Προσοπικες ιστοριες /γεγονοτα με νεραιδες και αλλα πλασματα.

΄Ενας ιδιαίτερος κόσμος στον φυσικό κόσμο! Γιατί δεν υπάρχει τίποτα ανεξήγητο στην ζωή μας!
Επισκέπτης

Προσοπικες ιστοριες /γεγονοτα με νεραιδες και αλλα πλασματα.

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εδω μεσα θα λεμε ιστοριες και συμβαντα οπου μας γινοντε απο παιδικη ηλικια οπου εχουν σχεση με νεραιδες ξωτικα καλικατζαρους κτλπ.Επυσης μποριτε να λετε αυτο οπου σας κανει να νομιζετε οτι ειστε απο αυτον τον κοσμο π.χ ο χαρακτηρασας πως ειναι ?μιαζετε με κανενα τετοιο πλασμα σε χαρακτηρα??εχετε καποια χαρακτηριστικα του???.Θα αρχισω εγω πρωτα :-D .Λιπων σε ηλικια 6 ετων τοτε οπου αρχισα να καταλαβενω η γιαγια μου μου λεγε παραμυθια του νησιου της την Αμοργω ενα καταπλικτικο νησι οπου ειναι ο παραδυσως των βοτανων.Απο μικρος ειχα μια αγαπη για της νεραιδες τα ξωτικα και ολα αυτα τα πλασματα οπως και με τους αγγελους..Η γιαγια μου μου εμαθε πως να τα φερω κοντα μου και μου ειπε οτι ποτε μα ποτε να μην παρω το μαντηλι τους γιατι θα στεναχορεθουν και θα μου κανουν μαγεια...η γιαγιακαμου τα αγαπουσε ολα αυτα τα πλασματα αλλα ποτε δεν ειπε οτι ναι ειπαρχουν ελεγε μονο οτι ειναι παραμυθια μιας και εγω σαν παιδι φερομουν αλοκοτα και δεν ειθελε να με τρελανη :D :D κιαλω.Οταν σε ηλικια 9 ετων πυγα στην χαλκιδικη διακοπες με την οικογενια μου διπλα απο το διαμερισμα μας ηταν ενα μεγαλω χωραβη με ζωακια και πολλα φρουτα ,λαχανικα και δεντρα .Εγω πιγενα και επεζα εκει και συνεχια φανταζομουνα οτι θα δω εστω και ενα ξωτικο ..ενα πρωινω ενω σικοθικα ακουσα ομιλιες και βγικα εξω ειδα την μανα μου και των αδερφω μου να ειναι στο χωραφη και να κοβουν φρουτα αμεσως ετρεξα να παιξω και να ασχολιθω και εγω με αυτο καθως περνουσε η ωρα και γυρναγαμε ειδα κατι το οποιο με ειχε προβληματιση αλλα το ξεχασα σκεπτομενως οπως μ ειπε ο μεγαλως αδερφως οτι ηταν ζωηφιο ..ειδα ενα πολυ πολυ πολυ κοντο πλασμα ενα δαχτιλο υψος να προχορα στα ποδια μας λες και κουβαλουσε κατι ηταν παχουλο με καφετι χρωμα και μια αποχροση του πρασινου ...αμεσως μ του που το ειδα εμεινα και μ ειπε ο αδερφως μου και η μανα μου πως ειναι ζουζουνη αλλα εμενα τωρα δεν μου φενετε αυτο γιατι το ειδα ξανα το ιδιο φετως το καλοκαιρι στο εξωχικο μουσ την εβοια και προχορουσε στα δυο ενω κανενα ζουζουνι δεν προχωρα ετσι .
Το αλλο μου περιστατικο ειναι οταν καθομουνα στο βουνο εκει στο εξωχικο μου και επεζα με κατι ζουζουνακια μια και τρελενομαι με δαυτα :D :x ακουσα ενα δυνατω ουρλιαχτω απο το δασως το οποιο ακουσε και ενας κυριος οπου εχει μια καλιβα με ζωα εκει και ειπε πως θα ειναι τουριστριες =)) =)) =)) λολ εγω ομως σαν νεραιδοπαρμενω παιδι που ειμαι πιρα τα ποδια μου και πιγα να κανω μια εξερεβνιση στο δασως ..καθως προχορουσα ακουσα παλι το ουρλιαχτω οπου ηταν και λιγω φωβιστικο ,αμεσως ετρεξα και πιγα σπιτι ιδρωμενως και χλωμιασμενως ,δεν ειπα τπτ σε κανεναν γιατι θα με ελεγαν τρελω.Την μεγαλη ευδομαδα του πασχα η μανα μου ακουσε αυτην την φωνη παλι πολυ δυνατα μας φοναξε εξω και ενας φιλος μας ειπε πως ειναι η σφιγκα αυτο το φανταστικο πλασμα ..το ιδιο ακουγετε και στα Σπατα οπου ακομα και παπας δινη μαρτιρια σε ενα απο τα περιοδικα οπου ασχολιτε με το ανεξιγητο.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εχω και αλλες πολλες ιστοριες να σας πως με νεραιδες ,αγγελους και φαντασματα αλλα θα τα βαλω σε αναλογα ποστ.
Περιμενω δικεσας μαρτιριες :D O:-)
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ο ιδιο ακουγετε και στα Σπατα οπου ακομα και παπας δινη μαρτιρια σε ενα απο τα περιοδικα οπου ασχολιτε με το ανεξιγητο.
ουαου!!

