ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΘΕΡΑΠΕΙΑ

Μια άλλη ζωή...
Dimitra
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 22 Μάιος 2008 11:48 am

ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΘΕΡΑΠΕΙΑ

Δημοσίευση από Dimitra »

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ...ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΛΟ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ Η ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΜΑΚΡΗΝΣΗ ΤΟΥ ΘΥΜΟΥ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δήμητρα, που μένεις?

Επισης η απάντησή μου στο δεύτερο ερώτημά σου, είναι ΟΧΙ!

Τίποτα δεν βοηθά στην απομάκρυνση του θυμού, γιατί τίποτα δεν χρειάζεται να απομακρυνθεί...
Να διερευνηθεί χρειάζεται και εκεί ολιστικά μπορείς να βρεις κάποια άκρη...Εσύ όμως θα βοηθήσεις σ' αυτό!
Οι κρύσταλλοι να σου πάρουν τον θυμό? :shock:

Αυτό εννοείς? :roll:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Dimitra
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 22 Μάιος 2008 11:48 am

Δημοσίευση από Dimitra »

Γεια σου Βασω :) μενω αθηνα..Θα ηθελα να μου πεις σε τι βοηθαει η κρυσλλοθεραπεια :wink: Νιωθω πεσμενη εδω και πολλους μηνες και πιστευω οτι εχω ελαφρια μορφη θλιψης με οτι συνεπαγεται αυτο δηλ αγχος,οργη,ενα αισθημα κενου.Δε θελω ναπαω σε γιατρο γιατι πιστευω οτι υπαρχουν και πιο σοβαρα.Ασ πουμε νιωθω σα να χω χασει τον εαυτο μου και θελω να επανελθω σε μια κατασταση ας πουμε ισορροπιας.Γι΄΄αυτο θελω να καταφυγω στη κρυσταλλοθεραπεια γιατι εχω ακουσει οτι απαλλασσει απο στρεςς ,ψυχικα τραυματα,φοβιες ,ανασφαλειες.θα θελα να με διαφωτισεις καπως.φιλακια πολλα
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δήμητρα καλώς ήρθες... :D

Τι εννοείς πιο σοβαρά?
Το "σαν να έχω χάσει τον Εαυτό μου"...είναι δηλαδή λίγο???

Δήμητρα όλη η ολιστική θεραπεία έχει σημασία...
Ανεξάρτητα από το είδος της, σε βάζει συνεχώς στην διαδικασία να νιώσεις τον εαυτό σου.
Το "βάθος" εξαρτάται από εσένα...

΄Ομως, θέλω να στο διευκρινήσω, ότι τίποτα χωρίς την δική σου συμμετοχή, δεν θα συντελέσει "μαγικά" στην θεραπεία σου...

΄Ετσι μπορεί να διαβάσεις και να αποφασίσεις, σε ποιό είδος "θεραπείας" θα ζητήσεις βοήθεια...Εγώ δεν μπορώ να σου προτείνω, γιατί μπορεί να μην είμαι αντικειμενική... :wink:

Αύτό όμως που θέλω να γνωρίζεις, είναι ότι τίποτα δεν λύνεται "μαγικά"...Χρειάζεται δική σου συμμετοχή, σε όλα σου τα επίπεδα... και κυρίως στο συναισθηματικό, που νιωθω ότι έχει τις μεγαλύτερες "βολές" μπλοκαρίσματος!!!

