προσέλκυση σχέσης

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31504
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Fotinoula »

Μαριάννα έλα τώρα, έχω μείνει και η ίδια πολλά χρόνια μόνη μου και η αλήθεια είναι,
ότι ήταν καθαρά δική μου επιλογή, βέβαια αν μου το λέγανε τότε σίγουρα θα το είχα αρνηθεί,
το στόμα μου να λέει ναι ναι θέλω να ερωτευθώ και το πίσω μέρος μου να λέει άλλα.
αν Θέλεις να πειραματιστείς με τους άντρες και γενικά να βγεις στη ζωή, όλα είναι ανοιχτά και σε περιμένουν, και φυσικά και θα ερωτευθείς

τι να σου κάνει δλδ ο κρύσταλλος... να τον ενεργοποιήσεις για να σου χτυπήσει την πόρτα
ο έρωτας της ζωής σου...αυτά δεν γίνονται στο λέω από προσωπική εμπειρία

τώρα βέβαια ο κάθε ένας πράττει όπως νοιώθει.

:x @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Γεια σου και σε ευχαριστώ!
Όχι στην δικιά μου περίπτωση δεν είναι έτσι τα πράγματα. Θέλω να κάνω σχέση αλλά δεν γίνεται. Θέλω και το παλεύω είμαι χάλια όλη μέρα για αυτό τον λόγο. Στην δική σου περίπτωση ίσως ήταν αλλιώς στην δική μου όχι. Δεν έχω κανέναν λόγο να πείσω κανέναν. Μόνο αν κάποιος θα μπορούσε να με βοηθούσε να επιλέξω κρύσταλλο θα το εκτιμούσα πάρα πολύ γιατί έχουμε ξεφύγει λίγο από τον λόγο για τον οποίο άνοιξα το θέμα.
Και πάλι σας ευχαριστώ. :x
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31504
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Fotinoula »

Μόνο αν κάποιος θα μπορούσε να με βοηθούσε να επιλέξω κρύσταλλο θα το εκτιμούσα πάρα πολύ γιατί έχουμε ξεφύγει λίγο από τον λόγο για τον οποίο άνοιξα το θέμα.
Μαριάννα δεν έχουμε ξεφύγει καθόλου :)

ρώτησες

Εγώ θα ήθελα να βρω έναν κρύσταλλο ο οποίος θα μπορούσε να με ''βοηθήσει'' ώστε να κάνω μία σχέση......
Αν κάποιος ξέρει και μπορεί να με βοηθούσε θα τον ευχαριστούσα πολύ.
και απλά σου απάντησα
τι να σου κάνει δλδ ο κρύσταλλος... να τον ενεργοποιήσεις για να σου χτυπήσει την πόρτα
ο έρωτας της ζωής σου...αυτά δεν γίνονται στο λέω από προσωπική εμπειρία
:x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Ναι αλλά εγώ θεωρώ οτι θα μπορούσε να μου φανεί βοηθητικός είτε στο συγκεκριμένο θέμα ή και γενικά και θα ήθελα να πάρω έναν κρύσταλλο αλλά δεν ξέρω πως να τον επιλέξω και ζήτησα την βοήθεια σας. Αν κάποιος γνωρίζει και έχει την καλή διάθεση να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ. >:d< @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88467
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Vasoula »

Μαριάννα καλώς ήρθες και από εμένα >:d< >:d< >:d<

Εγώ θα σε συμβούλευα να πάρεις έναν ροζ χαλαζία...

ακόμα και σύντροφο να μην σε βοηθήσει να βρεις, τουλάχιστον θα σου μείνει ένας πανέμορφος κρύσταλλος, ροζ χρώματος, που είναι το χρώμα της καρδιάς και της Αγάπης

:)
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Βάσω ...να σαι καλά!!!! :x
Η αλήθεια είναι πως και εγώ τον λάτρεψα τον ροζ χαλαζία από εικόνες που είδα, είναι όντως πανέμορφος και νομίζω πως μόνο που θα τον φοράω θα μου φτιάχνει η διάθεση. @};-
Καλύτερα είναι να είναι ακατέργαστος ε;
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88467
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι θα ήταν καλύτερα να είναι ακατέργαστος, για να έχει και πιο αυθεντικές δονήσεις...

Επίσης να προσέξεις πολυ, γιατί κυκλοφορούν στην αγορά και τεχνητοί κρύσταλλοι ροζ χαλαζία, που δεν διακρίνονται εύκολα


>:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Vaso έγραψε:ναι θα ήταν καλύτερα να είναι ακατέργαστος, για να έχει και πιο αυθεντικές δονήσεις...

Επίσης να προσέξεις πολυ, γιατί κυκλοφορούν στην αγορά και τεχνητοί κρύσταλλοι ροζ χαλαζία, που δεν διακρίνονται εύκολα


>:d< >:d< >:d<
αααααααα σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου είσαι πολύ γλυκιά :*
αλλά εγώ που είμαι άσχετη πως θα καταλάβω αν είναι τεχνητοί;
αν ξέρεις κάποιο κατάστημα στο οποίο είναι τσεκαρισμένο πως δεν είναι τεχνητοί θα το εκτιμούσα πολύ >:d<
Έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ για το κατάστημα Αλμπαντάκη (ή κάπως έτσι και είδα και διεύθυνση), αλλά πως θα είμαι σίγουρη πως δεν θα είναι τεχνητός ο κρύσταλλος; :-??
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88467
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Vasoula »

παρ' όλο που σ' αυτό το φόρουμ αποφεύγουμε να κάνουμε διαφήμιση εμπορικών καταστημάτων, εδώ θα κάνω μια εξαίρεσή, γιατί ακριβώς αφορά αγορά κρυστάλλου, Μαριάννα...