τι ακριβως λεει ο παπας?
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Θιμαμε το αθρο αυρο ειχε γινει σε ενα περιοδικο με αστρολογια και παραξενα ..λεγανε πως τοτε στα Σπατα οπου εσπαβαν για κατι και χαλασαν τον ναο τησ σφιγκας αρχισαν να γινοντε περιεργα σταματισαν τα εργα και γιατι πεθαναν πολυ εργατες με ανεξιγητο τροπο.Ενας εκει κατικως ειπε πως ειδε ενα πλασμα σαν γυναικα με φτερα σαν ζωο ενα πραγμα να φωναζη στον αερα και να κριβετε παλι στο βουνο .Ο παπας λεει οτι αυτο το τρομερω τερας θιμοσε με τον λογω οτι πιραξαν τον ναο του και δεν επρεπε να ακουμπισουμε αυτον τον ναο ..οι κυβερνηση εχει κλιση αυτον τον δρομο και η αστυνομινα εχει απαγορεψι την κικλοφορια και εχει απαγορευτικο για να πας στο βουνο το βραδυ ..δεν ειπαρχι ομως καποιος λογως διοτι εκει δεν πιγενουν για κηνιγη ουτε ειναι καποια επιστυμονικη βαση.
Θα το ψαξω κιαλο το θεμα και θα σας δοσω περισοτερα στιχια. 8)
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Καλώς ήρθες νεραϊδοπαρμένο παιδάκι! Χαίρομαι πολύ που είσαι μαζί μας!

Καλά, με έκανες να νιώσω σαν μικρό παιδί που περιμένει με αγωνία ν'ακούσει "παραμύθια" με νεράιδες και ξωτικά! :-D :-D


>:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Και εγώ θυμήθηκα τον εαυτό μου στα 14-15 που έψαχνα για νεραιδόνημα! :x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ολοι μας μεσα μας ξερουμε οτι ολα αυτα τα πλασματα ειπαρχουν οπως ειπαρχι και η ανθρωπινη δυναμη και η θεραποια του ρεικη ..το μονο οπου χριαζετε για να τις διτε ειναι να τις αγαπισετε και να της εμπιστευτητε. ;) ;) ;) και αν ποτε ερθουν να σας παρουν μην τις εμποδισετε(αφου πρωτα καταλαβετε οτι ειναι νεραιδα) :P
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

αχ και εγω εχω μια αδυναμια στησ νεραιδεσ ...στα ξοτικα ....στα αγγελουδια .....θα ηθελα πολυ να δω......αλλα ειναι πολυ δυσκολο να σου εμφανιστουν.......αλλο στα λογια που λεμε οτι θελουμε να δουμε τετοια πλασματα αλλα στην πραγματικοτητα πωσ θα αντιδρουσαμε αν ξαφνικα βλεπαμε ενα εξοτικο η μια νεραιδα η και εναν αγγελο? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?

:x :x :x :x :x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Νομιζω πως αν δης κατι τετοιο δεν θα φοβιθης καθολου εκπεμπουν μια ενεργια θετικη και γαληνια οπου εισαι γεματως χαρα και αγαπη.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Αφανεις Ηρωας έγραψε:Νομιζω πως αν δης κατι τετοιο δεν θα φοβιθης καθολου εκπεμπουν μια ενεργια θετικη και γαληνια οπου εισαι γεματως χαρα και αγαπη.
ναι ομωσ αν ηταν τοσο ευκολα τα πραγματα τοτε ολοι θα βλεπαμε τετοια πλασμστα...........μηπωσ παραμυθιαζεσαι λιγο............χωρισ παρεξηγηση φιλε μου.............δηλ τι εννωω? και εγω αγαπω και εχω ιδιαιτερη αδυναμια σε αυτα τα πλασματα και ευχηθικα να τα συναντησω πολλεσ φορεσ..........και ομωσ ωσ τωρα τα εχω δει μονο σε ταινιεσ και παραμυθια...........