Υπάρχουν πολλά σάιτ στο ιντερνετ που θα σε βοηθήσουν να αποφασίσεις, που θα απευθυνθείς...
Με προσοχή και ευθύνη, μπορείς να νιώσεις και να εμπιστευθείς... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Δήμητρα και εγώ με τη σειρά μου θα σου πω,ότι πήγαινα πολύ καιρό σε κρυσταλλοθεραπεύτρια και προετοιμάστικα γερά για αυτά που αργότερα συνειδητοποίησα ότι συνέβαιναν στη ζωή μου!Όμως μόνο όταν τα συνειδητοπόίησα και εντόπισα την αλήθεια επήλθε και η απελευθέρωση!Και πίστεψέ με αυτό δεν έγινε κατα τη διάρκεια των θεραπευτικών!Έγινε πολύ αργότερα! :wink:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Dimitra
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 22 Μάιος 2008 11:48 am

Δημοσίευση από Dimitra »

Καταρχην κοριτσια να σας ευχαριστησω για τις απαντησεις σας. :D Αυτη τη στιγμη ξερω οτι μεσα μου δεν ειμαι καλα και θελω να το διορθωσω :D και ειναι καιρο που συμβαινει αυτο και θελω να ξεκινησω απο καπου.Τωρα ψυχοθεραπεια λεγεται αυτο ,εναλλακτικη ιατρικη δε ξερω γιατι και τα δυο να τα εφαρμοσω ειναι οικονομικα ασυμφωρο :shock: :shock: :shock: Νιωθω οτι κατι λειπει μεσα μου,κατι δε ξερω τι απλα νιωθω καπως ψυχικα κουρασμενη και εχω ακουσει οτι η κρυσταλλοθεραπεια κανει πολυ καλο και ηθελα να παρω ενα δυο συμβουλες γιατι δε ξερω τιποτε :roll: Εσυ angel ποτε ειδες αποτελεσματα?θελω να πω δεν ειδεσ αμεσα???
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ξέρεις Δήμητρα, γύρναγα στο σπίτι και είχα πολλούς καθαρισμούς και δυνατούς!Θα με βοηθούσε πολύ αν συζητούσα σε παραπάνω βάθος αυτά που μου συνέβεναν γιατί είμουν ακόμα πολύ στην αρχ΄η της αναζήτησης του εαυτού μου και θεωρώ ότι πολλά απο αυτα που δουλεύτηκαν έγιανα σε πολύ ποσυνείδητο επίπεδο!Αν πήγαινα δηλαδή τώρα σίγουρα θα ήταν πολύ διαφορετικά!Έχει δηλαδή σημασία για μενα η φάση συνειδητότητας που βρίσκεται ο καθένας!Όμως τίποτα δεν γίνεται χωρίς τη δική μας απόφαση να δούμε την αλήθεια του εαυτού μας και να τον χαρτογραφίσουμε!Γιαυτό ότι εναλλακτικό και να επιλέξεις βίωσε τις εμπειρίες και τις επιγνώσεις σου με απόλυτη συνειδητότητα και θάρρος!Πάντως η ατομική συνεδρία είναι πολύ ωραία αλλά και η ομάδα για μενα έχει πολλά να προσφέρει!Το μοίρασμα δηλαδή εμπειριών με άλλους ανθρώπους που ίσως βρέθηκαν στην ίδια φαση με εσενα, είτε στα πλάισια του φόρουμ, είτε στα πλαίσια μιας ομάδας βαθμού Ρέικι!Είναι η δικιά σου καρδιά που θα σε οδηγήσει εκεί που είναι το καλύτερο για σενα!Καλή περιήγηση...! :wink:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Christina

Δημοσίευση από Christina »

Καλησπέρα Δήμητρα

Εγω σήμερα διάβασα αυτα που έγραψες και θελω να σου πω πως το πρώτο και το μεγαλύτερο βήμα το έχεις ΗΔΗ κάνει!

Έχεις ανοίξει τα παράθυρα αγαπητή Δήμητρα κι αναζητάς.

Σου εύχομαι να βρεις ΜΟΝΗ σου αυτό που θα σε καθοδηγήσει η καρδιά σου και ρωτώντας η γνώση ίσως σε αποσυντονίσει λίγο.

Αν νιώθεις έλξη προς κάποια μορφή θεραπείας να την αγγίξεις έστω και λίγο δίχως όμως να σε φάει "ζωντανή" γιατί το εσωτερικό του περιτυλίγματος είναι μια χαρά!

Ίσως χρειάζεται να αλλάξει μόνο μορφή.....

Και ξέρεις κάτι?

Από εδώ και στο εξής κάθε σου μέρα θα είναι αποκάλυψη.

Ακολούθησε το ένστικτο σου. Ακου την καρδούλα σου.

Ο κάθε ένας εδώ μέσα αλλά και παντού όπου ρωτήσεις άκουσε την δική του φωνή και βρήκε τον δρόμο του. Πρόσεχε όμως μην μπερδέψεις την "φωνή" με την επιφανειακή ασφάλεια που παρέχουν κάποιοι, κάποιες καταστάσεις, κάποια συναισθήματα ή και ξεσπάσματα ακόμη!

Καλό δρόμο!

και........

αν θες, που και που να μοιράζεσαι μαζί μας αυτήν την χαρά της ανακάλυψης! Εδώ μέσα αλλά και παντού γύρω σου υπάρχουν πολλοί που θα σε ακούσουν με ΧΑΡΑ!

Γιατί η σπηλιά και το σκοτάδι κάποια στιγμή γίνονται περίλαμπρος Ναός! Και από έξω προς τα μέσα αλλά και από μέσα προς τα έξω όταν εμείς το θέλουμε!

:D
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Κρυσταλλοθεραπεία

¨Οι κρύσταλλοι και τα ορυκτά, οι ημιπολύτιμες και πολύτιμες πέτρες, εκτός απο ομορφιά και πλούτο μπορούν να μας προσφέρουν κάτι ακόμα πιο πολύτιμο, υγεία(υπο προϋποθέσεις λέω εγώ και ας μου συγχωρεθεί η παρεμβολή σε κείμενο άλλου :wink: )

Πως και γιατί????

Την απάντηση δίνει η κρυσταλλοθεραπεία, μια φυσική, ήπια εναλλακτική θεραπευτική μέθοδος που έχει κατακτήσει και τη Δύση. Βασίζεται σε δυο δεδομένα,

Πρώτον στο γεγονός ότι κάθε κρύσταλλος έχει μια ιδιαίτερη δόνηση η οποία δρα με μοναδικό και καθορισμένο τρόπο στον άνθρωπο, ανάλογα με το πού, πότε, πώς και για πόσο θα εφαρμοστεί πάνω στο σώμα του.

Δεύτερον, στη θεωρία ότι κάθε ενόχληση στο σωματικό, ψυχικό και νοητικό επίπεδο οφείλεται σε ανισορροπία του ανθρώπινου ενεργειακού συστήματος.

Καθώς λοιπόν οι δονήσεις των κρυστάλλων αφυπνίζουν το ανθρώπινο, όπως και κάθε άλλο ενεργειακό σύστημα, στην υγιή κραδασμική του συχνότητα, η θεραπευτική τους δράση είναι προφανής. Πιο γενικά μπορούμε να πούμε ότι οι κρύσταλλοι ξεμπλοκάρουν τη ροή της στάσιμης ενέργειας, η οποία σε φυσικό επίπεδο έχει επιφέρει στον άνθρωπο σωματικά ή συναισθηματικά συμπτώματα, βοηθώντας τον σε μια βαθύτερη κατανόηση των συμπαντικών ενεργειακών νόμων και σχέσεων, ώστε να μπορεί να επιλέγει σωστότερα και να έχει καλύτερο έλεγχο της ζωής και της υγείας του.

Με άλλα λόγια, οι κρύσταλλοι ουσιαστικά είναι μπαταρίες κοσμικής ενέργειας, οι οποίες μπορούν να μας φορτίσουν. Να ενισχύσουν τις δυνάμεις μας, να ενδυναμώσουν τη σωματική και ψυχική μας κατάσταση και να θεραπεύσουν αδυναμίες του σώματος και της ψυχής μας.

