προσέλκυση σχέσης

Μια άλλη ζωή...
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Γεια σας παιδιά. >:d<
Χαίρομαι πολύ που βρήκα αυτό το φόρουμ είναι πολύ χρήσιμο και έχει πολλά θέματα.
Θα ήθελα να ζητήσω την γνώμη σας σε κάτι. Έχω ψάξει αρκετά στο ίντερνετ σχετικά με τους κρυστάλλους και η αλήθεια είναι πως έχω μπερδευτεί. Εγώ θα ήθελα να βρω έναν κρύσταλλο ο οποίος θα μπορούσε να με ''βοηθήσει'' ώστε να κάνω μία σχέση. Είναι νέα σε ηλικία και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση παρά μόνο φλερτ και αυτά δεν κατέληξαν σε σχέση. Οπότε δεν θα ήθελα έναν κρύσταλλο που πιθανόν να με βοηθούσε να ερωτευτώ και πάλι στο πλατωνικό και ανεκπλήρωτο έρωτα να μείνει. Όπως σας είπα έχω ψάξει αρκετά και από όσα διάβασα σε ζητήματα αγάπης ενδεικνύονται ο ροζ χαλαζίας, το οπάλιο και Χαλαζίας με ρουτίλιο (αλλά υποθέτω το τελευταίο πρέπει να ναι ακριβό). Και σε περιπτώσεις που είσαι στο ξεκίνημα μιας σχέσης ο αμέθυστος. Αλλά δεν ξέρω ποιον να διαλέξω και σκέφτηκα πως καλό θα ήταν και με βάση τον αστρολογικό μου χάρτη να διαλέξω κάτι που να μου ταιριάζει. Είμαι αρκετά Πλουτώνια, σκορπιός γεννημένη τον Νοέμβριο (διάβασα πως το τοπάζι είναι πολύ βοηθητικό σε όσους έχουν γεννηθεί Νοέμβριο) και κυβερνήτης του 7ου οίκου μου είναι η Αφροδίτη μου που βρίσκεται στον πρώτο οίκο μου και είναι και εκτός ορίων. Δεν ξέρω τι άλλα στοιχεία πρέπει να κοιτάξω στον χάρτη μου για να επιλέξω ποιον κρύσταλλο θα ήταν καλό να πάρω. :-??
Αν κάποιος ξέρει και μπορεί να με βοηθούσε θα τον ευχαριστούσα πολύ. :*
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23104
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Danielli »

Γεια σου Μαριάννα, καλώς ήρθες στη παρέα μας! >:d< >:d< >:d<

σχετικά με την ερώτηση σου , η αποψή μου είναι ότι δεν υπάρχει κρύσταλλος που να έλξει ή να απωθήσει σχέση στη ζωη μας.

διάβαζα πριν λιγο όμως ένα υπέροχο τόπικ που ελπίζω να σε βοηθησει να απαντησεις στο ερώτημα σου. :)

Καλή περιήγηση! :x

viewtopic.php?f=40&t=2609#p389949" onclick="window.open(this.href);return false;
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Danny έγραψε:Γεια σου Μαριάννα, καλώς ήρθες στη παρέα μας! >:d< >:d< >:d<

σχετικά με την ερώτηση σου , η αποψή μου είναι ότι δεν υπάρχει κρύσταλλος που να έλξει ή να απωθήσει σχέση στη ζωη μας.

διάβαζα πριν λιγο όμως ένα υπέροχο τόπικ που ελπίζω να σε βοηθησει να απαντησεις στο ερώτημα σου. :)

Καλή περιήγηση! :x

viewtopic.php?f=40&t=2609#p389949" onclick="window.open(this.href);return false;
Γεια σου Danny σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. @};-
Δεν υπάρχει κρύσταλλο ε; :(
Όντως πολύ ωραίο το τόπικ ευχαριστώ. Απλά θέλω να πω πως είμαι σίγουρη πως όλοι οι άνθρωποι κάνουν σχέση χωρίς να έχουν φτάσει σε τέτοιο σημείο αποδοχής και αγάπης και όλα τα υπόλοιπα που πολύ σωστά που περιγράφονται. Και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο για τον οποίο μόνο εγώ δεν έχω κάνει σχέση. Σίγουρα όσα γράφονται είναι σωστά, απλά πιστεύω πως στο ζήτημα μου είναι πιο απλά τα πράγματα. Δεν ψάχνω δηλαδή κάτι το τόσο ιδιαίτερο. Απλά να ερωτευτώ και να κάνω μία σχέση όπως όλος ο κόσμος. Και τα υπόλοιπα έχω χρόνο να τα βρω στην πορεία της ζωής μου. :lol:
Δηλαδή οι κρύσταλλοι δεν μπορούν να με βοηθήσουν σε αυτό;
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23104
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Danielli »

Σίγουρα όσα γράφονται είναι σωστά, απλά πιστεύω πως στο ζήτημα μου είναι πιο απλά τα πράγματα. Δεν ψάχνω δηλαδή κάτι το τόσο ιδιαίτερο.
Δηλαδή οι κρύσταλλοι δεν μπορούν να με βοηθήσουν σε αυτό;
Να σε βοηθησουν να ελξεις μια σχέση όχι πολύ ιδιαίτερη , η οποία να είναι και τέτοια ωστε να ερωτευθεις? :-??
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

τόσα πολλά ζητάω; :-??
όλος ο κόσμος δηλαδή πως κάνει σχέση και σε εμένα δεν υπάρχει λύση;
έστω να κάνω μία σχέση χωρίς να ερωτευτώ τρελά τότε :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μαριάννα καλώς ήρθες και από μένα @};- >:d<

θα συμφωνήσω με την Ντάνυ , για να ερωτευθείς πρέπει να άνοιξεις την καρδιά σου ,και γι'αυτά δεν υπάρχουν μαγικά ραβδιά ,τα περισσότερα που λέγονται το ίντερνετ γίνονται για εμπορικούς λόγους ,απλά για να πουλάνε δυστυχώς.
όλος ο κόσμος ναι κάνει σχέση αλλά εγώ βλέπω πώς πάλι δεν είναι ευτυχισμένοι ,άρα ποιός ο λόγος να έχω μία σχέση που δεν με ικανοποιεί ? να έχω απλά αντίδοτο για την μοναξιά μου ?
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23104
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Danielli »

Μαριάννα μου δεν ζητας πολλά! @};- :x
απλά αφού δεν πιστευεις εσύ η ίδια ότι αξίζεις μια καλή συντροφική σχέση, (από όσα αναφέρεις) ή δεν είσαι σίγουρη ότι θέλεις να ερωτευθεις , τότε ποιος κρύσταλλος, χάπι ή προξενητρα μπορει να στο εξασφαλίσει?

Γιαυτο σε παρέπεμψα στο κειμενο... και όπου και να κοιτάξεις στην ενοτητα "Σχεσεις" θα διαβάσεις πολλά για τους λόγους που οι ανθρωποι εχουμε προβλήματα σε μια σχέση , ή δυσκολευόμαστε να ελξουμε μία.

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Γεια σου Ιωάννα σε ευχαριστώ πολύ !!! :x
Ναι συμφωνώ μαζί σου, απλά εσείς το λέτε αυτό επειδή έχετε κάνει έστω και μία σχέση στη ζωή σας, ενώ εγώ ούτε για δείγμα. Και δεν νομίζω πως θα πρέπει να περιμένω να γεράσω μέχρι να βρω τον τέλειο και που πάλι δεν υπάρχει. Θέλω να κάνω μία απλή σχέση όπως όλος ο κόσμος αυτό μόνο. Και η καρδιά μου θεωρώ πως είναι ανοιχτή απλά δεν βρίσκω κάποιον και δεν είπα πως ο κρύσταλλος θα μου βρει κάποιον αλλά ίσως είναι βοηθητικός. Αν δεν είναι τότε γιατί υπάρχει αυτό το τοπικ στο φόρουμ; :-??
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Danny έγραψε:Μαριάννα μου δεν ζητας πολλά! @};- :x
απλά αφού δεν πιστευεις εσύ η ίδια ότι αξίζεις μια καλή συντροφική σχέση, (από όσα αναφέρεις) ή δεν είσαι σίγουρη ότι θέλεις να ερωτευθεις , τότε ποιος κρύσταλλος, χάπι ή προξενητρα μπορει να στο εξασφαλίσει?

Γιαυτο σε παρέπεμψα στο κειμενο... και όπου και να κοιτάξεις στην ενοτητα "Σχεσεις" θα διαβάσεις πολλά για τους λόγους που οι ανθρωποι εχουμε προβλήματα σε μια σχέση , ή δυσκολευόμαστε να ελξουμε μία.

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Όχι κάθε άλλο. Εγώ πιστεύω πως την αξίζω και με το παραπάνω μάλιστα. Όμως αυτό δεν λέει κάτι. Εγώ που την αξίζω είμαι τόσα χρόνια μόνη μου ενώ άλλες που τους κερατώνουν πχ έχουν σχέση και μάλιστα καλή. Και είμαι σίγουρη πως θέλω να ερωτευτώ και μάλιστα 100% αλλά αφού τα πράγματα είναι τόσο δύσκολα για εμένα πια και για όλο τον κόσμο τόσο εύκολα οκ συμβιβάζομαι να μην ερωτευτώ και τρελά γιατί έτσι όπως το πάμε θα φτάσω 30 και δεν θα μου έχουν πιάσει ούτε το χέρι.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μαριάννα μου κανείς μας εδώ δεν πιστέυει στο τέλειο ,είναι απλά ένας μύθος που προσωπικά έχω καταρίψει
πιστέυω πώς οι κρυστάλλοι είναι βοηθιτικοί για να δούμε κάποια συναισθηματικά μπλοκαρισμάτα και από κεί και πέρα χρειάζεται θέληση και δουλειά με τον εαυτό μας.
μην νιώθεις έτσι επειδή δεν έκανες σχέσεις ,δεν συναγώνιζεσαι κανέναν >:d< >:d< >:d< >:d<
ίσως λέω ίσως ( γιατί δεν μπορώ να ξέρω ) υπάρχουν κάποιοι φόβοι μέσα σου που σε εμποδίζουν στο να κάνεις σχέση.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:Μαριάννα μου κανείς μας εδώ δεν πιστέυει στο τέλειο ,είναι απλά ένας μύθος που προσωπικά έχω καταρίψει
πιστέυω πώς οι κρυστάλλοι είναι βοηθιτικοί για να δούμε κάποια συναισθηματικά μπλοκαρισμάτα και από κεί και πέρα χρειάζεται θέληση και δουλειά με τον εαυτό μας.
μην νιώθεις έτσι επειδή δεν έκανες σχέσεις ,δεν συναγώνιζεσαι κανέναν >:d< >:d< >:d< >:d<
ίσως λέω ίσως ( γιατί δεν μπορώ να ξέρω ) υπάρχουν κάποιοι φόβοι μέσα σου που σε εμποδίζουν στο να κάνεις σχέση.
Όχι δεν έχω κανέναν φόβο και έχω πάει και σε ψυχολόγους άδικα που το μόνο που μου λένε είναι απλά δεν έτυχε...
ε ωραία πως σε όλους τους άλλους τυχαίνει δηλαδή;
Σίγουρα δεν συναγωνίζομαι κανέναν αλλά κανένας δεν θέλει μία που δεν έχει κάνει ποτέ σχέση και αυτό είναι και λίγο λογικό
Τέλος πάντων για να μην σας ζαλίζω θα ήθελα μία βοήθεια για να επιλέξω κάποιον λίθο.
Σας είπα ορισμένα στοιχεία του χάρτη μου. Θα μπορούσατε μήπως να με βοηθήσετε ή να μου πείτε τι άλλο να κοιτάξω για να επιλέξω;
Αν κάνετε τον κόπο σας ευχαριστώ πολύ! :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μαριάννα μου εγώ προσωπικά δεν ξέρω από αστρολογικούς χάρτες ώστε να σε βοηθίσω

ξέρω πώς στης σχέσεις βοηθάει ο χάλαζίας ( ταντρικό δύδιμο )


προσωπικά πιστέυω πώς δεν υπάρχουν συνταγγές στα θέματα των σχέσεων @};-
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΙΩΑΝΝΑ την 14 Απρ 2013 3:45 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:Μαριάννα μου εγώ προσωπικά δεν ξέρω από αστρολογικούς χάρτες ώστε να σε βοηθίσω

ξέρω πώς στης σχέσεις βοηθάει ο χάλαζίας ( ταντρικό δύδιμο )
σε ευχαριστώ πολύ :*
όπως άλλος ξέρει και θέλει να βοηθήσει ευπρόσδεκτος >:d<
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33484
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μαριαννα καλως ηρθες και απο μενα!θα συμφωνησω με τα κοριτσια παραπανω για οσα ειπωθηκαν!το τοπικ το συγκεκριμενο σε αυτο το φορουμ δεν εχει ως στοχο να δωσει μαγικη συνταγη για κατι που μας απασχολει!οι Κρυσταλλοι οπως και ολα τα "εργαλεια" που προσφερονται στον ανθρωπο σε αυτο το επιπεδο ειναι για να μας βοηθησουν να βαδισουμε πιο κοντα στον Εαυτο μας!στις αληθινες αναγκες μας, στα θελω μας!! :x

το κειμενο που σου παρεθεσε η Ντανυ για τις σχεσεις πιστευω τα λεει ολα! @};- :x :x :x

καλη περιηγηση σου ευχομαι! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Γεια σου Δώρα σε ευχαριστώ
εγώ ένα έχω καταλάβει....δεν θα κάνω ποτέ σχέση...ωραία
τουλάχιστον αν μπορείτε βοηθήστε με να επιλέξω έναν κρύσταλλο που να μου ταιριάζει

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”