Οι θησαυροί μου!!!

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

MATΘΑΙΟΣ2 έγραψε:^:)^
πολλυ ωραια συλλογη...θα σου προτεινα να μην σταματησεις μονο σε αυτα.... ^:)^
Σ'ευχαριστώ πολύ @};- @};- @};-

το σπίτι μου έχει καταντήσει μουσείο,δεν έχω άλλο χώρο :D :D :D
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Ευτυχώς που δεν έχεις άλλο χώρο Ιωαννούλα μου γιατί θα σου κάνω ζημιά τώρα...
Ξανακοίταζα πριν τους θησαυρούς σου (είναι πολλοί που μου έκαναν εντύπωση αλλά o Λαμπραδορίτης με άφησε άφωνη) και μου άνοιξε η όρεξη. Μπήκα λοιπόν στο youtube και τί βρήκα; Σε θέλω ψύχραιμη, οκ; :P

http://www.youtube.com/watch?v=xVsbChkF ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=nWDgOwXA ... re=related
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Α ρε Μαράκι τι μου έκανες τώρα........πω πω που να τη βρώ την ψυχραιμία όταν βλέπω χαλαζία :x :x :x πω πω είναι τέλειο ^:)^ ^:)^ ^:)^ O:-) O:-) O:-) :x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

:D :D :D >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Αχ δε σου είπα! Πήρα χθες τον πρώτο μου κρύσταλλο. Τη ροζ καρδούλα χαλαζία. Το φόρεσα αν και δεν έκανα τα απαραίτητα ακόμα. Διαβάζω διάφορα, πότε να το βάλω στο νερό με αλάτι, πότε στον ήλιο, πότε όχι και λίγο μπερδεύτηκα κι επειδή δεν κρατιόμουν του έφτιαξα σκοινάκι και το φόρεσα :? Είναι πολύ όμορφος. Ο ομορφότερος από όλους που ήταν μαζί του στο μαγαζί :P Αύριο μάλλον θα τον βγάλω στον ήλιο, αν και θα το ψάξω λίγο ακόμα :-D
Ψηνόμουν και για εκκρεμές, αλλά το διπλοσκέφτηκα γιατί κι αυτό για μένα ήταν έξοδο. Εξάλλου έχουμε καιρό. Να γνωριστούμε πρώτα μ' αυτόν... :D
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μαράκι ένα τεταρτάκι χρειάζεται να το αφήσεις στο αλατόνερο και όσο θέλεις στον ήλιο :x τι εννοείς θα το ψάξεις λίγο ακόμα :-? :-? :-?


@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Επειδή ζαλίστηκα με τόσες πληροφορίες, είπα να ξαναρίξω μια ματιά σε λιγάκι, μήπως έγραφε κάτι συγκεκριμένα για το ροζ χαλαζία, γιατί κάπου είδα ότι κάτι δεν αντέχει (ή το αλάτι, ή το νερό) και δε θυμάμαι αν μιλούσαν για το χαλαζία... Ξυράφι το μυαλό μου σήμερα :D
Ευχαριστώ πολύ, αυτό που λες θα κάνω @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μαράκι οι χαλαζίες δεν έχουν πρόβλημα στο αλατόνερο ;)

να ξέρεις όμως ότι ο ρόζ χαλαζίας είναι λίγο δυνατούτσικος αλλά και φανταστικός σαν κρύσταλλος :x :x :x με γεία λοιπόν @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Τί εννοείς δυνατούτσικος;

Να σου πω κάτι; Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά χθες όταν τον φορούσα αισθανόμουν την περισσότερη ώρα το σημείο του ντεκολτέ, αλλά εσωτερικά, πολύ μαλακό. Δεν εννοώ αγάπη. Ήταν περίεργη αίσθηση και αν ήταν πιο έντονη μπορεί και να μην μου ήταν ευχάριστη.

Στον ύπνο μου δεν το φόρεσα, το έβαλα δίπλα στο κομοδίνο, αλλά το πρωί μετά από πολύυυυυυ καιρό είδα εφιάλτη με όλες τις λεπτομέρειες πεντακάθαρα. Τα μέρη όπως ακριβώς είναι στην πραγματικότητα και μια πλοκή που δεν έχανε τον ειρμό της... Δεν ξέρω αν πρέπει να το αποδώσω εκεί.

Επίσης σήμερα με γαργαλάει ο λαιμός μου (ώρες είναι για πονόλαιμους) αλλά αυτό μάλλον παραείναι άσχετο :-?
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Ευχαριστώ για τις μεγειές :x :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};- @};- @};- >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

meinall έγραψε:Τί εννοείς δυνατούτσικος;

Να σου πω κάτι; Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά χθες όταν τον φορούσα αισθανόμουν την περισσότερη ώρα το σημείο του ντεκολτέ, αλλά εσωτερικά, πολύ μαλακό. Δεν εννοώ αγάπη. Ήταν περίεργη αίσθηση και αν ήταν πιο έντονη μπορεί και να μην μου ήταν ευχάριστη.

Στον ύπνο μου δεν το φόρεσα, το έβαλα δίπλα στο κομοδίνο, αλλά το πρωί μετά από πολύυυυυυ καιρό είδα εφιάλτη με όλες τις λεπτομέρειες πεντακάθαρα. Τα μέρη όπως ακριβώς είναι στην πραγματικότητα και μια πλοκή που δεν έχανε τον ειρμό της... Δεν ξέρω αν πρέπει να το αποδώσω εκεί.

Επίσης σήμερα με γαργαλάει ο λαιμός μου (ώρες είναι για πονόλαιμους) αλλά αυτό μάλλον παραείναι άσχετο :-?
Αν και όταν το αγόρασα και το κράτησα κάμποση ώρα στο χέρι μου, ένιωσα αγάπη...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μαράκι ο ρόζ χαλαζίας είναι η πέτρα της ανιδιοτελούς αγάπης και λένε πως είναι η πιό σημαντική πέτρα για το τσάκρα της καρδιάς οπότε λογικό μου ακούγεται να ένιωσες αγάπη.

:x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

:x :x :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

την πρώτη φορά που μπήκα σε μαγαζί με κρυστάλλους ,πρίν 2 χρόνια είδα πολλούς κρυστάλλους και μεγέυτικα πραγματικά αλλά εγώ αγόρασα μόνο ρόζ και διάφανο χαλαζία γιατί αυτά μου έκαναν κλίκ από την αρχή ;) ;) ;)

τυχαίο :-?
δεν νομίζω :D
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”