Η κρυσταλλοθεραπεία προκειμένου να επιτύχει την εξισορρόπηση της ενέργειας στο ανθρώπινο σώμα χρησιμοποιεί τους κρυστάλλους και τα ουρυκτά, συνδυάζοντάς τα ανάλογα με τις ανάγκες που υπάρχουν.¨( απο το βιβλιαράκι της Κρυσταλλοθεραπείας που διανεμήθηκε μαζί με γνωστό εναλλακτικό περιοδικό.)
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Θα ήθελα και εγώ να προσθέσω κάποια πράγματα σχετικά με το παραπάνω κείμενο όσον αφορά τη λέξη ¨θεραπεία¨ και ¨υγεία¨.Πολλά απο αυτά που θα γραφούν έχουν ξανασυζητηθεί πλήστες φορές μέσα σε αυτό το χώρο και ειδικά στο ξεχωριστό θέμα που υπάρχει με τον τίτλο θεραπεία. Έχοντας ασχοληθεί με αρκετές εναλλακτικές θεραπείες κυρίως δοκιμάζοντας τες πάνω μου καθότι υπέφερα απο οξύτατους πόνους κατα τη διάρκεια της έμμηνου ρήσεως,μέσα στις οποίες συμπεριλάμβάνονται τόσο η κρυσταλλοθεραπεία όσο και το Ρέικι, έβγαλα κάποια συμπεράσματα που πιστεύω αφορούν όλους μας, γιαυτό και τα μοιράζομαι!Καμία εναλλακτική θεραπεία δε θεραπέυει. Μπορεί να προσφέρει ανακούφιση, προσωρινή απάλειψη των σωματικών κυρίως συμπτωμάτων, αλλά εαν δεν αγγιχθεί με συνέπεια και Θάρρος η βαθιά αιτία που προκαλλεί οποιαδήποτε εμπλοκή στην ροή της ενέργειας στο σώμα(όχι μόνο το φυσικό), το σύμπτωμα θα επανέλθει λόγω της αφύπνισης της κυτταρικής μνήμης που προκάλεσε το συγκεκριμένο μπλοκάρισμα!’ν δεν διαγραφεί η συγκεκριμένη κυτταρική μνήμη τότε δεν θαεπέλθει αληθινή οριστική και αμετάκλητη θεραπεία και σε σωματικό επίπεδο!ΚΛατι που θεωρώ ότι για να επιτευχθεί θέλει συνεχή και αέναη δουλειά με τα κομμάτια του εαυτού μας αλλά και αποδοχή της κατάστασης χωρίς αυτό να σημαίνει αδράνια ή απογοήτευση!Κοινώς η θεραπεία δεν είναι απλή λέξη για να ξεστομίζεται και να δίνει υποσχέσεις!Θα επάνέλθω επι του θέματος γράφοντας και άλλα!Πριν κλείσω όμως θέλω να πω πως οι εναλλακτικές θεραπείες είναι ένα πολύτιμο βοήθημα και άξιος συμπορευτής στο δρόμο του ανθρώπου για να χαρτογραφήσει και ν αθεραπεύσει ο ίδιος τον εαυτό του γιατί κανείς άλλος και τίποτα δεν θα αναλάβει αυτό το σημαντικό έργο για λογαριασμό του. :wink:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
SoulSeek
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: 23 Μαρ 2008 1:45 pm
Τοποθεσία: Υφαντόκοσμος

Δημοσίευση από SoulSeek »