σιγουρα εκπεμπουν φωσ ...αγαπη και γαληνη και θετικη ενεργεια αλλα καποιοσ λογοσ υπαρχει που οι περισσοτεροι απο εμασ δεν βλεπουμε αυτα τα πλασμστα.

@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Φενεται οτι δεν πιστευης και πολυ ..γιαυτο δεν μπορης να δης.
Φιλικα παντα αλλα δεν παραμιθιαζωμαι αλλα ψαχνω περισοτερω την γνωση.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Χρήστο θα επιχειρήσω να σου πω ότι η γνώση, εκεί που την ψάχνεις, δεν έχει και μεγάλο νόημα για την πνευματική σου ανάπτυξη.

Η Φύση και τα όντα που ζουν στο υλικό σύμπαν, δεν μπορούν να σου μεταδώσουν γνώση, γιατί αυτή βρίσκεται μέσα σου. Το μόνο που χρειάζεται είναι να βρεις την αρμονία των φυσικών πραγμάτων και να μην δρας επεμβατικά στην ίδια σου την Φύση.

Φυσικά μένω με σεβασμό στο ότι μου είπες ότι έχεις πολύ καλό δάσκαλο και οδηγό, αλλά θα τολμήσω να σου πω, ότι καμιά φορά ψάχνοντας το αόρατο, χάνουμε το ορατό!

΄Ενας καλός δάσκαλος λοιπόν θα σου έλεγε ότι η δύναμη που μπορεί να αποκτήσει ένας θνητός, στην διάρκεια της αναζήτησής του, δεν θα τον κάνει αθάνατο στην ύλη, αλλά θα τον κάνει "ασύμβατο" με τον θεό, αν πρώτα δεν έχει εξερευνήσει τον Εαυτό του και τις δυνατότητές του.

Η γνώση και οι πνευματικές δυνάμεις δεν είναι κακές, κακός είναι ο τρόπος που διαχειριζόμαστε τις ενέργειες. ΄Ετσι θα ήταν πιο ωφέλιμο για σένα, να μάθεις να ωριμάζεις μέσα στον θεό, ώστε η δημιουργική δύναμη να σε αναπτύξει σύμφωνα με την Φύση σου!

Κατανοώ την περιέργεια και την αναζήτηση, σαν ένα μέρος της ανθρώπινης φύσης που χρειάζεται να διευρυνθεί προς τον θεό, για να ανακαλύψει την δυναμική του, αρκεί ο πειραματισμός να έχει σαν πρόθεση την ανάπτυξη των πνευματικών ιδιοτήτων ενός ανθρώπου και όχι την άσκηση εξουσίας, μέσω τεχνικών.

Ο φυσικός άνθρωπος φοβάται και μπροστά σ' αυτόν τον φόβο, αναζητά την δύναμη έξω από τον Εαυτό του για να μπορέσει να τον διαχειριστεί. ΄Αλλοι φοβούνται το αόρατο και άλλοι το ορατό. Ο φόβος όμως είναι μια κατάσταση που σε κάνει να υποτάσσεσαι σε ότι θεωρείς πιο δυνατό από εσένα και να αναζητάς συνασπισμούς είτε στο αόρατο, είτε στο ορατό σύμπαν!

Γι' αυτό, σου συνιστώ απλά, να ασχοληθείς περισσότερο με το ορατό σύμπαν και να βρεις τον εαυτό σου μέσα στην ανθρώπινη οικογένεια, ώστε να αντλήσεις δύναμη από την εμπειρία της ζωής και όχι από το αόρατο σύμπαν σου!
Η γνώση είναι σημαντική, αρκεί να γνωρίζεις γιατί την αναζητάς!

Αυτά με όλη μου την αγάπη! :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εδω μεσα θα λεμε ιστοριες και συμβαντα οπου μας γινοντε απο παιδικη ηλικια οπου εχουν σχεση με νεραιδες ξωτικα καλικατζαρους κτλπ.Επυσης μποριτε να λετε αυτο οπου σας κανει να νομιζετε οτι ειστε απο αυτον τον κοσμο π.χ ο χαρακτηρασας πως ειναι ?μιαζετε με κανενα τετοιο πλασμα σε χαρακτηρα??εχετε καποια χαρακτηριστικα του???.Θα αρχισω εγω πρωτα
....και υστερα η Νεραιδουλα παντρευτηκε τον γαλιαζιο πριγκηπα και εζησαν αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα! @};-

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γιαννάκη?????
τέλειωσε το νεραντζάκι??? :-?

γρήγορα πετάξου να πάρεις, έχουμε κι άλλον επισκέπτη :D

κοινώς, μάθανε ότι κερνάμε νεραντζάκια και πλακώσαν :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Γιαννακι παρε μπολικα να μασ βρισκονται να μην τρεχουμε τελευταια στιγμη........ :D :D :D
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΜΙΑ ΝΕΡΑΪΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ”