγουρη ότι κανείς δεν θα σου μιλήσει, αν δεν έχεις μέσα σου ξεκαθαρίσει με τις διαφόρων ειδών φοβίες, που είναι συνηθισμένες σε έναν άνθρωπο. >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Συνήθως δεν λέω ποτέ τίποτα γι' αυτά, γιατί οι άνθρωποι μπορεί μεν να θέλουν να επικοινωνήσουν, αλλά κυρίως αυτό που θέλουν είναι να μιλάνε και να φαντάζονται πως κάποιος τους ακούει (θρησκευτικό πρότυπο). Αν αυτή επικοινωνία γίνει και πιο "πρακτικά", τότε τρέμουν από τον φόβο τους!


:)) :)) :)) :))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

βασω σ,ευχαριστω πολυ πολυ για την απαντηση σου,εχω αδυναμια στα αγγελουδια και στισ νεραιδεσ και παντα ηθελα να πιστευω οτι υπαρχουν σταληθεια.σευχαριστω!!! ^:)^ ^:)^ ^:)^ :-D :-D :-D @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
ANDROMEDA
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: 15 Μάιος 2008 4:08 am
Τοποθεσία: Αθήναι

Re: ενα ποιημα αφιερωμενο στις νεραιδες

Δημοσίευση από ANDROMEDA »

ότι έχει λεχθεί κατά καιρούς για αγγέλους ξωτικά νεράιδες κτλπ είναι αλήθεια.
Το πάν όπως είπε και η Βάσω είναι να διώξεις τους φόβους σου και να έχεις επίγνωση ποιόν θα επικαλεστείς.Είναι σημαντικό αυτό να γνωρίζεις το πως θα πράξεις αν μπείς στον κόσμο τον 'άυλο'...
Πολλές φορές δεν είναι τόσο ρόδινα τα πράγματα...
Είναι πολύ πιο εύκολο απο ότι νομίζετε να έρθει 'κάτι' που θα καλέσεις αλλά ποτέ δεν θα ξέρεις -εάν δεν είσαι γνώστης- αν εχει έρθει αυτό που κάλεσες και το τι πρέπει να κάνεις .
Γι αυτό λίγο προσοχή.Καλούμε μόνον όταν είμαστε σίγουροι και αρκετά γνώστες και στην θεωρητική αλλά και στην πρακτική!
Το ΠΑΝ θα έλεγα είναι πρώτα να τα βρούμε με τον εαυτό μας....
Να εκπαιδευτούμε πάνω στις δυνάμεις που διαθέτουμε..Πιστέψτε με είναι παραπάνω απο ανθρώπινες..
Και όταν έχουμε επίγνωση του εαυτού μας σιγά σιγά θα έρχονται όλα δίχως καν να προσπαθούμε...
Τότε θα γνωρίζουμε και πως να επικοινωνήσουμε και όλα όσα χρειάζονται για την σύνδεσή μας με τον 'άυλο κόσμο' !!
Φιλικά Ανδρομέδα~!

Μέσα στο σκοτάδι μου βρήκα το φώς
Αλέξανδρος
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012 1:47 pm

Re: ενα ποιημα αφιερωμενο στις νεραιδες

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Πολύ όμορφα ποίηματα :x

Παραμυθένια >:d<

Αφιερωμένο στη Μούσα :*

@};-
Τριγύρω μου χορεύουνε ολόλευκες νιφάδες
τον ύπνο μου επισκέπτονται παράξενες κυράδες
Νεράιδες του λευκού χιονιού, παλιές μου αγαπημένες
μα όταν στα μάτια τις κοιτώ φαντάζουν Θεέ μου ξένες

Αναρωτιέται το μυαλό και την καρδιά ρωτάει
πώς γίνεται και η ζωή το όνειρο απατά--ει
Χιόνιζε κάποτε παλιά, πάντα στα παραμύθια
μα γλίστρησε απ' τα χέρια μας και χάθηκε η αλήθεια

Χίλια φιλιά και μιαν αρχή
μες στην υγρή ματιά σου
μες στη σιωπή, γλυκιά πνοή
τα τόσα μυστικά σου

Τριγύρω μου χορεύουνε τα βήματα του κόσμου
κι απ' των ματιών σου τις πηγές ήρθα να κλέψω φως μου
Νεράιδες, κλέψτε μας κι εμάς, κλέψτε μας τα καμένα
σηκώστε μας σ' ένα χορό με τα φτερά ανοιγμένα

Αναρωτιέμαι πια κι εγώ κι εσένανε ρωτάω
νύχτες πώς ξελογιάζομαι, στ' όνειρο σεργιανάω
Νόμιζα πως στο πουθενά φωλιάζει η αλήθεια
μα χιόνισε, κι αρχίσαμε ξανά τα παραμύθια

Πάνω στη μούρλα τη γλυκιά και στο τρελό μεθύσι
όλα να ρθούνε ποιο κοντά και ο πόνος να λυγίσει

Πάνω στη μούρλα τη γλυκιά και στο τρελό μεθύσι
όλα να ρθούνε ποιο κοντά και ο πόνος να λυγίσει @};-

Στίχοι: Δημήτρης Ζερβουδάκης & Γιάννης Μήτσης
Μουσική: Δημήτρης Ζερβουδάκης
Πρώτη εκτέλεση: Δημήτρης Ζερβουδάκης :clap:

Άβαταρ μέλους
Έφη
Δημοσιεύσεις: 8299
Εγγραφή: 31 Ιαν 2010 11:57 pm

Re: ενα ποιημα αφιερωμενο στις νεραιδες

Δημοσίευση από Έφη »

^:)^ ^:)^ ^:)^
Είμαι αυτό που είμαι !

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ενα ποιημα αφιερωμενο στις νεραιδες

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΜΙΑ ΝΕΡΑΪΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ”