Βρήκα κρυσταλλο στο δρόμο

Μια άλλη ζωή...
Aqua29
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 30 Σεπ 2021 12:13 am

Βρήκα κρυσταλλο στο δρόμο

Δημοσίευση από Aqua29 »

Γεια σε όλους. Λοιπόν εγώ δεν έχω για να είμαι ειλικρινής καμια σχέση με κρυστάλλους. Δε ξερω πως φορτίζουν δε καταλαβαίνω πως μπορεί όντως να βοηθούν.
Έχασα τη γιαγιά μου πριν τρία χρόνια που τη λατρευα και είχαμε μεγάλο δέσιμο. Τους πρωτους δυο μήνες δε μπορουσα να το δεχτώ με τίποτα. Δεν είχα συνηθισει στην ιδέα ότι όντως τελείωσε η αλληλεπίδραση που είχα μαζί της. Μια μέρα, το πρωτο καιρό που την είχα χάσει, περπατώντας για το μίνι μάρκετ σκεφτόμουν να μου εδινε ένα σημάδι ότι δεν έχει τελειωσει ότι υπάρχει κάτι ακόμη. Τίποτα. Τελειώνω απ το μίνι μάρκετ και προχωραω προς το σπίτι. Στο δρόμο, οχι τον κεντρικό, σ ενα στενάκι, κοιτάω κάτω λες και κάτι με έκανε να δω εκεινη τη στιγμή κάτω, και βλέπω ένα ροζ κρυστάλλο απ αυτά που έχουν μέγεθος βότσαλου, ροζ χαλαζιας, το έψαξα μετά. Δε ξερω αν συνδέεται όμως όλο το σκηνικό με οδηγεί στην υπόθεση ότι ναι θα μπορουσε να είναι κάτι! Δεδομένου ότι σπάνια παρατηρω και ποσο μάλλον τόσο μικρή πετρα. Εσείς που γνωρίζετε από αυτά μπορείτε να πειτε γνώμες. Αρχικά πως θα μπορουσε να χρησιμοποιηθεί, τι θα μπορουσα εγώ να κάνω με αυτό το item που βρέθηκε στο δρόμο μου. :-? Επίσης να σημειώσω ότι οι συμπτωσεις δε τελειώνουν εκεί. Το χρώμα της πετρας είναι ροζ ανοιχτό και η γιαγιά μου το λάτρευε το χρώμα.
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Βρήκα κρυσταλλο στο δρόμο

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Καλωσήλθες Aqua29! :x

Ο ροζ χαλαζίας είναι ένας πανέμορφος κρύσταλλος, που συνδέεται πολύ με την καρδιά και με την αγάπη. Ίσως λοιπόν ήρθε στον δρόμο σου εκείνη την περίοδο, για να σε βοηθήσει στην θλίψη που βίωνες από την απώλεια αυτού του αγαπημένου σου προσώπου. Τέτοια γεγονότα απώλειας μπορεί να δημιουργήσουν μία ταραχή στην καρδιά, ένα... "κομπάκι", να το πούμε έτσι. Η επαφή με την ενέργεια του ροζ χαλαζία, μπορεί να βοηθήσει στο να γλυκάνει η καρδιά, και να αποκατασταθεί η ροή της. :x

Επί του πρακτικού, για το πως χρησιμοποιούνται οι κρύσταλλοι, πως καθαρίζουν, κλπ, δεν είμαι ειδικός για να σε βοηθήσω. Νομίζω υπάρχουν κάποια παλαιότερα topics εδώ στο forum για αυτά τα θέματα, που θα μπορούσες να συμβουλευτείς. :x

>:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18535
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Βρήκα κρυσταλλο στο δρόμο

Δημοσίευση από Μάνος »

Καλώς ήρθες Aqua29 στην παρέα μας!!!
…όλα γίνονται για κάποιο λόγο τελικά, ε; ;)
>:d< O:-) >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”