Κρύσταλλος χαλαζίας

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

το σύμπαν ξέρει ,στα φέρνει όλα την κατάλληλη στιγμή ;)
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

θα μου επιτρέψεις Ιωαννάκι να συμπληρώσω... :-D

Το Σύμπαν στα φέρνει όλα, όσα έχουν Ψυχική αξία για την εξέλιξή σου, την κατάλληλη στιγμή, αρκεί να κατανοησεις γιατί τα ζήτησες και να λάβεις συνειδητά μέρος στο βαθύτερο νόημα της συγκεκριμένης "προσφοράς" του...


:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε:Το Σύμπαν στα φέρνει όλα, όσα έχουν Ψυχική αξία για την εξέλιξή σου, την κατάλληλη στιγμή, αρκεί να κατανοησεις γιατί τα ζήτησες και να λάβεις συνειδητά μέρος στο βαθύτερο νόημα της συγκεκριμένης "προσφοράς" του...
Ευχαριστώ Βασούλα! :x :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:θα μου επιτρέψεις Ιωαννάκι να συμπληρώσω... :-D

Το Σύμπαν στα φέρνει όλα, όσα έχουν Ψυχική αξία για την εξέλιξή σου, την κατάλληλη στιγμή, αρκεί να κατανοησεις γιατί τα ζήτησες και να λάβεις συνειδητά μέρος στο βαθύτερο νόημα της συγκεκριμένης "προσφοράς" του...


:x :x :x :x
Βασούλα καλά έκανες και το συμπλήρωσες αυτό :x
ακόμα δεν έχω μάθει να εκφράζω σωστά της σκέψεις μου.
Σ'ευχαριστώ :* :* :* >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Χαλαζίας Ταντρικό δίδυμο.

Ενας κρύσταλλος αδελφή -ψυχή κάνει αυτό ακριβώς που υποδηλώνει το όνομα του.
Προσελκύει μία αδελφή -ψυχή στο πλευρό σας ,αν και ενδέχεται η αδελφή -ψυχή να μην είναι ένας ερωτικός σύντροφος.
Οι κρύσταλλοι αδελφές ψυχές ή ταντρικό δίδυμο είναι ένα ζευγάρι κρυστάλλων περίπου ιδίου μεγέθους που ξεκινούν από μία κοινή βάση ,και ενώνονται στη μία πλευρά ,αλλά έχουν ξεχωριστές και σαφώς διαχωρισμένες απολήξεις.
Ταντρικός σημαίνει < ένωση ενεργειών >
Οι κρύσταλλοι αδελφές ψυχές είναι ευεργετικοί για κάθε είδους σχέση.Οσο πιό ίδιο είναι το μέγεθος τους τόσο πιό αρμονική θα είναι η σχέση.
Οι πέτρες αυτές έχουν ισχυρά μυνήματα αναφορικά με το δέσιμο δύο ανθρώπων σε μια στενή και προσωπική σχέση.
Μας διδάσκουν πώς να είμαστε μοναδικοί και ξεχωριστοί ,όντας ενωμένοι σε μία σχέση.Για να είστε σε μία επιτυχημένη σχέση ,πρέπει πρώτα από όλα να είστε καλά και να αισθάνεσθε άνετα με τον εαυτό σας .Αν όχι θα προβάλλετε τα άλυτα ζητήματα σας στο σύντροφο σας.
Το ταντρικό δίδυμο σας βοηθά να γνωρίσετε ουσιαστικά και να αποδεχτείτε τον εαυτό σας .Ως αποτέλεσμα είναι εφικτή η αλληλεξάρτηση και η βαθιά προσωπική σχέση με έναν άλλο άνθρωπο.
Ενας δίδυμος κρύσταλλος με άνισα τμήματα είναι χρήσιμος για να δουλέψετε πάνω σε σχέσεις ,όπως αυτή της μητέρας-κόρης,πατέρα -γιού,εργοδότη-εργαζόμενο.
Αν είστε αρκετά τυχεροί ,ώστε να βρείτε εναν κρύσταλλο αδελφή ψυχή χαλαζία με ζωντανά ουράνια τόξα στο σημείο τομής ,τότε η σχέση σας θα είναι ιδιαίτερα αρμονική.
Ενας πραγματικός κρύσταλλος ταντρικό δίδυμο έχει δύο απολύτος ομοίους κρυστάλλους ευθυγραμμισμένους τον έναν δίπλα στον άλλον .Είναι μία εξαιρετική πέτρα για δύο ανθρώπους που εργάζονατι ισότημα ,είτε σε πνευματικό ,είτε σε υλικό επίπεδο.
Μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί για την εναρμόνιση και ενσωμάτωση των διαφορετικών επιπέδου του εαυτού.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:το σύμπαν ξέρει ,στα φέρνει όλα την κατάλληλη στιγμή ;)
Ιωάννα και εγώ ήθελα ένα τέτοιο κρύσταλλο που να είναι ακριβός όπως ορίζετε το ταντρικό δίδυμο και σκεφτόμουν πως αν έβρισκα ένα κομμάτι που να είναι και τηρητής αρχείων με χαραγμένα τρίγωνα θα ήταν το τέλειο!
Η σπανιότητα όμως ενός τέτοιου κρυστάλλου θα ήταν απερίγραπτη.

Λίγο αργότερα από αυτή την σκέψη μου βρήκα αυτό ακριβός αυτό που είχα φανταστεί!!!
Ένα ταντρικο δίδυμο με πανομοιότυπους κρυστάλλους που είναι και τηρητής αρχείων, με ουράνιο τόξο στην ένωση τους και 7πλευρη κορυφή. Έμεινα άφωνος!!

Και ενώ πριν λίγες μέρες το παρέλαβα ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω πως ένα κομμάτι που ήταν στην σκέψη μου τώρα βρίσκετε στα χέρια μου…
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Danny έγραψε:
Vaso έγραψε:Το Σύμπαν στα φέρνει όλα, όσα έχουν Ψυχική αξία για την εξέλιξή σου, την κατάλληλη στιγμή, αρκεί να κατανοησεις γιατί τα ζήτησες και να λάβεις συνειδητά μέρος στο βαθύτερο νόημα της συγκεκριμένης "προσφοράς" του...
Ευχαριστώ Βασούλα! :x :x :x
@};- @};- :x
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Πολύ χαίρομαι Αλέξανδρε :-D :-D :-D :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Εικόνα
Εικόνα

τηρητής αρχείων ταντρικό δίδυμο με ουράνιο τοξο
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Αλέξανδρε και τα δύο τανρικά δίδυμα είναι ,πω πω πολύ όμορφα :x :x :x O:-) O:-) O:-)
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Φαίνονται σαν δυο διαφορετικά αλλά είναι το ίδιο γλυκιά μου Ιωάννα.
Είναι το δίδυμο που περιέγραψα πιο πάνω.
@};- @};- :x
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ειδικά το πρώτο ,στην πρώτη φωτό είναι σούπερ :x :x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

είναι πολύ όμορφο :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Δημοσίευση από Alexandros »

Εικόνα
Χρυσάνθεμο χαλαζίας

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”