Áò ìçí åßìáóôå áêñáßïé óôçí ðñïóðÜèåéÜ ìáò íá åêöñÜóïõìå áðëÜ ðñÜãìáôá...
Ïé êñýóôáëëïé Ý÷ïõí ôç äõíáôüôçôá íá èåñáðåýóïõí áëëÜ óå áðüëõôç óõíåñãáóßá ìå ôçí øõ÷Þ ôïõ áíèñþðïõ. Áí ï Üíèñùðïò äåí åßíáé áðüëõôá Ýôïéìïò ãéá ìéá óõíåéäçôÞ áëëáãÞ óôç æùÞ ôïõ - ìÝóù ôçò áëëáãÞò ôùí óôïé÷åßùí ðïõ ôïí åðéâáñýíïõí, ôá áðïôåëÝóìáôá ôùí êñõóôÜëëùí êáé ôùí åíáëëáêôéêþí èåñáðåéþí ãåíéêüôåñá åßíáé âñá÷õðñüèåóìá. Êáé áõôü üóïí áöïñÜ "øõ÷éêÝò" ðáèÞóåéò.
Áí áõôÝò ïé "ðáèÞóåéò" åßíáé ñéæùìÝíåò ãéá êáéñü óôçí øõ÷Þ, êÜðïéá óôéãìÞ èá åêäçëùèïýí ìå êÜðïéïí ôñüðï êáé óôï óþìá. Êé åêåß ïé êñýóôáëëïé Ý÷ïõí ôç äõíáôüôçôá íá åðéöÝñïõí áëëáãÝò, áëëÜ åßíáé óçìáíôéêü åäþ íá ôïíßóïõìå ðùò óôü÷ïò ôùí åíáëëáêôéêþí èåñáðåéþí (óå áíôßèåóç ìå ôç óõìâáôéêÞ éáôñéêÞ) äåí åßíáé ç áíôéìåôþðéóç ôùí áðïôåëåóìÜôùí ìéáò ðÜèçóçò áëëÜ ôçò áéôßáò ìéáò ðÜèçóçò.
Áí äåí óôï÷åýóïõìå óôï íá âñïýìå ôçí áéôßá, êáé áí äåí ðÜñïõìå ôçí áðüöáóç íá åðÝìâïõìå, êáíåßò êñýóôáëëïò äåí ðñüêåéôáé íá êÜíåé êÜôé (êáëÜ, êÜôé èá êÜíïõí áëëÜ ôÝëïò ðÜíôùí ü÷é êÜôé êáèïñéóôéêü). Áõôü åßíáé êÜôé ðïõ ðñÝðåé íá êÜíåé ï êáèÝíáò ìüíïò ôïõ.
Áò ìçí îå÷íÜìå åðßóçò ðùò ïé êñýóôáëëïé, ôï ñÝéêé êáé üëá áõôÜ äåí åßíáé ðáñÜ ìÝóá ãéá ôçí åðßôåõîç ôùí óôü÷ùí ìáò. Áí áñ÷ßóïõí íá ãßíïíôáé áõôïóêïðüò, ôüôå ôï Ý÷ïõìå ÷Üóåé ôï ðáé÷íßäé.
ÓéãÜ ìçí êÜôóù íá óêÜóù...
[ÄáëÜé ËÜìá]
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΘΕΡΑΠΕΙΑ

Δημοσίευση από Μάνος »

Η κρυσταλλοθεραπεία είναι μια μορφή θεραπείας, κατανοητό.
Το ίδιο είναι και ο διαλογισμός; Δηλαδή όταν λέτε ΄"έκανα θεραπεία" αυτό ενοοείτε;
:eusa-think: :eusa-think: :eusa-think:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΘΕΡΑΠΕΙΑ

Δημοσίευση από Fotinoula »

είναι και οι κρύσταλλοι ένα εργαλείο που μπορούν σε υποστηρίξουν
στην απόφαση σου για Θεραπεία,
υπάρχουν συνεδρίες κρυσταλλοθεραπείας, π.χ. από πειραματισμό
συνδυάζονται στην συνεδρία οι κρύσταλλοι με συνεδρία ρέικι

:x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΘΕΡΑΠΕΙΑ

Δημοσίευση από Μάνος »

Α, μάλιστα!
Ευχαριστώ Φωτεινούλα!
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΘΕΡΑΠΕΙΑ

Δημοσίευση από Fotinoula »

>:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”