Κρύσταλλος χαλαζίας

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Κρύσταλλος χαλαζίας

Δημοσίευση από AMALIA »

Θοδωρη υπεροχος.... O:-) O:-) O:-)
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κρύσταλλος χαλαζίας

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

O:-) O:-) O:-)
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: Κρύσταλλος χαλαζίας

Δημοσίευση από Alexandros »

Θοδωρή ο χαλαζίας αυτός όπως τον βλέπω φαίνεται για κρύσταλλος Δάσκαλος (Master)!!! O:-) :x :x

Αν θέλεις στείλε μου περισσότερες φωτογραφίες γιατί δε μπορώ να σου πω
ακριβός της ιδιαιτερότητες του βλέποντας μόνο την μια πλευρά του.

@};-
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κρύσταλλος χαλαζίας

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Τι το ιδιαίτερο έχει ένας κρύσταλλος - δάσκαλος; Σε εμφάνιση και σε ενέργεια;
O:-)
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Κρύσταλλος χαλαζίας

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

υπέροχος Θοδωράκο O:-) O:-) O:-) 8->
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: Κρύσταλλος χαλαζίας

Δημοσίευση από Alexandros »

Θοδωρή οι χαλαζίες που στην κορυφή τους δημιουργούν ένα επτάπλευρο και όχι πεντάπλευρο ή εξάπλευρο σχήμα και αφού ακολουθούν και κάποια ακόμα χαρακτηριστικά τότε ανήκουν στους «Ανώτερους Κρυστάλλους».
Ο δικός σου μου φαίνεται να είναι επτάπλευρος και μετά έχει τρίγωνο (τρείς πλευρές) αλλά δεν ξέρω πως είναι οι άλλες όψεις του.

Οι κρύσταλλοι που έχουν την ακολουθία 7,3,7,3,7,3 είναι Δάσκαλοι “DOW”.

Αν έχει την ακολουθία 7,3,7,...,...,... (όπου έχω τελείες μπορεί να είναι οποιοδήποτε σχήμα) τότε έχουμε έναν «Μεταβιβαστή»

Αν έχει στην μια όψη επτάπλευρο και την ακριβός απέναντι πίσω όψη του ένα τρίγωνο τότε έχουμε έναν «Διαμεσικής Επικοινωνίας». Η ακολουθία εδώ θα πρέπει να είναι 7,...,...,3,....,...

Έφτιαξα και μια φωτογραφία δείγμα για να καταλάβεις πως μετράμε τις πλευρές.
Αν κατάλαβες τι εννοώ περιμένω με αγωνία να μου πεις την ακολουθία του κρυστάλλου που έχεις στα χέρια για σου.

Εικόνα

Είναι λίγο δύσκολο να το αποδώσω με φωτογραφίες αλλά θα προσπαθήσω να ετοιμάσω κάτι περισσότερο.


O:-) @};- @};- @};-
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κρύσταλλος χαλαζίας

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Λοιπόν, ο δικός μου έχει ένα εφτάγωνο μεγάλο μπροστά, δεξιά-και αριστερά του από ένα τρίγωνο, μετά πλάι στα τρίγωνα είναι από ένα εξάπλευρο, και στο τέλος, ακριβώς πίσω από το εφτάγωνο, κλείνει με ένα μικρό τριγωνάκι. Οπότε είναι 3-6-3-7-3-6-και ξανά 3.
:x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: Κρύσταλλος χαλαζίας

Δημοσίευση από Alexandros »

Η επτάπλευρη όψη Θοδωρή που είναι χαρακτηριστικά μεγαλύτερη από τις άλλες και στην απέναντι θέση το τρίγωνο χαρακτηρίζουν τον κρύσταλλο της "Διαμεσικής Επικοινωνίας".
Χρησιμοποιούνται κυρίως για επικοινωνία με άλλες οντότητες, γνωστή ως διαδικασία "Channeling" αλλά και για την άντληση πληροφοριών από τον ανώτερο εαυτό μας! O:-)

Η ορθή χρήση για τον Σοφό αναζητητή είναι να τον χρησιμοποιήσει για να έρθει σε επαφή με τον ανώτερο εαυτό του και όχι με κάποια άλλη οντότητα που δεν θα είναι σίγουρος για τις προθέσεις της εκτός βέβαια και αν ο αναζητητής έχει διορατικότητα σε υψηλά επίπεδα.

Ο Άνθρωπος έχει την Γνώση μέσα του, το μόνο που χρειάζεται είναι να βρει το τρόπο για την προσεγγίσει.
Ο ορθός αυτός τρόπος είναι μέσω των Αρετών… Αγάπη, Ηθική, Ειλικρίνεια και προπάντων Αγνή πρόθεση είναι μερικά στοιχεία που θα πρέπει να έχει.
Στον ενάρετο Άνθρωπο που Δονείτε από Ποιότητες ένας οποιοσδήποτε κρύσταλλος και όχι μόνο ένας "Ανώτερος Κρύσταλλος" θα μπορούσε να λειτουργήσει ενισχυτικά στο στόχο του σαν Φωτεινός βοηθός.
Έχοντας Αγνή πρόθεση ακόμα και σε κάποια επαφή μέσω "Channeling" η οντότητα που συντονιστεί μαζί του θα είναι αντίστοιχης Αγνής Ποιότητας.

Εύχομαι Όμορφες Φωτεινές εμπειρίες… O:-)

@};- @};- @};-
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Κρύσταλλος χαλαζίας

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Α τι ωραία! Σ'ευχαριστώ! >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: Κρύσταλλος χαλαζίας

Δημοσίευση από Sofoula »

Απίστευτο! Δεν το ήξερα... Μα τι τέλειο! @};- @};- @};-
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”