Στον Αλμπαντάκη, λοιπόν, μπορείς να είσαι σίγουρη...

>:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Vaso έγραψε:παρ' όλο που σ' αυτό το φόρουμ αποφεύγουμε να κάνουμε διαφήμιση εμπορικών καταστημάτων, εδώ θα κάνω μια εξαίρεσή, γιατί ακριβώς αφορά αγορά κρυστάλλου, Μαριάννα...

Στον Αλμπαντάκη, λοιπόν, μπορείς να είσαι σίγουρη...

>:d< >:d< >:d<
Οκ σε ευχαριστώ πολύ :x
Δεν θεωρείται διαφήμιση απλά εξυπηρέτηση O:-) μιας και θέλω να είμαι σίγουρη.
Να σαι καλά @};-
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Τι πιστευεις μαριαννα οτι σε εμποδιζει να κανεις σχεση?
Εχεις εντοπισει κατι?
Eλειψη αυτοπεποιθησης ?
Ξερω ειμαι οφ τοπικ με τους κρυσταλους που ψαχνεις αλλα μου ακουγεται υπερβολικο να δηλωνεις οτι...Ενα πραμα ξερεις οτι δεν θα κανεις σχεση κτλ.

Με καθε καλη διαθεση μαριανουλα ε.. :x >:d<
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23366
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Ίσως και κανέναν κρύσταλλο για γείωση; Ή για άνοιγμα του 5ο κέντρου και της επικοινωνίας; :-?

Βασικά, η ερώτηση που μπορείς να ξεκινήσεις, είναι το γιατί δεν έχεις κάνει σχέση; Θέλω να πω, γνωρίζεις άτομα και "δεν σου κάνουν"; Γνωρίζεις άτομα και "δεν τους κάνεις"; Δεν γνωρίζεις άτομα; Δεν τα εμπιστεύεσαι; Θεωρείς ότι δεν είσαι άξια για μία σχέση; Θεωρείς ότι δεν είναι οι άλλοι αρκετά καλοί για σένα; Φοβάσαι μην σε εκμεταλλευτούν; Λέω τώρα εγώ μερικές ιδέες...

Γιατί θεωρώ ότι για να προχωρήσεις στην "θεραπεία" (στην προκειμένη να διαλέξεις κάποιον κρύσταλλο), πρέπει πρώτα να έχεις διαγνώσει το "πρόβλημα". Άλλοι κρύσταλλοι θα σε βοηθήσουν να εμπιστευτείς, άλλοι να επικοινωνήσεις, άλλοι να αξιολογήσεις, άλλοι να αγαπήσεις, άλλοι να κοινωνικοποιηθείς...

Γιατί οι σχέσεις είναι όλα αυτά και άλλα τόσα μαζί. Τι απ'όλα αυτά έχει "πρόβλημα" και "κολάει" το όλο θέμα, μόνο εσύ μπορείς να το βρεις. Έτσι γενικά και αόριστα, θεωρώ πως δεν μπορείς να βγάλεις άκρη...

O:-)
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Γεια σας ^tasoulis^ και Θοδωρή >:d<
Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας. :x
Η αλήθεια είναι πως έχω εντοπίσει ορισμένα πράγματα.
Αρχικά δεν γνωρίζω άτομα που να μου ταιριάζουν και έτσι είμαι αρκετά κλειστή στις παρέες μου, άρα δεν μπορώ και εύκολα να γνωρίζω κάποιον. Αλλά δεν νομίζω πως είναι αυτό που φταίει γιατί όσοι έτυχε να μου αρέσουν και να τους αρέσω παλιά η γνωριμία έγινε τυχαία και δεν είχαμε κανέναν γνωστό και τα λοιπά και ακόμη και με όλους όσους βρισκόμαστε στον ίδιο χώρο να μίλαγα απλά δεν μου αρέσουν. Οπότε το βασικό πρόβλημα νομίζω πως είναι δεν βρίσκω κάποιον να μου κάνει αυτό το κλικ που λέμε. Αυτό νομίζω πως φταίει. Και κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει είναι πως μου συμβαίνουν πράγματα λίγο ''εξωπραγματικά'' δηλαδή πως δεν γνωρίστηκα ποτέ με κάποιον που να μου αρέσει συμβατικά. Μία με έναν καθηγητή, μία με κάποιον από την ίδια σχολή που παραλίγο να λιποθυμήσω και όλως τυχαίως πήγα και ''έπεσα'' πάνω του και γνωριστήκαμε ενώ ήμασταν στο ίδιο εργαστήριο ένα χρόνο και δεν είχαμε γνωριστεί ποτέ κλπ. Αυτά @};-
Δεν ξέρω αν έγινα κατατοπιστική αρκετά :-??
Θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες σας!!! 8->
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Δεν ειμαι και το ποιο καταληλο ατομο να σου πει περι σχεσεων αλλα με αυτα που εγραψες μαλον δεν αφηνεις χορο να σε πλησιασουν.. :x >:d<
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23366
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Με άλλα λόγια, γνωρίζεις άτομα, αλλά "δεν σου κάνουν"...

Η επόμενη ερώτηση, είναι: δεν σου αρέσουν εμφανισιακά, ή ως άτομα/προσωπικότητες;

Πάντως μου φαίνεται περίεργο τόσον καιρό να μην έχεις βρει ούτε ένα άτομο που να σου φαίνεται ενδιαφέρον... Δεν είπα να "σκάνε πυροτεχνήματα", ούτε να "πάθεις την πλάκα σου", απλά κάποιο άτομο που να σου κινήσει το ενδιαφέρον... Μήπως απλά τους απορρήπτεις όλους εξαρχής; :-?
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”