Χαλαζίας Χιονιού(λευκός)- Snow Quartz

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Χαλαζίας Χιονιού(λευκός)- Snow Quartz

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Aς βάλω κι εγώ την πολύ πολύ αγαπημενη μου πετρούλα που με έχει εντυπωσιασει και την θεωρώ καλή μου φίλη! :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: Εικόνα

Χαλαζίας Χιονιού(λευκός)
Πέτρα της αθωότητας, της αφοσιωμένης αγάπης, της ελπίδας, της ψυχικής σαφήνειας και της εσωτερικής σοφίας.
Πρόκειται για μία πέτρα με τις ίδιες θεραπευτικές ιδιότητες του χαλαζία αλλά με πιο ήπια ισχύ. Έχει ηρεμιστικές και καταπραϋντικές ιδιότητες. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί για τον έλεγχο των συναισθημάτων, καθώς και για να αναγνωρίσει από πού προέρχονται παρελθοντικές συναισθηματικές καταστάσεις που είναι αποτυπωμένες στο μυαλό και προκαλούν ψυχολογικό στρες. Βοηθάει στη συναισθηματική επούλωση και ενισχύει την εσωτερική δύναμη για ααποδοχή και συγχώρεση. Ανοίγει το τσάκρα της καρδιάς και το έβδομο τσάκρα. Κάποιοι αισθάνονται ότι ο χαλαζίας χιονιού μπορεί να τους βοηθήσει να δούνε τον κόσμο με άλλη προοπτική, χωρίς κυνισμό και προκαταλήψεις.
Είναι χρήσιμη στον διαλογισμό, καθώς επιτρέπει τη σύνδεση με βαθιά εσωτερική σοφία. Επίσης θεωρείται η θηλυκή ποικιλία του χαλαζία.
Σωματικά, είναι ευεργετική για το ανοσοποιητικό σύστημα και για τη θεραπεία μολύνσεων.

Καθαρισμός Κρυστάλλων: Κρατήστε τον κρύσταλλο σας κάτω από την βρύση και αφήστε το νερό να τρέξει άφθονο πάνω του για κάποια δευτερόλεπτα (περίπου ένα λεπτό), έτσι ώστε να τον «καθαρίσει» και να είναι έτοιμος για να τον ενεργοποιήστε. Κρατήστε τον στα χέρια σας, νιώστε τις δονήσεις του, και σκεφθείτε τι ακριβώς ζητάτε από τον κρύσταλλο αυτό. Ζητήστε το, με ευγνωμοσύνη και πίστη και οραματιστείτε τον εαυτό σας να βιώνει όλες τις υπέροχες ενέργειες και ιδιότητες του. Σημαντικό κατά τη διάρκεια της ενεργοποίησης είναι να είστε ήρεμοι, χαρούμενοι και να μην σας διακόψει κάποιος. Καθαρίζετε τακτικά τον κρύσταλλο σας από τις αρνητικές ενέργειες που συσσωρεύει.
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Χαλαζίας Χιονιού(λευκός)- Snow Quartz

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:romance-heartstiny:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Χαλαζίας Χιονιού(λευκός)- Snow Quartz

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:romance-heartsthree:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18530
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Χαλαζίας Χιονιού(λευκός)- Snow Quartz

Δημοσίευση από Μάνος »

Παναγιωτάκο μου :romance-adore:
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17532
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Χαλαζίας Χιονιού(λευκός)- Snow Quartz

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Όμορφος :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Χαλαζίας Χιονιού(λευκός)- Snow Quartz

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

είναι πανέμορφος :romance-inlove:
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Χαλαζίας Χιονιού(λευκός)- Snow Quartz

Δημοσίευση από Βικούλα »

O:-) :romance-heartsthree:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Χαλαζίας Χιονιού(λευκός)- Snow Quartz

Δημοσίευση από Ellaki »

όμορφος :romance-inlove: :romance-inlove:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Χαλαζίας Χιονιού(λευκός)- Snow Quartz

Δημοσίευση από Λιζούλα »

είναι πολύ όμορφος Παναγιωτάκο :romance-hearteyes:
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”