Πώς μπορούμε να καθαρίσουμε τους κρυστάλλους.

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Wisdom
Nαι, όντως... Που να βρείς οτιδήποτε αγνό πλέον...

ελα βρε παιδια γιατι τοση απελπισια μπορεις να βρεις αγνο χωμα πχ μια και μιλαμε για τον καθαρισμο κρυσταλλων

να, πηγαινεις σε ενα δασος οταν πας εκδρομουλα και εχεις φροντισει να εχεις τα συνεργα να μαζεψεις λιγο χωμα απο εκει, το βαζεις σε μια γλαστρα, βαζεις μεσα και το κρυσταλλακι και καλως εχοντων το πραγματων ανακουφιζεται και φορτιζεται το κρυσταλλακι :-D
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ε ναι βρε παιδια τοσα δαση εχουμε,εκει δεν ειναι αγνο? :-D

Να ρωτησω κατι αντε και τα βαζουμε στο χωματακι,μετα τα πλενουμε απο το χωματακι η πειραζει? :-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

μμμμ...εγώ σκέφτομαι ότι πουθενά στον πλανήτη δεν υπάρχει "αγνό" χώμα...

μια οι τόνοι μπαταριών που έχουν θαφτεί
μια οι νεκροί που θάβονται στην γη με όλες τις ασθένειες
μια οι πυρηνικές δοκιμές...

ούτε ένα κομματάκι γης δεν έχει μείνει αμόλυντο!!

είναι σαν να μου λέτε ότι θα βάλω δηλητήριο στο πόδι, αλλά αυτά δεν θα προχωρήσει στο υπόλοιπο σώμα... :-( :-( :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Χμμμ δεν το κοιταξα τοσο βαθεια το θεμα :oops:
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Δημοσίευση από Giotoula »

Πριν χρόνια μου είχε κάνει δώρο μια φίλη μου ένα ροζ χαλαζία που μπορούσα να τον κρεμάσω στο λαιμό με μακριά αλυσίδα. Λίγες φορές τον φόρεσα γιατί τον ένιωθα βαρύ επάνω μου και σαν να μου δημιουργούσε νεύρα. Ούτε τότε ούτε και τώρα ξέρω τπτ από κρυστάλλους.
Μπορώ να κάνω κάτι; Αν τον καθαρίσω τώρα; Και πως; Διάβασα στο νετ τελευταία ότι για τον ροζ χαλαζία δεν ενδείκνυται το αλάτι αλλά δεν κατάλαβα πως μπορώ να τον καθαρίσω. Μόνο με νερό και στον ήλιο;

(συγγνώμη αν έχετε απαντήσει σε τέτοια ερώτηση αλλά δεν έχω διαβάσει τις προηγούμενες σελίδες ακόμα :oops: )
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Αnima καλως ηρθες!!! @};-

Μπορεις να το καθαρισεις κανωντας του ρεικι, θα βρεις στα τοπικ με κρυσταλους σιγουρα εχει ξανααναφερθει. ;)
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Δημοσίευση από Giotoula »

'Εχοντας μόνο το πρώτο βαθμό μπορώ να κάνω ρέικι στους κρυστάλλους; Νόμιζα ότι χρειάζονταν β βαθμός...
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

anima22 έγραψε:'Εχοντας μόνο το πρώτο βαθμό μπορώ να κάνω ρέικι στους κρυστάλλους; Νόμιζα ότι χρειάζονταν β βαθμός...
:thumbsup:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ντάνυ, δε νομίζω ότι χρειάζεται απαραίτητα ο Β βαθμός!

Με τον πρώτο βαθμό και με την πρόθεση του καθαρισμού μπορείς να καθαρίσεις τους κρυστάλλους.
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μα αυτό είπε και η Ντάννυ!

Δεν είναι μόνο η πρόθεση, υπάρχει και ειδική τεχνική καθαρισμού, που δίνεται στον 1ο βαθμό, Δημητρουλα! :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Α! Δεν το κατάλαβα! :-D Sοrry Danny!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Δημοσίευση από Giotoula »

Vaso έγραψε:.....υπάρχει και ειδική τεχνική καθαρισμού, που δίνεται στον 1ο βαθμό....
Καθαρισμού κρυστάλλων;;
Αν εννοείς αυτό, εγώ σίγουρα δεν το έμαθα...
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Αυτο εννοει anima . ;) >:d<
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

να κανω μια ερωτηση θελω

τους κρυσταλλους τους εχω σε ενα ξυλινο κουτακι ξαπλωμενους πανω σε φυλλα φασκομηλου και το εχω ανοιχτο το κουτακι να ειναι φωτισμενοι

τωρα ομως που πηρα ενα κρυσταλλο απο μεσα μυριζε πολυ εντονα φασκομηλο και σκεφτηκα μηπως δεν ειναι ο σωστος τροπος να τους αφηνεις τοσο πολυ με φασκομηλο :-?
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Φωτεινουλα δεν νομιζω , και πολυ καλα εκανες και τους εβαλες εκει εχει καθαριστικες ιδιοτητες το φασκομηλο. Να σου πω? Και εγω το κανω. :x

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”