Κιτρίνης

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Κιτρίνης

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Κιτρίνης ,σύμφωνα με την Κατρίνα Ραφαέλ,αφορά καθαρά το Ηλιακό πλέγμα, το οποίο σχετίζεται με τη σχέση μας με τον εαυτό μας!Σε σωματικό επίπεδο λοιπόν επιδρά τονωτικά διώχνοντας τα συμπτώματα της χρόνιας κόπωσης και προσφέροντας ενέργεια σε όλο το σώμα.Αυξάνει την κυκλοφορία του αίματος και εξισορροπεί τη λειτουργία του θυρεοειδούς. Τονώνει επίσης το νευρικό σύστημα. Σε ψυχολογικό επίπεδο μετατρέπει τις αρνητικές ενέργειες σε θετικές, δίνει ψυχική επίγνωση και αίσθημα ασφάλειας, ενώ ξεμπλοκάρει παγιδευμένα και καταπιεσμένα συναισθήματα. Τέλος σε νοητικό επίπεδο ενισχύει τη μνήμη, αφυπνίζει τον σωτερικό εαυτό και διευκολύνει την έκφραση σκέψεων και συναισθημάτων.
_________________
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Εικόνα
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

παιδια εβαλα κατω απο την βρύση εχθες τον κιτρινη μου και μετα στον ήλιο,
όταν τον έβαλα παλι στην θεση του κατι με τραβηξε και τον μυρισα και ανεδυε μια πολύ απαλη μυρωδια σαν γιασεμι :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Όμορφααα :x :x :x
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:x :-D
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Shakti
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 10 Μάιος 2009 10:32 pm
Τοποθεσία: Χαλάνδρι

Δημοσίευση από Shakti »

Eγώ τον φόρεσα για 1 εβδομάδα και γέμισε μέσα του μαυράκια....μάλλον θα δούλεψε!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Shakti καλό θα είναι αν τον φοράς πάνω σου συχνά να τον καθαρίζεις σχετικά συχνά!!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Shakti
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 10 Μάιος 2009 10:32 pm
Τοποθεσία: Χαλάνδρι

Δημοσίευση από Shakti »

το έκανα , αλλά δεν είναι από τους αυτοκαθαριζόμενους κρυστάλους??? :-?
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Την συμβουλή σας θέλω.!!.

Τώρα τελευταία είχα αγοράσει διάφορα κρυσταλάκια .Ανάμεσα τους υπάρχουν 3 κιτρινιδες (ετσι γραφετε?)

Εκανα τον καθαρισμό τους και τα εβαλα σε μια μεριά του σπιτιού μου.Μετά που βγήκε η αδελφή μου απο το νοσοκομειο της εστειλα ενα κιτρινη.Ειναι σωστο??? Κι αν ναι......πρεπει να κανει απο την αρχη τον καθαρισμο του??

Η αδελφη μου εχει κανει αφαιρεση νεφρου και με ρωτησε ποιο κρυσταλακι ειναι βοηθητικο γι αυτην. Της προτεινα τον νεφρίτη.
:-?
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Γιατί να μην είναι σωστό; :-? Απλά απ'όσο ξέρω πρέπει να κάνει καθαρισμό για να μην "μπερδευτούν" οι ενέργειες :x
Για το νεφρό δεν ξέρω...
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

το έκανα , αλλά δεν είναι από τους αυτοκαθαριζόμενους κρυστάλους???
Shakti όντως λέγεται ότι είναι αυτοκαθαριζόμενος, αλλά εγώ αισθάνομαι ότι όλοι τους χρειάζονται φροντίδα και φόρτιση!!Ρεϊκάκι κάνε, σε όλα τα κρυσταλλάκια, το λατρεύουν αυτοκαθαριζόμενα και μη!! >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από angela_al »

Μαράκι όπως λέει και το όνομά του, ο νεφρίτης χρησιμοποιείται σε παθήσεις των νεφρών.
Για τον καθαρισμό του κιτρίνη, γενικά λένε ότι μια φορά καθαρίζονται με αλατόνερο, όχι ξανά γιατί αποδυναμώνονται οι λίθοι.
Αν τον ξεπλύνει σε τρεχούμενο νερό και τον βγάλει στον ήλιο, νομίζω θα ναι μια χαρά.
Δωρούλα συμφωνώ, κι εγώ καθάρισα τον κιτρίνη. Κάπου αν θυμάμαι σωστά είχε γράψει ο Δημήτρης να μην ξεχνάμε να καθαρίζουμε και τον καθαριστή-κιτρίνη.
@};-
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

>:d< :*
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Και εμένα ο αμέθυστός μου είχε "μαυράκια"... και τώρα που τον παρατηρώ.. έχουν φύγει!!
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
SoulSeek
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 23 Μαρ 2008 1:45 pm
Τοποθεσία: Υφαντόκοσμος

Δημοσίευση από SoulSeek »

Äåí õðÜñ÷ïõí áõôïêáèáñéæüìåíïé êñýóôáëëïé.
ÓéãÜ ìçí êÜôóù íá óêÜóù...
[ÄáëÜé ËÜìá]

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”