απορία για καθαρισμό λίθων

Μια άλλη ζωή...
kali
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 20 Μάιος 2013 1:38 am

απορία για καθαρισμό λίθων

Δημοσίευση από kali »

Καταρχήν θα ήθελα να σας πω ότι είμαι αρκετά αρχάρια όσον αφορά την αυτοσυγκέντρωση και τις γνώσεις μου για τους λίθους γενικά, οπότε μην με παρεξηγήσετε αν πω κάτι που δεν είναι απόλυτα σωστό. Είμαι εδώ για να μπορέσω να μάθω όσο περισσότερα μπορώ για τους λίθους και γενικά την αυτοσυγκέντρωση.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Μια φορά την εβδομάδα περίπου καθαρίζω τους λίθους μου από την αρνητική ενέργεια με τρεχούμενο νερό (όχι αλάτι) και μετά τους τοποθετώ στον ήλιο :sunny: . Ο προγραμματισμός που έχω κάνει στον κάθε λίθο με αυτή τη διαδικασία χάνεται? Θα πρέπει να τον ξανακάνω από την αρχή? Επίσης επειδή τους πιο πολλούς τους φοράω σαν κόσμημα τους ακουμπούν διάφοροι περίεργοι που τυχαίνει να τους κάνουν εντύπωση. Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να ξανακαθαρίσω με αλάτι? Αν το κάνω αυτό με το αλάτι συνέχεια έχω την εντύπωση ότι ο λίθος θα χάσει τις ιδιότητες του. Και κάτι τελευταίο, αν θέλω να προγραμματίσω το λίθο μου για κάποια άλλη ιδιότητα θα πρέπει πάλι με αλάτι από την αρχή?
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: απορία για καθαρισμό λίθων

Δημοσίευση από Δωρουλα »

kali καλησπερα, οχι ο προγραμματισμος δεν χανεται οσες φορες κι να καθαρησεις τον λιθο εκτος αν τον αλλαξεις εσυ!ο ηλιος δεν ειναι και πολυ οκ για ολους τους λιθους, ο αμεθυστος πχ. αποχρωματιζεται, οπως και το αλατι καποιους λιθους μαλακους τους χαραζει!χανουν την δυναμικη τους ισως λοιπον γιατι ταλαπωρουνται ετσι!αν δεν εχεις Ρεικι γιατι δεν δοκιμαζεις τον Σεραπι της Αυρα Σομα?σε γλυτωνει απο τετοιες διαδικασιες που δεν ειναι οφελιμες παντα!

:x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
kali
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 20 Μάιος 2013 1:38 am

Re: απορία για καθαρισμό λίθων

Δημοσίευση από kali »

Ευχαριστώ πολύ!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: απορία για καθαρισμό λίθων

Δημοσίευση από Δωρουλα »

>:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”