προσέλκυση σχέσης

Μια άλλη ζωή...
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Δηλαδη πες μου ειλικρινα πιστευεις πως ο χαλαζιας σου εφερε αυτο που σου εφερε και τωρα σκευτεσαι οτι αν του το ζητησεις καλυτερα πως θα σου φέρει αυτο που θες πραγματικα;
Ενταξει και εγω σκευτομουνα καποτε τετοια και συγνώμη για το υφος μου που μπορεί να σε ξενισει αλλα βρε μαριαννα ειλικρινά σκεψου.... Δεν ειναι μαγικο λυχναρι οι κρύσταλλοι :x >:d<
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Ότι και να κάνω απλά δεν λύνεται το πρόβλημα μου. Δεν φταίει ο κρύσταλλος δεν φταίει τίποτα. Φταίει πως είμαι καταδικασμένη και άδικα το ψάχνω απλά. Για την καταδίκη δεν υπάρχει κρύσταλλος μάλλον.
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Alexandros »

Μαριάννα είναι ξεκάθαρο ότι πιέζεσαι πολύ έντονα μέσα από τη προσδοκία σου, όπως ξεκάθαρη είναι και η απογοήτευση σου. :-(
Κάτω από τόση πίεση να ξέρεις ότι κανένας καλλιτέχνης δεν μπορεί να δημιουργήσει και η Ζωή μας θέλει καλλιτέχνες… χαλαρούς και ελεύθερους να δημιουργούμε ομορφιές!!!
Αυτό θέλεις και εσύ!

Οι κρύσταλλοι έχουν κυρίως σχέση με την αυτογνωσία και την θεραπεία.
Σαφέστατα και μπορούν να σε βοηθήσουν σε προσωπικό επίπεδο αλλά όχι έτσι όπως διαδίδουν διάφοροι.
Χρειάζεται σύνεση, σεβασμό και θέληση για πραγματική και ουσιαστική αλλαγή που δεν έχει σχέση με «μαγικά ραβδιά».

Μαγεία υπάρχει και αυτή είναι μέσα σου, όπως σε όλους… για να την δει κανείς το μόνο που χρειάζεται είναι να αλλάξει τρόπο που βλέπει…

Πάρε χρόνο και βαθιές ανάσες χαλαρωτικές και άσε την πίεση στην άκρη. Εστίασε για αρχή στις ομορφιές τις ζωής σου!
Αν δεν μπορείς δεις καμία τότε ξεκίνα από αυτό μιας και η ανεκπλήρωτη επιθυμία σου προφανώς έχει κυριέψει όλη την αντίληψη σου.

@};- >:d< >:d< >:d<
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

marianna έγραψε:Ότι και να κάνω απλά δεν λύνεται το πρόβλημα μου. Δεν φταίει ο κρύσταλλος δεν φταίει τίποτα. Φταίει πως είμαι καταδικασμένη και άδικα το ψάχνω απλά. Για την καταδίκη δεν υπάρχει κρύσταλλος μάλλον.
Καταδικασμενη για ποιο λογο νιωθεις ? :eusa-think:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μαγεία υπάρχει και αυτή είναι μέσα σου, όπως σε όλους… για να την δει κανείς το μόνο που χρειάζεται είναι να αλλάξει τρόπο που βλέπει…
A, Αλεξανδρούλη μου πόσο χαίρομαι όταν σε διαβάζω! Συμπληρώνω μάλιστα πάνω σ' αυτό είπες τα λόγια του Serge Ginger:

"Αυτό που βλέπουμε εξαρτάται από το πώς το κοιτάζουμε και το πώς το κοιτάζουμε επηρεάζει αυτό που βλέπουμε"
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29894
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Αλέξανδρε @};- >:d< Δημητρούλα @};- >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Alexandros »

Δημητρούλα σε ευχαριστώ πολύ!!! O:-) >:d< :x @};- @};- @};-

Ταρούλα… >:d< >:d< >:d<
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Ως προς το πρόβλημα μου καμία βοήθεια έχετε να μου προτείνετε;
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από ARTYADIS »

αλλά μην μου φέρει καμία αρπαχτή
:)) :)) :)) :))

Αχ, βρε Μαριαννάκι μου, με έκανες και γέλασα! Κοίτα, όπως σου είπαν και τα παιδιά οι κρύσταλλοι δεν είναι μαγικά ραβδάκια.. τσουπ, να ένας γαμπρός! Δεν γίνεται έτσι! :)

Οι κρύσταλλοι θα σε βοηθήσουν όταν εσύ συνειδητά αποφασίσεις να μπεις μέσα στον Εαυτό σου και να δουλέψεις με τα συναισθηματικά σου μπλοκαρίσματα. Όταν αποφασίσεις ν' αγαπήσεις πρώτα εσένα και να γεμίσεις μέσα σου πρώτα από σένα! Μετά όλα θα έρθουν απαλά και φυσιολογικά!

υγ. από την άλλη και οι αρπαχτές καμιά φορά δεν ξέρεις πού θα οδηγήσουν, όταν εσύ είσαι μέσα σου ανοιχτή και ΔΕΝ έχεις προσδοκίες! Μη περιμένεις τίποτα από κανέναν και μην θέτεις όρους!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Αμα είναι έτσι να κάνω αρπαχτές με 10 άτομα την εβδομάδα μπας και μου κάτσει κανένας για σχέση. Ήμαρτον. Όταν ο άλλος δεν θέλει σχέση τέρμα δεν θέλει...είναι άσκοπο να ελπίζεις άδικα ή να προσπαθείς να τον αλλάξεις.
Ως προς τους κρυστάλλους καμία συμβουλή;
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μαριάννα μου, όσο το κυνηγάς δεν πρόκειται να σου κάτσει! Με τίποτα όμως! Ή και να σου κάτσει δεν θα είναι αυτό που θέλεις.Το βλέπεις άλλωστε και μόνη σου. Ο διακαής σου πόθος είναι αυτός που μπλοκάρει οποιαδήποτε πιθανότητα.

Χαλάρωσε και πάρτο αλλιώς.. :x
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Και όταν ήμουν χαλαρή και δεν το κυνηγούσα πάλι δεν έγινε απολύτως τίποτα.
Βοήθεια έχει κάποιος να μου δώσει;
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από eirini »

δεν έχουμε και ελεύθερους εδω...... :eusa-think:
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Valia

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Valia »

τελικά είχαμε καμιά εξέλιξη με τη μαριάνα??? μεγάλο κενό από τον αύγουστο! λέτε να παντρεύτηκε???!!!! δουλέψανε οι κρύσταλλοι τελικά??? αχ, θα μείνω με την απορία!!!

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”