Πώς μπορούμε να καθαρίσουμε τους κρυστάλλους.

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Κλασσικός.. =)) =)) =)) =))
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Και όχι μόνο.... =)) =)) =))
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

προ ρεικι τα καθαριζα με αλατι ιμαλαιων σε γυαλινο δοχειο με νερο ε τωρα πια τα καθαριζω με τα συμβολα.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

πολυαγαπημενε μου βασιλακη και εγω προτημω το γιουβετση με μοσχαρισιο κρεατακι,αλλα και εγω ξερω οτι αν θεσ εναν κρυσταλλο για καποιεσ απο τισ ιδιοτητεσ του θα πρεπει να τον προγραματισεισ,σε πολλα βιβλεια για κρυαταλλουσ λενε οτιπρεπει να τουσ προγραμματισεισ. @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:πολυαγαπημενε μου βασιλακη και εγω προτημω το γιουβετση με μοσχαρισιο κρεατακι@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
:-? :-? Ιωαννα μου δεξια επανω σε καθε απαντηση ολων των μελων υπαρχει ενα κουτακι που λεγεται <<παραθεση>>

το πατας και σε βγαζει στην φορμα της απαντησης για να γραψεις εχοντας ομως παραθεσει το κειμενο του ατομου που του απαντας ωστε να υπαρχει συνδεση στα γραφομενα και αναφορα :x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ΦΩΤΙΝΗ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΧΡΙΣΗΜΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΘΕΣΗ.ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΩΣ ΠΟΛΥ ΑΣΧΕΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ. :-D :x @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Fotini έγραψε:
ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:πολυαγαπημενε μου βασιλακη και εγω προτημω το γιουβετση με μοσχαρισιο κρεατακι@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
:-? :-? Ιωαννα μου δεξια επανω σε καθε απαντηση ολων των μελων υπαρχει ενα κουτακι που λεγεται <<παραθεση>>

το πατας και σε βγαζει στην φορμα της απαντησης για να γραψεις εχοντας ομως παραθεσει το κειμενο του ατομου που του απαντας ωστε να υπαρχει συνδεση στα γραφομενα και αναφορα :x
μπραβο γλυκια μου μολισ εμαθα να χρισημοποιω την παραθεση.γιουπιιιιιιιιι.σε ευχαριστω πολυ! @};- :-D :D :x @};- :-D :D :x ^:)^ ^:)^ ^:)^
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:-D :-D >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Valia

Δημοσίευση από Valia »

παιδιά, να ρωτήσω κάτι για τους κρυστάλλους? έχω έναν ροζ χαλαζία και έναν αιματίτη. Μπορώ να τους καθαρίσω σε μπολ με αλάτι και νερό και τους δυο μαζί??? και μετά να βάλω και τα συμβολάκια μου??? Γιατί όπως λέει και ο Δημήτρης, το αλάτι σβύνει τις μνήμες...

@};-
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Νερό για καθαριότητα, και τα συμβολάκια σου, χαιδεψέ τα , καμάρωσε τα, και είναι έτοιμα! :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Valia

Δημοσίευση από Valia »

και τα δυο μαζί στο νερό, έτσι?? ή ξεχωριστά?? >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Oπως θελεις εσυ! :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Valia

Δημοσίευση από Valia »

μαζί!!! γιούπι!! :x :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

να είστε προσεχτικοί με το νερό και τους κρυστάλλους, αν δεν γνωρίζετε ποιοί δέχονται νερό και ποιοί όχι!

Βρε Βάλια μου τι το θέλεις το νερό? Δεν σε φτάνει το ρέικι και τα σύμβολα? :-?

Αν δεν μπορούν να καθαρίσουν τους κρυστάλλους σου, τότε πως το εμπιστεύεσαι για τον εαυτό σου και τους άλλους?? :-( :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Valia

Δημοσίευση από Valia »

νόμιζα ότι όταν είναι καινούριοι πρέπει να τους κάνουμε με νερό, μετά αρκούν τα σύμβολα και το ρεικάκι για καθαρισμό μετά από κάθε χρήση. Η αλήθεια είναι οτι ο αιματίτης έχει και ένα κολλημένο μικρό χαρτάκι απο τότε που τον αγόρασα γι αυτό σκέφτηκα να τον πλύνω και λίγο ;)

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”